• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • تحلیل آماری سخنان شب گذشته رئیس جمهور

  تقدیمی هدف:

  تحلیل آماری سخنان شب گذشته رئیس جمهور؛ 20 درصد انتخابات – 41 درصد اقتصاد

  سیاست > دولت – رییس جمهور شب گذشته در اولین گفت و گوی مستقیم خود با مردم بعد از اجرای برجام و شاید در آخرین گفت و گوی زنده تلویزیونی اش پیش از انتخابات هفتم اسفندماه نکات مهمی را بیان کرد.

  به گزارش خبرهدف، او که سخنانش را با موضوع سیاست خارجی و اجرای برجام آغاز کرده بود، با مباحث اقتصادی و برنامه های دولت برای کاهش تورم و اشتغالزایی و نحوه ورود سرمایه های خارجی در دوران پسابرجام اظهاراتش را ادامه داد. پايان بخش سخنان رئيس جمهور مساله انتخابات بود.
  چنانکه در جدول زیر هم قابل مشاهده است بخش عمده سخنان رییس جمهور به مباحث اقتصادی معطوف بود. این بخش حدود 41 درصد از سخنان شب گذشته رییس جمهور را شامل می شد. این میزان موید اهمیتی است که بهبود معشیت مردم و ایجاد رونق اقتصادی در برنامه های دولت دارد. بر اساس فراوانی جملاتی که رییس جمهور درباره هر موضوع بیان کرده است، موضوع سیاست خارجی در جایگاه بعدی سخنان روحانی قرار دارد. چرا که حدود 23 و نیم درصد از سخنان او دراین باره بود.
  بر همین اساس 20 درصد از سخنان حجت الاسلام روحانی را مباحث مربوط به انتخابات هفتم اسفندماه تشکیل می دهد. روحانی بخش پایانی سخنانش را به این موضوع اختصاص داد تا اولین موضوعی باشد که در ذهن مخاطب باقی می ماند. او با استفاده از جملات کوتاه و روشن سعی کرد تا پیام خود را به بهترین شکل به مردم منتقل کند. شاه بیت سخنان انتخاباتی رییس جمهور خواهش او از مردم بود برای اینکه به هیچ عنوان با صندوق های رای قهر نکنند. او از دست اندرکاران برگزاری انتخابات هم خواست تا به گونه ای عمل نکنند که شائبه مهندسی انتخابات ایجاد شود.
  نزدیک به 15 درصد از سخنان او هم به بحث های محیط زیست و سایر مباحث اختصاص داشت.

  در جدول زیر موضوعات مطرح شده در سخنان رییس جمهور و برخی از مهم ترین اظهارات او درباره آن موضوعات آمده است:

   

          موضوع                                          سخنان رییس جمهور
    

    

    

    

    

    

    

  سیاست خارجی 

   

   

   

  نحوه تعامل با آسیا و اروپا

  **بر اساس برنامه دولت در این زمینه اولا نمی خواهیم که نگاه مان صرفا به غرب باشد بلکه معتقدیم باید از همه کشورهای دنیا استفاده کنیم.

  **رابطه با آسیا برای دولت یازدهم بسیار مهم است. در سفر اخیر رییس جمهور چین تصمیم گرفتیم که قرارداد بلند مدت 25 ساله‌ای با این کشور منعقد کنیم.

  ** در سفر رییس جمهور روسیه نیز مشاهده کردیم که تصمیمات مهمی میان روسای جمهور دو کشور برای ارتقای روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای اتخاذ شد.

  ** از این به بعد نیز با ژاپن رابطه خوبی خواهیم داشت و ارتباط خوبمان با کشورهایی نظیر هند و کره جنوبی نیز ادامه خواهد داشت.

