• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • رییس مرکز آمار مطرح کرد

  اجرای قطعی سرشماری سال 95/ آمارهای متناقض و بی‌اعتمادی کاربران مرکز آمار

  رییس مرکز آمار ایران با گلایه از برخوردهای سیاسی و احساسی با نتایج سرشماری نفوس و مسکن تاکید کرد:‌برای حفظ سری زمانی قطعا سرشماری سال 95 را اجرا خواهیم کرد.

  تقدیمی هدف:

  به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عادل آذر در همایش تحلیل یافته‌های سرشماری نفوس و مسکن سال 90 با اشاره به برخی از زمزمه‌ها مبنی بر این که سری زمانی سرشماری باید 10 ساله شده که این مورد سرشماری سال 95 را تحت شعاع خود قرار داده است اظهار کرد: به هیچ عنوان این گونه نخواهد بود و ما سرشماری 95 را برای حفظ سری زمانی حتما اجرا می کنیم حتی اگر آمارهای ثبتی به اندازه کافی رشد یافته باشند.
  وی با بیان این‌که 77کشور پیشرفته از نظر اجتماعی و اقتصادی در سال 2011همگام با سرشماری نفوس و مسکن انجام دادند افزود:‌ بنابراین هیچ ایرادی به اجرای این سرشماری وجود ندارد اما ما باید زاویه دید خود را نسبت به انجام آن تغییر دهیم.
  آذر با اشاره به این‌که در سال 95 به گونه‌ای سرشماری را اجرا خواهیم کرد که زمان کمتری از مردم تلف شود، گفت: برنامه مرکز آمار این است که با حرکت به سمت سرشماری‌هایی با استفاده از بانک‌های ثبتی 70 قلم سوال مطرح در پرسش نامه‌ها به 25 عدد کاهش داده و مابقی را به صورت ثبتی انجام دهد تا به جای حداقل نیم ساعت گرفتن وقت خانوارها نهایت 10 دقیقه سرشماری را انجام دهند.
  رییس مرکز آمار ایران تاکید کرد: مرکز آمار به سمتی پیش خواهد رفت که در سرشماری سال 95 استفاده از کاغذ را به طور کامل کنار بگذارد این درحالی است که بستر استفاده از ابزار IT امروزه در مرکز آمار فراهم شده است.
  وی با اشاره به این‌که زمان کمی تا سرشماری سال 95 باقیمانده است، گفت: از سال آینده اجرای آزمایشی سرشماری را آغاز خواهیم کرد.

  هزینه‌ 100 میلیاردی سرشماری 90 در مقابل نتایج آن هیچ بود
  رییس مرکز آمار در ادامه با اشاره به این‌که سرشماری سال 90 نفوس و مسکن موارد پنهان زیادی را در مقابل ما باز کرد افزود: برخی از آنچه که در پایان سرشماری و تحلیل‌ها به دست آمد در تصور ما هم قرار نداشت. به‌طوری که نرخ رشد جمعیت به‌طور قابل تاملی کاهش یافت و یا بعد خانوار از 4.2 به 3.2 درصد رسید و یا این‌که نرخ جمعیت در برخی از استان‌ها به حدی کاهش یافت که تعجب استادان و محققان آن را برانگیخت.
  وی با بیان این‌که هزینه‌ی 100 میلیاردی که برای سرشماری سال 90 انجام شد در مقابل نتایج آن بسیار اندک بود، افزود: نتایج این سرشماری نشان داد که چگونه می‌توان جریان تخصیص منابع در حوزه‌های سلامت، بهداشت، مدیریت جمعیت و شهرسازی را تعیین و بودجه عمومی کشور را ساماندهی کرد.
  آذر با تاکید بر این‌که اطلاعات جمعیتی قابل توجه از سرشماری گذشته به دست آمد، افزود: مرکز آمار این امکان را دارد که ریز اطلاعات در بلوک‌هایی 400 خانواری را در اختیار متخصصان و محققان قرار دهد.

  دغدغه‌ها و گلایه‌های آذر از برخورد‌های سیاسی و احساسی با نتایج سرشماری
  رییس مرکز آمار ایران هم‌چنین با انتقاد از برخورد‌های نامناسب با نتایج سرشماری نفوس و مسکن سال 90 گفت: مرکز آمار ایران به لحاظ حرفه‌ای از تحلیل نتایج منع است و در مورد آن اظهارنظری نمی‌کند.
  وی افزود: مرکز آمار مثل هواشناسی است و تنها شرایط را توصیف می‌کند و تصمیم‌گیری در مورد نتایج و عواقب آن مربوط به تحلیلگران، سیاستمداران، مدیران و مسوولان کشوری خواهد بود.
  آذر هم چنین اعلام نتایج مختلف درباره‌ی شاخص‌های کلان جمعیتی را مورد انتقاد قرار داد و گفت: قانون یک مرجع با هزینه‌های بسیار بالا برای کشور مطرح کرده و آن هم مرکز آمار ایران است. پس دلیلی وجود ندارد که در هر نشستی هر مسوولی هر نتیجه‌ی آماری را بدون استناد به مرکز آمار ایران اعلام کند.
  رییس مرکز آمار ایران اعلام کرد:‌وقتی که ما با 12 روش جدید و پیشرفته‌ی آماری نرخ باروری را 1.8 درصد بررسی و اعلام کردیم من به عنوان رییس مرکز آمار در هر نشست رسمی که شرکت می‌کردم شاهد آن بودم که اعداد 1.10، 1.6 و یا ارقام دیگری برای نرخ باروری اعلام می‌شد که این جامعه کاربر ما را نسبت به مرکز آمار بی‌اعتماد می‌کند.

  خبرگزاری ایسنا

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.