• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • توضیح یک اقتصاددان درباره نامه 4 وزیر

  تقدیمی هدف:

  صنایع کشور چه زمانی رونق اقتصادی را لمس می‌کنند؟

  یک کارشناس اقتصادی معتقد است: «کاهش نرخ بیکاری و افزایش رشد اقتصادی که به افزایش تولید محصول ملی می‌انجامد، مسلما اقتصاد را به سمت رونق هدایت می‌کند؛ . گرچه در حال حاضر حاضر به سبب کاهش شدید قدرت خرید جامعه، بسیاری از انبارهای کالاها از موجودی کالایی برخوردارند.»

  محمود جامساز در پاسخ به این پرسش که چه زمانی صنایع کشور رونق اقتصادی را لمس می‌کنند، اظهار داشت: «از پایان دولت دهم که متاسفانه با رشد اقتصادی منفی 5.6 درصد مواجه بودیم یا به گفته برخی از مقامات، 6.8 درصد مواجه بودیم، مشخص بود که صنایع ما در وضعیت بسیار اسفناکی به سر می‌برند، زیرا بخش عمده رشد اقتصادی معطوف به رشد تولید در صنایع کشور است.»

  جامساز در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرآنلاین افزود: با تشدید تحریم‌های اقتصادی، البته این کاهش رشد اقتصادی دور از ذهن نبود، زیرا اصولا زمانی اقتصاد یک کشور رشد می‌کند و شکوفا می‌شود که در ارتباط با مراودات تجاری برون‌مرزی باشد.»

  این اقتصاددان تصریح کرد: «تجارت خارجی با موازنه مثبت می‌تواند رشد اقتصادی، مخصوصا در زمینه صنایع را به ارمغان آورد. این در حالی است که متاسفانه با تشدید تحریم‌ها، رکود هم گریبان‌گیر اقتصاد کشور شد، بیکاری بسیار افزایش یافت و دولت یازدهم با چالش‌های بسیار اقتصادی و به تبع آن اجتماعی روبه‌رو شد.»

  جامساز متذکر شد: «هدف نخستین دولت، کاهش تورم بود که البته با توجه به وضعیت اقتصادی کشور که بازار از تاثیرات تورمی گذشته مربوط به افزایش نرخ سه برابری دلار تخلیه شده بود، تورم پایین آمد، اما رکود همچنان بر کشور حاکم بوده و هست و تعجب‌آور بود که چندین بار مقامات دولتی اظهار داشتند که اقتصاد از رکود خارج شده است؛ در حالی که چنین چیزی اتفاق نیفتاده بود.»

  وی عنوان کرد: «به صرف آن‌که سه فصل متوالی رشد اقتصادی مثبت شد و آن هم در حد یک و دو درصد، نمی‌توان با توجه به ظرفیت اقتصادی کشور اظهار داشت که کشور از رکود خارج شده است. زیرا گرچه تئوری‌های اقتصادی مساله سه دوره متوالی رشد مثبت را نشانه خروج از رکود می‌دانند، اما آن را همراه با تحقق برخی دیگر از متغیرهای مطلوب در نظر می‌گیرند.»

  این کارشناس اقتصادی تصریح کرد: «بیشترین امیدواری دولت در ساماندهی اقتصاد کشور، پیروزی در توافق هسته‌ای بود که الحمداله این توافق انجام شد و از سه ماه دیگر نیز اجرایی خواهد شد، اما تا چه میزان اجرای این برجام قادر است اقتصاد در رکود مانده ما را به رونق هدایت کند، جای بسیار تامل است.»

  توضیح درباره نامه چهار وزیر

  جامساز در همین حال درباره نامه وزیرا در خصوص رکود گفت: «نامه اخیر 4 وزیر دولت در مورد هشدار به وضعیت رکودی و منجر شدن آن به یک وضعیت بحرانی، نشان‌دهنده عمق مشکلات است، زیرا آنها هم متوجه شده‌اند که اجرای برجام به این زودی‌ها در اقتصاد کشور تاثیر خود را نشان نمی‌دهد و بنابراین لازم است که اقدامات شایسته برمبنای اصول علم اقتصاد و الزامات اقتصاد دانش‌بنیان صورت گیرد تا اقتصاد کشور از رکود خارج و به سمت بهبود و رونق هدایت شود.»