  ** می خواهیم با تمام همسایگان مان و کل کشورهای آسیایی و آفریقایی روابط خوبی داشته باشیم.

   

   

  نحوه تعامل با کشورهای منطقه

  **ایران نمی خواهد با کشورهای اسلامی دچار تنش شود.

  ** ما به دنبال این نیستیم که قدرت منطقه شویم هر چند که قدرت منطقه هستیم اما به دنبال ایجاد یک منطقه قدرتمند هستیم و هدفمان این است که منطقه در صلح و تعامل باشد و مسلمانان خاورمیانه رفاه داشته باشند.

  ** در مورد کشورهای منطقه هدف ما کمک به مردم منطقه در برابر مشکلات ناشی از تروریسم و مبارزه با آن است.

    

    
  اهداف پسا برجام

  ** ما در برجام هم به دنبال لغو قطعنامه های ظالمانه علیه کشور بودیم و هم می کوشیدیم حقوق مان به رسمیت شناخته شود و در کنار آن نیز به معیشت مردم هم توجه داشت.

  ** یکی از اهداف بزرگ ما برای عملی کردن برجام، فراهم کردن شرایطی بود تا مردم رفاه بیشتری داشته باشند و معیشت شان با آسودگی پیگیری شود.

  ** در حال حاضر 60 درصد مشکلات مربوط به تحریم نیست و بیشتر به مسائل داخلی خود ما مربوط می شود. بعد از برجام یک خطر وجود دارد که به شیوه قبل یعنی فروش نفت و خرید کالاهای مصرفی و اساسی با درآمد حاصل از آن بازگردیم.

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

    

  اقتصادی

    

  اشتغالزایی و حمایت از کارآفرینان 

  ** قول می دهم که دولت از کارآفرینان حمایت خواهد کرد.

  ** پول های ما آزاد شده اما اصلا نمی خواهیم از آن پول استفاده کنیم. بلکه سرمایه داران خارجی با سرمایه گذاران داخلی ما باید با هم مشارکت کنند و بخش خصوصی به میدان بیاید.

  ** مشکل اشتغال با رونق اقتصادی درست می‌شود و برای رونق هم باید از توان داخلی و نیز منابع خارجی استفاده شود.

   

   

   

  قطع وابستگی کشور به نفت

  ** ما توانستیم کم کم از اعتیاد وابستگی به نفت فاصله بگیریم به گونه ای که مشاهده می کنیم در بودجه سال 95 تکیه ما به نفت تنها 25 درصد است.

  ** کاهش وابستگی به نفت جزء برنامه های دولت بود اما فشار اخیر ناشی از کاهش ناگهانی قیمت نفت باعث شد که دولت توجه بیشتری به این موضوع داشته باشد.

  **ما از پول نفت برای خرید هواپیما خرج نمی کنیم و یک دلار پول نفت برای هواپیما نمی دهیم. بلکه هواپیما وارد کشور می شود و بخشی از درآمدش را به عنوان اجاره می دهد و ظرف هشت سال هم مالک هواپیما می شویم.

  ** باید از طریق صادرات کالا به خارج اقساط پرداخت شود و مالک شویم. در نفت، گاز، پتروشیمی، فولاد و … مبنا خرج پول نفت نیست، بلکه مبنا مشارکت است و اینکه کارآفرینان ما مشارکت کنند.

  کاهش تورم و ایجاد رشد اقتصادی ** ممکن است که در سال آینده در تورم بتوانیم به میزان هشت درصد برسیم و پیش بینی ما نیز در این زمینه همین هشت درصد است اما امیدواریم در کنار کاهش تورم، رشد اقتصادی خوبی نیز داشته باشیم و به سمتی حرکت کنیم که بیکاری تک رقمی شود.
    

    

    

    

  ترمیم زیرساخت های اقتصادی

  ** ورود هواپیماها کار بزرگی است که هم اشتغال ایجاد می کند و هم مسافر و توریسم به کشور می آورد. یکی از راه های ایجاد اشتغال، فعال کردن بخش خدمات و یکی از راه های فعال کردن بخش خدمات، فعال کردن توریسم است.

