• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • رییس کمیسیون بهداشت و محیط زیست شورای شهر تهران:

  بانک اطلاعات معاینه فنی خودروهای کشور ایجاد شود

  رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: قانون معافیت معاینه فنی خودروها از دو به پنج سال اشتباه بزرگی بود که در کارنامه مجلس هشتم ثبت شد و امیدواریم مجلس نهم این معافیت خطرناک را لغو کند.

  تقدیمی هدف:

  به گزارش خبرنگار «محیط زیست» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، محمد حقانی در نشست خبری که در مرکز معاینه فنی بیهقی برگزار شد، افزود: در سال 91، 38 هزار نفر در شهر تهران فوت کرده‌اند که از این تعداد هزار نفر بر اثر تصادف و هشت درصد نیز بر اثر آلودگی هوا جان خود را از دست داده‌اند که از همین جا می‌توان نتیجه گرفت که این مرگ و میرها از خودروهای غیراستاندارد در سطح شهرها نشات می‌گیرد.
  وی ادامه داد: حتی در کشورهای اروپایی که از استانداردهای یورو4 استفاده می‌کنند، خودروها سالیانه ملزم به معاینه فنی هستند، اما در کشور ما که استاندارد خودروها پایین‌تر از یورو1 است، بدون مطالعه، قانون معاینه فنی خودروها را پنج ساله کرده‌ایم که جای تاسف دارد.
  رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: در مقاطعی از سال کمیته اضطرار کاهش آلودگی هوا را تشکیل می‌دهیم که در آن صحبت‌هایی می‌شود و پس از کاهش آلودگی هوا، آن را رها می‌کنیم تا سال بعد.
  حقانی با بیان اینکه 80 درصد آلودگی هوای شهر تهران بر اثر تردد خودروهاست، افزود: اما با این حال نمی‌دانم چرا برای کارخانه‌های خودروساز فرش قرمز پهن می‌کنیم، در حالی که از 8-7 سال گذشته، کیفیت خودروها به شدت نزول یافته است.

  وی ادامه داد: در جاهایی که قانون مناسب داشته‌ایم، به موفقیت‌هایی از جمله کاهش گازهای آلاینده مانند سرب دست یافته‌ایم. اما مدام از عزم ملی صحبت می‌کنیم بی‌آنکه واقعا یک همت ملی وجود داشته باشد.
  رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران گفت: حتی اگر از هیزم برای سوخت استفاده می‌کردیم، مضرات آن از سوختی که اکنون در شهر تهران استفاده می‌شود، کمتر بود و با آنکه قرار بود از سال 91 سوخت کلان شهرها یورو4 باشد، هنوز این سوخت تولید نشده است.
  حقانی افزود: با همه این مشکلات، نمی‌دانیم چرا زمانی که سوخت استاندارد داریم و نه سوخت مناسب، چرا باید قانون معاینه فنی خودروها از دو سال به پنج سال افزایش پیدا کند.
  وی حمل و نقل پاک، مدیریت حمل و نقل ترافیک، توسعه وسایط نقلیه عمومی، پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری را راهکارهای کاهش آلودگی هوای شهر تهران دانست، افزود: اگرچه در پیاده‌روی و دوچرخه‌سواری به دلیل شیب تند تهران با مشکل مواجه هستیم، اما یکی از شاخص‌ترین اقداماتی که می‌توان برای کاهش آلودگی هوا انجام داد، توسعه متروست و اگر زمانی بیش از نصف بودجه شهرداری را در بخش مترو هزینه‌ کنیم، می‌توانیم خودمان را از این ورطه نجات دهیم.
  رییس کمیسیون بهداشت، محیط زیست و خدمات شهری شورای شهر تهران در خصوص ابزارهای اجرایی کردن این پنج راهکار، اظهار کرد: پلیس باید به شدت بر خودروها نظارت کرده و خودروهایی که فاقد معاینه فنی هستند، متوقف کند. همچنین باید بانک اطلاعاتی معاینه فنی خودروهای کشور ایجاد شود که از طریق آن با مکانیزه شدن سیستم‌ها، بسیاری از مشکلات حل خواهد شد.
  حقانی گفت: متاسفانه مشاهده می‌کنیم که هنوز هم در شهر ما خودروی پیکان تردد می‌کند که به اندازه 40-30 خودروی معمولی آلودگی ایجاد کرده و در داخل محدوده‌های طرح ترافیک، موتورسیکلت‌هایی را می‌بینیم که 9 برابر خودروها، هوای پایتخت را آلودگی می‌کنند.
  وی تاکید کرد: نمی‌توانیم مردم را از حقوق شهروندی‌شان محروم کنیم و بارها بگوییم که نباید خودرویی که 20-10 میلیون تومان برای آن هزینه‌ کرده‌اند، از خانه بیرون نیاورند.

  خبرگزاری ایسنا

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.