• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • ابتکار اعلام کرد:

  افزایش میزان ازن و گوگرد عامل مشکلات تنفسی شهر اهواز

  رئیس سازمان محیط زیست با بیان اینکه گازهای ازن و گوگرد عامل بروز حملات ناگهانی تنفسی و تشدید بیماریهای تنفسی است گفت: هنوز به طور قطع نمی توان علت بروز و افزایش بیماریهای تنفسی در شهر اهواز را عنوان کرد اما به احتمال زیاد افزایش میزان این آلاینده ها عامل بروز مشکلات اخیر اهواز است.

  تقدیمی هدف:

  دکتر معصومه ابتکار در نشست خبری ارائه گزارش نوزدهمین نشست تغییرات آب و هوا در ورشو که پیش از ظهر شنبه در سازمان محیط زیست برگزار شد با بیان این مطلب افزود: به محض اطلاع از مشکلات پیش آمده در خوزستان و شهر اهواز برای بیماران تنفسی جلسه اضطراری با هیات مذاکره کننده که نمایندگانی از وزارت نفت، صنعت، نیرو، انرژی اتمی و وزارت بهداشت بودند تشکیل و گزارش های لازم در این خصوص خواسته شد و دستورات لازم برای بررسی سریع علت موضوع ارائه شد.
  به گفته وی، بر اساس بررسیهای متعددی که توسط کارشناسان و محققان صاحب نظر در این خصوص انجام شده به احتمال زیاد افزایش آلاینده ازن و گوگرد عامل بیماریهای تنفسی پیش آمده در شهر اهواز است چرا که تنها این آلاینده ها می توانند موجب بروز ناگهانی بیماری های تنفسی و یا تشدید حملات آسمی شوند.
  وی تصریح کرد: البته هنوز به طور قطع نمی توان علت بروز و افزایش بیماری های تنفسی در شهر اهواز را عنوان کرد اما امروز دستگاههای سنجش میزان آلاینده ها به این استان ارسال شده و امیدواریم که با اندازه گیری آلاینده‌ها توسط این دستگاهها بتوان علت دقیق ماجرا را پیدا کرد.

  وی در پاسخ به اینکه اگر سازمان محیط زیست چنین امکانی را پیش از این هم داشته چرا در هنگام بروز این مشکل از این دستگاهها استفاده نکرده است گفت: اولا تعداد این دستگاهها محدود است در ثانی این دستگاهها در هشت سال گذشته تقریبا از کار افتاده بودند و کسی به درستی از آنها استفاده نمی کرد.
  وی با اشاره به اینکه در سفری که حدود 2 هفته پیش به استان خوزستان داشتم شبکه ای از دستگاههای سنجش آلودگی هوا شامل 15 ایستگاه در کل استان و 4 ایستگاه در شهر اهواز راه اندازی شد.
  ابتکار در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر اندازه گیری گاز های اوزون و گوگرد از طریق دستگاه ها به سادگی امکان پذیر است پس چرا احتمال می دهید که افزایش این گازها عامل بروز بیماری های تنفسی باشد تصریح کرد: آنچه که اندازه گیری ها نشان می دهد افزایش گازها در این مدت در اهواز رخ نداده است بنابراین یا دستگاهها مشکل دارند و یا این که آلاینده ناشناخته دیگری عامل بروز بیماری است.
  وی در پاسخ به سوال خبرنگار مهر مبنی بر این که با توجه به اینکه در اخبارها اعلام شده اهواز یکی از آلوده ترین شهر های جهان است، آیا در نشست تغییرات آب و هوایی رایزنی خاصی برای مقابله با آلودگی این شهر انجام نشد گفت: مذاکرات گوناگونی با مسئولان کشورهای مختلف در منطقه برای کاهش میزان گرد و غبار انجام شد و همچنین از سازمانهای بین المللی نیز قول های مساعدی برای رسیدگی به وضعیت آلودگی شهر اهواز و چهار شهر غربی کشور که تحت تاثیر شدید ریزگردها هستند انجام شد و قولهای مساعدی برای رفع این معضل داده شد.
  انتظار داریم خودروسازان تا پایان سال استاندارد یورو 4 را رعایت کنند
  ابتکار در بخش دیگری از سخنان خود به نشستی که در استانبول با وزیر نفت این کشور در خصوص ارتقاء استاندارد سوخت به سوخت یورو 4 داشت اشاره کرد و افزود: در این نشست وزیر نفت قول داد با وجود تمام محدودیتی هایی که در وزارت نفت وجود دارد و علی رغم تحریم ها که نقش عمده ای در نرسیدن به استاندارد یورو 4 داشته اند اقدامات لازم برای ارتقاء استانداردها را در اولین فرصت فراهم کنم.

  وی در پاسخ به این سوال که پیش بینی می کنید که تا پایان سال جاری خودروسازان خودرو با استاندارد یورو4 تولید کنند گفت: انتظار داریم که خودروسازان به تعهدات خود در این زمینه عمل کنند اما فراموش نکنید که 100 روز از آغاز کار اینجانب گذشته و به محض فراهم شدن مقدمات کار فشارهای لازم برای اجرای تعهدات بر خودروسازان وارد خواهد شد.
  ابتکار در پاسخ به این که چرا مانع از شماره گذاری تعداد زیادی خودرو در روز نمی شوید گفت: در حال حاضر ساز و کار لازم برای این موضوع در دست بررسی است و در حال حاضر نیز تا حدودی این موضوع کنترل شده است.
  رئیس سازمان محیط زیست در پاسخ به اینکه به اعتقاد شما سهم سوخت و یا خودرو در آلودگی هوا بیشتر است گفت: بسته به شرایط و نوع خودرو گاهی سوخت غیراستاندارد و در برخی مواقع خودرو غیراستاندارد نقش عمده ای در افزایش آلاینده های هوا دارد.
  وی تحریم ها را در کنار عوامل دیگر یکی دیگر از مشکلات عدم دستیابی وزارت نفت و وزارت صنعت و معدن به سوخت و خودرو استاندارد معرفی کرد و افزود: در نشست تغییرات آب و هوا از سران کشورها و سازمان ملل خواستیم که این تحریم‌های غیرقانونی را لغو کنند چرا که نقش عمده ای در تغییرات آب و هوایی دارد.

  وی با اشاره به این که بنزین یورو 4 و گاز طبیعی بهترین نوع سوختی هستند که می توان از آن استفاده کرد یادآور شد: سازمان بهداشت جهانی در گزارش اخیر خود اعلام کرده است گازوئیل در بهترین شرایط باز هم ذرات دوده ای تولید می کند که می تواند سرطان زا باشد در حالی که این شرایط برای بنزین یورو4 و گاز طبیعی صدق نمی کند.
  وی درخصوص موضع سازمان محیط زیست در رابطه با طرح زوج و فرد سراسری خودروها تاکید کرد: سازمان محیط زیست به هیچ عنوان با دائمی شدن این طرح موافق نبود اما اگر سازمان هواشناسی به دستگاههایی مجهز شود که بتواند پیش بینی های دقیق تری ارائه دهد می توان از یکی دو روز پیش انباشت آلاینده ها و چند روز پس از آن این طرح را اجرا کرد.

  خبرگزاری مهر

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.