  ** اینطور نیست که اقتصاد ما فقط از طریق تعامل با خارج درست شود. 60 درصد از سازندگی اقتصادی به داخل مربوط می شود. ما باید موقعیت کسب و کار را بهبود ببخشیم و بخش بانک، بیمه و گمرک را اصلاح کنیم. ضمن اینکه باید جدی با فساد مقابله کنیم.

  ** برای خروج خودروهای فرسوده باید از صنعت داخلی و خارجی استفاده کنیم.

  ** برای راه آهن برنامه های وسیعی وجود دارد که با ایتالیا و چین قرارداد داریم و خواهیم داشت. در حمل و نقل ریلی به سمت برقی و قطارهای سریع السیر می رویم که 250 کیلومتر بر ساعت سرعت دارند و قطار تهران اصفهان از آن نوع است.

   نحوه ورود سرمایه های خارجی و قراردادهای اقتصادی ** الان بحث این است که در قراردادهای اخیر ما 30 درصد صادرات داشته باشیم.

  ** در سفر اروپا تصمیمات مهمی اتخاذ کردیم اما شکل این تصمیمات با گذشته متفاوت است. در گذشته ما با درآمد حاصل از فروش نفت به کشورهای مختلف کالا وارد می کردیم اما امروز مبنای ما بر این است که سرمایه خارجی وارد کشور شود و با این سرمایه در تولید و اشتغال جوانان و همچنین برای حضور در بازارهای خارجی شراکت کنیم.

    

         محیط زیست

  **نخستین مصوبه هیات وزیران دولت یازدهم در اولین روز کاری خود در مورد دریاچه ارومیه بود که این نشان از اهتمام جدی دولت به مسائل محیط زیست است.

  ** خودروهای فرسوده یکی از دلایل آلودگی هوا در کلان شهرهاست. … در همین راستا نیز دولت تسهیلات تعویض و نوسازی 90 هزار خودروی فرسوده را فراهم کرده است.

   

   

   

   

   

   

   

  انتخابات

  **هفتم اسفند ماه روز بسیار مهمی است وان شاءالله برگ زرینی در تاریخ کشور خواهد بود چرا که این برای نخستین بار است که انتخابات دو مجلس در یک روز انجام می شود.

  **دولت تا به اینجای کار در بخش هایی که مسئولیت آن را عهده دار بوده یعنی وزارتخانه های کشور و اطلاعات و همچنین ثبت احوال و نیروی انتظامی که در بررسی صلاحیت ها وظایفی را بر عهده داشتند به خوبی انجام داده است.

  **از کسانی که برای کاندیداتوری در انتخابات ثبت نام کرده اند، و شور اولیه را آفریده اند، تشکر می کنم.  از کسانی که ردصلاحیت شده یا صلاحیت آنها احراز نشده و از طریق قانون اقدام کرده اند نیز تشکر می کنم چرا که بسیار حائز اهمیت است که ما قانونمدار باشیم و صبر و حوصله داشته باشیم.

  **من به عنوان کسی که مسئولیت اجرای قانون اساسی را بر عهده دارم و قسم خورده ام که پاسدار آن باشم امیدوارم که همه نهادها توجه ویژه ای به قانون داشته باشند و کاری کنیم که انتخابات بسیار شکوهمند با حداکثر مشارکت و رقابت و بهترین وجه که شائبه ای در آن وجود نداشته باشد برگزار شود.

  **نباید شائبه مهندسی شدن انتخابات در ذهن هیچ کسی پیش بیاید و در همین راستا همه باید تلاش و فعالیت کنیم.

  **ان شاءالله مجلس عقلا، متدینین و عاشقان کشور و انقلاب همان طور که در گذشته بوده تشکیل شود. در هر انتخابات باید از تجربه گذشته استفاده کنیم و افرادی را برگزینیم که با لیاقت بیشتر مردم را نمایندگی کنند.

  **خواهش می کنم هیچ کس به هیچ دلیلی با صندوق انتخابات قهر نکند تا ان شاءالله در هفتم اسفند انتخابات خوبی داشته باشیم و حماسه خوبی خلق شود.

  ee

  ee

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.