• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • دو غول تولیدکننده نفتی پای میزمذاکره

  تقدیمی هدف:

  دو غول تولیدکننده نفتی پای میزمذاکره/آیا عربستان و روسیه بازار نفت را متحول می کنند؟

  zz

  اقتصاد > انرژی – سرانجام بعد از مقاومت چند ماهه عربستان،مبنی بر ادامه عرضه نفت به بازار جهانی،این کشور پیشنهاد روسیه برای برگزاری نشست مشترک برای چاره اندیشی ادامه کاهش بهای نفت را پذیرفت.

  به گزارش خبرهدف،یک هفته پس از آنکه خبرگزاری های بین المللی اعلام کردند،فشارهای وارده بر عربستان به دلیل کاهش بهای نفت،افزایش یافته سرانجام عربستان پیشنهاد روسیه برای برگزاری نشست مشترک برای چاره اندیشی در بازار نفت را پذیرفت.حالا دو رقیب بزرگ و دو تولیدکننده عمده بازار نفت،مقابل هم می نشینند تا درباره بازار نفت تصمیم بگیرند.تصمیمی که بسیاری از تحلیل گران بازار نفت می گویند می تواند بر بازار نفت تاثیر بگذارد.

  خبر نشست مشترک دو غول تولیدکننده نفت را امانوئل کاچیکوو  وزیر نفت نیجریه اعلام کرده و گفته است، روسیه پذیرفته است نشست مشترک اعضای سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و کشورهای تولید کننده خارج از این سازمان در ٢٠ مارس جاری در مسکو برگزار شود.

  کشورهای موافق این نشست از جمله نیجریه،الجزایر،ونزوئلا و ایران معتقدند که این نشست باعث تغییر چشمگیر در قیمتهای نفت خام خواهد شد.چه آنکه صادرکنندگان عضو اوپک رقم ٥٠ دلار را برای هر بشکه نفت مد نظر دارند،هرچند که تولید کنندگان غیر عضو هم چنین رقمی را در نظر دارند.

  هرچند که خبرهایی هم از هفته گذشته در مورد ورشکستی عربستان به دلیل کاهش درآمد ها و عدم کاهش هزینه ها منتشر شده، براین نکته تاکید دارد که عربستان اندکی از مواضع قبلی خود برای کاهش قیمت نفت و افزایش سهم خود از بازار عقب نشینی کرده است.

  از سویی عزم ایران موجب شده عربستان از مواضع گذشته خودکوتاه بیاید و به همکاری با کشورهای تولید کننده و حمایت از تثبیت قیمت بیاندیشد. فقط عربستان نیست که کاهش بهای نفت به اقتصادش فشار وارد کرده است،اغلب کشورهای عضو اوپک به دلیل وابستگی اقتصادهایشان به نفت،با کاهش بهای نفت دچار مشکل شده اند. ونزوئلا از جمله این کشورهاست.حالا تقاضا و لابی های این کشور و البته سایر کشورهای عضو اوپک سبب شده تا روسیه و عربستان به زودی با برگزاری نشستی مشترک برای بازار پرنوسان قیمت نفت پاره اندیشی کنند.اتفاقی که از حالا بسیاری از تحلیل گران می گویند اگر این نشست به نتیجه برسد،انتظار می رود بازار نفت رو به رشد بگذارد.

  افزایش بهای نفت،واقعی یا موقتی؟

  قیمت نفت هفته گذشته افزایش یافت، افزایشی که خیلی ها می گویند متزلزل است. روز دوشنبه هفته گذشته قیمت نفت خام با افزایش نسبی، واکنش بازارها را در پی داشت، این افزایش در پی اعلام آمادگی بانک مرکزی چین برای سرعت بخشیدن رشد اقتصادی این کشور و همچنین اعلام آمادگی مجدد عربستان برای ایجاد ثبات در بازار نفت اتفاق افتاد. بانک مرکزی چین با کاهش نرخ سپرده های قانونی این کشور، تلاش کرد نگرانی ها در مورد وضعیت آتی اقتصاد چین را برطرف کند. این اقدام ریسک بازارهای مالی را افزایش داد که رویدادی برای تقویت قیمت نفت به شمار می رود. عملکرد بانک چین اولویت های اقتصادی کشور را تغییر داد و محرکی برای رشد بازار سهام شد.

  عربستان نیز که از مواضع گذشته اش در مورد فریز تولید عقب نشینی کرده بود، روز دوشنبه دوباره اعلام کرد که از تثبیت قیمت نفت حمایت می کند تا از نوسانات پیوسته قیمت بازار جلوگیری کند. این طرح در جلسه شورای وزیران عربستان مطرح شد، جلسه ای که پادشاه عربستان نیز در آن حضور داشت و در آن جلسه دولت عربستان برای همکاری با دیگر کشور ها برای ایجاد ثبات قیمت ابراز آمادگی کرد. همین خبر موجب ایجاد آرامشی نصبی در بازار و قطع روند کاهش قیمت شد.

  از سویی گزارش ماهانه اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان می دهد تولید نفت این کشور در ماه دسامبر کاهش 43 هزار بشکه ای داشته که نیم درصد تولید این کشور را شامل می شود. سرمایه گذاران آمریکا نیز که پیش از این به سود ده بودن تولید نفت با قیمت 70 دلار اذعان داشتند، حالا  به نفت 40 دلاری بسنده کرده اند و از سرمایه گذاری برای جلوگیری از ورشکستگی تولید نفت شیل در صورت رسیدن قیمت به 40 دلار سخن می گویند.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.