• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • دادستان‌تهران: سایر متهمان پرونده زنجانی تحت تعقیب قرار می‌گیرند

  تقدیمی هدف:

  دادستان‌تهران: سایر متهمان پرونده زنجانی تحت تعقیب قرار می‌گیرند/ اشتری: کلانتری زنان تاسیس می‌شود

  ee

  جامعه > قضایی – نشست مشترک دادستانی تهران و فرماندهی نیروی انتظامی روز یکشنبه 26/11/1394 با حضور سردار اشتری، معاونان دادسرای عمومی و انقلاب تهران و دادستان‌های شهرستانها و روسای حوزه‌های قضایی استان تهران به ریاست عباس جعفری دولت آبادی دادستان عمومی و انقلاب تهران برگزار شد.

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دادستانی تهران؛ در این جلسه،‌ دادستان تهران با اظهار امیدواری بر این‌که جلسه حاضر زمینه‌ توسعه همکاری‌های دادستانی و پلیس را فراهم آورد،‌ سیاست دادستانی در قبال ضابطان را نفی تخریب، توهین و خصومت اعلام کرد و در ادامه افزود: اداره امور با خواهش و تمنا هم صورت نمی‌گیرد و تکلیف به اجرای وظایف پلیس در قانون و مصوبات مراجع رسمی کشور مورد تاکید دادستانی تهران است. و هر اقدامی که موجب تخریب نیروی انتظامی شود و یا ‌اخلال در امور دادستانی را به دنبال داشته باشد مورد تایید نیست.

  نظارت مستمر و فعال دادستانی بر ضابطان

  جعفری دولت‌آبادی از جمله مشکلات موجود در اقدامات ضابطان را، فقدان پلیس های تخصصی اعلام کرد و با تاکید بر این که قانون آیین دادرسی کیفری جدید دو سیاست نظارت مستمر و نظارت فعال را در خصوص ضابطان پیش‌بینی کرده،‌ انجام فعالیت‌های آموزشی و تحقیقات علمی مشترک بین دستگاه قضایی و ناجا را امری ضروری دانست.

  وی با تکیه بر حوزه‌های کاری مشترک، ‌مهم‌ترین آن‌ها را شامل پیشگیری از وقوع جرم، مقابله با جرایم و تبادل اطلاعات و آمار جرایم و تدوین برنامه‌ی دراز مدت برای مهار جرایم میان پلیس و دادستانی دانسته و اظهار داشت این امر به حصول نتیجه بهتر در مبارزه با جرایم منجر خواهد شد.

  وظیفه ذاتی مدعی العموم در راستای صیانت از حقوق مردم

  جعفری دولت‌آبادی با اشاره به بازدیدهای شبانه معاونان دادستان از سطح شهر تهران،‌ این تدبیر دادستانی را نه از باب اخلال در اقدامات پلیس، ‌بلکه به جهت انجام وظیفه ذاتی دادستان به عنوان مدعی‌العموم به شمار آورد و اظهار امیدواری کرد این سنت حسنه در سایر استان ها نیز اجرا شود.

  وی در ادامه، ‌بهبود وضعیت بازداشتگاه‌ها را مطابق با موازین اسلامی و قانون اساسی ایران را ضروری دانست تا حقوق افرادی که به هر دلیل بازداشت می‌َشوند،‌ تامین گردد.

  دادستان عمومی و انقلاب تهران با نگاهی به رویه گذشته پلیس بر ارائه و آمار جرایم به دادستانی و با انتقاد از متروک ماندن این رویه،‌ از سرگیری این روند صواب را در جهت اتخاذ تدابیر متناسب از سوی دادستانی،‌ در مقابله با جرایم،‌ ضروری دانست.

  تلاش دادستانی تهران برای تامین امنیت اجتماعی

  جعفری دولت‌آبادی با اشاره به دغدغه مقام معظم رهبری بر تامین امنیت مردم، امنیت را مطالبه و حق عموم دانست و با تاکید بر ضرورت هماهنگی میان پلیس و دادستانی در تامین امنیت اجتماعی، اظهار داشت هر امری که به این امنیت خلل رساند،‌ مورد توجه و حساسیت دادستانی تهران است. وی تاکید کرد فعالیت های دادستانی و پلیس باید در تامین امنیت اجتماعی نمود بیشتری داشته باشد.

  دادستان تهران،‌ برگزاری جلسات مستمر میان دادسرا و ناجا را امری ضروری دانست و با اشاره به لزوم ارائه گزارش جرایم و حوادث مهم از سوی ضابطان به دادستان،گفت اطلاع‌رسانی سریع از سوی نیروی انتظامی به مدعی‌العموم،‌ موجب می‌شود اقدامات پلیس که با دستور دادستان انجام می‌گیرد،‌ وجهه قانونی یابد و حمایت مدعی‌العموم از پلیس را در پی داشته باشد.

