• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • جان دوباره در کالبد صنعت نفت ایران

  تقدیمی هدف:

  جان دوباره در کالبد صنعت نفت ایران/مشتری های جدید نفتی از کدام قاره می آیند؟

  xx

  اقتصاد > انرژی – با لغو تحریم ها و اعلام تولید 700 هزار بشکه نفت ظرف ماههای آینده از سوی مقامات صنعت نفت ایران،علاوه بر مشتری های قدیمی،بر شمار مشتریان تازه نفت ایران هم اضافه شده اند.

  بررسی ها نشان می دهد اروپا جدیدترین مشتری نفت ایران در دوران تازه است؛ اما آفریقایی ها را می توان اولین مشتری جدید نفت ایران لقب داد . پیش از لغو تحریم ها برای خرید نفت از ایران خیز برداشته بودند .پیش سندی نیز برای خرید نفت ایران از سوی ایران و افریقای جنوبی به امضا رسیده است .  پیش از تشدید تحریم ها، آفریقای جنوبی، بزرگترین مشتری نفت ایران در قاره آفریقا بوده است؛ بگونه ای که این کشور پیش از توقف واردات نفت از ایران، روزانه بیش از 100 هزار بشکه نفت خام از ایران خریداری می کرد.جز آفریقای جنوبی ، مراکش نیز خریدار آفریقایی نفت ایران بود . هر چند مقامات وزارت نفت از آغاز گفتگوها برای صادرات دوباره نفت ایران به قاره سیاه خبر داده اند اما با این حال هنوز جزییات تازه ای از این مذاکرات منتشر نشده است . پایانه های نفتی افریقای جنوبی متعلق به شرکت شل است و این شرکت هنوز مذاکراتی برای از سرگیری خرید نفت از ایران را آغاز نکرده است .

  اروپا،این مشتری قدیمی

  پیش از برقراری تحریم های نفتی اتحادیه اروپا علیه ایران، صادرات نفت ایران به قاره سبز به حدود 700 هزار بشکه در روز می رسید اما بررسی ها نشان می دهد در میان مدت ایران می تواند صادرات خود به این قاره را بین 300 تا 400 هزار بشکه در روز برساند . توتال هر چند اولین مشتری رسمی نفت ایران پس از تحریم ها بود اما مذاکراتی با سایر کشورهای اروپایی برای فروش نفت کلید خورده است . یونانی ها که از بدهکاران نفتی ایران محسوب می شوند نیز در جریان دیدارهای اخیر مذاکراتی در خصوص تسویه بدهی خود داشته و اخبار منتشره دلالت بر رایزنی هایی برای افزایش فروش نفت به این کشور را دارد .

  بر اساس این گزارش مذاکرات ایران و اسپانیا برای صادرات 200 هزار بشکه نفت در روز آغاز شده است . اسپانیا پیش ا تحریم ها نیز مشتری نفت ایران بود . از سوی دیگر انی ایتالیا نیز رسما خواهان خرید نفت از ایران است تا بار دیگر ایران در فهرست مهمترین صادرکنندگان نفت به اروپا قرار گیرد . آلمان ها که هیچ گاه مشتری نفت ایران نبوده اند،نیز مذاکرات برای خرید محصولات پتروشیمی و همچنین ال ان جی از ایران را کلید زده اند .  این امر نشان می دهد اتحادیه اروپا ایران به به طور جدی در فهرست تامین کنندگان انرژی قرار داده و محاسبات بلند مدتی را در دستور کار دارد .

   آسیایی های مشتاق

  مشتریان آسیایی همواره مشتریان بسیار با اهمیتی برای ایران بوده اند . حتی در دوره تشدید تحریم ها جریان صادرات نفت ایران به آسیا و برخی مشتریان قدیمی هیچ گاه قطع نشد . هر چند نبود بیمه نامه برای مححموله های نفتی ایران صادرات نفت به کشورهای آسیایی را نیز با کاهش مواجه کرد اما با این حال خرید نفت ایران در ترازهای بازرگانی اغلب خریداران نفتی آسیایی ثبت می شد . ممنوعیت برای انتقال پول به ایران سبب شد ایران طلب قابل توجهی را بابت فروش نفت در این کشورها داشته باشد .

  آخرین آمارهای ارائه شده از سوی اوپک نشان می دهد صادرات نفت ایران در ژانویه سال 2016 افزایش اندک را داشته است اما بررسی ها نشانگر افزایش بیش از پیش صادرات نفت در ماه های پیش رو در ترازها مشاهده خواهد شد . بررسی ها نشان می دهد کره جنوبی، از مشتریان سنتی نفت ایران صادرات نفت از ایران را افزایش داده است . آمارهای گمرکی نشان داد، واردات نفت کره جنوبی از ایران در ماه ژانویه نسبت به یک سال قبل سه برابر شده، اما میزان خرید نفت این کشور از تهران همچنان فاصله زیادی با حجم دوره قبل از تحریم ها دارد.

  این آمارها نشان داد، پنجمین وارد کننده بزرگ نفت جهان، در ماه گذشته میلادی 859 هزار و 223 تن نفت از ایران وارد کرده که معادل 203 هزار و 165 بشکه در روز بوده است. این رقم 3 برابر 273 هزار و 626 تنی است که کره جنوبی یک سال قبل از ایران خریده بود.

  این بیشترین میزان خرید نفت کره جنوبی از ایران در ماه ژانویه، از سال 2012 تاکنون بوده است. این کشور در کنار دیگر مشتریان عمده نفت ایران، از اواسط سال 2012، خرید نفت خود از ایران را کاهش داده بود. کره جنوبی در ژانویه 2012، 75 هزار و 967 تن از ایران نفت خریداری کرده بود.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  سود اصلی را دلال می‌برد چون دستگاه جداسازی گل زعفران نداریم

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.