• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • بعد از برجام نرخ ارز چه تغییری می کند؟

  تقدیمی هدف:

  بعد از برجام

  چه تغییری می کند؟ / افق مثبت پیش روی بانک ها بعد از اجرای برجام

  اقتصاد > اقتصاد کلان – رئیس کل بانک مرکزی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری به تشریح وضعیت نظام بانکی پس از اجرای برجام پرداخت.

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف، ولی الله سیف، رئیس کل بانک مرکزی با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری درباره آثار رفع تحریم ها واجرای برجام در نظام پولی و بانکی کشور گفت: بعد از اجرای برجام 32 میلیارد و 600 میلیون دلار از منابع کشور آزاد می شود که از این مبلغ بخشی از آن متعلق به دولت و بخشی دیگر متعلق به بانک مرکزی است.

  وی درباره اینکه آزادسازی این منابع چه اثری بر ساز و کار اقتصادی کشور خواهد داشت گفت: در دوران تحریم شرایط بسیار سختی را پشت سر گذاشتیم یعنی در حال حاضر در وضعیتی هستیم که بالغ بر 30 میلیارد دلار از منابع ارزی کشور قابلیت استفاده ندارد. گرچه در مدت دو سال و پنج ماه گذشته با موفقیتی که در مذاکرات ژنو انجام شد ماهیانه 700 میلیون دلار آزادی منابع مان را داشتیم لذا یک گشایشی را در دو سال گذشته با آن مواجه بودیم ولی پس از اجرای برجام کل منابع ما بدون قید مصرف و نوع مصرفی که می تواند انجام شود متعلق به جمهوری اسلامی است و می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

  بعد از برجام به سراغ تک نرخی کردن ارز می رویم

  وی در خصوص تاثیر آزاد شدن این منابع در بازار ارز کشورگفت: پس از آزادسازی منابع ارزی که وارد کشور می شود برای تامین نیاز جاری به ارز و تعادل در بازار هزینه خواهد شد. ضمن اینکه تامین ارز مورد نیاز برای کالاهای وارداتی کشور خواهد بود و مبنایی برای ثبات در اقتصاد و بازار ارز و ارتباطات بین المللی است.

  رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر این که  آیا با برداشته شدن تحریم منتظر شوک در بازار ارز باشیم یا خیر گفت: در این رابطه قیمت خود را پیدا خواهد کرد و تحت تأثیر آثار مثبت این اتفاق خواهد بود.

  سیف با اشاره به ظرفیت‌های عظیم اقتصادی کشور ادامه داد: نرخ ارز در وضعیت التهابی نخواهد بود به طوری که بانک مرکزی از ثبات و آرامش در نرخ ارز حمایت می‌کند. و

  وی با اشاره به مقوله تنگنای مالی به عنوان یکی از مشکلات اساسی گفت: ارزی که وارد کشور می‌شود برای تأمین نیاز جاری هزینه می‌شود

  سیف ریسک برابری ارزی را یکی از ریسک‌ها برای فعالین اقتصادی دانست و عنوان کرد: در ریسک برابری ارزی هم می‌توان شاهد ضرر و هم شاهد منفعت بود.

  رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به وجود دو نوع  نرخ‌های آزاد و رسمی در کشور اظهار داشت: بعد از برداشته شدن تحریم سراغ تک نرخی شدن نرخ ارز خواهیم رفت.

  وی با بیان این که نرخ دلار را به صورت دستوری نمی‌توانیم تعیین کنیم ادامه داد: باید از حرکات هیجانی نرخ دلار جلوگیری کنیم.

  وی با اشاره به این که در حال حاضر 45 میلیارد دلار از صادرات غیرنفتی وارد کشور می‌شود بیان کرد: بانک مرکزی بازار را رصد می‌کند و هر وقت این بازار دچار هیجان در قیمت باشد اقدام به مداخله خواهد کرد.