  هدف اصلی از تعقیب متهم نفتی: بازگشت وجوه به بیت‌المال

  جعفری دولت‌آبادی با یادآوری خاتمه یافتن جلسات رسیدگی به اتهامات متهم بابک زنجانی،‌ اظهار داشت: دادستانی تهران ابتدا در خصوص متهمان اصلی این پرونده که در موضوع فروش نفت دخیل بود،‌ کیفرخواست صادر کرد و این امر به معنای پایان یافتن روند تحقیقات از دیگر متهمان این پرونده و مدیران و مسوولان دخیل در آن نیست.

  وی اعلام کرد در این پرونده از چند وزیر دولت سابق که ذیل صورتجلسه مرتبط با بابک زنجانی را امضا کرده بودند و برخی مسؤولین مرتبط با پرونده تحقیق شده است.

  وی با اعلام این‌که سیاست دادستانی تهران در این پرونده از همان ابتدا، ‌بازگشت وجوه به بیت‌المال بود و با اشاره به فلسفه وجودی این پرونده،‌ که احقاق حقوق بیت‌المال است، ‌این تاکید را به معنی غفلت دادستانی از جرایم ارتکابی توسط سایر متهمان ندانست و افزود: چنین امری مانع رسیدگی به عناوین مجرمانه انتسابی به دیگر افراد دخیل در این پرونده نمی‌باشد.

  عدم مصونیت خائنان به بیت‌المال

  دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به ادعای برخی متهمان این پرونده،‌ مبنی بر این‌که در گذشته خدماتی به نظام داشته‌اند و بیان این‌ که هیچ‌یک از غارتگران و خائنان به بیت‌المال مصونیت نخواهند داشت: خدمات قبلی افراد،‌ مانع از پاسخگویی در مقابل اقدامات مجرمانه و پیگرد کیفری آن‌ها بابت جرایم ارتکابی نمی‌باشد.

  دادستان تهران به انتخابات پیش‌ رو توجه کرد و‌ با دعوت عموم مردم به حضور فعال و باشکوه در این انتخابات،‌ ‌این امر را موجب ناامیدی دشمنان انقلاب دانست.

  در ادامه سردار اشتری فرمانده ناجا با اشاره به اهمیت برگزاری این جلسه،‌ در بیان اهمیت دادسرای عمومی تهران اظهار داشت این دادستانی اگرچه در حوزه قضایی تهران اقدام و انجام وظیفه می‌نماید،‌ اما بسیاری از پرونده‌های مطروحه در این حوزه دارای وجهه ملی است.

  وی ضمن تایید اظهارات دادستان تهران مبنی بر این‌که دادسرا و نیروی انتظامی دو بال عدالت هستند،‌ گفت: عملکرد مناسب قوه قضاییه و نیروی انتظامی به وظایف خود، کاهش جرایم را در پی خواهد داشت. سردار اشتری با نفی هرگونه اختلاف دادستانی و ناجا در اصول و مبانی،‌ همکاری این دو نهاد در امر مقابله با جرایم را مورد تاکید قرار داد.

  فرمانده ناجا به موضوع انتخابات پیش رو اشاره کرد و اعلام کرد  نخواهیم گذاشت واقعه مهمی چون انتخابات فرصتی برای بدخواهان نظام باشد تا فتنه سال 88 را تکرار نمایند و حلاوت مشارکت در انتخابات را به کام مردم تلخ کنند.

  وی با اشاره به سامانه اطلاع‌رسانی ناجا که به طور آزمایشی در تهران راه‌اندازی شده، و نیازمند اصلاح و رفع برخی نقیصه‌ها می‌باشد،‌ حمایت از این سامانه و کمک به رفع ایرادها را حرکتی خوب و مناسب درجهت گسترش و توسعه آن از سطح تهران به سراسر کشور دانست.

  آموزش ضابطان توسط دادسرا

  سردار اشتری با تاکید بر این‌که بیشترین تعداد ضابطان دستگاه قضایی مربوط به ناجا است؛‌ و با اشاره به برگزاری دوره‌های اموزشی برای ضابطان،‌ از اجرای این دوره‌ها از سوی دادستانی تهران استقبال کرد و اظهار داشت برای آموزش ضابطان بهتر از مقامات دادستانی سراغ نداریم و هدف اصلی از چنین آموزش‌هایی که روان‌تر شدن امور است،‌ با افزایش دوره‌های آموزشی محقق خواهد شد.

  موضوع دیگری که مورد تاکید سردار اشتری قرارگرفت، امر نظارت مقامات دادسرا بر ضابطان بود. وی در استقبال از پیشنهاد دادستان تهران پیرامون همکاری‌های دادستانی و پلیس در امر پژوهش و تحقیق،‌ به ظرفیت پژوهشگاه نیروی انتظامی و دفتر تحقیقات معاونت حقوقی ناجا در این زمینه اشاره کرد.

  فرمانده ناجا با انتقاد از برخی مواد قانون جدید آیین دادرسی کیفری،‌ که ضابطان را در امر مقابله با جرایم با محدودیت‌هایی مواجه ساخته است،‌ از ارائه پیشنهادهایی به رئیس قوه قضاییه به منظور اصلاح این قانون خبر داد.

