• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • جریمه کشتن نهنگ، خرس، یوزپلنگ، گوزن و بقیه جانوران در ایران چقدر است؟

  تقدیمی هدف:

  جریمه کشتن نهنگ، خرس، یوزپلنگ، گوزن و بقیه جانوران در ایران چقدر است؟

  جرایم نقدی بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار و صید غیر مجاز جانوران وحشی بعد از ۲سال تغییر کرد.

  از رده خارج کردن گونه های در خطر انقراض حالا دیگر راحت نیست، تاوان دارد. وقتی باید برای کشتن یک گونه در حال انقراض ضرری نزدیک به دیه انسان پرداخت کرد. حالا دیگر تفریحی در کار نیست و عکس انداختن با لاشه های حیوانات مختلف برای پز دادن رنگ می بازد، وقتی جریمه شکار پلنگ ۱۶برابر و جریمه شکار یوزپلنگ ۴برابر می شود.

  مصوبه شماره ۳۸۰ شورای عالی محیط زیست با موضوع جرائم نقدی قابل پرداخت بابت ضرر و زیان وارده به محیط زیست ناشی از شکار و صید غیرمجاز جانوران وحشی که در جلسه این شورا به تصویب رسیده بود با آخرین جرایم نقدی تصویب شده تغییرات زیادی داشته است. جریمه های بسیاری از حیوانات در حال انقراض افزایش بسیاری داشته است و برخی نیز تغییرهای ناچیز داشته است. به طوری که پلنگ، یوزپلنگ، گوزن زرد و کگوی پلنگی و مرال و شوکا بیشترین تغییر را داشته اند و بیشترین رقم جریمه ها به یوزپنگ با جریمه هزار میلیون ریالی تعلق دارد که بعد از ۲سال ۴برابر شده است. یوزپلنگی که تعداد آنها در حالت خوش بینانه کمتر از ۱۰۰قلاده است. نتایج جدیدترین تحقیقات نشان می‌دهد که کمتر از ۷۰ یوزپلنگ تنها در ایران وجود دارد. یوزپلنگ آسیایی در رده بندی اتحادیه جهانی حفاظت در رده شدیدا در خطر انقراض جای دارد.

  گوزن زرد نیز جزو جانورانی است که جریمه نقدی آن ۱۲برابر شده است. گوزن زرد ایرانی از نظر (IUCN) گونه در معرض تهدید اعلام شد که شکار بی‌رویه و از بین رفتن زیستگاه‌ها حدود 50 سال گذشته منجر به کاهش شدید این جمعیت شده بود ؛ به طوری که در سال 1335 تصور می‌شد کاملا منقرض شده است.اما به طور ناگهانی بعد از سال 1335 تعداد محدودی از گوزن زرد در اطراف منطقه دز و کرخه مشاهده شد و از همان سال احیای جمعیت این گونه در دستور کار قرار گرفت.

  از طرف دیگر امسال را می توان سال سیاه پلنگ ایرانی نامگذاری کرد. از آغاز سال ۹۴ تا به حال حدود ۱۲ لاشه پلنگ کشف شده است که به طرق مختلف به خصوص دخالت انسان کشته شده است. این کشتارها مسوولان را وادار کرد تا فکری به حال پلنگ ایرانی کرده و کار به جایی رسید که جریمه نقدی آن ۱۶برابر شد تا کسی برای تفریح سمت این گونه ارزشمند نرود.

  پلنگ یکی از ۳۷گونه گربه سانان است. در گذشته در ایران ۱۰گونه گربه سان زندگی می کردند که با انقراض شیر ایرانی و ببرخزر امروز پلنگ بزرگ چثه ترین گربه سان کشور محسوب می شود. پراکندگی این گونه در ایران بسیار قابل توچه است تمامی استان های ایران میزبان این گربه بزرگ هستند که پلنگ ایرانی در معرض خطر انقراض طبقه بندی شده است. شکار غیر مجاز پلنگ و طعمه هایش عمده ترین عامل تهدید بقای پلنگ در ایران است.

  تخریب زیستگاه‌ها و ناامنی در آنها نیز باعث ترک منطقه توسط پلنگ می شود. درسالهای اخیر نیز گسترش بی رویه جاده های کشور نیز به بلایی برای جان پلنگهای ایران بدل شده است به طوری که هر سال چند پلنگ در برخورد با ماشین های عبوری از بین می روند و همین امر باعث کاهش تعداد این گربه سان می شود.

