• روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • اولین بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در کشور چه می کند؟    :   مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء ...
 • ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا آماده است

  ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا آماده است

  تقدیمی هدف:

  ایران برای مقابله با تحریم‌های آمریکا آماده است/بعد از تحریم‌ها اقتصادمان هوشمندتر شد/نمی‌توان کشوری که مادر امنیت در حوزه انرژی هست را محدود کرد

  حشمت الله فلاحت پیشه” رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی طی یک گفتگو در رابطه با قاچاقچیان مواد مخدر، طریقه انتقال محموله های قاچاق، درآمد گروه های تروریستی از مواد مخدر و … توضیحاتی ارائه داد.

  به گزارش خبر هدف :جمهوری اسلامی ایران آمادگی لازم را برای مقابله با تحریم های آمریکا دارد

  در رابطه با تحریم هایی که قرار است آمریکا در تاریخ ۱۳ آبان ماه علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کند و واکنش کشورمان به این اقدام خصمانه توضیحاتی بفرمایید؟

  در موضوع تحریم هایی که آمریکایی ها از ۱۳ آبان می خواهند علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال کنند باید گفت مسئله تازه ای باقی نمانده که امریکایی ها بخواهند در قالب سیاست های تحریمی بیاورند. سیاست های تحریمی آمریکا از ابتدای انقلاب در جنبه های مختلف شروع شد بعد در قالب قانون داماتو و کاتسا ادامه پیدا کرد. بعد از برجام هم آمریکایی ها بسیاری از تحریم ها را ادامه دادند و تحریم های جدید هم اضافه کردند. ترامپ هم بعد از روی کار امدن اقدام به کارشکنی در تحریم های برداشته شده، کرد و عملا با خروج آمریکا از برجام عملا تحریم های متعدد اعمال شد و به پیشواز تحریم های متعدد رفتند.

  بر اساس گزارشی که ما از شرایط تقابلی تحریمی با امریکا داریم نکته تازه ای باقی نمانده که آمریکایی ها بخواهند تحریم کنند و تحریم های مختلف را اعمال کردند و جمهوری اسلامی ایران آمادگی لازم را برای مقابله دارد.

  بعد از تحریم ها اقتصاد ایران نظام‌مند و هوشمندتر شد

  اقدامات کشورمان برای مقابله با اقدامات آمریکا علیه کشورمان به چه نحو است؟

  جمهوری اسلامی ایران سعی کرد که تهدید تحریم ها را به فرصت تبدیل کند و در این مدت هم سیاست های مختلفی چه در عرصه قانونگذاری و چه در عرصه آیین نامه ای در دولت شکل گرفت که موضوع تحریم ها تبدیل به یک فرصت شود. از بسیاری اسراف هایی که در زمینه بودجه ای وجود داشت جلوگیری شد. بسیاری از مواردی که کشور در زمینه واردات نیاز نداشت حذف و از صادراتی که در حوزه بهره وری در داخل کشور است حمایت و از صادراتی که ممکن بود تحت تحریم قرار گیرند ممانعت شد. به عبارتی بعد از تحریم ها اقتصاد ایران نظام‌مند و هوشمندتر شد. همه ظرفیت های دو جانبه کشورو ظرفیت های همکاری های بین المللی هم در دستور کار کشور قرار گرفت.

  تحریم های کنونی متفاوت از تحریم های قبل از برجام است؛ آن ها تحریم هایی بودند که در قالب شش قطعنامه شورای امنیت اعمال می شدند و دنیا با امریکا همراه بود اما اکنون فقط برخی کشورها در برخی زمینه ها با آمریکا همکاری می کنند و ایران از همه ظرفیت ها برای مقابله با تحریم استفاده می کند.

  راهکارهایی برای صادرات نفت در کشور شکل گرفته است

  تمام تلاش آمریکایی ها این است که صادرات نفت ایران را کاهش دهند. ایران چیزی حدود دو میلیون و ششصد هزار بشکه نفت در روز میفروخت در بدترین شرایط به هیچ وجه نمی توانند صادرات نفت ایران را به صفر برسانند و همین حالا بیش از نیمی از صادرات منعقده کشور در روال گذشته صادر می شود ضمن اینکه راهکارهای دیگری هم در ایران برای صادرات نفت شکل گرفته و یا حتی تبدیل کردن آن به فراورده هایی که قابلیت تحریم نداشته باشد. در این مدت کشور دچار ایستایی نشد بلکه سعی کرد زمینه را برای فراوری چه در قالب پالایشگاهی و چه پتروشیمی فراهم کند که غیرقابل تحریم هستند و صادرات کشور ادامه پیدا کند.

  نمی توان کشوری که مادر امنیت در حوزه انرژی هست را محدود کرد

  پس به صفر رساندن صادرات نفت ایران توسط آمریکا معنایی ندارد؟

  وقتی گفته می شود تحریم نفتی ایران یعنی تحریم حضور ایران؛ نفت ایران چیزی جدای از حضور ایران در عرصه مبادلات انرژی در دنیا نیست. حدود ۵۰ درصد انرژی دنیا از منطقه ای می گذرد که امنیت انرژی آن منطقه به دست ایران است . از این رو به طور طبیعی در بلند مدت نمی توان کشوری که مادر امنیت در حوزه انرژی هست را محدود کرد.