  سردار اشتری با انتقاد از بازدارنده نبودن برخی مجازات‌ها برای مجرمان حرفه‌ای،‌ همکاری دادستانی و پلیس در چاره‌اندیشی پیرامون این موضوع را ضروری دانست و آمادگی خود را در این زمینه اعلام داشت.

  وی به اصلاح وضعیت بازداشتگاه‌ها تاکدی کرد و به محدودیت‌های موجود از جمله فرسودگی ساختمان‌های بازداشتگاه‌ها و کلانتری ‌ها اشاره کرد.

  رئیس ناجا در تایید بیان دادستان تهران دایر بر ضرورت اطلاع رسانی فوری از حوادث و رویدادهای مجرمانه به دادستانی،‌ ضمن پیشنهاد انعکاس بازخورد و نتیجه پرونده‌های قضایی، از دادستانی خواست نتیجه رسیدگی به پرونده‌های مهم، به ضابطان انعکاس یابد.

  وی این امر را موجب تقویت انگیزه خدمت در پلیس دانست.

  در ادامه جلسه،‌ تعدادی از معاونان دادستان و سرپرستان نواحی داسرای تهران به موضوعات مرتبط با همکاری دادسرا و پلیس و مشکلات موجود در این زمینه پرداخته و راهکارهای را ارائه دادند.

  از جمله عناوین مطرح شده در این خصوص،‌ عبارت بود از: لزوم بهبود وضعیت دانش تخصصی پلیس، ضرورت ارائه آموزش‌های لازم به ضابطان،‌ بهره‌گیری از قضات مجرب و مدرس در دانشگاه‌ها و مراکز علمی و پژوهشی در آموزش ظابطان،‌ موثر دانستن دوره‌های آموزشی در امر ارتقای ضابطان،‌ انتقاد از عدم تلقی پلیس راهور به عنوان ضابط دادگستری،‌ ضرورت رعایت احترام قضات از سوی ضابطان، اجتناب از اجرای طرح‌های ناجا بدون مشورت با دادستان ها که بعضا منتهی به بی نتیجه بودن این گونه اجرای طرح ها می شود،‌ ضرورت تقویت و افزایش تعداد ضابطان زن و تشکیل پلیس اطفال و نوجوانان و زنان بر اساس تکالیف مصرح قانونی،‌ ضرورت تشکیل پلیس علمی جهت کشف باندهای مجرمانه و شبکه‌های فساد مالی و قاچاق کالا و ارز و … .

  سردار اشتری از اجرایی شدن پلیس ویژه اطفال و نوجوانان و زنان در سال آینده خبر داد و با اشاره به خلا موجود در پیش‌بینی و راه‌اندازی کلانتری زنان،‌ این خلا را با محدودیت‌های مربوط به تعریف شیفت شب برای زنان پلیس مرتبط دانست.

  وی هم‌چنین اعلام کرد برخورد با باندها و شبکه‌های قاچاق در اولویت برنامه‌های ناجا قرار گرفته است. وی خواستار حمایت دادستانی و قضات در این خصوص از ضابطان شد.

  در پایان این جلسه‌، دادستان تهران در جمع‌بندی مطالب چند نکته کلیدی را مورد تصریح قرار داد. نخستین موضوع، ‌پذیرش مشکلات و محدودیت‌های موجود در ناجا و در کنار آن،‌ ضرورت عزم جدی برای رفع مشکلات و موانع پیش‌رو بود. موضوع دیگر،‌ تاکید بر ضرورت بازدارندگی مجازات‌ها بود که دادستان تهران تحقق این هدف را منوط به همکاری متقابل دادسرا و ضابطان دانست؛‌ از جمله راهکارهای پیشنهادی دادستان در این خصوص،‌ تشکیل پلیس ویژه اجرای احکام بود که با اشاره به وجود تعداد هفده هزار حکم اجرا نشده در خصوص سارقان در تهران، ‌ارائه گردید؛‌ جعفری دولت‌آبادی اظهار داشت اجرای این احکام، تامین ‌امنیت پایتخت را در پی خواهد داشت.

  جعفری دولت آبادی در پاسخ به مطالبه سردار اشتری دایر بر انعکاس نتیجه رسیدگی قضایی به پلیس،‌ این امر را مستلزم فقدان منع قانونی دانست؛‌که به ویژه در جرایم منافی عفت،‌ به آن تصریح شده است.

  وی تحقق واقعی امر پیشگیری از وقوع جرایم را که مورد تاکید قانون اساسی می‌باشد،‌ منوط به اقدامات اساسی دانست و در این راستا پیشنهاد تشکیل کارگروهی مشترک میان دادستانی و ناجا و با هدف ارائه راهکار در جهت رفع مشکلات موجود را ارائه داد.

  دادستان عمومی و انقلاب تهران با اشاره به این‌که تا کنون جلسات پلیس و دادستانی در سطح کلان برگزار نشده،‌ پیشنهاد کرد همایش‌ مشترک میان ناجا با دادستان‌های مراکز استان و روسای کل دادگستری‌ها تشکیل گردد.

  وی خاطرنشان کرد: دادستان ها می توانند بهترین مشاور برای بررسی و اظهار نظر پیرامون مشکلات کنونی ناجا و مراجع قضایی باشند.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.