  سیف با اشاره به این که  در نرخ دلار و یورو 30 درصد تفاوت وجود دارد ادامه داد: باید مدیریت نرخ ارز به صورت منطقی باشد لذا باید بانک مرکزی به صورت توانا عمل کنند و با ابزارهای مختلف نرخ ارز را به سمت مصلحت کشور هدایت کند.

  22میلیارد دلار از منابع ما در چین است

  رئیس کل بانک مرکزی هم چنین درباره اینکه آیا از منابعی که آزاد خواهد شد می توان به عنوان ضمانت صادرات استفاده کرد اظهار داشت: ذخایر ارزی بانک مرکزی باید حداکثر نقدینگی را داشته باشد لذا وقتی از این پشتوانه استفاده شود از این خاصیت می افتد و توان بانک مرکزی کاهش می یابد.

  وی یادآور شد: در حال حاضر دو منبع ارزی بانک مرکزی گیر کرده است که 22 میلیارد دلار در چین است و به عنوان وثیقه قرار دارد که از خاصیت ذخیره بودن آن افتاده است و زمانی که آزاد شود می تواند مورد استفاده قرار گیرد و علاوه بر آن نیز حدود 40، 50 میلیارد دلار طلب بانک مرکزی از وزارت نفت و شرکت های نفتی است که در پروژه های نفتی مصرف شده است.

  سیف خاطر نشان ساخت: به محض اعلام برجام بلافاصله محدودیت ها از منابع ما برداشته می شود و ما مانور کامل عملیاتی بر روی آن خواهیم داشت و می توانیم از آن استفاده کنیم و حتما شرایط بهتر خواهد بود و از نرخ ارزی حمایت می کنیم که منجر به تولید و اشتغال و توسعه صادرات در کشور شود.

  سوئیفت برای همه بانک ها باز می شود

  رئیس کل بانک مرکزی در پاسخ به این سوال مجری که سوئیفت از چه زمانی فعال می شود گفت: سوئیفت کلا در ایران تحریم نبوده بلکه تحریمی که وجود داشته این بوده که برای بانک های تحریمی ما سوئیفت نمی توانست استفاده شود لذا در حال حاضر سوئیفت در برخی بانک های ما وجود دارد و می تواند استفاده شود منتهی در مورد بانک های تحریمی بلافاصله بعد از برداشته شدن تحریم ها سوئیفت در همه بانک های ما می تواند مورد استفاده باشد.

  سیف در ادامه برنامه با اشاره به این که حاکمیت شرکتی و مقررات تطبیق انجام خواهد شد گفت: انشالله شاهد آثار مثبت برداشته شدن تحریم خواهیم بود.

  وی با اشاره به اثرات سریع و زودگذر و دائمی خاطر نشان کرد: افق بسیار مثبتی با برداشته شدن تحریم دیده می‌شود لذا منابع ارزی آزاد خواهد شد و حجم تولیدات افزایش می‌یابد.

  رئیس کل بانک مرکزی بیان کرد: فعالان اقتصادی باید بتوانند به صورت بلندمدت تصمیم بگیرند و پیش‌بینی‌های بلندمدتی را برای خود ترسیم کنند.

  سیف با اشاره به حجم صادرات غیرنفتی به میزان 45 میلیارد دلار افزود: حجم صادرات نفتی 20 تا 25 میلیارد دلار است.

  رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که بانک مرکزی تنها بازیگر نیست خاطر نشان کرد: نمی‌توان نرخ ارز را اعلام کرد و بگوییم فردا هم نیز همان نرخ خواهد بود لذا نرخ‌هایی که وجود دارد نرخ باثبات نیست حتماً پایین تر است.

  وی با بیان این که بعد از یکسان‌سازی نرخ ارز، نرخ کوریدر مجاز نظام ارزی کشور به صورت شناور و مدیریت شده وجود خواهد داشت گفت: باید اعتدال ایجاد شود تا فعالین اقتصادی متناسب با شرایط اقدامات لازم را اتخاذ کنند.

