• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • تحریم ها می تواند ایران را پای میز مذاکره بکشاند؟

  تحریم ها می تواند ایران را پای میز مذاکره بکشاند؟

  تقدیمی هدف:

  ویلیام برنز، رئیس کارنگی اهدا برای صلح بین الملل می گوید اعمال فشار تنها زمانی جواب می دهد که با یک سری «اهداف واقع گرایانه» در ارتباط باشد و «۱۲ مورد خواسته پومپئو از ایران» واقع گرایانه نیست.

  کارشناسان با این مساله که تحریم های نفتی ایالات متحده، زدن برچسب سازمان تروریستی خارجی به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران و برنامه 12 موردی اعلام شده توسط مایک پومپئو، وزیر امور خارجه ایالات متحده جایی برای بازگشت ایران به پای میز مذاکره باقی می گذارد، موافق نیستند.

  ویلیام برنز، رئیس کارنگی اهدا برای صلح بین الملل می گوید: «در ظاهر ماجرا برنامه بازی از طریق اعمال فشار حداکثری می تواند به تسلیم شدن نظام ایران یا انفجار آن از داخل منجر شود… اما از نظر من هنوز معلوم نیست که یک استراتژی مشخص برای مذاکره جدی وجود دارد یا خیر.»

  دیوید پترائوس، ژنرال بازنشسته ارتش ایالات متحده و رئیس سابق سازمان سیا و رئیس موسسه جهانی «کی کی آر» می گوید: «12 خواسته پومپئو راه را برای مذاکره می گشاید به این دلیل که ایران مجبور است به جمعیتی پاسخ دهد که حاضر به تحمل مشکلات مالی بیشتر نیستند. مردم ایران می گویند: اوه خدای من. ببینید با اقدامات نابخردانه خود چه بر سر اقتصاد آورده اید!» با این حال، او گفت که در 12 ماه آینده انتظار تغییر چندانی در شرایط را ندارد و باقی افرادی که فکر می کنند ایران نشسته و منتظر است تا ببیند نتیجه انتخابات آتی ریاست جمهوری ایالات متحده چه خواهد شد، موافق است.

  افرادی که در این بازی مشارکت دارند نگران آن هستند که شاید تمایل رئیس جمهوری دونالد ترامپ به خودداری از درگیری با گرایش های تهاجمی مشاوران سیاست خارجی او مغایرت داشته باشد. برنز گفت: «نگران مناقشه بین رئیس جمهوری و برخی از مشاوران او و همچنین توانایی واشنگتن در مدیریت این نوع از درگیری هستم.»

  سوزان مالونی، یکی از اعضای ارشد مرکز سیاست خاورمیانه و امنیت انرژی و ابتکارعمل آب و هوایی می گوید شکاف بین ترامپ و گروه سیاست خارجی او به شدت جدی است؛ مالونی معتقد است که کمپین ترامپ روی محور مذاکره مجدد توافق هسته ای ایران متمرکز است و حقیقتا تصور می کند که می تواند یک توافق بهتری از آنچه پس از یک دهه مذاکره توسط دولت ها در واشنگتن حاصل شده، به دست آورد.

  پترائوس گفت که ترامپ در برخی موارد عقب می کشد به این دلیل که ممکن است مجبور به اقدام نظامی شود. مشاوران سیاست خارجی ترامپ معتقدند که اعمال فشار توسط دولت او جواب می دهد. اما مالونی می گوید: «اینها صرفا در بیان جواب می دهند. اعمال فشار صرف ممکن است ایران را برای مدت زمانی گیر بیندازد، اما نمی تواند به یک راه حل دائمی بینجامد. هیچ فرصت جدی ای برای تعامل با دولت کنونی (ایالات متحده) وجود ندارد.»

  پومپئو از برنامه «12 موردی» خود در جلسه ای در کنگره حمایت کرد و گفت که کارشناسان در دستگاه سیاست خارجی به او گفته اند که این خواسته ها «بی رحمانه» هستند. پومپئو گفته پیش از آن که ایالات متحده به گفت و گو درباره پایان دادن به تحریم های نفتی و دیگر فشارها رضایت دهد، ایران باید با این شروط موافقت و به آنها عمل کند. وزیر امور خارجه آمریکا افزود: «من از شما می خواهم به هر یک از این خواسته ها نگاهی بیندازید؛ به همه 12 مورد آنها… و به من بگویید که کدام یک از آنها ظالمانه است؟! ما صرفا از ایران می خواهیم که همانند یک کشور عادی رفتار کند. این ظالمانه نیست.» پومپئو شماری از این درخواست ها را توضیح داد و گفت: «اگر با دقت به آنها نگاه بیندازید متوجه می شوید که چندان متفاوت از خواسته های ما از هلند نیستند.» او افزود اگر ایران به این درخواست ها عمل کند، ایالات متحده از تعامل با آن خشنود خواهد شد. اما وقتی از او پرسیده شد که فکر می کند ایران به چند مورد از این درخواست ها عمل خواهد کرد، پاسخ او صفر بود.

  برنز می گوید که اعمال فشار تنها در صورتی جواب می دهد که یک سری اهداف واقع گرایانه را دنبال کند و درخواست 12 موردی پومپئو اینطور نیست. آنچه به ایرانی ها پیشنهاد شده، تلاش برای دستیابی به یک توافق بهتر نیست بلکه بیشتر هدف تسلیم یا تغییر نظام را دنبال می کند. او افزود: «این پیشنهادها شکاف بین ایالات متحده و متحدانش را گسترش می دهد و به مثابه انجام کار ولادیمیر پوتین [رئیس جمهوری روسیه] برای اوست.»

  استدلال پترائوس این است که اعمال فشار پومپئو ممکن است جواب دهد به این دلیل که به کشوری آسیب می رساند که در رکود به سر می برد و شاهد سقوط ارزش ریال است. یک سری تظاهرات ها هم در ایران بوده که سبب شده پترائوس به این نتیجه برسد که سران ایران نمی توانند منتظر پایان دولت ترامپ بمانند و مجبور می شوند که همین حالا پای میز مذاکره بیایند.

  مالونی یادآور شد که این اولین کمپین اعمال فشار علیه ایران نیست. او گفت که ایران می تواند حجم زیادی از فشارهای اقتصادی را دوام آورد و این مساله بارها مشاهده شده است. او افزود: «اکنون ممکن است همه چیز متفاوت باشد. 80 میلیون ایرانی تلفن همراه و به رسانه های اجتماعی دسترسی دارند و دولت ایران ممکن است به این نتیجه برسد که تلاش برای تحمل فشار اقتصادی جواب نمی دهد.» مالونی در ادامه گفت: «فکر می کنم که آنها به دنبال راه حلی برای رهایی از بن بستی که در آن گرفتار شده اند، می گردند. اما دولت ترامپ هیچ پلت فرمی برای مذاکرات ایجاد نکرده است. این احتمال وجود دارد که آنها از راه های ارتباطی پشتی استفاده کنند، اما شواهد آن در رفتارهای ایران یا رویکرد دولت آمریکا مشهود نیست. در حقیقت، فکر می کنم ممکن است با نتیجه ای مواجه شویم که خیلی بدتر از شرایط امروز باشد.»

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.