• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • اتحادیه اروپا باایران وارد مذاکره مستقیم شود

  تقدیمی هدف:

  اتحادیه اروپا باایران وارد مذاکره مستقیم شود/ترس شرکت‎های اروپایی.لرد «جان آلدردایس» نماینده مجلس اعیان انگلیس معتقد است اتحادیه اروپا باید از حفظ برجام حمایت کرده و دربرابر هرگونه تغییری که در مواجهه با فشار آمریکا به عقب‎نشینی منجر شود، ایستادگی کند.

  خبرگزاری هدف: «جان آلدردایس» یک روانپزشک و در عین‌حال، رهبر حزب ائتلاف ایرلند شمالی است. وی در جریان گفتگوهای ایرلند شمالی از جمله مذاکرات «پیمان جمعه نیک» در سال ۱۹۹۸ میلادی، نقش بسزایی داشته است. وی نخستین سخنگوی مجلس ایرلند شمالی بود و مسئولیتهای بینالمللی زیادی ازجمله ریاست «لیبرال بینالمللی» شبکهای جهانی متشکل از بیش از ۱۰۰ حزب سیاسی لیبرال را بر عهده داشته است. از سال ۱۹۹۶، وی عضو دائم حزب دموکرات لیبرال مجلس اعیان بوده و در حال حاضر نیز مدیر مرکز حل و فصل درگیریهای غیرقابل مهار در کالج هریس منچستر، رئیس مرکز صلح و دموکراسی بلفاست و رئیس افتخاری لیبرال بینالمللی است.

  وی اخیرا نامه ای سرگشاده را امضا کرده که در آن از فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواسته شده تضمین کند ایران از سود سیاسی و اقتصادی برجام بهره مند خواهد شد.

  در بخشی از این نامه می‌خوانیم: از صمیم قلب از تعهد اروپا در قبال برجام استقبال می‌کنیم اما توانایی اروپا به انجام وظایف بین‌المللی و تضمین اینکه علیرغم تحریم‌های آمریکا، ایران و مردمش مطابق با متن و روح برجام از تمامی سود سیاسی و اقتصادی این توافق بهره مند می‌شوند؛ بسیار مهم است.

  امضا کنندگان نامه در بخش دیگری می‌افزایند: در جهانی به شدت بی‌ثبات و در عصری که بیش ازپیش شاهد افراط ‌گرایی هستیم، حفظ یکی از موفقیت‌های دیپلماتیک قرن ۲۱ ضروری است. باتوجه به پشت‌پا زدن دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا به توافق هسته‌ای، درحالی که برجام امکان دیپلماسی را اثبات کرد، نباید این پیام به جهان ارسال شود که صلح امری موقت و کوتاه‌مدت است.

  در پایان این نامه می‌خوانیم: مردم ایران از صلح و دیپلماسی حمایت کردند. اکنون وظیفه جامعه جهانی است که درستی تصمیم خود را اثبات کرده و نشان دهد وعده‌هایش عملی خواهد شد. راه جایگزین برای برجام، نه‌تنها برای نسل حاضر که برای نسل‌های بعد نیز بسیار گران تمام می‌شود.

  در ادامه گفتگوی خبرنگار هدف با پروفسور «جان آلدردایس» در خصوص ضرورت نگارش این نامه را می خوانیم.

  *شما اخیرا نامه سرگشاده به «فردریکا موگرینی» جهت حفظ برجام را امضاء کردید. ضرورت نوشتن این نامه به نظر شما چه بود؟

  برجام توافق بسیار مهمی بود که حصول آن سالها به طول انجامید. برجام یکی از به‌ندرت اقدامات جدی در راستای ایجاد ثبات در منطقه و قطعاً جهانی است که رو به هرج و مرج می‌رود. حمایت موگرینی و اتحادیه اروپا نشانه نگرانی عمیق اروپا از تصمیم دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر پشت کردن به توافق است- اقدامی که هم به لحاظ دیپلماتیک پذیرفتنی نیست و هم به‌گونه‌ای خطرناک غیرمسئولانه است.

  هرچند، حتی اگر اتحادیه اروپا بخواهد در برجام باقی بماند، همه کشورها و در مجموع اتحادیه اروپا با فشاری عظیم برای عقب‌نشینی مواجه خواهند شد. من در همراهی با بسیاری از دیگر دانشگاهیان، این نامه را به نشانه وجود یک دیدگاه رقیب در سطح اروپا، امضا کردم- دیدگاهی که باید از سوی رهبری اتحادیه اروپا درنظرگرفته شود مبنی بر اینکه ما از موضع فعلی اتحادیه اروپا در حفظ برجام حمایت کرده و به شدت با هرگونه تغییری که در مواجهه با فشار آمریکا به عقب‌نشینی منجر شود، مخالف هستیم.