  برای سال آینده ایران رشد اقتصادی 5 تا 8 درصد را پیش‌بینی می‌کنیم

  رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر این که برای سال آینده ایران نرخ اقتصادی 5 تا 8 درصد را پیش‌بینی می‌کنیم گفت: بعد از اجرای برجام 6 ماه زمان برای انجام مقدمات کار در راستای تک نرخی شدن نیازمندیم که اقدامات اولیه آن نیز تهیه شده است

  وی با اشاره به قانون پولی و بانکی گفت: به موجب این قانون به بانک‌های خارجی به دو صورت اجازه حضور به شیوه‌های شعبه و مشارکت را می‌دهیم.

  سیف با بیان این که 22 میلیارد دلار از ذخایر ارزی در چین است عنوان کرد: بانک‌های اروپایی در شروع می‌توانند به صورت دفاتر نمایندگی فعالیت کنند.

  رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به اصلاح رند نظام بانکی افزود: نظام بانکی از  مشکلات ساختاری رنج می‌برد و مشکلاتی که بخش عمده آن متعلق به خودش نیست و باید مورد اصلاح ساختاری قرار بگیرد.

  سیف با بیان این که 45 درصد از منابع بانکی کشور منجمد است گفت: در این صورت است که بانک نمی‌تواند از فعالیت‌های اقتصادی پشتیبانی کند.

  رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به مؤسسات غیرمجاز که مانع از ایجاد آرامش در نظام بانکی می‌شوند گفت: خوشبختانه مدیریت ارشد قوه قضاییه در این رابطه حمایت‌های لازم را انجام داده‌اند.

  وی خاطر نشان کرد: برخی از کشورهای منطقه و یک کشور اروپایی برای فعالیت بانکی در ایران تقاضا داده است و ما نیز در حال بررسی هستیم.

  سیف با اشاره به این که سپرده‌گذاران موسسه ثامن‌الحجج می‌توانند به بانک پارسیان مراجعه کنند و تقاضای مثلاً پیرامون سپرده‌گذاری و یا برداشت آن اعلام کنند.

  رئیس کل بانک مرکزی با تاکید بر این که نظام بانکی حدود 100 هزار میلیارد تومان از دولت طلب دارد عنوان کرد: نرخ سود بانکی از 29 درصد شهریورماه به 19 و نیم درصد رسیده است و ما شاهد 10 درصد کاهش در نرخ سود بانکی هستیم.

  وی با اشاره به این که در همه بازارها شاهد آرامش نسبی هستیم گفت: اگر یکی از بازارها دچار شوک شود شاهد نوسان در سایر بازارها هم نیز خواهیم بود.

  سیف با اشاره به این که به وضعیت منطق باثبات خواهیم رسید ادامه داد: در شرایطی که تورم به دامنه 13 درصد می‌رسد نرخ بانکی 20 درصد قابل‌قبول به حساب می‌آید این در حالی است که به دامنه منطقی رسیده‌ایم و لذا موضوع را رها نخواهیم کرد.

  رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به این که با فعالیت شورای پول و اعتبار مشکلی نداریم بیان کرد: در این راستا قانون بانک مرکزی و قانون بانکداری ایران نیز مطرح است و لذا شورای پول و اعتبار به دو بخش سیاست‌گذاری پولی و نظارت بر صنعت بانکداری تقسیم شده است.

  وی با تاکید بر این که بعد از برجام تحول جدی ایجاد خواهد شد گفت: باید اقتصاد در مسیر رو به رشد قرار بگیرد.

  رئیس کل بانک مرکزی با اشاره به این که نظام بانکی باید به درستی نقش خود را ایفا کنند ادامه داد: در احکام قانون بودجه برای افزایش سرمایه بانک‌ها در حد مقدورات  پیش‌بینی لازم صورت گرفته است.

  xx

  xx

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.