• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • آموزش و پرورش، دانش آموزان را ناچار کرده به دانشگاه بروند

  آموزش و پرورش، دانش آموزان را ناچار کرده به دانشگاه بروند

  تقدیمی هدف:

  در یک برنامه تلویزیونی با موضوع «چالش های دانشگاه گرایی» به این موضوع که دانش آموزان ما در دوران تحصیل، چگونه درس‌خواندن را نمی آموزند و این رویه در دانشگاه هم ادامه می یابد پرداختند.

  به گزارش خبرنگار هدف ، شامگاه گذشته برنامه تلویزیونی پرسشگر با موضوع «چالش های دانشگاه گرایی» روی آنتن شبکه آموزش رفت. موضوعی که این روزها بسیار مورد توجه جامعه به طور عام و همچنین جامعه پژوهشگران و کارشناسان حوزه آموزش است. چالشی که به صورت مستقیم نشانه های خود را در روند تعلیم و تربیت نیز نشان داده است.

  در ابتدای این برنامه احمد چلداوی استاد دانشگاه در ابتدا با بیان اینکه خروجی های وزارت آموزش و پرورش که وارد دانشگاه می شوند، مطلوب نیستند، گفت: متاسفانه اگر بخشی از دانش آموزان به دانشگاه نیایند نمی توانند گلیم خود را از آب بیرون بکشند. دوم آنکه اگر به دانشگاه راه یابند بلد نیستند چگونه باید درس بخوانند و دانش را بجویند و دانشجو باشند.

  وی افزود: به سه دلیل دانشگاه های ما نیز در انجام وظایفشان موفق نبوده اند. مدرک گرایی را به جای تخصص گرایی در اولویت قرار داده اند. دوم آنکه در عرصه پژوهش، مقاله محوری جای نیازمحوری را گرفته است. علت سوم خودمحوری به جای خدامحوری است که در دانشگاه ها به نوعی ایجاد می شود. از طرف دیگر مدیریت پذیرش دانشجو نداریم به این معنا که یک دختر اهوازی که دو تست بیشتر زده می آید تهران دانشجو می شود و دختر تهرانی که دو تست کمتر زده باید برود اهواز درس بخواند که هرکدام مشکلاتی به همراه دارند که شاید یکی از معضلات بالا رفتن سن ازدواج را باید همین جا جستجو کنیم.

  وی با بیان اینکه مشکل اساسی کمبود قانون است البته نه در سطح مجلس بلکه در سطح وزارتخانه بیان کرد: بخشی از بیماری مدرک گرایی هم به تفکر حاکم بر جامعه برمی گردد. وقتی اقتصاد دولتی است، مردم ناچارند برگردند به سیستم دانشگاه دولتی. در اقتصاد دولتی تنها معیار برای تشخیص متناسب بودن یک فرد برای یک جایگاه مدرکش است. باید از اقتصاد دولتی به سمت اقتصاد تولیدمحور برویم.

  این استاد دانشگاه به تقدس علم گرایی در فرهنگ ما که باور درستی است، اشاره کرد و گفت: از وقتی علم گرایی جایش را به مدرک گرایی داد وضعیت فرق کرد. برای اینکه افراد بخواهند در جایگاهی موفق باشند لازم است که تخصص گرایی به جای مدرک گرایی به صورت پررنگ تری دنبال شود. همچنین برای حل مشکل مدرک گرایی باید به آموزش نیازمحور توجه شود.

  چلداوی بر ضرورت ایجاد رشته های تخصصی و کاربردی در حوزه هایی چون پسته، زعفران، فرش و… و بورسیه دانشجویان در صنعت تاکید کرد و گفت: زمانی یک طیف سیاسی در کشور حاکم شد و می‌خواستند ارتباطاتی با خارج برقرار کنند و گفتند اساتید حتما باید برای ارتقاء، مقاله ارائه کنند یعنی استاد و دانشجوی دکترا بدون نظر خارجی ها نمی توانست ارتقاء بگیرد در حالی که در آمریکا مقاله isi مهم نیست. آیین نامه غلطی از یک سالی وارد و شرط مقاله گذاشته شد.

  وی افزود: باید دانشجویان دکترای ما از ابتدا با نیاز صنعت و تامین مالی صنعت دکترا بخوانند. باید آیین نامه های مربوط اصلاح شوند و بررسی شود چرا مقالات بخش وتویی ارتقاء در دانشگاه هستند.

  در ادامه برنامه علیرضا لاری پور متخصص آموزش پزشکی نیز با طرح این پرسش که جای مهارت آموزی در آموزش و پرورش کجاست، اظهار کرد: آیا همه دانش آموزان فارغ التحصیل باید وارد دانشگاه بشوند؟ آیا همین دانشجویان می توانند از آنچه آموخته اند استفاده کنند؟ سیستم آموزش و پرورش، دانش آموزان را ناچار کرده به دانشگاه بروند. دانش آموزان ما در دوران تحصیل، چگونه درس‌خواندن را نمی آموزند و این رویه در دانشگاه هم ادامه می یابد.

  مدیر سابق آموزش سازمان نظام پزشکی با بیان اینکه البته در رشته پزشکی دانشجویان در کنار استاد آموزش های عملی می بینند کمتر با معضل روش درس خواندن مواجه هستیم، درباره معضلات اساسی در حوزه آموزش پزشکی بیان کرد: طبق مطالعات بیش از ۹۴ درصد فارغ‌التحصیلان پزشکی عمومی قصد ادامه تحصیل در دوره تخصص و فوق تخصصی دارند. تخصص محوری در حوزه آموزش پزشکی نیز فراگیر شده است و همه می‌خواهند تخصص بگیرند.

  لاری پور با بیان اینکه فرایندهای ما در دانشگاه اشتباه است و نباید انتظار داشته باشیم محصول تام و تمامی از سیستم خارج شود، اظهار کرد: مردم فرزندان خود را به سمت رشته های پزشکی سوق می دهند و تمایل بالای شرکت کنندگان در کنکور موید آن است.

  این متخصص آموزش پزشکی با اشاره به اینکه صحیح است که قانون کم نداریم اما برخی قوانین زیادی، برای دور زدن قانون های قبلی است گفت: وزیر آموزش و پرورش می‌گوید نمی تواند کنکور را حذف کند، پس چه کسی می تواند؟ امروز در تلویزیون آموزش تست زنی داده می شود و یادگیری مفهومی در آن وجود ندارد. افرادی با یک سری ترفند تست زنی را آموزش می دهند و فرد باسوادی تحویل دانشگاه نمی شود. فرهنگ مدرک گرایی در مدارس ایجاد شده است.

  وی افزود: برای حل مدرک گرایی باید سیاست پذیرش دانشجو اصلاح شود. یعنی کسی که توانایی خواندن درس پزشکی ندارد به سمت آن نرود. دوم آنکه آنکه فرایند استخدامی با ارائه مدرک اصلاح و یا حذف شود. همچنین تنوع و تکثر در مدرک ها حذف شود.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.