  عربستان و امارات در حوزه جایگزینی تولید نفت ایران به مشکل خورده اند

  کشورهای مختلف عضو اوپک به خصوص آنهایی که سعی کردند جایگزین ایران شوند مثل عربستان و امارات در حداکثر تولید خودشان در حال کار هستند و یک سری هزینه های زیادی را برای خودشان تراشیده اند و سعی می کنند جبران کنند ولی نتوانستند جای ایران را بگیرند به ویژه در بلندمدت این کار اتفاق نخواهد افتاد. آمریکایی ها مدعی شدند در سه ماه تحریم نفتی ایران به اهداف خودشان می رسند اما در این مدت تمام تلاش بعضی بازیگران مثل سعودی ها این است که این سه ماه را پوشش دهند ولی در طول این سه ماه هم ایرانی ها بازارهای جایگزین نفت خود را از طرق مختلف به وجود آوردند که به هیچ وجه نمی شود صادرات نفت ایران را به صفر رساند و هم کشورهایی که تلاششان همراهی با تحریم های ایرانی است نتوانستند جایگاه ایران را پر کنند و این ضعفی است که در حال حاضر وجود دارد البته میدانید که این فشار روی کشورهایی مثل عربستان هم هست. در بودجه امسال عربستان سعودی مجبور شد قیمت حامل های انرژی را گران کند و یکسری گرانی ها در حوزه معیشتی صورت گرفت و دچار یکسری کسری ها و بدهی ها شد اما نتوانستند مشکلات داخلی خود را حل کنند و روز به روز قراردادهای تسلیحاتی دیگری به عربستانی ها تحمیل می شود. اینها مواردی هستند که کشورهایی که سعی دارند جایگزین ایران شوند را ناتوان و تهی کرده است.

  بستن تنگه هرمز در دستور کار دولت ایران نیست/ تا ۱۳ آبان ماه بسته عملیاتی اروپا برای برجام ارائه می شود

  بحث بستن تنگه هرمز به کجا رسید؟

  بستن تنگه هرمز در دستور کار دولت ایران نیست و معتقدیم که موضوع چالش اخیر در کوتاه مدت حل خواهد شد چون آمریکایی ها هم به اهداف خودشان نمی رسند و مجبورند به بخش بازگشت و گذشت از تحریم ها بازگردند. در ایران هم مباحثی مطرح شده و تحت عنوان یک هشدار مطرح کردیم که اگر ایران را از حوزه امنیتش شاهراه انرژی دنیا دور کنند عملا امنیتش بهم میخورد یعنی اگر ایران نبود اکنون شاهراه انرژی دنیا در خلیج فارس دست بعضی از گروه های تروریستی بود . از این رو به هیچ وجه بستن تنگه هرمز در دستور کار ایران نیست. ما به این نتیجه رسیدیم که کشورهای اروپایی عزم کار با ایران و عزم سیاسی برای حفظ برجام را دارند اما در عرصه های اقتصادی ممکن است با ناتوانی هایی مواجهه باشند. اروپایی ها اعلام کردند قبل از ۱۳ آبان بسته عملیاتی خودشان را که درآن جایگزین کردن یک مسیر پولی و بانکی، ضمانت فروش نفت ایران و معاملاتی از این نوع را ارایه می دهند ؛ در صحبت هایی که من با دیپلمات های کشورمان داشتم تا حد زیادی نسبت به این موضوع خوشبین هستند و نهایتا ما منتظر بسته پیشنهادی اتحادیه اروپا هستیم. آنچه مهم بوده این است که روابط سیاسی ایران و اتحادیه اروپا در یکی از شرایط نزدیک خود بعد از انقلاب به سر می برد و برای اولین بار این رابطه تحت تاثیر بازیگری مثل آمریکا قرار نگرفته است و ما منتظریم که در قالب قانون انسداد ایجاد یک خط اعتباری تازه، این ارتباط و همکاری نزدیک به همکاری عملی تبدیل شود که ایران بهره های برجام را ببرد.

  در رابطه با بحث تصویب FATF بفرمایید ؟

  آنچه که در مجلس مطرح شد CFT بود که برخی از توصیه هایی که FATF مطرح کرده بود در قالب این کنوانسیون قابل پاسخ بود ولی چیزی که مطرح شد CFT بود که آقای ظریف در آنجا مطرح کردند که ما قول نمی دهیم این باعث رفع مشکلات اقتصادی شود ولی مطمئنیم که اگر تصویب نشود مشکلاتی را برای اتباع ایرانی، اقتصاد ایران ، روابط بانکی پس از تحریم ایرانی و … به وجود خواهد آورد بنابراین نوع نگاه هایی هم که وجود دارد برای دفع خطر است، اقتصاد ایران اقتصاد هجدهم دنیا است و می خواهد با دنیا کار کند لذا با سازو کارهای دنیا مثل FATF هم در قالبی که مشروط به حدود قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران باشد کار میک ند.

