• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • احزاب اصولگرایی که قرار است فراگیر باشند اما اساسا پا نمی‌گیرند

  تقدیمی هدف:

  احزاب اصولگرایی که قرار است فراگیر باشند اما اساسا پا نمی‌گیرند/از تلاش باهنر تا سودای مطهری

  dd

  سیاست > احزاب و شخصیت‌ها – سیاست‌ورزان مختلف هر از چندگاهی تصمیم می‌گیرند تا حزبی تشکیل دهند که فراگیر باشد تا همه هم‌جناحی‌هایشان ذیل آن فعالیت کنند.

  به تازگی یکی از نمایندگان مجلس که عضو جبهه پایداری است، اعلام کرده تصمیم دارد که حزب فراگیری تاسیس کند. بیژن نوباوه دلیل این تصمیمش را اینگونه توضیح داده است: «جای تحزب در کشور ما خالی‌ است و مردم به احزابی که هم‌اکنون در کشور فعالیت می‌کنند، اعتماد ندارد چرا که‌شناختی از آن‌ها ندارند». او می‌خواهد یک حزب فراگیر تاسیس کند که بیشترین فراگیری را میان مردم با سلیقه‌های مختلف داشته‌باشد. البته نوباوه سابقه چندانی در کارهای تشکیلاتی ندارد و جبهه پایداری هم در میان چهره‌های تشکیلاتی چندان محبوب نیست و به نظر نمی‌رسد نوباوه در تحقق تصمیمش توفیقی حاصل کند.

  نوباوه اولین کسی نیست که به فکر تشکیل یک حزب فراگیر افتاده و حزب موردنظرش پا نگرفته باشد. افرادی همچون محمدرضا باهنر، محسن رضایی، محمدباقر قالیباف، علی مطهری و علی لاریجانی نیز پيش از اين چنین سودایی در سر داشته‌اند.

  باهنر و فراکسيوني که حزب نشد

  باهنر ریشه بسیاری از مشکلات را پا نگرفتن احزاب در کشور می‌داند و سالهاست که بر آن تاکید می‌کند. به عنوان مثال او پیش از انتخابات اخیر گفته بود: یکی دیگر از مشکلات قانون است یعنی قانون می‌تواند به کمک احزاب بیاید و هرچند باید حقوق اساسی مردم در این قانون ضایع نشود. یعنی اینکه احزاب که در انتخابات شرکت می‌کنند معنایش این نیست که آدم غیر حزبی نتواند شرکت کنند. اما باید ساز و کاری باشد که احزاب بتوانند از ظرفیتشان استفاده شود. در برخی جاها ممکن است اگر بخواهیم حکومتمان کاملا حزبی اداره شود جاهایی نیاز به اصلاح قانون اساسی هست. الان قانون اساسی مجوز داده که احزاب فعالیت کنند اما اینکه احزاب قدرت داشته باشند اینطور مساله ای وجود ندارد.

  باهنر که دبیرکل جامعه اسلامی‌مهندسین است، زمانی تلاش می‌کرد که حزبی «فراگیر» را سامان دهد. او فراکسیونی به نام پیشرفت و عدالت در مجلس هشتم تشکیل داد. هفتم تیر ماه سال 87 نیز در هشتمین کنگره جامعه اسلامی‌مهندسین، اکثریت قاطع اعضای این حزب به تشکیل حزب فراگیر رای دادند. چهار ماه بعد مسئول روابط عمومی‌جامعه اسلامی‌مهندسین درباره اقدامات انجام شده در راستای حزب فراگیر خبر داد که کارگروهی از اعضای ارشد جامعه اسلامی‌مهندسین و تعدادی از چهره‌های فراحزبی تشکیل شده است. باهنر ساختار حزب فراگیر خود را در قالب دو لایه 30 نفره و 300 نفره تعریف کرد و قرار بود لایه 30 نفره این حزب متشکل از شخصیت‌ها و چهره‌های شاخص نظام و لایه 300 نفره بر اساس توزیع منطقه‌ای و به لحاظ سهمیه‌ بندی صنفی و جنسیتی از اقشار و اصناف و تخصص‌های مختلف باشد. باهنر وعده داده بود که حزبش پس از انتخابات سال 88 تشکیل می‌شود، اما در مرداد ماه سال 88 دبیرکل جامعه اسلامی‌مهندسین تاسیس حزب رسمی‌ مستقل فراگیر از جانب خود را به آینده موکول کرد. آینده ای که هنوز فرا نرسیده است. شاید یکی از دلایلی که این حزب پا نگرفت این است که اساسا «پیشرفت و عدالت» یک فراکسيون منشعب از فراکسيون اصولگرايان در مجلس هفتم بود و «انشعاب» با «فراگیر بودن» در تعارض است.

  حزب قالیباف هم کلید نمی‌خورد

  اطرافیان قالیباف هر از چند گاهی تلاش می‌کنند آرزوی باهنر را محقق کنند. البته آنها به دنبال تشکیل یک حزب فراگیر نیستند بلکه می‌خواهند با عنوان «پیشرفت و عدالت» یک حزب راه بیاندازند که پشت پرده اش قالیباف باشد. اعضای جمعیت پیشرفت و عدالت همچون بیادی و مرتضی طلایی بارها اعلام کرده اند «حزب قالیباف» به زودی کلید می‌خورد اما هیچگاه این اتفاق نیفتاده و جمعیت پیشرفت و عدالت حتی کارکرد انتخاباتی هم نداشته است. اين تشکل که صرفا يک تابلو به نظر مي رسد، چندين ديدار با مسئولان و چهره هاي سياسي در آستانه انتخابات مجلس داشت، اما بروز و ظهور چنداني پس از آن، پيدا نکرد.

