• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • ایرج راد: تمام وجود هما روستا وقف تئاتر بود

  تقدیمی هدف:

  x

  x

  ، بازیگر و تئاتر می‌گوید که هما روستا هم از نظر اخلاقی و هم از نظر حرفه‌ای تاثیر چشمگیری بر بازیگران نسل‌های بعد از خود داشته است.

  درگذشت هما روستا بازیگر و کارگردان تئاتر، جامعه هنری ایران را متاثر کرد. بازیگری که تاثیر شگرفی بر پیشرفت تئاتر داشت. درباره او و خصوصیات کاری و حرفه‌ای‌اش با ایرج راد که از دهه چهل با او همکاری داشته صحبت کردیم. ایرج راد می‌گوید که هما روستا پیش از هر چیز دارای شخصیت و منش بالایی بود و می‌گفت تا زمانی که زنده است باید کار کند:

  آقای راد آشنایی شما با خانم روستا از چه زمانی شروع شد؟ 

  آشنایی من با هما روستا به سالهای ۴۹۴۸ و اداره تئاتر بازمیگردد. زمانی که ایشان تازه به ایران بازگشته بودند و اولین کاری که به طور مشترک با ایشان بازی کردم نمایش «بازرس» به کارگردانی آقای انتظامی بود.

  چه خصوصیتی در ایشان بارز و منحصر به فرد بود؟

  جدیت در کار. آن زمان چون تازه وارد ایران شده بودند با فضای اینجا کمتر آشنایی داشتند ولی از صمیمیت، منش و رفتار متفاوتی برخوردار بودند به اضافه این که از نظر روحی و دیسیپلین کاری بسیار منظم بود و وقتشناسی مثالزدنی داشت. یک نوع احساس مسئولیت بالا و وقتشناسی دقیق که فوقالعاده بود. یادم هست آن زمان تلاش فراوانی داشت برای این که لهجهاش را درست کند چون به خاطر استفاده زبان روسی، بیان او ته لهجهای داشت و بسیار مصر بود که این لهجه را از بین ببرد.

  آن زمان حضور ایشان در تئاتر مستمر بود یا در عرصههای دیگری مثل سینما هم فعالیت داشتند؟

  خانم روستا در ابتدای ورود به ایران، دارای فیزیک بسیار مناسبی بودند و به همین خاطر از نظر تصویری خیلی سعی بر این شد که ایشان را به بعضی فیلمهای سینمایی که آن زمان ساخته می شد بکشانند ولی خیلی زود متوجه فضا شد و احساس کرد کمتر باید به آن جهت سوق پیدا کند. به همین خاطر بیشترین وقت خود را وقف کار تئاتر کرد و در کارهایی که دارای ارزش و قابلیت هنری بالایی داشت حضور یافت. در طول مدتی که من ایشان را می شناختم در همان اداره تئاتر انسان بدون هر حاشیه ای بود و از یک سلامت روحی و روانی و فکری بهره میبرد. بعدها هم که با زنده یاد سمندریان آشنا شد و ازدواج کردند کار حرفهاش  در ورطه سخت گیرانه تری افتاد و من باز هم این افتخار را داشتم که در نمایش دیگری به کارگردانی استاد سمندریان به نام «مرده های بی کفن و دفن» دوباره با ایشان همبازی شوم.

  رابطه کاریشان با استاد سمندریان چطور بود؟ 

  استاد سمندریان زمانی که مشغول کار تئارت میشدند مسله کار و تئاتر برایشان بیش از هر چیزی مطرح بود و به همین دلیل نزدیکی و ارتباط زناشویی وارد کار نمی شد. یعنی همان سختگیریها و نکتهبینیها در مورد خانم روستا هم وجود اشت و ایشان  نیز چون این روحیه را می شناختند خودشان را به خوبی با این موضوع وفق داده بودند. هما روستا در تئاتر و با حمید سمندریان کارهای مختلفی اجرا کرد که همه با ارزش بودند. جایگاه او در تئاتر جایگاه ویژه ای بود و آثاری که خودش کارگردانی کرد هم بسیار ارزشمند بود. زندگی خانم روستا در کنار حمید سمندریان و در کنار آموزشگاهی که سمندریان دایر کرده بود یک زندگی تئاتری بود. او تمام وقتش و تمام زندگی و کارش در ارتباط با تئاتر بود و من حتی خاطرم هست در همین دوران بیماری ــ که بیماری سختی هم بود ــ حتی وقتی کار صحنه نمیتوانست انجام دهد، به دنبال کار نمایشنامه خوانی بود. این جملهاش را یادم هست و هرگز از یاد نمیبرم که میگفت تا وقتی زنده هستم باید کار کنم.

  به نظرتان تاثیر ایشان روی بازیگران نسل بعد چه تاثیری بود؟

  به هر حال هنرمندان دو تاثیر متفاوت را می توانند در نسل های بعد خودشان داشته باشند، یکی در زمینه توانمندی و ارزشمندی کار هنری و یکی در زمینه شخصیت انسانی. آن چیزی که در مورد هما روستا به اعتقاد من حائز اهمیت است رفتار، ادب، نزاکت، شخصیت و علاقه شدیدش به کار و احترام به این حرفه بود. اینها جزو خصوصایت بارز خانم روستا بودند و در چند فیلمی هم که بازی کرد سعی کرد آثار متفاوتی باشند. طبیعتا هم بازی او تاثیرگذار بود و هم در زمینه تئاتر کارهای مختلفی که به روی صحنه آورد همه جایگاه ویژه ای داشت و از اعتبار خاصی برخوردار بود. اما مهمترین وجه هما روستا، شخصیتش بود که در عین صمیمت با همه همواره مرزی را نیز رعایت میکرد، به همین دلیل من هرگز و هرگز هیچ گونه برخورد غیرمحترمانهای  از جانب او ندیدم و در تمام طول زندگی بدون هر گونه حاشیهای و با افتخار و بزرگمنشی زندگی کرد.

   در حال حاضر برنامهای برای بازگشت پیکر ایشان و برگزاری مراسم از سوی خانه تئاتر ریخته شده؟

   

  هنوز باید هماهنگیهای بسیاری انجام شود اما به طور قطع پیکر ایشان به ایران بازخواهد گشت و ما احتمالا چیزی حدود پنج روز تا یک هفته باید صبر کنیم.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.