• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • با این تکنیک پیاده روی نیم کیلو در هفته کم کنید

  با این تکنیک پیاده روی نیم کیلو در هفته کم کنید

  تقدیمی هدف:

  بسیاری از افراد تصور می کنند با پیاده روی نمی توان لاغر شد و در نتیجه دنبال برنامه پیاده روی هم نیستند! این باور غلطی است. می توانید با پیاده روی و داشتن برنامه ورزشی منظم ، هفته ای نیم کیلو وزن کم کنید. شاید نیم کیلو در نگاه اول زیاد نباشد ولی در صورتی که پیاده روی را در کنار برنامه ورزشی تان انجام دهید بدون شک از اثرات فوق العاده آن شگفت زده خواهید شد.برای کاهش وزن با پیاده روی سریع باید دو تکنیک را به خاطر بسپارید:

  اینکه بدانید چقدر پیاده روی کرده اید، مثلاً چند قدم برمی دارید یا چند تیر برق را در حین پیاده روی رد کرده اید.
  پیاده روی آرام فایده نداشته و تنها در صورتی می توانید از فواید لاغری آن بهره مند شوید که به صورت اینتروال پیاده روی کنید.

  پیاده روی اینتروال چیست؟

  برنامه پیاده روی اینتروال دقیقاً شبیه برنامه پیاده روی ساده شماست با این تفاوت که پیاده روی تان را زمانبندی کرده و گاهی اوقات سرعت تان را زیاد کرده و سپس سرعت تان را کم می کنید. بعد از اینکه مدت کوتاهی سریع راه رفتید، سرعتتان را کم کرده و ریکاوری می کنید تا نفس تان سر جایش بیاید. با همین تکنیک ساده علاوه بر اینکه از فواید ورزش هوازی بهره مند خواهید شد، چربی سوزی تان نیز بیشتر می شود.
  چگونه برنامه پیاده روی اینتروال ام را شروع کنم؟

  قدم اول: بهتر است قبل از شروع برنامه ورزشی پیاده روی، حتماً با پزشک تان مشورت کنید و از سلامت کامل خود برای تمرینات شدتی اطمینان حاصل کنید. نکته بعدی خرید کفش یا قدم شمار (می توانید از تیر چراغ برق) نیز برای اجرای تمریناتتان استفاده کنید.

  قدم دوم: برای شروع برنامه ورزشی تان همیشه ۵ دقیقه قبل از تمرین را به گرم کردن اختصاص دهید. بهتر است در همان حین گرم کردن، با سرعت آرام راه بروید و آرام آرام سرعت پیاده روی تان را افزایش دهید. اگر از قدم شمار استفاده می کنید، برداشتن ۱۰۰ قدم در دقیقه نشان می دهد که دارید با سرعت متوسط پیاده روی می کنید.

  نکته: در حین تمرین پیاده روی با سرعت متوسط، حتماً تنفس عمیق داشته باشید و آرامش خود را حفظ کنید.

  قدم سوم: بعد از اینکه بدنتان را گرم کردید، اگر تازه کارید، بهتر است زمان پیاده روی خود را ۳۰ ثانیه ای تنظیم کنید. یعنی ۳۰ ثانیه ابتدای (به اندازه یک تیر چراغ برق) با سرعت بالا پیاده روی کنید، سپس ۳۰ ثانیه دوم را آرام قدم بردارید تا نفس تان سرجایش بیاید. به همین راحتی، این اولین ست تمرین اینتروال شما بود!

