• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • نایب رئیس کمیسیون اقتصادی در گفت‌وگو با فارس خبر داد

  تلاش برای حذف اوراق مشارکت در بودجه ۹۳/ سود اوراق متناسب با سود واقعی پروژه‌ باشد

  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه معتقدم باید انتشار اوراق مشارکت در بودجه ۹۳ حذف شود،‌ گفت:‌ دولت در نرخ سود اوراق تجدیدنظر و براساس رویه اسلامی عمل کند.

  تقدیمی هدف:

  محمدرضا پورابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، در خصوص وضعیت اوراق مشارکت در بودجه سال جاری و نحوه تحقق آن اظهار داشت: ماهیت اوراق مشارکت براساس استقراض بوده و به نظر بنده باید این موضوع از بودجه سال آینده باید حذف شود.
  وی تأکید کرد: باید رویکرد و نگاه مجلس و دولت به موضوع اوراق مشارکت تغییر کند و در این بحث تجدید‌نظر شود.
  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه در انتشار اوراق مشارکت نوعی تعهد ایجاد می‌شود و به همین علت خود عامل تورم است، تصریح کرد: با توجه به تورمی که در سال‌های گذشته تجربه کردیم تمایل به خرید اوراق مشارکت از سوی مردم وجود نداشت و همچنین در آینده نیز این مصداق بارز است. زیرا انتظار تورمی موجب می‌شود افراد در این بخش سرمایه‌گذاری نکنند.
  پورابراهیمی علت عدم سرمایه‌گذاری افراد را در اوراق مشارکت نبودن سود قطعی براساس سود طرح‌های اقتصادی و عمرانی دانست و افزود: اکنون نرخ تورم نزدیک به 40 درصد است که البته این موضوع برای آینده نیز تا حدودی پیش‌بینی می‌شود هر چند دولت در تلاش برای کاهش این معضل است، ولی در هر صورت استقبال نسبت به اوراق مشارکت را کاهش می‌دهد.
  به گفته عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بحث مالیات اوراق مشارکت یک نوع قرضه بوده و به دلیل اینکه اوراق مشارکت سود علی‌الحساب و قطعی ندارد به نوعی قرض محسوب می‌شود و در شرایط تورمی عملکرد مناسبی نخواهد داشت.
  این نماینده مجلس به دولت پیشنهاد کرد اوراق مشارکت مفهوم واقعی منتشر شود و سود علی‌الحساب 20 درصد تعیین شده و در صورتی که سودی بیش از این نرخ حاصل شد عواید آن نصیب سرمایه‌گذاران شود که البته اکنون این گونه نیست.
  وی تأکید کرد: دولت باید اراده کند و سود قطعی برای اوراق مشارکت در نظر بگیرد و براساس سود واقعی به سرمایه‌گذاران سود بدهد.
  پورابراهیمی با اشاره به اینکه اکنون انتظارات تورمی بالا است، بیان داشت: به این دلیل افراد حاضر نیستند منابع خود را در اوراق مشارکت سرمایه‌گذاری کنند و این خود عاملی برای عدم رونق تولید محسوب می‌شود.
  نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با تاکید بر اینکه در شرایط کنونی افزایش نرخ سود سپرده و نرخ مشارکت تیر خلاص به اقتصاد و تولید داخل است تصریح کرد: اگر اوراق براساس رویه اسلامی منتشر شود و بازده آن با توجه به تورم و سود حاصل از طرح‌ها افزایش یابد که در این صورت استقبال نسبت به آن نیز افزایش خواهد یافت.
  وی یادآور شد: در حال حاضر با توجه به اینکه اوراق مشارکت نوعی استقراض محسوب می‌شود که خود به نوعی حجم نقدینگی را دنبال می‌کند و این وضعیت قطعا مطلوب نیست.

  خبرگزاری فارس

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.