• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • خشکسالی اعتبارات آب در بودجه 94

  تقدیمی هدف:

  خشکسالی اعتبارات آب در بودجه 94/ سال 95 پولی به آب می رسد؟

  bb

  اقتصاد > اقتصاد کلان – تنها 30 درصد اعتبارات مصوب بخش آب در بودجه امسال تا پایان بهمن ماه اختصاص داده شده است و این یعنی حوزه آب در سال 95 باید مورد توجه ویژه ای قرار بگیرد.

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف، با توجه به اینکه عملکرد تخصیص بودجه سال 1394 تا بهمن ماه  در بخش آب تنها در حدود یک سوم رقم مصوب قانون بوده است، کاهش مضاعف آن در سال آتی می توانست، برآورد اهداف مربوط به این بخش را در اسناد بالادستی با مشکل مواجه سازد به همین خاطر هم اعتبارات پیش بینی شده برای این حوزه در لایحه سال 95 از افزایش قابل ملاحظه ای برخوردار بوده است.

  در لایحه بودجه سال 1395 ، بخش آب در بین سایر بخش ها پس از بخش حمل ونقل از بالاترین اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای برخوردار است. میزان بالای اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بخش آب که در لایحه بودجه سال آینده  یعنی20.4 درصد کل اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بودجه است، به دلیل حجم بالای سرمایه گذاری مخصوص به طرح های این بخش است. اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای بخش آب و فاضلاب در لایحه بودجه سال 1395 برابر با 22.987.289 میلیون ریال و همچنین اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای مربوط به بخش امور آب برابر با  46.817.327 میلیون ریال است. در بین برنامه های بخش آب در لایحه بودجه سال 1395 به ترتیب برنامه های عرضه آب، تأمین آب، توسعه تأسیسات فاضلاب و بازچرخانی آب و ارائه خدمات آب شهری و روستایی از بیشترین اعتبار تملک دارایی های سرمایه ای برخوردارند.

   

  اعتبارات تملک دارایی های سرمایه ای برنامه های مختلف بخش آب

  در لایحه بودجه سال 1395 کل کشور در فصول و برنامه های مرتبط با بخش آب تغییراتی نسبت به قوانین بودجه سال های قبل صورت گرفته است.

  بر این اساس مجموع اعتبارات عمرانی ملی زیربخشهای امور آب و آب و فاضلاب در لایحه بودجه سال 1395 نسبت به رقم مصوب در قانون بودجه سال 1394 به ترتیب کاهش 3.7 درصد و افزایش 2.7 درصدی داشته اند.

  اعتبارات برنامه های مهندسی رودخانه ها و سواحل و همچنین بهبود بهره برداری و حفاظت از منابع آب افزایش های قابل توجه به ترتیب 85.9 و 45.9 درصدی داشته اند.

  اولین بار در لایحه بودجه سال 1395 ، برنامه های مربوط به آب و فاضلاب طی یک فصل جداگانه ارائه شده است و همچنین در برنامه های بخش آب، برنامه ریزی، سیاستگذاری و نظارت بر امور آب و آب و فاضلاب جدید هستند و اعتبارات مربوط به آن ها در لایحه بودجه سال 1395 از نوع اعتبارات هزینه ای محسوب شده اند.

   

  با توجه به اینکه عملکرد تخصیص بودجه سال 1394 تا بهمن ماه  در بخش آب تنها در حدود یک سوم رقم مصوب قانون بوده است، کاهش مضاعف آن در سال آتی می تواند، برآورد اهداف مربوط به این بخش را در اسناد بالادستی با مشکل مواجه سازد البته در حال حاضر با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور، اعتبارات موجود برای بخش آب باید حتی الامکان برای برنامه های با اولویت بالاتر تخصیص یابد. به عبارت دیگر اولویت بندی تخصیص اعتبار برای طرح های عمرانی باید براساس پیشرفت فیزیکی طرح ها صورت گیرد البته تنها پیشرفت فیزیکی نمی تواند معیار اولویت بندی قرار گیرد بلکه بازده یک طرح باید به عنوان معیار تعیین کننده نهایی تخصیص اعتبار برای یک طرح مدنظر قرار گیرد. از طرف دیگر تأمین اعتبار طرح های بخش آب به دلیل اهمیت آن ها باید توسط منابع مطمئن صورت گرفته و عدم قطعیت ها در این رابطه تا حد امکان کاهش یابد تا طرح های این بخش که حالت فرابخشی داشته و به طور مستقیم با سایر بخش ها در ارتباط است، زودتر به بازدهی برسد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  سود اصلی را دلال می‌برد چون دستگاه جداسازی گل زعفران نداریم

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.