  وی افزود: «در این میان بورس که به عنوان میزان‌الحراره وضعیت اقتصادی شناخته شده، به‌شدت افول کرده و شاخص‌های قیمت در طی یک‌سال از 92 تا 93 حدود 43 درصد کاهش یافته و ارزش بازار نیز حدود 180 هزار میلیارد تومان تنزل یافته است و با توجه به این‌که طبق نامه 4 وزیر حدود 62 درصد ارزش بازار سرمایه معطوف به محصولات شیمیایی و فرآورده‌های نفتی و فلزات اساسی، بانک‌ها و موسسات اعتباری است، این امر موید آن است که بیشترین درصد سهامداران بورسی همان شرکت‌های بزرگ دولتی و وابسته به دولت هستند.»

  راه‌های برون‌رفت از رکود

  این اقتصاددان عنوان کرد: «خلاصه آن‌که برای برون‌رفت از رکود لازم است که سیاست‌های انقباضی با احتیاط کامل به سیاست‌های انبساطی تبدیل شود، سرمایه بانک‌ها تامین شود، بانک‌ها موظف هستند که تمام ساختمان‌ها و املاک و برخی از دارایی‌های خود را به فروشند تا کفایت سرمایه حاصل کنند.»

  جامساز ادامه داد: «از سوی دیگر، بانک‌ها مکلف شده‌اند که به شدت پیگیر دریافت مطالبات معوقه خود باشند، اما متاسفانه هنوز هیچ علائمی مشاهده نشده است که بانک‌ها در این خصوص موفقیتی کسب کرده باشند.»

  وی تصریح کرد: «در حالی که می‌دانیم یکی از عمده‌ترین عوامل پیشرفت صنایع، کمک‌های اعتباری کوتاه‌مدت و میان‌مدت بانک‌ها با بهره‌های یارانه‌ای است که متاسفانه بانک‌ها از سرمایه تهی شده و قادر به پشتبانی لازم از صنایع نیستند.»

  این اقتصاددان متذکر شد: «در ضمن پس از برجام بیشترین هدف سرمایه‌گذاران خارجی در صورت آماده شدن شرایط سرمایه گذاری در کشور از قبیل فضای کسب‌وکار، شفافیت اقتصاد، سلامت نظام بانکی، مساله تضمین قراردادها و صیانت از حقوق مالکیت و بسیار عوامل دیگر، معطوف به صنایع بزرگ همچون نفت و گاز است که متاسفانه اشتغال‌زایی آنها بسیار قلیل است و مهم‌ترین معضل اقتصادی کنونی ما که بیکاری است، از این طریق قابل حل نیست. مگر آن‌که سرمایه‌های خارجی با سرمایه‌های بخش خصوصی مولد مشترک شوند و بخش خصوصی مولد از حمایت‌های قاطعانه قانونی و تسهیلاتی دولت برخوردار شود. در این صورت است که رشد اقتصادی ایجاد می‌شود و همین‌طور بیکاری کاهش می‌یابد.»

  جامساز افزود: «کاهش نرخ بیکاری و افزایش رشد اقتصادی که به افزایش تولید محصول ملی می‌انجامد، مسلما اقتصاد را به سمت رونق هدایت می‌کند. گرچه در حال حاضر حاضر به سبب کاهش شدید قدرت خرید جامعه، بسیاری از انبارهای کالاها از موجودی کالایی برخوردارند؛ از جمله کارخانه‌های خودروسازی که گفته می‌شود حدود 100 هزار خودرو آماده برای فروش در انبارهای خود جا داده‌اند و تقاضا برای کالاها بسیار کم است، سیاستی نیز باید در پیش گرفته شود تا تحریک تقاضا صورت گیرد.»

  تحریک تقاضا چگونه امکان‌پذیر است؟

  وی عنوان کرد: «تحریک تقاضا نیز از طریق وام‌دهی بانک‌ها به مشتریان با بهره کم برای خرید کالاهای بادوام صورت می‌گیرد. با این حال، یک سلسله اقداماتی در قالب یک برنامه جامع و مشترک بین تمام وزارتخانه‌ها باید به تصویب برسد و آنان به هر یک از وزارتخانه‌ها در جهت پیش‌برد اهداف کلی و هماهنگ اقدام کنند.»

  این اقتصاددان خاطرنشان کرد: «ان‌شاءاله با برجام به تدریج ارزهای آزاد شده کشور به داخل ورود کند، اما نحوه استفاده از آنها نیز که از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، می‌تواند با هدف توسعه اقتصادی، پشتیبان طرح جامع پیشنهادی دولت باشد.»

  2

  2

  2

  2

  2

  2

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.