  آیا در کمسیون امنیت ملی مجلس در مورد اقدام تروریستی اهواز تدابیری اندیشیده شده است؟

  اقدامی که در اهواز صورت گرفت، اقدامی ترویستی بود که عده ای از افراد بی گناه به شهادت رسیدند دو نکته مد نظر است : یک اینکه اگر در این مورد کوتاهی هایی صورت گرفته ، پیگیری شود که در حال انجام است . دیگر اینکه کشورهای منطقه باید به سمت تنش زدایی پیش بروند چون از دو طرف مسلمانان در حال کشته شدن هستند.

  من این پیشنهاد را داده ام و در کمسیون امنیت ملی و سیاست خارجی هم سیاستمان تنش زدایی است ما در آینده نزدیک هم سفرای کشورهای عضو سازمان کنفرانس سیاست و همکاری اسلامی را در مجلس دعوت کردیم و در تلاشیم تا یک راهکار تنش زدایانه در دنیای اسلام شکل دهیم.

  اوضاع اقتصادی در داخل ایران را چگونه ارزیابی می کنید؟

  واقعیت این است که یک سری اعتصاب ها و اعتراض های اقتصادی در کشور وجود داشت که دولت در صدد رفع این ها است و مجلس هم در تلاش است تا بخشی از این انتقادات و مشکلات را حل کند ولی قاطبه ملت ایرانی این واقعیت را پذیرفته اند که این ناجوانمردی از طرف بازیگری مثل ایالات متحده آمریکا هست که باید سیاست های غیر تحریمی را تحمل کرد .

  پامپئو به عنوان رییس سابق سازمان سیای آمریکا که الان وزیر خارجه است؛ سیاست غلطی را به ترامپ القا می کند تحت عنوان تحریم خارجی و تحریک اعتصابات و اختلافات داخلی با هدف گرفتن امتیاز از جمهوری اسلامی ایران؛ تجربه نشان داده که ایران در چنین شرایطی بیشتر وحدت پیدا می کنند و سیاست هایی که تحت عنوان ایجاد تنش در داخل دنبال می شود در داخل همراه خاصی را پیدا نخواهد کرد . ترامپ وآمریکا چند بار گفتند می خواهند با ایران مذاکره کنند ولی ایران نپذیرفت

  مذاکره با آمریکا دیگر برای ایرانی ها تابو نیست و اگر شرایط مذاکراتی شکل بگیرد حتما ایرانی ها وارد مذاکره می شوند اما واقعیت این است در مذاکرات بی قید و شرط یک پلن و دستور کاری برای مذاکره وجود ندارد لذا ما معتقد هستیم آمریکایی ها هنوز راهبردی برای مذاکره ندارند و به همین دلیل از طرف ایران هم برای مذاکره راهبردی مطرح نشده است اما به نظر می آید اگر یک زمانی بر روی یک دستور کاری برای رفع اختلاف توافق شود، امکان مذاکره وجود دارد .

  راجع به آخرین وضعیت همکاری ایران با FATF توضیح دهید؟

  FATF یک گروه اقدام مالی است که به کشورها توصیه هایی را مطرح می کند . حدود ۲۰۵ عضو دارد یعنی بخش اعظم کشورهای دنیا به همراه بعضی از مجموعه های اداری که کشور نیستند ولی چون کار بانکی و اداری دارند با FATF همکاری می کنند . ایران هم کشوری است که ۴۱ توصیه در موردش مطرح شده بود در غالب اصلاح یک سری قوانین داخلی مثل پولشویی و قانون منع تامین مالی ترویسم و دو کنوانسیون خارجی که یکی از آنها پالرمو است (مقابله با جرایم سازمان یافته ) و دومی cft یا مقابله با تامین مالی ترویسم ؛ که این شروط قابلیت برآورده شدن را دارد . آخرین شرایطی که شکل گرفت این بود که از این چهار مجموعه یکی تصویب شد سه تا از آنها درحال بررسی برای تصویب است یعنی مجلس تصویب کرد و به شورای نگهبان یا به مجمع ارسال شده است .

  در نشستی که در روز جمعه هفته گذشته برگزار شد یک گروه اقدام مالی با توجه به تصویب این قانون هر چند هنوز در سیر کار است ،اعلام کرد ایران در لیست سیاه یا لیست اقدام متقابل قرار نمی گیرد و چهار ماه دیگر وقت ما وقت داریم کنوانسیون قوانینی را طبق اصول کشور خودمان تصویب کنیم .

  ما در مورد cft در مجلس یک سری حق شرط های قوی را قرار دادیم از جمله اولویت قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، اولویت معرفی گروه ترویستی توسط ما و عدم الزام ما به پذیرش ادعایی که طرف مقابل می کند و اینکه در هر شرایطی حقوق داخلی ایران به خصوص قانون اساسی باید به عنوان قانون اصلی و فصل الخطاب باشد این ها مواردی است که به عنوان پیش شرط آوردیم.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  ۲۰ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2021 خبر هدف. محفوظ است.