• زمان واریز یارانه نقدی اردیبهشت اعلام شد    :   یارانه نقدی ۲۴ میلیون خانوار در ابتدای هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و احتمالا سه میلیون نفر نیز یارانه کرونا را دریافت خواهند کرد.
 • آیا پیاده روی در دوران همه گیری COVID-19 بی خطر است؟    :   بهداشت نیوز/ اگرچه برخی افراد به دلایل مختلف چاره ای به جز خروج از قرنطینه ندارند و برای رعایت فاصله اجتماعی با مشکلاتی مواجهند، اما برخی دیگر که امکان دورکاری ...
 • احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا وجود دارد    :   تحلیل عضو گروه بین‌المللی بحران از طرح پمپئو برای بازگرداندن تحریم‌های تسلیحاتی ایران احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا وجود دارد | افزایش خطر سوء محاسبات
 • ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • بازگشت ٣ استان به وضعیت قرمز    :   وزارت بهداشت در تازه‌ترین آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا روزگذشته را اعلام کرد و براساس آن از شنبه (6 اردیبهشت) تا یکشنبه (7 اردیبهشت) 1153 مبتلای جدید شناسایی شده و 60 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
 • ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • خط و نشان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان بر سر «اکثریت»کرسی‌های مجلس

  تقدیمی هدف:

  خط و نشان اصولگرایان و اصلاح‌طلبان بر سر «اکثریت»کرسی‌های مجلس/پارلمان دهم چند فراکسیونی می‌شود؟

  xx

  سیاست > مجلس – نتایج انتخابات هفتم اسفند مشخص نکرد که حال و هوای مجلس دهم اصولگرایانه خواهد بود یا اصلاح‌طلبانه؛ از همین روست که چشم‌ها به موعد انتخاباتی دوم دوخته شده است؛ ۱۰ اردیبهشت ۹۵٫

  مجلس دهم، نه یکدست اصولگراست نه یکدست اصلاح طلب. کفه ترازو با کمی اغماض تا ۱۰ اردیبهشت ماه به نفع هر دو جریان بالانس شده است تا در نهایت صندوق‌های رای دومین مرحله انتخابات مجلس مشخص کنند که فراکسیون اکثریت مجلس دهم قرار است به نام راست گرایان ثبت شود یا چپ گرایان. هرچند در این میان هستند نمایندگانی که با برند «مستقلین» وارد بهارستان دهم شده‌اند اما جریان حرکتی مجلس مشخص می کند که این نمایندگان در نهایت به سمت کدام طیف سیاسی شیفت خواهند کرد.

  از فاصله ۷ اسفند تا همین روزهایی که تبلیغات انتخاباتی برای دومین مرحله آغاز شده است، دو جریان تلاش کرده‌اند با پیروز خواندن خود برای طرف مقابل خط و نشان بکشند. یک سو اصولگرایان هستند که معتقدند گرچه در تهران با ناکامی روبرو شدند اما نتایج کلی انتخابات به نفع آنها رقم خورده است؛ برهمین اساس هم معتقدند که فراکسیون اکثریت مجلس دهم هم به مثابه مجالس هفتم، هشتم و نهم رویکردی اصولگرایانه خواهد داشت.

  در سویی دیگر هم این اصلاح طلبان به میدان سیاست بازگشته هستند که از قضا نتیجه انتخابات تهران به مذاق آنها بسیار خوش آمده و به قول محمدرضا عارف لیدر انتخاباتی شان به دنبال تهرانیزه کردن انتخابات مرحله دوم هم هستند تا شاید بعد از چند دوره اقلیت بودن، اکثریت کرسی‌های پارلمان دهم در اختیار آنها قرار گیرد و علم اصلاح‌طلبی در پارلمان بلندتر از سه مجلس قبلی شود.

  برخی نیز براین اعتقادند که دومین مرحله انتخابات و ۶۸ نماینده‌ای که قرار است در این مرحله انتخاب شوند جهت حرکتی و سیر اصلی تحولات مجلس آینده را مشخص خواهد کرد.

