• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • انتقاد حافظی از استفاده از سموم ارزان قیمت خارجی

  تقدیمی هدف:

  انتقاد حافظی از استفاده از سموم ارزان قیمت خارجی/25 درصد از مزارع جنوب شهر توسط فاضلاب آبیاری می‌شوند

  cc

  جامعه > محیط زیست – رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه از سال 85 مناقصه برای واردات ارازنترین سموم با کیفیت پایین برگزار می شود، گفت: 85 درصد سموم موجود در کشور از چین و 15 درصد آن از کشور هند است. متاسفانه کیفیت این سموم پایین است و انتظار داریم که وزارت جهاد کشاورزی کیفیت را فدای قیمت نکند.

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف، رحمت اله حافظی در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران پس از ارائه گزارش توسط وزیر جهاد کشاوزی، با اشاره به گزارش پایش مواد غذایی در تابستان 1393 در یکی از آزمایشگاه های صاحب صلاحیت، اظهار کرد: طبق این گزارش سموم و آلاینده های سه گانه در سبزیجات و میوه جات مشاهده می شود. در این مطالعه هزار و 120 نمونه برای پایش انتخاب شد که از این تعداد 540 نمونه برای سموم و 580 نمونه برای آلاینده های سه گانه (نیترات، کادمیم وسرب) بودند. خروجی این پایش نشان داد که 43.2 درصد از انواع سبزیجات دارای آلودگی بالاتر از حد مجاز با سموم هستند.

  وی ادامه داد: بر اساس این گزارش 61.7 درصد خیارهای گل خانه ای، 38.3 درصد خیار غیر گلخانه ای ، 33 درصد پیاز ، 22 درصد هندوانه، 15 درصد گوجه فرنگی و 13.3 درصد خربزه دارای آلودگی بالاتر از حد مجاز است. در مجموع حدود 24 درصد نمونه ها آلوده و 76 درصد محصولات پایش شده مجاز و فاقد آلودگی هستند.
  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران با اشاره به اینکه وزارت کشاورزی وارد کننده و توزیع کننده انواع سموم کشاورزی است، تاکید کرد: بر اساس اطلاعات موجود، از سال 85 مناقصه برای واردات ارزانترین سموم با کیفیت پایین برگزار می شود همچنین 85 درصد سموم موجود در کشور از چین و 15 درصد آن از کشور هند است. متاسفانه کیفیت این سموم پایین است و انتظار داریم که وزارت کشاورزی کیفیت را فدای قیمت نکند و نظارت خود را در این بخش بیشتر کند.
  وی با اشاره به اینکه نظارت کافی برای میزان مصرف سموم توسط کشاوران کافی وجود ندارد، ادامه داد: باید 500 کیلوگرم در هر هکتار سموم مصرف شود اما شاهد هستیم که در هر هکتار تا هزار و 500 کیلوگرم سموم مصرف می شود از این رو انتظار داریم مدیریت در این بخش اعمال شود.
  حافظی با بیان اینکه استفاده از سم “د.د.ت” سالهاست که منسوخ شده است، گفت: هم اکنون گاهی در برخی محصولات مانند تخم مرغ آلودگی هایی از سم “د.د.ت” وجود دارد انباری متعلق به یک شرکت در قزوین شناسایی شده است که در آن 5 هزار تن سم “د.د.ت” انبار شده است این مساله باید پیگیری شود که کاربری این سم چیست و چگونه از سم “د.د.ت” استفاده می شود.
  وی درباره آلودگی محصولات کشاورزی به کودهای شیمیایی نیز اعلام کرد: متاسفانه کودهای شیمیایی، استانداد لازم را ندارد. انتظار داریم وزارت جهاد کشاورزی از سازمان استاندارد، استانداردسازی کودهای شیمیایی را مطالبه کند .
  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران، با اشاره به اینکه باید برای مصرف کودهای شیمیایی نیاز سنجی خاک انجام شود که متاسفانه انجام نمی شود، افزود: متاسفانه کشاورزان به روش سنتی و بیش از حد مجاز کودها را استفاده می کنند.
  وی درباره خوراک طیور نیز اظهار کرد: اکسید روی به عنوان یکی از مکمل های غذایی برای خوراک طیور است که به دلیل بالا بودن نسبی قیمت آن از ماده ای به نام “سرباره” که از ضایعات شمش اکسید روی است، استفاده می شود. میزان سرب ” سرباره” 500 تا 600 ppm است از این رو شاهد هستیم که بعضا مرغ های توزیع شده دارای سرب بالایی هستند.
  رئیس کمیسیون سلامت، محیط زیست و خدمات شهر شورای شهر تهران، از حذف شدن فرایند آنالیز و نظارت وزارت جهاد کشاورزی بر تولیدات کودهای شیمیایی در چهار سال گذشته انتقاد کرد و گفت: در این فرایند میزان پتاسیم، روی، کادمیم و سرب کودهای شیمیایی کنترل می شد که در حال حاضر این اقدام انجام نمی شود. انتظار داریم نظارت بیشتری از سوی وزارت کشاوزی صورت گیرد.
  حافظی همچنین اعلام کرد: 25 درصد از مزارع جنوب شهر تهران توسط فاضلاب آبیاری می شود و نیاز به مداخلات وزارت جهاد کشاورزی وجود دارد.
  حافظی همچنین پیشنهاد کرد: نظام بارکدگذاری محصولات کشاورزی بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته پیگیری و محقق شود تا در پایان سال 95 مشخص شود که محصول آلوده متعلق به کدام استان و مرزعه است تا پس از مداخلات لازم نسبت به ارتقا و سلامت این محصولات اقدام شود.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.