  پیشنهاد مصباحی مقدم برای حزب شدن ائتلاف اصولگرایان

  غلامرضا مصباحی مقدم عضو ائتلاف اصولگرایان در انتخابات اخیر بود. در این رقابت انتخاباتی سه لیست اصولگرا منتشر شد. از منظر مصباحی مقدم؛ «عدم جمع بندي نهايي براي ارائه تنها يک ليست واحد، به دليل نبود يک حزب فراگير است. آثار نبود چنين حزبي در اينگونه وقايع خودش را نشان مي دهد. وقتي افراد جزء تشکيلات قوي و منسجم نيستند، تکروي مي کنند و اين هم طبيعي است. لازم است که ما به يک حزب قوي و فراگير در مجموع اصولگرايان برسیم».

  او پیشنهاد داد که ائتلاف اصولگرایان، زمینه‌ای برای تشکیل حزب فراگیر مورد نظرش شود. مصباحی مقدم به خبرآنلاین گفت: «اين بار به نظر خودم رسيد که وقتي 22 نفر دور هم جمع شدند که هر يک نماينده احزاب هستند و افراد موثري هم هستند، وقتش رسيده است که مقدمات شکل گيري يک حزب بزرگ را فراهم آوريم. الان براي انتخابات همه دور هم جمع هستيم و وقتش است که يک حزب بزرگ با حضور همه جريانات اصولگرا شکل بگيرد. تا در مدت دو تا چهار سال آينده برنامه بدهد و کادرسازي کند و زمينه را براي رويش و روي کار آمدن جوانها فراهم کند. در تشکيلات حزبي مقتدر مي توان از اعضا خواست که به تصميمات حزبي پايبند باشند وگرنه عضويتشان در حزب تعليق مي شود.» البته حالا که دو هفته از انتخابات گذشته و هنوز دور دوم در برخی حوزه‌ها باقی مانده، خبری از زمینه‌سازی برای شکل‌گیری یک حزب فراگیر اصولگرا از سوي اين چهره ها به گوش نرسیده است.

  «صدای ملت» هم حزب نشد

  در انتخابات مجلس نهم نام علی مطهری و چند اصولگرای دیگر همچون حميدرضا کاتوزيان، علي عباسپور و حسن غفوري فرد در لیست اصولگرایان قرار نگرفت. از اين رو مطهری با يارانش که جملگي منتقد سیاست‌های دولت محمود احمدی نژاد بودند لیستی به نام صدای ملت منتشر کردند و در بهمن سال 90 جبهه ای تشکیل دادند که البته حتی نمودی مانند تشکیل فراکسیون در مجلس نهم هم نداشت و کارکردش صرفا انتخاباتی بود. کما اینکه در انتخابات اخیر نیز صدای ملت که نمایندگانش باز هم جایی در لیست ائتلاف اصولگراها نداشتند، لیست صدای ملت را منتشر کردند.

  این لیست به تهران محدود نشد و در بسیاری از حوزه‌های انتخابیه به حمایت از کاندیداها پرداخت. موسس فهرست صداي ملت، يعني علی مطهری، در گفت و گو با خبرآنلاین گفت که برنامه دارد صدای ملت را تبدیل به یک حزب کند: «از دوره قبل که صداي ملت را تاسيس کرديم به دنبال اين بوديم که آن را مستحکم و احيانا تبديل به حزب کنيم. در مجلس نهم چندبار اراده کرديم که فراکسيون «صداي ملت» را تاسيس کنيم ولي چون اين کار موجب تضعيف فراکسيون رهروان مي‌شد و ممکن بود «اکثريت» بودن اين فراکسيون را مخدوش کند و به نفع تندروها تمام شود، از تاسيس اين فراکسيون منصرف شديم ولي هميشه پيگير اين موضوع بوده‌ايم. طبيعي است که به دنبال استحکام «صداي ملت» و تبديلش به حزب خواهيم بود… شايد انتخابات اين دوره مجلس مقدمه اي براي تاسيس حزب صداي ملت باشد». اما مطهری هنوز درخواستی برای تشکیل حزب به وزارت کشور نبرده است.

  رهروان ولایت هم حزب نشد

  رئیس مجلس نیز گاهی نامش در بین کسانی که می‌خواهند حزب تشکیل دهند، شنیده می‌شود. البته علی لاریجانی هیچگاه خودش درباره حزب سخن نگفته اما ظاهرا این حزب، تشکل توسعه یافته فراکسیون «رهروان ولایت» در مجلس نهم است و لاریجانی پدر معنوی آنها خواهد بود و کاظم جلالی مسئولیت تشکیلش را برعهده دارد. حزب رهروان ولایت تاکنون شکل نگرفته و در انتخابات اخیر نیز حتي در قالب فراکسيون هم فعال ظاهر نشده است.

  محسن رضایی هم از خیر تشکیل حزب گذشت

  اوایل سال 86 خبر رسید که گروهی از نزدیکان و دوستان محسن رضایی درصدد تشکیل حزب جدیدی به نام «اتحاد ملی» بودند. قرار بود حزب از ائتلاف تشکل‌های نزدیک به محسن رضایی از جمله فراکسیون وفاق و کارآمدی مجلس هفتم و نیز گروه خدمتگزاران تشکیل شود. رضایی، روح الامینی، طلایی نیک و امیدی از جمله افرادی بودند که می‌خواستند هیات موسس «اتحاد ملی» را تشکيل دهند. البته اتحاد ملی هم بروز و ظهوری نداشت. تا اینکه در فروردین ماه امسال محسن رضایی تصمیم گرفت به کلی از فعالیت‌های حزبی کنار کشیده و به سپاه بازگردد. به این ترتیب پرونده حزب پانگرفته اتحاد ملی نیز بسته شد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.