• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • توضیحات اژه‌ای درباره بازداشت یک جراح در ممسنی و قتل یک پزشک در اردبیل

  تقدیمی هدف:

  توضیحات اژه‌ای درباره بازداشت یک جراح در ممسنی و قتل یک پزشک در اردبیل

  سخنگوی قوه قضاییه از پیگیری حادثه رخ داده در بیمارستان ممسنی استان فارس و انجام اقدامات قانونی علیه خاطیان پس از محرز شدن علل و عوامل وقوع آن خبر داد.

  حجت الاسلام والمسلمين غلامحسين محسني اژه‌اي معاون اول و سخنگوي قوه قضاييه عصر امروز با تأكيد بر ضرورت اطلاع رساني صحيح درباره وقوع برخي حوادث و رخدادها در كشور و پرهيز از اظهارنظرها و قضاوتهاي نادرست پيش از قطعي و روشن شدن واقعيت ماجراها و حوادث گفت: درخصوص اتفاقاتي مانند حادثه بيمارستان ممسني بايد تأكيد كنم كه اگر اطلاعات نادرست و شتاب‌زده به مردم داده شود خيلي وقت‌ها نه تنها به حقوق فرد و حمايت از او كمك نشده بلكه گاهي وقتها موجب تضييع حق همان فرد يا آن قشر و يا عده‌اي از مردم مي‌شود.

  وي افزود: نكته دوم اينكه اگر قبل از اينكه واقعه‌اي رسيدگي شود اظهارنظر و قضاوت كنيم ممكن است بعدها خودمان شرمنده ‌شويم كه چرا به اين سرعت قضاوت كرديم و اگر اين اظهارنظر و قضاوت‌ها از ناحيه افراد مسئول و يا افرادي باشد كه مردم آنها را مي‌شناسند بعداً موجب شرمندگي آنها هم خواهد شد.

  سخنگوي قوه قضاييه به حادثه قتل يك پزشك در اردبيل اشاره كرد و گفت: مردم ما مطلع هستند كه در اوايل همين ماه متأسفانه پزشكي در اردبيل به قتل رسيد قطعاً از اينكه پزشكي با ضربات چاقو و كارد به قتل برسد همه مردم متأثر مي‌‌شوند و در اين حادثه هم دستگاه قضايي به محض اينكه از آن مطلع شد، موضوع را پيگيري ودنبال كرد؛ اما متأسفانه در آن قضيه هم قبل از اينكه موضوع روشن بشود حرفهايي زده شد و كساني بيانيه و اطلاعيه دادند و حرفهايي كه با واقعيت منطبق نبود و اطلاعات شتابزده، غير واقعي و غلطي به مردم داده شد اما اين اطلاعات غلط به نفع چه كسي تمام شد؟ آيا به نفع جامعه پزشكي بود؟ آيا به نفع مردم تمام شد؟ يا اينكه به نفع خانواده مقتول و قاتل تمام شد؟ قطعاً نه تنها پاسخ منفي است بلكه بايد گفت اين اظهارنظرها مشكلاتي را هم براي همه آنها ايجاد كرد حال آنكه اگر اجازه مي‌دادند از طريق مجراي صحيح قانون اين قضيه جلو مي‌رفت و روشن مي‌شد، صحيح بود.

  سخنگوي قوه قضاييه سپس در تشريح واقعه بيمارستان ممسني كه در چند روز گذشته خبرهاي ضد و نقيض آن در فضاي مجازي و برخي رسانه‌ها و سايت‌ها منتشر شده بود گفت: در چهارم مرداد در ممسني استان فارس مردي به قتل رسيده و همسر آن مرد هم با ضربات چاقو به شدت مجروح و زخمي شده بود؛ اين خانم مجروح را به بيمارستان منتقل كردند و به طور طبيعي و طبق روال عادي مأمورين انتظامي و بازپرس پرونده وارد عمل مي‌شوند؛ به سراغ آن خانم مجروح مي‌روند كه ببينند قضيه چه بوده است؟ براساس گزارش رئيس كل محترم دادگستري استان فارس به بازپرس و مأموران انتظامي اعلام مي‌شود كه ايشان الان در وضعيت مناسبي نيست و تنفس خوبي ندارد لذا قادر به پاسخگويي نيست طبعاً از او سؤالي نمي‌شود. سپس به نزد پزشك معالج مي‌روند كه از ايشان سؤالاتي بكنند؛ در اين بين طبق آنچه مشخص شده صحبتهايي بين بازپرس پرونده و افسر نيروي انتظامي كه در آنجا حضور داشته با آن پزشك معالج رد و بدل مي‌شود اما اينكه آن صحبتها دقيقاً چه چيزي بوده در حال بررسي است. اظهار شده كه آن خانم مطالبي مي‌گويد كه اگر اين مطالب به اثبات برسد، حتماً صحيح نبوده و قابل پيگيري است؛ البته اينجانب در حال حاضر قضاوتي ندارم.