  در جدول زیر تلاش شده است به برخی پیش‌بینی‌ها درباره ترکیب مجلس دهم اشاره شود. پیش‌بینی‌هایی که برای تحقق یا عدم تحقق آن باید حداقل تا شنبه یازدهم اردیبهشت که همه نتایج انتخابات اعلام می‌شود صبر کرد.

  نام / گرایش سیاسی

  اظهارنظر درباره ترکیب و حال و هوای مجلس دهم

  آشتیانی، رضا/اصولگرااصولگرایان در مرحله اول انتخابات مجلس بیش از ۵۰ درصد کرسی‌ها را از آن خود کردند، ۱۷ نفر جزو مستقلین هستند وعده‌ای جزو معتدلین هستند که طبیعتا عده‌ای از آنها در مجلس آینده جذب اصولگرایان معتدل خواهند شد.
  باهنر،محمدرضا/اصولگرادر مجلس دهم جمعیت اصولگرایان، اصلاح‌طلبان و مستقلین نزدیک به هم است. فکر می‌کنم که در مجلس آینده اصلاح‌طلبانی که مواضع تند می‌گیرند حضور دارند، اما تعدادشان کم است. اگر قرار بر تقسیم مجلس به دو جریان باشد، اصولگراها بیشتر هستند و اما اگر آنها را به سه جریان اصلاح‌طلب، اصولگرا و مستقلین تقسیم کنیم، تعداد آنها به هم نزدیک می‌شود.
  تابش، محمدرضا /اصلاح‌طلبترکیب مجلس آینده اگر به نفع اصلاح‌طلبان و اعتدالیون رقم بخورد بیشتر اعضای هیات رئیسه هم از این ترکیب خواهند بود.
  حاجی‌بابایی، حمیدرضا/اصولگرامجلس دهم می‌تواند شبیه مجلس پنجم باشد و البته نامعلوم بودن تکلیف حدود ۷۰ کرسی هم در این باره مهم است.
  حجاریان،سعید/اصلاح‌طلبدر مجلس دهم دو فراکسیون موافقان و مخالفان «برجام» تشکیل خواهد شد و اکثریت «بهارستان» هم از آن فراکسیون «برجام» خواهد بود.
  رسولی،حسن /اصلاح‌طلبمی‌توان پیش‌بینی کرد اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان که به احتمال زیاد در قالب فراکسیونی به نام امید در مجلس دهم فعالیت خواهند کرد. از ۶۹ کرسی بعدی اصلاح طلبان می‌توانند ۴۰ کرسی را به دست آورند. مجلس آینده متشکل از اکثریت اصلاح‌طلبان و اعتدال‌گرایان و اصولگرایان معتدل و فراکسیونی متشکل از بخش تندرو جریان اصولگرا خواهد بود.
  رهبر،فاطمه /اصولگرابه احتمال زیاد در مجلس بعدی دو فراکسیون عمده اصولگرایان و اصلاح طلبان وجود خواهند داشت. همان طور که در مجلس نهم هم دیدیم با توجه به اینکه اصولگرایان سلایقشان با یکدیگر متفاوت بود و دو فراکسیون تشکیل دادند، احتمالا در مجلس بعدی هم همین گونه خواهد بود.
  عارف، محمدرضا/اصلاح‌طلباز ۶۹ کرسی باقیمانده حداقل باید ۴۰ کرسی را به دست آوریم و در دیدگاه خوشبینانه ما می‌توانیم حتی تا ۵۰ کرسی را هم به دست آوریم تا اکثریت مجلس دهم برای اصلاح‌طلبان شود و فراکسیون امید را در مجلس دهم تشکیل دهیم.
  عبدی، عباس/اصلاح‌طلبترجیح من این است که این مجلس مثل مجلس پنجم شود.
  غرضی،سیدمحمد /مستقلمجلس دهم شورای اسلامی یک مجلس مختلطی می‌شود که مجبورند به نفع مصالح خودشان درگیری ایجاد کنند و در درگیری نیز هیچ کس توفیق پیروزی ندارد. فراکسیون‌های اصلاح‌طلب و اصولگرا وجود خواهد داشت و احتمال اینکه اختلاف میان آن‌‌ها به یک گروه یا فراکسیون دیگری بینجامد وجود دارد.