  تکرار: همین ست اینتروال را ۴ تا ۵ دفعه دیگر، مجدداً تکرار کنید. در انتها نیز ۵ دقیقه بدنتان را سرد کرده و تمرین را تمام کنید.
  برنامه پیشرفته پیاده روی اینتروال برای کاهش وزن

  بعد از اینکه تمرینات قبلی را مدتی انجام دادید یا اهل ورزش هستید، برای چربی سوزی باید برنامه پیاده روی اینتروال تان را پیشرفته تر کنید. برای چالشی تر کردن تمرین پیاده روی تان کافی است از شگرد های زیر استفاده کنید:

  کوتاه کردن زمان استراحت. بعد از اینکه ۳۰ ثانیه پیاده روی سریع داشتید. زمان کمتری را به ریکاوری اختصاص داده و در زمان ریکاوری نیز با سرعت متوسط پیاده روی کنید و کامل متوقف نشوید.
  طولانی تر کردن. بهتر است زمان سرعتی راه رفتن خود را طولانی تر کنید. مثلاً ۴۰ ثانیه پیاده روی سرعتی داشته باشید و اگر دیدید که برایتان چندان چالشی نیست، این زمان را به ۵۰ یا ۶۰ ثانیه برسانید.
  تپه نوردی کنید. می توانید برای سخت تر شدن تمرین، بالا رفتن از تپه ها را به برنامه پیاده روی تان اضافه کنید. با تمرین روی سطح شیب دار قطعاً چربی سوزی تان بیشتر شده و عضلات پایتان نیز قوی تر خواهد شد.
  سرعت را بالا ببرید. هرچه پیشرفته تر می شوید، سعی کنید در حین پیاده روی جاگینگ انجام داده و سرعتتان را نیز بالا ببرید.

  نکته امنیتی

  چرا بعضی از افراد بعد از انجام دادن برنامه های پیاده روی دچار مشکل یا زانو درد می شوند؟ مشکل بزرگ اینجاست که این افراد که تناسب اندام نداشته و مدتهاست ورزش نکرده اند. به یکباره شروع به انجام تمرینات ورزشی در سطح پیشرفته می کنند. همین می تواند باعث احساس درد و آسیب دیدگی در آنها شود و دیگر به کلی ورزش کردن را کنار بگذارند.
  چند قدم در تمرین اینتروال برداریم؟

  بهترین کار این است که میزان پیاده روی پایه تان در روز را به دست آورید. یعنی ابتدا ببینید که در طول روز به صورت عادی چند قدم برمی دارید، بهترین کار حساب نمودن میزان قدم ها در طول مدت ۳  روز است تا بتوانیم بعد از آن میانگین را به دست آوریم. سپس برنامه ورزشی پیاده روی تان را طبق آن تنظیم نموده و آرام آرام تعداد قدم ها را بیشتر کرده و تمرینات اینتروال پیاده روی تان را پیشرفته تر کنید.

  مثال: اگر شما در طول روز اول ۱۰۰۰ قدم، روز دوم ۳۰۰۰ قدم و روز سوم ۲۰۰۰ قدم بردارید، سپس میزان پایه قدم هایتان در طول روز به صورت میانگین ۲۰۰۰ قدم خواهد بود.
  انتخاب میزان پیاده روی بر اساس تعداد قدم ها

  می توانید همین تمرین اینتروال را بر اساس تعداد قدم هایتان انجام دهید. مثلاً ۵۰۰ قدم با سرعت متوسط پیاده روی کرده و سپس ۵۰۰ قدم دیگر را با سرعت بالا پیاده روی کنید و همینطور به این ۵۰۰ قدمها ادامه دهید تا مجموع ۲۰۰۰ قدم در روز پیاده روی کرده باشید. البته این مثال است. ۲۰۰۰ قدم برای روزهای ابتدایی تان مناسب است. می توانید برای شروع برنامه پیاده روی و کاهش وزن از برنامه های پیاده روی با دو سطح مبتدی و پیشرفته زیر کمک بگیرید.

  نکته پایانی

  باور بسیاری از ایرانیان این است که به راحتی و با شروع برنامه پیاده روی روزانه شان حسابی وزن کم کرده و خیلی زود لاغر می شوند. این باور درستی نیست، البته استثناء هم دارد. تنها و تنها در صورتی که برنامه پیاده روی تان به صورت اینتروال باشد می توانید کمی توقع کاهش وزن و لاغر شدن داشته باشید.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.