  محسني اژه‌اي در ادامه افزود: سپس موضوع صورتجلسه شده و بازپرس به محل دادسراي خود بر مي‌گردد. در آنجا توسط دادستان به مأمورين حاضر در صحنه اعلام مي‌شود كه اين خانم دكتر را با مأمورين زني كه همراه داريد، هدايت كنيد به كلانتري و توضيح بخواهيد كه موضوع چه بوده است؟ البته در خيلي از رسانه‌ها ديدم مطرح شده است كه اين خانم بازداشت شده؛ اين خبر صحت ندارد و از منظر حقوقي بازداشت زماني است كه كسي متهم بشود، تفهيم اتهامي صورت گيرد و قراربازداشت براي او صادر بشود در حاليكه در اين جريان ايشان بازداشت نشده، بلكه توسط مأمورين زن به كلانتري برده مي‌شود كه البته ما هم تصديق مي‌كنيم كه كار صحيحي نبوده است و بايد مشخص شود كه چه مسائلي بين آن مأمورين و آن خانم رد و بدل شده و آيا استنكافي صورت گرفته يا خير؟ البته اجمالاً گفته شده كه وقتي استنكاف از سوي آن خانم صورت گرفته به ايشان دستبند مي‌زنند.

  معاون اول قوه قضاييه در ادامه تشريح ماجرا افزود: به هر حال مأمورين كلانتري هم وظايفي دارند و اگر كسي استنكافي بكند و مأمور كلانتري دستور قضايي داشته باشد، حسب وظيفه اقدام مي‌كند؛ گر چه شايد مي‌شده به طريق ديگري عمل بكنند و حتي دستبند هم نزنند. با اين اوصاف ايشان به كلانتري منتقل مي‌شوند و موضوع توسط رئيس كل دادگستري استان پيگيري مي‌شود و سپس آن خانم پزشك به دادسرا مي‌آيند و پس از اداي توضيحاتي با يك وجه التزامي مرخص مي‌شود.

  وي ادامه داد: اين موضوع به رياست محترم قوه قضاييه اطلاع داده شد و رياست محترم قوه هم دستور پيگيري دادند منتها از همان تاريخ و به ويژه از فرداي آن اتفاق مطالبي گفته شده كه كمكي به قضيه و به جامعه پزشكي نمي‌كند.

  اژه‌اي افزود: همه ما موظف هستيم كه به همه اقشار جامعه به خصوص اقشار زحمت كش از جمله پزشكان محترم كه شب و روز زحمت مي‌كشند احترام بگذاريم و شئونات آنها را رعايت كنيم، البته خود آنها هم بايد شئونات را رعايت كنند، همانطور كه شئونات پزشكان محترم بايد رعايت شود توهين به قاضي و مأمور حين انجام وظيفه هم جرم و خلاف است، در اين قضيه از سوي پزشك مسئولي نقل قولي شده كه اميدواريم البته درست نباشد، و آن مطلب اين بود كه قاضي در همان محل بيمارستان دستور شلاق زدن داده است؛ طبيعي است كه اين يك نقل قول خلاف روشن و بيّن است و من نمي‌دانم اين آقا از كجا اين مطلب را گفته است كه درست باشد كه جمله منتسب به ايشان است، طبيعي است كه بايد جوابگو باشد.

  سخنگوي قوه قضاييه در ادامه اظهار كرد: متأسفانه يك مسئول محترم ديگري نوشته است كه با اين اقدام به جامعه پزشكي بي‌احترامي شده است در حاليكه قطعاً اينطور نيست و حادثه‌اي بوده كه بررسي خواهد شد و اگر قاضي و يا مأمور و يا آن پزشك خاطي باشند اينها رسيدگي مي‌شود و هر كدامشان مرتكب جرمي شده‌اند به آن رسيدگي مي‌شود.

  محسني اژه‌اي در پايان بار ديگر تأكيد كرد: قبول داريم كه بايد نسبت به پيگيري حقوق مردم حساسيت داشته باشيم اما بايد توجه كنيم كه خيلي وقتها نوع پيگيري‌هاي ما كار را دشوارتر مي‌كند و به نفع آن قشر يا به نفع آن فردي كه به ظاهر داريم حمايت مي‌‌كنيم نيست.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  علت گرایش خانواده ها به قلیان کشی

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.