  فروزنده، لطف الله /صولگرافکر می‌کنم در دور دوم انتخابات کاندیداهای اصولگرایان پیروز اصلی باشند و اکثریت مجلس دهم با اصولگرایان باشد.
  کاشفی،حسین/اصلاح‌طلباکثریت در مجلس دهم با اصلاح‌طلبان و حامیان دولت خواهد بود و این مجلس، مجلس معتدل است که به دولت برای حل مشکلات کشور کمک می‌کند.
  کرباسچی،غلامحسین‌/اصلاح‌طلبطرفداران دولت در مجلس آینده اکثریت دارند.
  کواکبیان، مصطفی/اصلاح‌طلبپیش‌بینی‌ می کنم که ۱۶۰ کرسی مجلس آینده از آن اصلاح‌طلبان و اعتدالگریان شود و اصولگرایان هم بتوانند ۱۳۰ کرسی مجلس را در اختیار داشته باشند.
  کوهکن، محسن/اصولگرادر مجلس دهم اکثریت فاصله اندکی با اقلیت خواهد داشت و آرایش سیاسی نهایی مجلس نیز در جریان انتخاب هیأت رئیسه آن مشخص خواهد شد.
  محجوب، علیرضا /اصلاح‌طلبفعلا نمی‌شود نظر داد که اکثریت منتخبان را اصولگراها یا اصلاح‌طلبان یا افراد مستقل تشکیل می‌دهند زیرا بسیاری افراد وجود دارند که در فهرست اصلاح‌طلبان یا اصولگراها بودند، اما در عین حال مستقل هستند.
  مرعشی،حسین/ اصلاح‌طلبتا کنون۹۵ اصلاح‌طلب به مجلس راه یافته‌اند که این تعداد به همراه حامیان دولت به ۱۲۴ نفر می‌‌رسد. پیش بینی می‌‌کنم که در دور دوم انتخابات ۴۵ کرسی دیگر نیز به این جریان اختصاص یابد.و فراکسیون اکثریت تشکیل شود. البته اصلاح‌طلبانی هم هستند که ممکن است عضو فراکسیون نباشند چون به اتحاد پایبند نیستند.
  منصوری آرانی،عباس/اصولگرامجلس دهم چهار فراکسیون خواهد داشت. اصولگرایان، نزدیکان لاریجانی، نزدیکان دولت و اصلاح‌طلبان که در این بین فراکسیون اکثریت در دست نزدیکان رئیس مجلس کنونی خواهد بود.
  ناصری،عبدالله/اصلاح‌طلباگر اصلاح‌طلبان در دور دوم ۴۰ کرسی را بدست آوردند،‌ ریاست مجلس می‌تواند در اختیار عارف قرار گیرد؛ اما اگر این تعداد کرسی در مرحله دوم برای اصلاح‌طلبان بدست نیاید، آنچه که سرنوشت ریاست مجلس را تعیین می‌کند،‌ روز رای‌گیری برای تعیین رئیس قوه مقننه خواهد بود. این مجلس نسبت به سه دوره گذشته، مجلس بهتری خواهد بود
  نبی‌حبیبی، محمد/اصولگرابا توجه به آمار و ارقام اکثریت نسبی مجلس آینده با اصولگرایان است و فراکسیون اکثریت را اصولگرایان تشکیل خواهند داد.
  نعمتی، بهروز /اصولگراتصور میکنم فراکسیون سومی هم غیر از اصلاح طلبان یا اصولگرایان در مجلس بعدی تشکیل شود. تابلوی اصلاح‌طلبان، اعتدالی‌ها و اصولگرایان معتدل همچنان «امید» خواهد بود. یعنی اصلاح‌طلبان نیز فراکسیونی به نام خود نخواهند داشت.
  نوباوه،بیژن /اصولگراترکیب مجلس دهم به کاندیداهایی که در مرحله دوم انتخاب می شوند بستگی دارد لذا از الان کسی نمی‌تواند اظهارنظری کند.
  یونسی،علی/اصلاح‌طلبدر مجلس دهم نيز مصالح اصلاح‌طلبي و مجلس در ارتباط با مديريت آن در اولويت قرار خواهند داد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  اجاره نامه مستاجران به صورت خودکار ۶ ماه تمدید می شود؟

