• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • رئیس سازمان مالیاتی: برخی مشاغل اعتصاب هم کنند مالیات بر ارزش افزوده را از آنها می گیریم

  تقدیمی هدف:

  رئیس سازمان مالیاتی: برخی مشاغل اعتصاب هم کنند مالیات بر ارزش افزوده را از آنها می گیریم

  رئیس سازمان مالیاتی کشور می گوید این سازمان درباره دریافت مالیات بر ارزش افزوده از مشاغل کاملا سختگیر است واگر آنها اعتصاب هم کنند، باید مالیات بدهند و ارفاقی درباره آنها صورت نمی گیرد.

  رئیس سازمان مالیاتی کشور در نشست خبری امروز خود، بخشی از سخنانش را به موضوع مالیات بر ارزش افزوده اختصاص داد که بارها از سوی مخاطبان خبرگزاری خبرآنلاین مورد پرسش قرار گرفته بود. مخاطبان در سرویس مشکلات مردم کامنت گذاشته بودند چرا یک مشتری که برای خوردن چلوکباب یا پیتزا به اغذیه فروشی می رود، باید مالیات بر ارزش افزوده بپردازد؟
  عسگری رئیس سازمان مالیاتی کشور اعلام کرد همه مشاغل مشمول پرداخت مالیات بر ارزش افزوده باید این مالیات را بپردازند و این سازمان حاضر نیست درباره دریافت این مالیات کوتاه بیاید. او با مثال زدن سنگبری های استان اصفهان گفت حتی این صنف، دست به اعتصاب زده اند ولی سازمان مالیاتی حاضر نیست ریالی به آنها تخفیف غیرقانونی بدهد.
  او درباره نحوه محاسبه مالیات بر ارزش افزوده در مرحله نهایی از مشتریان به سئوال خبرآنلاین پاسخ داد و گفت: مالیات بر ارزش افزوده در فرآیند و زنجیره مبادله کالا و قیمت فروش آن مرحله را می گیریم. ولی به این معنی نیست در هر مرحله ارزش کل هر مرحله را می گیریم.
  عسگری با ذکر مثالی در این باره گفت: کالایی را در گمرک ۱۰۰ تومان وارد می کنیم. ۹ درصد آن را به عنوان مالیات بر ارزش افزوده می گیریم می شود ۹ تومان. این کالا را به عمده فروش می دهد به قیمت ۱۵۰ تومان. ۹ درصد را دوباره حساب می کنیم. وقتی اظهارنامه می دهد می گوید ۱۳.۵ تومان مالیات بر ارزش افزوده فروش است. مالیات خرید او می شود ۹ تومان و از این میزان کسر می کند و ۴.۵ تومان باقی می ماند. ایشان کالا را به نفر سوم می فروشد. او هم می فروشد به مشتری ۲۰۰ تومان. ۱۸ تومان نیز مالیات بر ارزش افزوده می دهد. او ۱۳.۵ تومان را قبلا داده. و در اصل ۴.۵ تومان مجددا می دهد. جمع این ۹ درصد از نرخ نهایی ۲۰۰ تومان ۱۸ تومان می شود. ولی مشتری در سه مرحله داده است. یک ۹ تومان و دو ۴.۵ تومان در ۳ مرحله داده. مودیان مالیاتی نیز در ۳ مرحله مالیات می دهند. بنابراین هیچ وقت بیش از ۹ درصد نداده است. باید از کل فاکتور آخر ۹ درصد را بگیریم و این درست است.
  او درباره گرفتن مالیات توسط برخی از مشاغل و ندادن به سازمان مالیاتی به خبرآنلاین توضیح داد: در این بین، برخی مالیات می گیرند و به ما نمی دهند. در ابرازی ۴.۵ تومان دریافتی خود را ۲.۵ تومان ابراز کند. به این معنی این نیست سراغ او نروم. در رسیدگی سراغش می روم و از او می گیرم. چه بسا اگر به تکلیف قانونی عمل نکرده من اضافه تر هم می گیرم. چهارچوب قانون ملاک است و این که دیگران تفسیر کنند نیست. مسیر قانون را اجرا می کنیم. برخی مالیات خود را نمی دهند و این در مرحله ابرازی و دادن اظهارنامه است. تفسیر ما از قانون، شخصی نیست و عین قانون است. همه مودیان در مالیات بر ارزش افزوده، وکیل ما هستند که بگیرند و به ما بدهند. وکلای ما ۳۲ هزار میلیارد تومان مالیات و عوارض از مردم گرفته اند و به ما داده اند.
  او درباره دریافت مالیات بر ارزش افزوده از غذافروشی ها گفت: درباره چلوکبابی ها و رستورانها اکثر اینها صندوق دارند، اگر در زمان فصلی ابراز نکنند، در زمان رسیدگی از آنها مالیات می گیریم. موردی بوده رستوران در یک سال ۴۵ میلیون تومان ابراز کرده ولی ما بالای ۲۰۰ میلیون تومان از او مالیات گرفته ایم. ممکن است برخی مودیان این کار را در زمان ابراز بکند، ولی در زمان رسیدگی اینها را لحاظ می کنیم. در سالهای اول این عقب ماندگی را داشتیم. برخی مودیان هستند مالیات ارزش افزوده را نمی دهند و می خواهند از مسیر قانون خود را خارج کنند. طرف می گوید از مردم مالیات بر ارزش افزوده را نگرفتیم. می گوییم اگر نگرفتی هم باید مالیاتی را که نگرفته ای بدهی. چه بسا کسانی مالیات را نگرفته اند و با این افراد تعارف هم نداریم. برخی از افراد اینها هستند که فراریان مالیاتی هستند و می گویند قانون را اجرا نمی کنیم و مالیات بر ارزش افزوده را هم از مردم نمی گیرند. ما بر اساس سخت گیریهایی که در قانون پیش بینی شده، مالیات را از آنها طلب می کنیم. تا زمانی که کار را بر اساس صندوق فروش نگذاریم، این مشکلات است. ولی قول می دهیم مالیات را کامل از آنها بگیریم.
