• زمان واریز یارانه نقدی اردیبهشت اعلام شد    :   یارانه نقدی ۲۴ میلیون خانوار در ابتدای هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و احتمالا سه میلیون نفر نیز یارانه کرونا را دریافت خواهند کرد.
 • آیا پیاده روی در دوران همه گیری COVID-19 بی خطر است؟    :   بهداشت نیوز/ اگرچه برخی افراد به دلایل مختلف چاره ای به جز خروج از قرنطینه ندارند و برای رعایت فاصله اجتماعی با مشکلاتی مواجهند، اما برخی دیگر که امکان دورکاری ...
 • احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا وجود دارد    :   تحلیل عضو گروه بین‌المللی بحران از طرح پمپئو برای بازگرداندن تحریم‌های تسلیحاتی ایران احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا وجود دارد | افزایش خطر سوء محاسبات
 • ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • بازگشت ٣ استان به وضعیت قرمز    :   وزارت بهداشت در تازه‌ترین آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا روزگذشته را اعلام کرد و براساس آن از شنبه (6 اردیبهشت) تا یکشنبه (7 اردیبهشت) 1153 مبتلای جدید شناسایی شده و 60 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
 • ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • اتحادیه اروپا باایران وارد مذاکره مستقیم شود

  تقدیمی هدف:

  اتحادیه اروپا باایران وارد مذاکره مستقیم شود/ترس شرکت‎های اروپایی.لرد «جان آلدردایس» نماینده مجلس اعیان انگلیس معتقد است اتحادیه اروپا باید از حفظ برجام حمایت کرده و دربرابر هرگونه تغییری که در مواجهه با فشار آمریکا به عقب‎نشینی منجر شود، ایستادگی کند.

  خبرگزاری هدف: «جان آلدردایس» یک روانپزشک و در عین‌حال، رهبر حزب ائتلاف ایرلند شمالی است. وی در جریان گفتگوهای ایرلند شمالی از جمله مذاکرات «پیمان جمعه نیک» در سال ۱۹۹۸ میلادی، نقش بسزایی داشته است. وی نخستین سخنگوی مجلس ایرلند شمالی بود و مسئولیتهای بینالمللی زیادی ازجمله ریاست «لیبرال بینالمللی» شبکهای جهانی متشکل از بیش از ۱۰۰ حزب سیاسی لیبرال را بر عهده داشته است. از سال ۱۹۹۶، وی عضو دائم حزب دموکرات لیبرال مجلس اعیان بوده و در حال حاضر نیز مدیر مرکز حل و فصل درگیریهای غیرقابل مهار در کالج هریس منچستر، رئیس مرکز صلح و دموکراسی بلفاست و رئیس افتخاری لیبرال بینالمللی است.

  وی اخیرا نامه ای سرگشاده را امضا کرده که در آن از فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواسته شده تضمین کند ایران از سود سیاسی و اقتصادی برجام بهره مند خواهد شد.

  در بخشی از این نامه می‌خوانیم: از صمیم قلب از تعهد اروپا در قبال برجام استقبال می‌کنیم اما توانایی اروپا به انجام وظایف بین‌المللی و تضمین اینکه علیرغم تحریم‌های آمریکا، ایران و مردمش مطابق با متن و روح برجام از تمامی سود سیاسی و اقتصادی این توافق بهره مند می‌شوند؛ بسیار مهم است.

  امضا کنندگان نامه در بخش دیگری می‌افزایند: در جهانی به شدت بی‌ثبات و در عصری که بیش ازپیش شاهد افراط ‌گرایی هستیم، حفظ یکی از موفقیت‌های دیپلماتیک قرن ۲۱ ضروری است. باتوجه به پشت‌پا زدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به توافق هسته‌ای، درحالی که برجام امکان دیپلماسی را اثبات کرد، نباید این پیام به جهان ارسال شود که صلح امری موقت و کوتاه‌مدت است.

  در پایان این نامه می‌خوانیم: مردم ایران از صلح و دیپلماسی حمایت کردند. اکنون وظیفه جامعه جهانی است که درستی تصمیم خود را اثبات کرده و نشان دهد وعده‌هایش عملی خواهد شد. راه جایگزین برای برجام، نه‌تنها برای نسل حاضر که برای نسل‌های بعد نیز بسیار گران تمام می‌شود.

  در ادامه گفتگوی خبرنگار هدف با پروفسور «جان آلدردایس» در خصوص ضرورت نگارش این نامه را می خوانیم.

