• زمان واریز یارانه نقدی اردیبهشت اعلام شد    :   یارانه نقدی ۲۴ میلیون خانوار در ابتدای هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و احتمالا سه میلیون نفر نیز یارانه کرونا را دریافت خواهند کرد.
 • آیا پیاده روی در دوران همه گیری COVID-19 بی خطر است؟    :   بهداشت نیوز/ اگرچه برخی افراد به دلایل مختلف چاره ای به جز خروج از قرنطینه ندارند و برای رعایت فاصله اجتماعی با مشکلاتی مواجهند، اما برخی دیگر که امکان دورکاری ...
 • احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا وجود دارد    :   تحلیل عضو گروه بین‌المللی بحران از طرح پمپئو برای بازگرداندن تحریم‌های تسلیحاتی ایران احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا وجود دارد | افزایش خطر سوء محاسبات
 • ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • بازگشت ٣ استان به وضعیت قرمز    :   وزارت بهداشت در تازه‌ترین آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا روزگذشته را اعلام کرد و براساس آن از شنبه (6 اردیبهشت) تا یکشنبه (7 اردیبهشت) 1153 مبتلای جدید شناسایی شده و 60 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
 • ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • تاکید بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر

  تاکید بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر

  تقدیمی هدف:

  تاکید بر اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر/آموزش در چهار سطح.مسئولان ارشد ستاد مبارزه با مواد مخدر معتقدند که با توجه به تولید دو برابری مواد مخدر در افغانستان نسبت به چند سال قبل، باید همه جامعه در این زمینه ورود کند و فعال شود.

  خبرگزاری هدف : چندی پیش پرویز افشار سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر در نشست خبری خود با هشدار نسبت به افزایش تولید مواد مخدر در کشور همسایه ایران عنوان کرد: میزان تولید مواد مخدر در افغانستان تقریبا دو برابر شده است و به حدود ۹هزار تن رسیده است. این حجم تولید عدد بسیار زیاد و خطرناکی است.

  وی افزود: این عدد زنگ هشداری بویژه برای جوانان و نوجوانان محسوب می شود. حجم تولید مواد مخدر به شدت افزایش یافته و به تبع آن میزان ورود این مواد به کشور هم افزایش خواهد یافت.

  افشار با بیان این نکته که ۳۰ درصد افغانستان از ایران ترانزیت می شود، توضیح داد: بر اساس آمارهای بین المللی، حداکثر بیست تا ۲۵درصد مواد ورودی به کشورها توسط نیروهای مبارزه با مواد مخدر آن ها کشف می شود. اگر ما در سال گذشته ۸۱۰ تن انواع مواد مخدر را کشف کردیم، ۲۴۰۰ تن مواد باید بر اساس تخمین از کشور ما تلاش شده که عبور کند.

  اولویت ما در مبارزه با مواد مخدر، اجتماعی کردن این پدیده است

  سردار مسعود زاهدیان رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور در پاسخ به خبرنگارهدف  مبنی بر کاهش سن اعتیاد در کشور و افزایش مصرف مواد مخدر در بین دانش آموزان  مصرف بین دانش آموزان گفت: سال گذشته ما یکسری برنامه را در مدارس کشور دنبال کردیم و با خانواده ها و مربیان آموزشی در مدارس و خود دانش آموزان ارتباط گرفتیم.

  وی افزود: کارهای پیشگیرانه معمولا با اقدامات فرهنگی هم همراه است. تئاتر خیابانی، برگزاری نمایشگاه، مسابقه نقاشی با موضوع مبارزه با مواد مخدر و… از مواردی است که در کنار اقدامات مستقیم انجام داده ایم. در همه این برنامه ها مشاوران ما به سوالات خانواده ها پاسخگو هستند، میزگرد می گذاریم، جلسه پرسش و پاسخ عمومی برگزار می کنیم و…. همه این ها به این دلیل است که بتوانیم با ایجاد شناخت نسبت به آسیب های مواد مخدر، گرایش به سوی این مواد را کاهش دهیم.

  امروز دسترسی راحت به واسطه فضای مجازی به مواد مخدر این آسیب پذیری را برای نوجوانان، دانش آموزان و دانش جویان ایجاد کرده است. در سطح شهر نیز شهروندان موضوعات مختلف را می بیینند که مرتبط با مواد مخدر استسردار زاهدیان با اشاره به فضای مجازی به عنوان یکی از مهمترین راه ها برای تبلیغ مواد مخدر گفت: امروز دسترسی راحت به واسطه فضای مجازی به مواد مخدر این آسیب پذیری را برای نوجوانان، دانش آموزان و دانش جویان ایجاد کرده است.

