• روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • اولین بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در کشور چه می کند؟    :   مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء ...
 • انتقال پول فروش نفت در INSTEX منتفی است

  انتقال پول فروش نفت در INSTEX منتفی است

  تقدیمی هدف:

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در ساز و کار INSTEX نقل و انتقال پول فروش نفت منتفی شده است، گفت: «اینستکس» هیچ برنامه زمان بندی و ضمانت اجرایی ندارد.

  محمدرضا پورابراهیمی در گفتگو با خبرنگارهدف  در خصوص سازو کار جدید مالی اروپا در قالب INSTEX  گفت: طبق برجام جمهوری اسلامی ایران محدودیت های  هسته ای را پذیرفت تا در عوض غرب حقوق قانونی ملت ایران در موضوع مسائل اقتصادی، رفع تحریم های بانکی و رفع تحریم های تجاری مخصوصا در حوزه نفت را به رسمیت بشناسد.

  نماینده مردم کرمان افزود: متاسفانه بعد از خروج آمریکا از برجام علیرغم تعهدات طرف های اروپایی در برجام، اروپا هم به تعهدات خود وفادار نماند.

  عضو شورای هماهنگی اقتصادی سران قوا اظهار داشت: جمهوری اسلامی تمامی تعهدات خود را اجرایی کرد اما اروپایی ها بدعهدی کردند و مجددا قول دادند تا پایان سال ۲۰۱۸ کانال مالی SPV را راه اندازی می کنند اما متاسفانه این وعده خود را نیز اجرایی نکردند.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: در ابتدای سال ۲۰۱۹ اروپایی ها ابزار مبادلات مالی تحت عنوان اینستکس را تعریف کردند. گزارشی که از این سازو کار در اختیار ما قرار گرفته است نگرانی ها را نسبت به عملیاتی شدن این سازوکار بیشتر می کند.

  وی گفت: اروپا متعهد شده بود در قالب SPV به ایران کمک کند تا نقل و انتقال پول فروش نفت ایران انجام شود اما در ساز و کار INSTEX این موضوع منتفی شده است.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در INSTEX موضوعی تحت عنوان امکان مبادلات نفتی ایران در حوزه غذا و دارو وجود دارد گفت: ایجاد محدودیت در نقل و انتقال پول نفت ایران از یک  سو و  گروکشی اروپایی ها در خصوص لوایح ذیل FATF از سوی دیگر موجب شده است که INSTEX به هیچ عنوان قابل قبول نباشد.

  پور ابراهیمی تصریح کرد: اقدام اروپایی ها در شرط گذاری برای INSTEX عملا توهین به ملت ایران است. وزارت امور خارجه حتما باید در این خصوص موضع جدی بگیرد. ما اعتقاد داریم آنچه که تعهد اروپایی ها بوده باید فارغ از  FATF اجرایی شود در غیر این صورت جمهوری اسلامی باید تصمیم گیری کند.

  عضو شورای عالی هماهنگی سران قوا در تشریح ایرادات INSTEX تاکید کرد: برای اجرای INSTEX هیچ برنامه زمان بندی و ضمانت اجرایی وجود ندارد.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت:علاوه بر این کل مبادلاتی دارویی که ما می خواهیم از طریق این سازوکار انجام دهیم حدود ۲ میلیارد دلار است، ۷۵۰ میلیون دلار واردات مواد اولیه و ۱.۲ میلیارد دلار واردات داروی نهایی  که از چین و هند انجام می شود لذا عدم اجرای INSTEX تاثیری بر مبادلات اقتصادی ما ندارد.اروپایی ها باید ساز وکار  INSTEX  را اصلاح کنند. این رویکرد به نفع ما نیست.

  پورابراهیمی تاکید کرد: تاکنون هیچ کدام از وعده های اروپایی ها در خصوص ایران محقق و عملیاتی نشده است. اروپایی ها تلاش دارند موضع ایران را تضعیف کرده و شرایط بیشتری برای اجرای ساز و کار مالی بگذارند. اروپایی ها حق ندارند تعهدات خود را در قالب برجام زیر پا بگذارد. آنها مکلف به حل مشکلات مبادلات بانکی و مالی و تجاری ایران بودند.

  وی تاکید کرد: اروپا امروز نمی تواند با ادبیاتی جدید ، گروکشی لوایحی مثل FATF ، عدم ارائه تضمین های لازم، ایران را محدود به  INSTEX  و مبادلات غذا و دارو کند.

  رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه مجلس حتما به این موضوع ورود پیدا خواهد کرد گفت: INSTEX  در کمیسیون اقتصادی مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت. وزارت امور خارجه از نیز باید از موضع عزت مطالبات به حق ملت ایران را پیگیری کند.

  پور ابراهیمی افزود: امیدواریم با این رویکرد جدید، اروپایی ها هم طبق توافقی که در برجام کردند تعهدات اقتصادی خود را به شکل کامل بدون پیش شرط گذاشتن عملیاتی کنند.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  ۲۰ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2022 خبر هدف. محفوظ است.