• روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • اولین بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در کشور چه می کند؟    :   مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء ...
 • ایرانِ امروز یک قدرت فرامنطقه‌ای است

  ایرانِ امروز یک قدرت فرامنطقه‌ای است

  تقدیمی هدف:

  نویسنده و تحلیلگر یمنی تاکید کرد که تجربه ائتلافهای تشکیل شده در منطقه با حضور عربستان و آمریکا و نتایج این ائتلافها نشان می دهد که ناتوی آمریکایی- عربی ضد ایران نیز شکست خواهد خورد.

  خبرگزاری هدف ، سرویس بین الملل- : اخیرا منابع آمریکایی و عربی از تلاش دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا برای تشکیل ائتلاف امنیتی و سیاسی جدید با برخی کشورهای حوزه خلیج فارس(عربستان، امارات و بحرین)، مصر و اردن با هدف مقابله با ایران خبر داده اند و اینکه کاخ سفید خواستار تقویت همکاری با این کشورها در زمینه دفاع موشکی، آموزش نظامی، مبارزه با تروریسم و موضوعات دیگری مانند حمایت از روابط اقتصادی و دیپلماتیک منطقه ای است.

  این طرحی است که به گفته مقامات کاخ سفید و خاورمیانه نسخه ای از ناتو یا ناتوی عربی است. دولت ترامپ امیدوار است که این ائتلاف که موقتا نام ائتلاف استراتژیک خاورمیانه نامگذاری شده است در جریان نشست ۱۲ و ۱۳ اکتبر آینده در واشنگتن مورد بررسی و رونمایی قرار دهد.

  آمریکا با الگوگرفتن از ناتو، در پی تشکیل سازمانی به نام «ائتلاف راهبردی خاورمیانه» است که هدف آن مبارزه با نفوذ ایران در منطقه خاورمیانه است.طرح ایجاد پیمان امنیتی پیش از سفر یکسال قبل ترامپ به عربستان از سوی مسئولان سعودی مطرح شد.

  «طالب الحسنی» نویسنده و تحلیلگر یمنی در گفتگو با خبرنگار هدف در خصوص تشکیل این ائتلاف علیه ایران گفت: واشنگتن با اعلام تشکیل ناتوی عربی آمریکایی ضد ایران بار دیگر از شکست سیاستهایش در خاورمیانه پرده برداشت و این اقدام، شبیه تشکیل ائتلاف عربی علیه یمن است.

  وی افزود: عملا کشورهایی که به این ائتلاف ضد ایرانی پیوسته اند فاقد آمادگی هستند حتی اگر پادگان های آنها مملو از نیروهای نظامی باشد مگر آنکه این کشورها به رژیم صهیونیستی اجازه دهند از خاک آنها استفاده کند. اما سؤالی که اینجا مطرح میشود این است که آیا اسرائیل جرأت انجام این کار را دارد؟ با یک بررسی ساده متوجه میشویم که این ناتو در حال حاضر وجود دارد و ائتلاف میان کشورهای عربی علیه ایران پابرجاست.

  ایران قدرت فرامنطقه ای در کنار اراده محکم مردمی

  وی در ادامه افزود: خودِ این کشورها نیز می دانند که توسط آمریکا هدایت می شوند و برای ورود به یک جنگ منطقه ای آمادگی ندارند؛ جنگی که حتی یک درصد از نتایج آن نیز تضمین شده نیست. کشورهای عضو این ائتلاف ناهمگون بوده و باید در این خصوص ائتلافهایی را که در گذشته تشکیل شده و موفق نبوده است را یادآور شویم؛ ائتلاف هایی که در سوریه، عراق و یمن از لحاظ نظامی و در لبنان از لحاظ سیاسی شکست خوردند. بنابراین اعلام یک ائتلاف جدید خنده دار است. به تمام اینها باید شکست ائتلاف سعودی در یمن را نیز اضافه کرد.

  الحسنی تصریح کرد: کشورهای دارای وزن سیاسی مانند مالزی، ترکیه و پاکستان از هر ائتلافی که عربستان در آن حضور داشته باشد دوری می کنند. عربستان، این کشورها را در تمام ائتلاف های خود گنجاند اما اکنون شرایط فرق می کند و سرنوشت تمام این ائتلاف های نظامی شکست است. در مقابل نیز باید بدانیم که کشور مورد هجوم ایران خواهد بود؛ کشوری که در حال حاضر تبدیل به یک قدرت فرامنطقه ای شده و قدرت نظامی بالایی در کنار اراده مردمی دارد.

  تلاش آمریکا برای تضعیف اقتصاد و برانگیختن اعتراضات داخلی در ایران

  این نویسنده و تحلیل گر یمنی تاکید کرد: کاملا مشخص است که این ائتلاف، با استراتژی تحریک کننده آمریکا علیه ایران و تقویت تحریم ها علیه این کشور و هم چنین تلاش برای منزوی کردن تهران و تضعیف اقتصاد آن و برانگیختن اعتراضات داخلی ارتباط دارد؛ استراتژی که به نظر می رسد موفق نخواهد بود. ایران این تحریمها را پشت سر گذرانده و با آن زندگی کرده و آمادگی روانی برای شکستن این محاصره را دارد. از آن مهم تر، ایران با وجود سیاست های شیطنت آمیز طی سه دهه و تلاش های رسانه ای، سیاسی و نظامی علیه این کشور، در منطقه موفق عمل کرده است. ایرانِ امروز نتیجه مقاومت این کشور در تمام سطوح است.

  وی در ادامه افزود: ترامپ به کشورهای عربی حوزه خلیج فارس به عنوان کشورهای پولدار که می توانند به نیازهای جنون آمیز وی در منطقه پاسخ دهند نگاه می کند. سیاستهای آمریکا در این خصوص بر پایه سه مسأله است؛ سوق دادن کشورهای عربی برای ایجاد روابط قدرتمند با رژیم صهیونیستی، ترغیب این کشورها به دشمنی با ایران و دریافت پولهای هنگفت در برابر به اصطلاح حمایت آمریکا از این کشورها. باتوجه به این سیاستها، اوضاع اقتصادی عربستان هر سال در حال نزول است و چنانچه به تبعیت از آمریکا ادامه دهد به صورت کامل منزوی خواهد شد.

  بررسی شکستهای سابق متجاوزان

  الحسنی تاکید کرد: اگر آمریکا به قدرت هوایی و دریایی این کشورها دل خوش کرده نخست باید شکست رژیم صهیونیستی در جریان تجاوز به لبنان در سال ۲۰۰۶ و تجاوزات پی در پی به نوار غزه را مرور کرده و بعد از آن جنگ یمن را که تبدیل به کابوسی برای متجاوزان گشته و بعد از گذشت سه سال و نیم، ریاض و ابوظبی تبدیل به پایتخت های غیر امن شده بررسی کند. بنابراین اعتماد کردن به نیروهای هوایی و دریایی کاملا اشتباه است. اگر این کشورها تبدیل به میدان نبرد با ایران شوند پس باید یک درگیری فاجعه بار را برای این کشورها پیش بینی کنیم.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  ۲۰ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2022 خبر هدف. محفوظ است.