  *اتحادیه اروپا جهت حفظ برجام و تضمین منافع ایران ذیل برجام چه اقدامات جدی می تواند انجام دهد؟

  اتحادیه اروپا می‌تواند وارد مذاکره مستقیم با ایران شود تا تضمین کند منافع سیاسی و اقتصادی ایران دست‌کم مادامیکه پای کشورهای اتحادیه اروپا در میان باشد، رعایت می‌شود. این آسان نخواهد بود چراکه به‌واسطه اقدام آمریکا، ایران احساس می‌کند متحمل خیانت شده ‌است و اتحادیه اروپا نیز همزمان با تلاش برای حفظ و تقویت دستاوردهای توافقی که هنوز در راستای برآورده کردن منافع ایران به طور کامل اجرا نشده است، متحمل فشار گزافی خواهد شد.

  *مقامات ایالات متحده امریکا می گویند مجازات هایی را علیه شرکت های اروپایی که با ایران تجارت می کنند اعمال خواهند کرد. در این شرایط آیا شرکت های اروپایی به ویژه شرکت های بزرگ، جرات همکاری با ایران را خواهند داشت؟

  بی‌شک این یکی از چالش‌های بزرگی است که پیش‌رو داریم. چالش سیاسی امری جدی است حال‌آنکه در سال‌های اخیر شکاف‌های بزرگی میان آمریکا و اتحادیه اروپا ایجاد شده و سال‌ها است که ناتو دیگر در اجرای تعهدات دوجانبه خود آنقدرها یک‌پارچه و قوی به نظر نمی‌رسد.

  هرچند، چالش اقتصادی حتی از این‌هم بزرگتر و شاید حادتر باشد و کنترل آن هم به دلیل آنکه وابسته به تصمیم شرکت‌های خصوصی است، از سوی دولت‌ها و اتحادیه اروپا خیلی آسان نخواهد بود. آمریکا، هنگام پشت کردن به برجام، درخواست‌های همه متحدین اروپایی اصلی را نادیده گرفت اما اگر در روند خود تغییری ایجاد نکند، تحریم‌ها اواخر امسال اجرایی می‌شود و شرکت‌های اروپایی طرف معامله با ایران را حتی بیشتر از خود ایرانی‌ها متضرر می‌کند.

  بعید به نظر می‌رسد که طرحی اروپایی مبنی بر منع شرکت‌های اروپایی از رعایت تحریم‌های ضدایرانی مانع از همراهی این شرکت‌ها با آمریکا آن هم از بیم مجازات‌های واشنگتن باشد. هرچند باید گفت که این تازه‌ترین مورد از تصمیم‌های متعدد ترامپ است که مایه اختلاف آمریکا و اتحادیه اروپا شده است.

  در ژوئن ۲۰۱۷، وی از توافق اقلیمی پاریس خارج شد و اکنون هم به بهانههای امنیتی جعلی، تهدید کرده که بر فولاد، آلومینیوم و تولیدکنندگان خودرو اروپا تعرفه اعمال خواهد کرد و به نظر می‌رسد قصدی برای عقب‌نشینی از تهدیدهای خود را ندارد.

  رئیس جمهور آمریکا همچنین به طور دائم از اعضای ناتو به‌دلیل عدم پرداخت سهم کافی از هزینه‌های دفاعی، انتقاد می‌کند. پیشتر هم گفته‌ام که وی حتی احتمال پشت کردن آمریکا به تعهدات خود مبنی بر دفاع از یکی از اعضای ناتو در صورت حمله را مطرح کرده است.

  باید توجه داشته باشیم که این رئیس جمهور آمریکا نه‌تنها به برجام بلکه به دیگر معاهدات کلیدی که با متحدین اروپایی داشته، پشت کرده است. دوره خطرناکی است و من این نامه را به عنوان بخشی از تعهدم به تداوم همکاری به سوی جهانی صلح‌آمیز و در مخالفت با آنها به ویژه آنهایی که در دولت فعلی واشنگتن حضور دارند و جهان ما را به سوی هرج‌ومرج هدایت می‌کنند؛ امضا کردم.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.