  *شما اخیرا نامه سرگشاده به «فردریکا موگرینی» جهت حفظ برجام را امضاء کردید. ضرورت نوشتن این نامه به نظر شما چه بود؟

  برجام توافق بسیار مهمی بود که حصول آن سالها به طول انجامید. برجام یکی از به‌ندرت اقدامات جدی در راستای ایجاد ثبات در منطقه و قطعاً جهانی است که رو به هرج و مرج می‌رود. حمایت موگرینی و اتحادیه اروپا نشانه نگرانی عمیق اروپا از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر پشت کردن به توافق است- اقدامی که هم به لحاظ دیپلماتیک پذیرفتنی نیست و هم به‌گونه‌ای خطرناک غیرمسئولانه است.

  هرچند، حتی اگر اتحادیه اروپا بخواهد در برجام باقی بماند، همه کشورها و در مجموع اتحادیه اروپا با فشاری عظیم برای عقب‌نشینی مواجه خواهند شد. من در همراهی با بسیاری از دیگر دانشگاهیان، این نامه را به نشانه وجود یک دیدگاه رقیب در سطح اروپا، امضا کردم- دیدگاهی که باید از سوی رهبری اتحادیه اروپا درنظرگرفته شود مبنی بر اینکه ما از موضع فعلی اتحادیه اروپا در حفظ برجام حمایت کرده و به شدت با هرگونه تغییری که در مواجهه با فشار آمریکا به عقب‌نشینی منجر شود، مخالف هستیم.

  *اتحادیه اروپا جهت حفظ برجام و تضمین منافع ایران ذیل برجام چه اقدامات جدی می تواند انجام دهد؟

  اتحادیه اروپا می‌تواند وارد مذاکره مستقیم با ایران شود تا تضمین کند منافع سیاسی و اقتصادی ایران دست‌کم مادامیکه پای کشورهای اتحادیه اروپا در میان باشد، رعایت می‌شود. این آسان نخواهد بود چراکه به‌واسطه اقدام آمریکا، ایران احساس می‌کند متحمل خیانت شده ‌است و اتحادیه اروپا نیز همزمان با تلاش برای حفظ و تقویت دستاوردهای توافقی که هنوز در راستای برآورده کردن منافع ایران به طور کامل اجرا نشده است، متحمل فشار گزافی خواهد شد.

  *مقامات ایالات متحده امریکا می گویند مجازات هایی را علیه شرکت های اروپایی که با ایران تجارت می کنند اعمال خواهند کرد. در این شرایط آیا شرکت های اروپایی به ویژه شرکت های بزرگ، جرات همکاری با ایران را خواهند داشت؟

  بی‌شک این یکی از چالش‌های بزرگی است که پیش‌رو داریم. چالش سیاسی امری جدی است حال‌آنکه در سال‌های اخیر شکاف‌های بزرگی میان آمریکا و اتحادیه اروپا ایجاد شده و سال‌ها است که ناتو دیگر در اجرای تعهدات دوجانبه خود آنقدرها یک‌پارچه و قوی به نظر نمی‌رسد.

  هرچند، چالش اقتصادی حتی از این‌هم بزرگتر و شاید حادتر باشد و کنترل آن هم به دلیل آنکه وابسته به تصمیم شرکت‌های خصوصی است، از سوی دولت‌ها و اتحادیه اروپا خیلی آسان نخواهد بود. آمریکا، هنگام پشت کردن به برجام، درخواست‌های همه متحدین اروپایی اصلی را نادیده گرفت اما اگر در روند خود تغییری ایجاد نکند، تحریم‌ها اواخر امسال اجرایی می‌شود و شرکت‌های اروپایی طرف معامله با ایران را حتی بیشتر از خود ایرانی‌ها متضرر می‌کند.

  بعید به نظر می‌رسد که طرحی اروپایی مبنی بر منع شرکت‌های اروپایی از رعایت تحریم‌های ضدایرانی مانع از همراهی این شرکت‌ها با آمریکا آن هم از بیم مجازات‌های واشنگتن باشد. هرچند باید گفت که این تازه‌ترین مورد از تصمیم‌های متعدد ترامپ است که مایه اختلاف آمریکا و اتحادیه اروپا شده است.

  در ژوئن ۲۰۱۷، وی از توافق اقلیمی پاریس خارج شد و اکنون هم به بهانههای امنیتی جعلی، تهدید کرده که بر فولاد، آلومینیوم و تولیدکنندگان خودرو اروپا تعرفه اعمال خواهد کرد و به نظر می‌رسد قصدی برای عقب‌نشینی از تهدیدهای خود را ندارد.

