• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • تدابیر نفتی برای سال

  تقدیمی هدف:

  تدابیر نفتی برای سال 95/کدام مدل به کمک توسعه صنعت نفت می آید؟

  zz

  اقتصاد > اقتصاد کلان – دولت در لایحه بودجه سال آینده سرمایه‌گذاری 600 هزار میلیارد ریالی معادل 20 میلیارد دلار برای توسعه شرکت ملی نفت پیش بینی کرده است است.

  به گزارش خبرهدف،در حالی که این میزان سرمایه‌گذاری 5/2 برابر عملکرد امسال است، وزارت نفت قصد دارد با معرفی مدل جدید قراردادهای نفتی ایران، جذب سرمایه‌های خارجی در صنعت نفت را تسریع کند. اما با اعتراض‌های صورت گرفته نسبت به نسل جدید قراردادهای نفتی ایران، از سوی نمایندگان منتقد دولت، احتمال به کارگیری مدل‌های جدید قراردادی در ماه‌های پیش رو منتفی است.

  ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی نیز به این مساله ورود کرده و مقرر است جزئیات این قراردادها را که نسل چهارم قراردادهای نفتی ایران تلقی می‌شوند، مورد بررسی قرار دهد.با این حال وزارت نفت خواستار اعلام نظر تمام کارشناسان و دست‌اندرکاران درباره مفاد این قراردادها شده است.

  بسیاری از کارشناسان می گویند، برخی مدل جدید قراردادی ایران را بسیار شبیه به مدل قراردادهای به کار گرفته شده از سوی عراق است، در مقابل موافقان این مدل قرارداد هم می‌گویند عراق مدل‌های قراردادی‌اش را از بیع متقابل ایران برداشت کرده است.

  کارشناسان صنعت نفت می گویند، قراردادهای بیع متقابل جذابیتی برای سرمایه‌گذاران خارجی نداردچه آنکه مدل قرارداد بیع متقابل به دلیل کوتاه‌مدت بودن فرآیند توسعه و خداحافظی سرمایه‌گذار با میدان، پس از تولید، ضرباتی را به میدان‌های نفتی وارد کرده است، از این رو مدل‌های بلندمدت‌تر در فضای کنونی می‌توانند زمینه‌ساز سود بیشتر هر دو طرف در میادین نفتی باشند.

  اوراق مشارکت 7هزار میلیارد تومانی

  بررسی جزئیات پیش‌بینی دولت درباره سرمایه‌گذاری‌های شرکت ملی نفت نشان می‌دهد در سال آینده شرکت ملی نفت روی دریافت 53 هزار میلیارد ریال وام خارجی حساب باز کرده است. همچنین مقرر است 93 هزار میلیارد ریال فاینانس از سوی این شرکت صورت گیرد تا به مصرف سرمایه‌گذاری در سال 1395 برسد. از سوی دیگر فروش 77 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت در این لایحه از سوی دولت پیش‌بینی شده است. مقرر است منابع حاصل از فروش این حجم اوراق مشارکت صرف توسعه میدان‌های نفتی مشترک شود. منابع حاصل از بند ق نیز 87 هزار میلیارد ریال و ذخایر و اندوخته‌ها و سایر منابع نیز به ترتیب 28 هزار میلیارد ریال و 262 هزار میلیارد ریال پیش‌بینی شده است.

  براساس بند «ق» تبصره دو لایحه بودجه سال 1393 که در سال‌های بعدی نیز موثر اعلام شده است وزارت نفت از طریق شرکت‌های دولتی تابعه ذی‌ربط برای اجرای طرح‌های نفت و گاز از جمله افزایش ظرفیت تولید نفت خام و گاز با اولویت مخازن مشترک و افزایش ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی و محصولات پتروشیمی، رشد صادرات فرآورده‌های نفتی و جلوگیری از سوختن گازهای همراه نفت و جایگزینی گاز داخلی یا وارداتی به جای فرآورده‌های نفتی ذی‌ربط تا سقف 100 میلیارد دلار به صورت ارزی یا معادل ریالی آن با رعایت قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل 44 قانون اساسی اقدام به سرمایه‌گذاری به روش بیع متقابل، ساخت، بهره‌برداری و تحویل BOT یا روش‌های موضوع بند 2 ماده 214 قانون برنامه پنج‌ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران با تضمین خرید محصول، اجازه به فروش داخلی یا صادرات برای بلندمدت حداقل 10 سال قرارداد منعقد یا مجوزهای لازم برای سرمایه‌گذاری را صادر کند.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.