• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • داستان بی پایان شیری که در زیمبابوه کشته شد

  تقدیمی هدف:

  داستان بی پایان شیری که در زیمبابوه کشته شد

  یک هفته پس از کشته شدن سیسیل، شیر معروف پارک ملی زیمبابوه، هنوز شایعات و واکنش ها تمام نشده است.

  هفته پیش والتر پالمر، دندانپزشک آمریکایی در پارک ملی زیمبابوه که منطقه ای محافظت شده است رفت و با طعمه ای سیسیل، یکی از معروفترین شیرهای شناخته شده دنیا را که یالی سیاه رنگ داشت و گونه ای نادر بود از پارک ملی خارج کرده و در آنجا با تیر و کمان این شیر کم نظیر را شکار کرد.

  دولت زیمبابوه متهم است که برای شکار این شیر، ۵۰ هزار دلار رشوه گرفته است. اما اکنون زیمبابوه از آمریکا خواسته که این دندان پزشک را به آنها بدهد.

  به گزارش سی ان ان رئیس محیط زیست زیمبابوه اعلام امیدواری کرد که آمریکا با آنها همکاری خواهد کرد. پالمر، راهنمای شکار او و صاحب زمینی که در آن سیسیل شکار شده است متهم به شکار غیر قانونی شده اند.

  این دندان پزشک البته گفته که نمی دانسته سیسیل، شیر معروفی است.

  گفته شده این شیر مرگ بسیار آهسته ای داشته است و به نوعی زجرکش شده است.

  اما پس از این حوادث، پالمر فراری شده است. دوستداران حیات وحش به خانه او هجوم بردند و برخی اورا قاتل خوانده اند.

  سازمان حیات وحش آمریکا اعلام کرده به علت اتفاقات پس از شکار محل اقامت پالمر برای عموم پنهان شده است. حدود پانصدهزار نفر در زیمبابوه در صفحات اجتماعی خود به این حادثه اعتراض کرده اند. همینطور این هفته 100 ها نفر در بلومینگتون مقابل مطب پالمر تجمع کردند.

  به همین دلیل پالمر در نامه ای خطاب به بیمارانش نوشت: من عمیقا پشیمانم از اینکه تمرینم برای شکار منجر به مرگ این شیر شد.

  زیمبابوه ابتدا اعلام کرد که پالمر را به ۱۰۰ هزار دلار جریمه کرده است. اما اکنون خواستار استرداد او از آمریکا به زیمبابوه شده است.

  وزارت امور خارجه آمریکا اعلام کرده موضوع را بررسی می کند و وزارت دادگستری آمریکا هم فعلا سکوت کرده است.

  حمایت مالی دوستداران سیسیل

  این حادثه هرچند برای دوستداران حیات وحش، دردناک بوده است، اما بعد از مرگ این شیر حمایت های مالی برای حفاظت از حیوانات افزایش داشته است. این درحالی است که محققان از سال 2008 در حال تحقیق بر روی این شیر هستند. و تا الان حدودد 470000 هزار دلار به این تحقیقات مالی شده بود.

  دانشمندی که بر روی شیر ها تحقیق می کند گفته است که با اینکه سیسیل مرده است اما توله های او می توانند زنده بمانند.

  آیا برادر سیسیل نیز شکار شده است؟

  روز گذشته گفته شد یک هفته پیش از مرگ سیسیل، برادر او هم شکار شده است. اما یو اس ای تودی گزارش کرده که جریکو زنده است. امروز دانشمندی که درباره این شیر تحقیق می کند، در فیسبوک خود نوشت: جریکو زنده است . امروز تیمی تحقیقاتی به پارک ملی زیمبابوه فرستاده شد آنها جریکو را زنده در حال شکار زرافه ای دیدند و حتی عکسی از او که مربوط به امروز صبح است نیز منتشر شده است.

  گوشی جدید اچ تی سی به یاد سیسیل

  وسط همه این اتفاقات، یکی از شرکت هایی که برای اچ‌تی‌سی لوازم جانبی موبایل تولید می کند، برای فراموش نکردن  سیسیل تصویر این شیر را پشت گوشی اچ تی سی ام 9 قرار داده است.

  قیمت این گوشی 1580 دلار است و این شکرت اعلام کرده که 10 این مبلغ برای حمایت از تحقیقات علمی به پارک ملی زیمبابوه اهدا خواهد شد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  علت گرایش خانواده ها به قلیان کشی

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.