  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر کشور ادامه داد: در سطح شهر نیز شهروندان موضوعات مختلف را می بیینند که مرتبط با مواد مخدر است. از معتادان متجاهر تا حتی مصرف مواد مخدر.

  وی تاکید کرد: در حوزه پیشگیری همه دستگاه ها باید وظایف خودشان را انجام دهند. اگر ما قدرت ایمنی را در بین آحاد جامعه افزایش دهیم قطعا تاثیرپذیری افراد بیشتر می شود، همان طور که هر چقدر برنامه های پیشگیری افزایش یابد در کاهش گرایش به اعتیاد تاثیر مستقیم دارد.

  سردار زاهدیان تاکید کرد: امروز اجتماعی شدن مبارزه با مواد مخدر از اولویت برنامه های ماست و ما در چارچوب وظایف نیروی انتظامی به این امر توجه داریم. از سوی دیگر  چهار محیط را در زمینه آموزش همگانی برای فعالیت ها مشخص کردیم؛ خانواده، محلات، محیط های آموزشی و محیط های کار.

  وی اضافه کرد: از سوی دیگر ارتباطات لازم در این موضوع را با افراد متولی هر بخش برقرار کردیم، به طوری که سال گذشته یک میلیون و ۶۰۰ هزار دروه آموزشی برگزار کردیم و امسال هم به جد این برنامه ها ادامه دارد.

  موضوع اعتیاد با ضرب و زور قابل حل نیست

  سردار رحیمی رئیس پلیس پایتخت نیز در گفتگو با خبرنگار هدف با اشاره به مواد مخدر به عنوان یکی از اصلی ترین آسیب های کلانشهرها گفت: بعد از سرقت، مواد مخدر دومین موضوع مهم در پایتخت است و بیشترین دستگیری ها مربوط به این حوزه می شود.

  وی افزود: ما به شدت روی آن ها برنامه ریزی کرده ایم و به دلیل شرایط خاص این آسیب، مقابله با تولید و توزیع کنندگان مواد مخدر از اولویت های همیشگی ماست.

  رئیس پلیس پایتخت با اشاره به اجرای مستمر طرح های پلیس تهران به صورت شبانه روزی در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: این طرح ها بویژه در محلات پرخطر صورت می گیرد و در خصوص مبارزه با عمده و خرده فروشان مواد مخدر رویکرد اطلاعات و عملیات محوری داریم . باید از ظرفیت همه نهادها و سازمان‌های دولتی و غیردولتی در زمینه مبارزه با این پدیده شوم استفاده شود.

  رئیس پلیس پایتخت با تاکید بر اینکه مبارزه با پدیده شوم اعتیاد نیازمند عزمی ملی است، اظهارکرد: از طریق آموزش همگانی و اطلاع‌رسانی صحیح باید عوارض و آسیب‌های ناشی از مواد مخدر به جامعه آموزش داده شود. پیشگیری مقدم بر درمان است از این رو باید مشکلات و آسیب‌های اعتیاد از دبستان آموزش داده شود.

  وی با بیان اینکه در بحث پیشگیری و برخورد با اعتیاد باید طرحی نو و کارشناسی شده ارائه شود، گفت: فرد معتاد پس از ترک نباید به حال خود رها شود و حتی پس از ترک هم باید تحت نظر و مراقبت قرار داشته باشد. در این مسیر تا کنون اقدامات بسیاری انجام شده ولی نتیجه مطلوبی در پی نداشته است.

  رئیس پلیس پایتخت در پایان اظهارکرد: مسئله اعتیاد با ضرب و زور قابل حل و فصل و درمان نیست بلکه حل این موضوع نیازمند کار روانی- اجتماعی است.

  جامعه باید تبلیغات اغواگرانه مصرف مواد را جدید بگیرد

  سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر نیز با اشاره به دلایل افزایش میزان مصرف و نوع مواد مصرف شده گفت: جوان ها همیشه دنبال تجربه چیزهای جدید هستند. افزایش در پنج ساله اخیر بیشتر ناشی از توسعه مصرف گل و برخی فراورده های جدید است که با تبلیغات اغواگرانه توانست جای خود را تا حدودی باز کند.

