• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • حادثه «خمینی شهر» دستمایه طنز تلخ مردم در شبکه های اجتماعی

  تقدیمی هدف:

  یه سلامی هم بکنیم به دکتری که …

  حادثه «خمینی شهر» دستمایه طنز تلخ مردم در شبکه های اجتماعی/ یه سلامی هم بکنیم به دکتری که …

  vv

  مردم بیش از گذشته جامعه پزشکی را در معرض نقد خود قرار داده اند. آنها حالا مصادیق بی شماری از زیر میزی، قصورات پزشکی و شرط دریافت هزینه برای دریافت خدمات در ذهن دارند.

  جامعه ‍پزشکی طی سال های اخیر بیش از پیش در معرض نقد افکار عمومی قرار گرفته است. حجم بالای قصورات پزشکی، زیرمیزی ها و افزایش شکایات مردمی از هزینه های دریافتی از سوی پزشکان، حالا شکاف خاصی میان مردم و پزشکان ایجاد کرده است.

  در ابتدا باید گفت که نمی توان این واقعیت را کتمان کرد که هنوز بخش زیادی از جامعه پزشکی کشور، با کمترین چشمداشت های مالی نیت خدمت به مردم را دارند، اما این واقعیت را هم نباید نادیده گرفت، که اقلیتی زیاده خواه در میان پزشکان، چنان خدمات درمانی را با فعالیتی اقتصادی اشتباه گرفته اند که حالا مردم کلیت این قشر را به یک چوب می رانند و از زیاده خواهی این اقلیت به ستوه آمده اند.

  در هفته جاری، حادثه ی در خمینی شهر اصفهان بخش زیادی از مردم را به واکنش برانداخت. ماجرا دارای دو روایت بود.

  روایت اول اینکه مادر و فرزندی به بیمارستان خمینی شهر اصفهان مراجعه می کنند تا چانه زخم شده کودک را پانسمان و بخیه کنند، همه چیز به شکل طبیعی پیش می روند تا اینکه، مادر آن کودک در ان زمان توان پرداخت هزینه درمان کودک را نداشته و کادر درمانی اقدام به باز کردن بخیه کودک می کنند. روایت دوم اما منطقی تر به نظر می آید. کادر درمانی در حال بخیه زدن کودک هستند که متوجه می شوند، مادر کودک توان پرداخت مالی هزینه بخیه را ندارد و از ادامه بخیه زدن صرف نظر می کنند و کودک را رها می کنند.

  روایت دوم گرچه اندکی خوشبینانه تر به نظر می رسد اما به هیچ عنوان از فاجعه برانگیز بودن این حادثه کم نمی کند. سالهاست که مسئولان رده بالای کشور، در توصیه های خود به مسئولان بهداشت و درمان کشور، تاکید می کنند که نباید بیماری به دلیل عدم توانایی در پرداخت هزینه های درمانی، از دریافت خدمات محروم شوند و سالهاست که بخش زیادی از افکار عمومی مصادیقی دارند از برخورد های کادر درمانی در بیمارستان های دولتی و خصوصی کشور، که به دلیل عدم پرداخت هزینه های درمان، از دریافت خدمات درمانی محروم مانده اند و کار آنها پیش نرفته.

  این مصداق در اذهان عمومی حالا خود را با حادثه خمینی شهر همذات پنداری می کند و شاهد واکنش های در شبکه های اجتماعی طی روزهای اخیر هستیم.

  بخش اول واکنش های مردم، واکنش جدی و سختی است که با تصویر سازی های خاص این اتفاق را محکوم کرده اند. نمونه واضح آن، تصویر زیر است که با حجم بالایی در شبکه های اجتماعی تکثیر شده و دست به دست می شود.

  بخش دیگری از واکنش ها اما با زبان طنز بیان شده که رگه هایی تلخی در درون خود دارد. نمونه آن طنز جدیدی است که این روزها دست به دست می شود و در آن با مخاطب قرار دادن شخصیت های خاص، سلامی به آنها می کنند و کنایه هایی را به آنها می زنند. حالا پزشکان مخاطب این طنزشده اند.

  در یکی از موارد، این طنز در شبکه های اجتماعی دست به دست می شود: ﺟﺎ ﺩﺍﺭﻩ ﺍﺯ ﻫﻤﯿﻨﺠﺎ ﺳﻼﻣﯽ ﺑﺪﯾﻢ ﺑﻪ ﮐﺎﺩﺭ ﭘﺰﺷﮑﯽ ﺑﯿﻤﺎﺭﺳﺘﺎﻥ ﺧﻤﯿﻨﯽ ﺷﻬﺮ… ﺍﻻﻥ ﺑﺨﯿﻪ ﺍﻭﻥ ﺩﺧﺘﺮ پسر ﺳﺎﻟﻪ ﺭﻭ ﮐﺸﯿﺪﯾﻦ ، ﭘﻮﻟﺪﺍﺭ ﺷﺪﯾﻦ؟ ! ﺧﺮﺝ ﺳﻔﺮ ﺍﺭﻭﭘﺎ ﺗﻮﻥ ﺩﺭ ﺍﻭﻣﺪ؟»

  یا در موردی دیگر: «یه سلامی هم بکنیم به اون پزشکایی که واسه سریال مهران مدیری تومار جمع کردن و اعتراض کردن، اما واسه این پسر مظلوم صداشون در نیومد».

  با این حال همه این موارد نشان می دهد، مردم بیش از گذشته جامعه پزشکی را در معرض نقد خود قرار داده اند. آنها حالا مصادیق بی شماری از زیر میزی، قصورات پزشکی و شرط دریافت هزینه برای دریافت خدمات در ذهن دارند و اگر جامعه پزشکی در مقطع کنونی فکری به حال وضعیت کنونی با نگاهی واقع بینانه نکند، در قدم اول این ذهنیت در اذهان عمومی بیش از پیش قوت می گیرد و در قدم دوم تلاش های خالصانه گروهی بزرگ از پزشکان در سایه زیاده خواهی اقلیتی در میان آنها، زیر سوال می رود.

  هرچند که شب گذشته،‌ سیدحسن هاشمی، وزیر بهداشت در پیامی، گفت که این ماجرا آنطور که بیان شده، نبوده و البته از اینکه جامعه پزشکی به دلیل این خبر، مورد هجمه گسترده واقع شده،‌ انتقاد کرد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.