  معاون مسکن و ساختمان گفت: احتمال اجرایی و الزامی شدن تمدید ۶ ماه اجاره نامه مستاجران به دلیل بحران کرونا وجود دارد. مطلب کامل

  ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  سرانجام شکایت کارگران در دیوان عدالت چه می‌شود؟

  هر قدم کوچکی برای بهبود عینی معیشت کارگران ارزشمند است؛ اگر شکایت دسته جمعی به دیوان عدالت بتواند دولت را مجبور به عقب نشینی کرده و دستمزد کارگران را تا اندازه‌ای ترمیم کند مطلب کامل

  ارزش سهام عدالت ۸برابر شده است

  ارزش سهام عدالت ۸برابر شده است/منتظر اذن رهبری جهت آزادسازی هستیم.رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: برای آزادسازی سهام عدالت منتظر نامه رهبری هستیم به محض اینکه اجازه داده شود این کار را دنبال خواهیم کرد. مطلب کامل

  کسانی که دچار ویروس کرونا می‌شوند، بعد از بهبودی باز هم مبتلا می‌شوند؟

  ایسنا/قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص امکان ابتلای مجدد به بیماری کرونا توضیحاتی ارایه کرد. به گزارش خبرهدف  به نقل از دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر محمد رضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: یکی از راه‌های کاهش شیوع ویروس کرونا کاهش مراجعات به مراکز، ادارات و مغازه‌ها و استفاده بیشتر از خدمات غیر حضوری و آنلاین است تا تماس‌ها به حداقل برسد. وی افزود: با توجه ... مطلب کامل

  چرا کرونا برخی جوانان سالم را می‌کُشد؟

  به طور کلی در ویروس‌های تنفسی، گاهی نتیجه ابتلا – چه شدید باشد چه ملایم- توسط مقدار ویروس‌هایی که وارد بدن می‌شوند، تعیین می‌شود. همه چیز به تعداد نیرو‌های دو طرف نبرد بستگی دارد. دفع ارتش بزرگ ویروس ها، توسط ارتش سیستم ایمنی بدن، دشوار است. مطلب کامل

  ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ -عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نه تنها مراعات زوجین را نمیکنند

  آنطور که پیداست بانک‌هایی که وام ازدواج می‌دهند نه تنها مراعات زوجین را نمی کنند بلکه در صورت به تعویق افتادن قسط، جریمه‌ای برای این زوجین در نظر میگرند که این مسئله اصلا عادلانه نیست. به گزارش خبرهدف ،  در پی صحبت های مکرر  عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی و بخشنامه بانک مرکزی در راستای حمایت بانک از کسب و کارهای زیان دیده از شیوع ویروس ... مطلب کامل

  وام یک میلیونی یارانه بگیران «قرض الحسنه» و ۳۰ ماهه شد

  وام یک میلیونی یارانه بگیران «قرض الحسنه» و ۳۰ ماهه شد/ متقاضیان پیامکی اعلام کنند مطلب کامل

  مبتلایان واقعی کرونا در ایران ۸ تا ۱۰ برابر آمار رسمی

  بر اساس آمار تخمین زده شده توسط مرکز پژوهشهای مجلس تعداد افراد جان‌باخته بر اساس ابتلا به کرونا هشت هزار و ۶۰۹ نفر و تعداد مبتلایان بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ هزار نفر است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبر هدف. محفوظ است.