  رئیس جمهور آمریکا همچنین به طور دائم از اعضای ناتو به‌دلیل عدم پرداخت سهم کافی از هزینه‌های دفاعی، انتقاد می‌کند. پیشتر هم گفته‌ام که وی حتی احتمال پشت کردن آمریکا به تعهدات خود مبنی بر دفاع از یکی از اعضای ناتو در صورت حمله را مطرح کرده است.

  باید توجه داشته باشیم که این رئیس جمهور آمریکا نه‌تنها به برجام بلکه به دیگر معاهدات کلیدی که با متحدین اروپایی داشته، پشت کرده است. دوره خطرناکی است و من این نامه را به عنوان بخشی از تعهدم به تداوم همکاری به سوی جهانی صلح‌آمیز و در مخالفت با آنها به ویژه آنهایی که در دولت فعلی واشنگتن حضور دارند و جهان ما را به سوی هرج‌ومرج هدایت می‌کنند؛ امضا کردم.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  اجاره نامه مستاجران به صورت خودکار ۶ ماه تمدید می شود؟

  معاون مسکن و ساختمان گفت: احتمال اجرایی و الزامی شدن تمدید ۶ ماه اجاره نامه مستاجران به دلیل بحران کرونا وجود دارد. مطلب کامل

  ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  سرانجام شکایت کارگران در دیوان عدالت چه می‌شود؟

  هر قدم کوچکی برای بهبود عینی معیشت کارگران ارزشمند است؛ اگر شکایت دسته جمعی به دیوان عدالت بتواند دولت را مجبور به عقب نشینی کرده و دستمزد کارگران را تا اندازه‌ای ترمیم کند مطلب کامل

  ارزش سهام عدالت ۸برابر شده است

  ارزش سهام عدالت ۸برابر شده است/منتظر اذن رهبری جهت آزادسازی هستیم.رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: برای آزادسازی سهام عدالت منتظر نامه رهبری هستیم به محض اینکه اجازه داده شود این کار را دنبال خواهیم کرد. مطلب کامل

  کسانی که دچار ویروس کرونا می‌شوند، بعد از بهبودی باز هم مبتلا می‌شوند؟

  ایسنا/قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص امکان ابتلای مجدد به بیماری کرونا توضیحاتی ارایه کرد. به گزارش خبرهدف  به نقل از دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر محمد رضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: یکی از راه‌های کاهش شیوع ویروس کرونا کاهش مراجعات به مراکز، ادارات و مغازه‌ها و استفاده بیشتر از خدمات غیر حضوری و آنلاین است تا تماس‌ها به حداقل برسد. وی افزود: با توجه ... مطلب کامل

  چرا کرونا برخی جوانان سالم را می‌کُشد؟

  به طور کلی در ویروس‌های تنفسی، گاهی نتیجه ابتلا – چه شدید باشد چه ملایم- توسط مقدار ویروس‌هایی که وارد بدن می‌شوند، تعیین می‌شود. همه چیز به تعداد نیرو‌های دو طرف نبرد بستگی دارد. دفع ارتش بزرگ ویروس ها، توسط ارتش سیستم ایمنی بدن، دشوار است. مطلب کامل

  ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ -عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نه تنها مراعات زوجین را نمیکنند

  آنطور که پیداست بانک‌هایی که وام ازدواج می‌دهند نه تنها مراعات زوجین را نمی کنند بلکه در صورت به تعویق افتادن قسط، جریمه‌ای برای این زوجین در نظر میگرند که این مسئله اصلا عادلانه نیست. به گزارش خبرهدف ،  در پی صحبت های مکرر  عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی و بخشنامه بانک مرکزی در راستای حمایت بانک از کسب و کارهای زیان دیده از شیوع ویروس ... مطلب کامل

  وام یک میلیونی یارانه بگیران «قرض الحسنه» و ۳۰ ماهه شد

  وام یک میلیونی یارانه بگیران «قرض الحسنه» و ۳۰ ماهه شد/ متقاضیان پیامکی اعلام کنند مطلب کامل

  مبتلایان واقعی کرونا در ایران ۸ تا ۱۰ برابر آمار رسمی

  بر اساس آمار تخمین زده شده توسط مرکز پژوهشهای مجلس تعداد افراد جان‌باخته بر اساس ابتلا به کرونا هشت هزار و ۶۰۹ نفر و تعداد مبتلایان بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ هزار نفر است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبر هدف. محفوظ است.