  وی با اشاره به این تبلیغات گفت: مهمترین تبلیغات دروغین درباره گل این بود که این مواد اعتیاد آور نیست، تمرکز ایجاد می کند و… همین تبلیغات دروغین باعث توسعه گل شد اما الان بویژه در جمعیت دانشجویی با مداخلت ما از سال ۹۶ مصرف گل به میزان قابل توجهی کاهش یافته است.

  سخنگوی ستاد مبارزه با مواد مخدر با تاکید بر ضرورت هشیاری جامعه، مدارس و بویژه خانواده ها تصریح کرد: اما اینکه افراد جامعه و والدین این مواد و ابزار مصرف را ببینند تا هشیار باشند قطعا مثبت است و پلیس برنامه هایی در این زمینه دارد و اقدامات آموزشی بسیاری را انجام داده است.

  وی در خاتمه گفت: اما اینکه وقتی دیدیم نوجوان یا دانش آموز ما مواد مخدر مصرف می کند با دانش آموز و کودکمان چه کنیم بحث بسیار جدی است که باید برای آن برنامه های مختلف داشت و قطعا باید از تخصص مشاوران زبده بهره برد.

  کد خبر

  gps1

  مطالب مرتبط :

  اجاره نامه مستاجران به صورت خودکار ۶ ماه تمدید می شود؟

  معاون مسکن و ساختمان گفت: احتمال اجرایی و الزامی شدن تمدید ۶ ماه اجاره نامه مستاجران به دلیل بحران کرونا وجود دارد. مطلب کامل

  ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  سرانجام شکایت کارگران در دیوان عدالت چه می‌شود؟

  هر قدم کوچکی برای بهبود عینی معیشت کارگران ارزشمند است؛ اگر شکایت دسته جمعی به دیوان عدالت بتواند دولت را مجبور به عقب نشینی کرده و دستمزد کارگران را تا اندازه‌ای ترمیم کند مطلب کامل

  ارزش سهام عدالت ۸برابر شده است

  ارزش سهام عدالت ۸برابر شده است/منتظر اذن رهبری جهت آزادسازی هستیم.رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: برای آزادسازی سهام عدالت منتظر نامه رهبری هستیم به محض اینکه اجازه داده شود این کار را دنبال خواهیم کرد. مطلب کامل

  کسانی که دچار ویروس کرونا می‌شوند، بعد از بهبودی باز هم مبتلا می‌شوند؟

  ایسنا/قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص امکان ابتلای مجدد به بیماری کرونا توضیحاتی ارایه کرد. به گزارش خبرهدف  به نقل از دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر محمد رضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: یکی از راه‌های کاهش شیوع ویروس کرونا کاهش مراجعات به مراکز، ادارات و مغازه‌ها و استفاده بیشتر از خدمات غیر حضوری و آنلاین است تا تماس‌ها به حداقل برسد. وی افزود: با توجه ... مطلب کامل

  چرا کرونا برخی جوانان سالم را می‌کُشد؟

  به طور کلی در ویروس‌های تنفسی، گاهی نتیجه ابتلا – چه شدید باشد چه ملایم- توسط مقدار ویروس‌هایی که وارد بدن می‌شوند، تعیین می‌شود. همه چیز به تعداد نیرو‌های دو طرف نبرد بستگی دارد. دفع ارتش بزرگ ویروس ها، توسط ارتش سیستم ایمنی بدن، دشوار است. مطلب کامل

  ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ -عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نه تنها مراعات زوجین را نمیکنند

  آنطور که پیداست بانک‌هایی که وام ازدواج می‌دهند نه تنها مراعات زوجین را نمی کنند بلکه در صورت به تعویق افتادن قسط، جریمه‌ای برای این زوجین در نظر میگرند که این مسئله اصلا عادلانه نیست. به گزارش خبرهدف ،  در پی صحبت های مکرر  عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی و بخشنامه بانک مرکزی در راستای حمایت بانک از کسب و کارهای زیان دیده از شیوع ویروس ... مطلب کامل

  وام یک میلیونی یارانه بگیران «قرض الحسنه» و ۳۰ ماهه شد

  وام یک میلیونی یارانه بگیران «قرض الحسنه» و ۳۰ ماهه شد/ متقاضیان پیامکی اعلام کنند مطلب کامل

  مبتلایان واقعی کرونا در ایران ۸ تا ۱۰ برابر آمار رسمی

  بر اساس آمار تخمین زده شده توسط مرکز پژوهشهای مجلس تعداد افراد جان‌باخته بر اساس ابتلا به کرونا هشت هزار و ۶۰۹ نفر و تعداد مبتلایان بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ هزار نفر است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبر هدف. محفوظ است.