  از میان ۱۱۴۰ گونه جانوری در ایران  19 گونه از پستانداران، 25 گونه از پرندگان، 16 گونه از خزندگان، 4 گونه از دوزیستان و 10 گونه از ماهیان آب های داخلی کشور در سال 2014 میلادی به عنوان گونه های مهره دار در معرض تهدید در لیست سرخIUCN قرار دارند.

  در جدول زیر نام تعدادی از حیوانات همراه با تغییرات در میزان خسارت ضرر و زیان آنها آمده است؛

  ردیف نام گونه قیمت مصوب ۱۳۹۱(ریال) قیمت مصوب ۱۳۹۳(ریال) میزان تغییر
  ۱ یوزپلنگ 250 میلیون یک میلیارد ۴ برابر
  ۲ گوزن زرد ایرانی 50 میلیون ۶۰۰میلیون ۱۲
  ۳ گورخر،خرس سیاه،خرس قهوه ای 60میلیون ۵۰۰میلیون ۸
  ۴ پلنگ 50میلیون ۸۰۰میلیون ۱۶
  ۵ مرال، شوکا 32میلیون ۳۵۰میلیون ۱۱
  ۶ آهو، جبیر 20 میلیون ۱۰۰میلیون ۵
  ۷ روباه شنی، روباه ترکمنی، شاه روباه، رودک عسل خوار 30 میلیون ۴۰ میلیون ۱
  ۸ کفتار، گرگ 50 میلیون ۴۰میلیون
  ۹ گربه شنی، گربه پالاس ۳۰میلیون ۱۰۰میلیون ۳
  ۱۰ کارال، سیاه گوش ۵۰میلیون ۱۰۰میلیون ۲
  ۱۱ قوچ و میش وحشی، کل و بز وحشی 18میلیون ۱۰۰میلیون ۵
  ۱۲ فک دریای خزر ۳۰میلیون ۱۵۰میلیون ۵
  ۱۳ خدنگ، انواع رودوک ۳۰ میلیون ۳۵میلیون ۱.۵
  ۱۴ کوسه ماهیان ۱۵۰میلیون ۳۰۰میلیون ۲
  ۱۵ نواع نهنگ 150میلیون ۵۰۰ میلیون ۳
  ۱۶ انواع دلفین و پورپویز 100میلیون ۲۰۰میلیون ۲
  ۱۷ گاو دریایی ۱۰۰میلیون ۲۵۰میلیون ۲.۵
  ۱۸ تمساح پوزه کوتاه 100میلیون ۲۰۰میلیون ۲
  ۱۹ نواع لاک پشت‌های دریایی شامل، سبز
  عقابی، زیتونی
  30میلیون ۱۰۰میلیون ۳
  ۲۰ لاک پشت سرخ و پشت چرمی ۳۰میلیون ۶۰میلیون ۲
  ۲۱ لاک پشت فراتی 10میلیون ۵۰میلیون ۵
  ۲۲ لاک پشت مهمیزدار و لاک پشت آسیایی 3میلیون ۱۰میلیون ۳
  ۲۳ افعی لطیفی، البرزی، زنجانی
  گرز، کفچه مار و دم عنکبوتی
  5میلیون ۱۰میلیون ۲
  ۲۴ گکوی پلنگی، مارمولک دوند(پلسک)
  آگامای سروزغی ایران
  2 میلیون ۴۰میلیون ۲۰
  ۲۵ شاهین، بحری، بالابان، طرولان، لاچین 200میلیون ۶۰۰میلیون ۳
  ۲۶ انواع قوش‌ها از قبیل قرقی و پیغو 50میلیون ۱۰۰میلیون ۲
  ۲۷ انواع دلیجه 20میلیون ۲۰۰میلیون ۱۰
  ۲۸ انواع عقاب و هما 15میلیون ۲۰۰میلیون ۱۳
  ۲۹ هوبره 20میلیون ۲۰۰میلیون ۱۰
  ۳۰ میش مرغ و زنگوله بال 15میلیون ۲۰۰میلیون ۱۳
  ۳۱ قو، فلامینگو، پلیکان، باکلان مارگردون 6میلیون ۱۲میلیون ۲
  ۳۲ ماهی آزاد 50میلیون ۷۵میلیون ۱.۵
  ۳۳ ماهی خاویاری ۵۰میلیون ۱۰۰میلیون ۲

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  علت گرایش خانواده ها به قلیان کشی

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.