  عسکری خطاب به کسبه مشمول مالیات بر ارزش افزوده گفت: مالیات از مشتری نگرفتن جریمه دارد و مالیات را گرفتن و ندادن هم جریمه دارد. همه باید مسیر قانونی را برویم و اگر کسی خود را خارج از مسیر قانون بداند، قانون را درباره او اجرا می کنیم.
  اعتصاب هم کنید باید مالیات بدهید
  عسکری در بخش دیگری از سخنانش به اختلافی که این سازمان با صنف سنگبریها دارد، اشاره کرد و گفت: اخیرا با سنگ بری ها اختلافی داریم. سنگ برها را می گوییم، نه مغازه هایی که سنگ می فروشند. بلکه کارگاه ها و کارخانه هایی هستند که سنگ بری دارند. اینها قانون مالیات بر ارزش افزوده را اجرا نمی کنند. ۶ هزار مودی مالیاتی دارند ولی فقط ۲۸۰۰ نفر ثبت نام کرده اند و از این تعداد نیز ۷۰ درصدشان اظهارنامه نمی دهند. هر روز هم اعتراض می کنند که سازمان مالیاتی به ما سختگیری می کند. باید به آنها سخت گرفت. آنها هنوز دنبال این هستند قانون را اجرا نمی کنند.
  رئیس سازمان مالیاتی گفت: این صنف اخیرا در اصفهان اعتصاب کردند. ما نمی گوییم بروید اعتصاب کنید، بلکه می گوییم قانون را اجرا کنید. می گوییم شما برای عدم اجرای قانون نروید اعتصاب کنید. پارسال نیز تفاهم نامه امضا کردیم که ثبت نام کنند و از اول ۹۳ صورتحساب صادر کنند. قرار شد ما دوره های قبلی را تا پایان ۹۲ بر اساس اظهار و توافق ببندیم. اولا آنها ثبت نام نکردند. ثانیا اظهارنامه ندادند و بسیاری نیز اصلا قانون را اجرا نکردند. من چه کمکی می توانم به تو بکنم که ثبت نام نکرده ای، اظهارنامه نداده ای و اصلا قانون را اجرا نکرده ای؟
  او با تشریح نحوه کسب و کار این صنف گفت: اصل این صنعت، سنگ کردن نمای ساختمان و کف ساختمان است. ساختمانی که ۲۰ هزار متر نیاز به سنگ دارد، نمی رود ساختمانهای بزرگ از سنگ فروشها سنگ بخرند. آن کسی که ۲۰ طبقه سنگ می خواهد، می رود پیش سنگبر و می گوید ۲۰ هزار متر سنگ یکدست می خواهم. او نیز سراغ یک معدنکار می رود و ۲۰ هزار متر سنگ می تراشد و به او می دهد. ۲۰ هزار متر سنگ فروخته و باید فاکتور بدهد. قریب به اتفاق سنگی که در کشور ساختمانی می شود، اینطور خرید و فروش می شود. اینها حاضر به دادن فاکتور نیستند. چون نمی خواهند ماهیت فعالیتشان در اقتصاد رو شود، من را به سنگ فروش جزء حواله می کنند. سرریزشان از ۲۰ هزار متر اصلی را به سنگ فروش خرد کنار خیابان می دهد. اینها تعداد خاصی در کشور بیشتر نیستند. خانوادگی نیز هستند و ایل و تبارشان رابطه نسبی و سببی دارند و در مقابل نظام مالیاتی کشور می ایستند. من حاضر نیستم امتیازی به هیچ گروهی بدهم و در چهارچوب توافق عمل می کنم. خیالشان را راحت می کنم اگر در مسیر قانون قرار نگیرند، قانون را درباره شان اجرا می کنیم.
  خبرنگاری ازاوپرسید: مردم می گویند اگر مالیات بر ارزش افزوده به دست سازمان مالیاتی می رسد، مشکلی نداریم ولی وقتی می رویم چلوکباب می خوریم، فقط پول از ما گرفته می شود ولی مالیات را به سازمان مالیاتی نمی دهند. چطور به مردم اطمینان می دهید مالیاتی که می دهند به دست سازمان مالیاتی می رسد؟
  عسکری جواب داد: اطمینان می دهم بیش از ۹۰ درصد مالیاتهایی که مردم پرداخت می کنند سازمان مالیاتی دریافت می کند. مواردی هست که مردم پرداخت می کنند ولی مودی به هر دلیلی کمتر ابراز می کند که سعی می کنیم از آنها وصول کنیم.
  خبرنگاری پرسید چرا در برخی شهرها به خاطر گرفتن مالیات، برخی کسبه مغازه خود را بسته؟
  عسکری گفت: من قبول ندارم برخی صرفا به خاطر مالیات مغازه خود را ببندد. بسته شدن و فعال شدن یک فعالیت در همه اقتصادها هست. مگر در اقتصادهای دیگر مغازه ای نداریم بسته شود؟ او به سود و زیان خود نگاه می کند. اگر کسی بگوید فقط به خاطر مالیات من مغازه ام را بستم، من رسیدگی می کنم. برخی می گویند به خاطر از زیربار قانون دررفتن، در مغازه اش را می بندد ولی یک ماه بعد باز می کند چون این پولهایی که گرفته آنقدر شیرین است که حاضر نیست مغازه اش را ببندد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  علت گرایش خانواده ها به قلیان کشی

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.