• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • رئیس قوه‌قضاییه:‌ اجرای احکام تعدادی از تروریست‌ها

  تقدیمی هدف:

  رئیس قوه‌قضاییه:‌ اجرای احکام تعدادی از تروریست‌ها ربطی به موضوع شیعه و سنی ندارد

  dd

  جامعه > قضایی – رئیس قوه قضاییه از عزم جدی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تروریست ها و اقدامات تروریستی خبر داد و گفت: جمهوری اسلامی ایران مجالی به تروریست‌ها برای انجام اقدامات تروریستی در کشور نخواهد داد و حاضر نیست امنیت مردم را با هیچ چیز دیگری مبادله کند.

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف و به نقل از پایگاه خبری قوه قضاییه، آیت الله آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی به برخی واکنش‌های بین‌المللی در خصوص اعدام تعدادی از اعضای گروهک تروریستی «توحید و جهاد» و ضد حقوق بشر خواندن این اقدام، چنین واکنش‌هایی را در ادامه رفتارهای دوگانه و متناقض غرب در مقابله با تروریسم قلمداد کرد و با قانونی و شرعی خواندن اجرای احکام اعدام این تعداد از تروریست‌ها، در کشور گفت: بر خلاف ادعاهای خلاف واقع برخی از سازمان‌های ضدانقلاب خارج از کشور و متاسفانه برخی افراد در درون کشور، اقدام اخیر در اجرای احکام تعدادی از تروریست‌ها هیچ ربطی به موضوع شیعه و سنی ندارد بلکه بحثی تروریستی بوده که در چارچوب شرع و قانون و به روش معمول و معقول قوه قضاییه با آن مقابله شده است.

  او با اشاره به این‌که «این افراد تعدادی از افراد نظامی و حتی غیرنظامی از شیعه و سنی را در کشور مورد حمله تروریستی قرار داده بودند» گفت: جمهوری اسلامی ایران در برخورد با تروریسم هیچ گونه تسامحی به خرج نخواهد داد و ارزش های مهم الهی، اخلاقی و قانونی خود را فدای برخی حرف ها و واکنشهای نادرست و خلاف واقع مدعیان حقوق بشر نخواهد کرد.

  او با تاکید بر این‌که «جمهوری اسلامی ایران همواره به اصول خود پایبند است» به تناقض غرب و برخی سازمان‌های بین‌المللی از جمله سازمان ملل و کمیسر عالی سازمان در مواجهه با تروریسم اشاره کرد و گفت: متاسفانه برخی کشورهای غربی و اروپایی و سازمان‌های بین المللی هیچ واکنش درخوری به اقدامات تروریستی داعش در عراق و سوریه و سر بریدن مردم از سوی این تروریست ها نشان نداده‌اند با این حال اقدام قانونی جمهوری اسلامی ایران در مقابله با تحرکات تروریستی را مخالف با حقوق بشر اعلام کرده اند که نشان از تناقض و رفتار دوگانه آنان در برابر تروریسم است.

  رئیس قوه قضاییه گسترش اقدامات تروریستی در قلب اروپا و آمریکا را حاصل همین دوگانگی های عملی در مقابله با تروریسم دانست و تأکید کرد: جمهوری اسلامی ایران اجازه نخواهد داد که این کشور محلی برای کارهای تروریستی با پشتیبانی برخی کشورهای مرتجع منطقه بشود و اجازه نخواهد داد کشورهای غربی در امور داخلی کشور و امنیت ملی آن مداخله کنند.

  او در ادامه به پیشنهاد اخیر خود درباره آغاز گفت‌وگوهای حقوق بشری با اروپا اشاره کرد و با تاکید بر این‌که برخی استنباط و تفسیر خود را از این پیشنهاد به گونه‌ای مطرح کردند که خلاف ماهیت اصلی پیشنهاد گفت‌وگوهای حقوق بشری است، گفت: شرط اصلی آغاز این گفت‌وگوها پرسشگری طرفینی است و این‌گونه نیست که تنها طرف غربی، پرسشگر باشد و ما در مقام پاسخ و دفاع برآییم بعلاوه آمریکا هم به جهت برخورداری دوگانه و خدعه و نیرنگش در مذاکرات و در انجام تعهدات از دایره این گفت‌وگو خارج است.

  لاریجانی بر آمادگی جمهوری اسلامی ایران در انجام گفت‌وگوهای حقوق بشری با اروپا به شرط پاسخگو بودن آنان در قبال رفتارهای دوگانه خود در بحث حقوق بشر تاکید کرد و گفت: پرسش ما این است که مدعیان غربی حقوق بشر در مقابل جنایت های صورت گرفته در یمن و دیگر کشورها چه اقدامی کرده‌اند.

  رئیس دستگاه قضا با محکوم کردن سخنان برخی مدعیان حقوق بشر در غرب درباره اجرای احکام اعدام اخیر برخی تروریست‌ها که این اقدام را خلاف شرافت انسانی خوانده بودند تأکید کرد: پرسش ما این است که مگر شرافت انسانی را شما معنا و تفسیر می کنید؟ و این چه شرافتی است که می‌گوید شخصی که انسان‌های بیگناه را کشته است؛ قصاص نشود در حالی‌که قصاص در قرآن مایه حیات دانسته شده است.

  او در بخش دیگری از سخنان خود به بیانات اخیر مقام معظم رهبری در خصوص مسئله برجام و دستاوردهای آن اشاره کرد و گفت: همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند، برجام امتحان بزرگی برای آمریکایی ها بود که متاسفانه برخلاف آن‌چه که بر روی کاغذ متعهد شده‌اند و تحریم‌ها را برداشتند، در عمل و در پشت صحنه از طرقی دیگر مانع تراشی می‌کنند و بدعهدی آنان در این زمینه کاملاً روشن است.

  لاریجانی گفت: آمریکایی‌ها به دنبال این بودند که برجام را به مسائل و بحث‌های دیگری گره بزنند اما در این زمینه ناامید شدند و اکنون به دنبال مسئله سازی و مانع تراشی در روند تحقق برجام هستند.

  آملی‌لاریجانی با تاکید بر این‌که «بر اساس تجربه برجام، مسئولان ما باید از آمریکایی ها قطع امید کنند و نگاهشان به امکانات و سرمایه های داخلی و تقویت اقتدار کشور باشد» گفت: چشم دوختن به برجام برای حل مسائل کشور راه صحیحی نیست و همه قوا باید برای تقویت سرمایه گذاری های داخلی و تبلور تولید و ایجاد اشتغال در کشور دست به دست هم بدهند.

  او در ادامه با تبریک روز خبرنگار به همه خبرنگاران و جامعه رسانه‌ای کشور بر ضرورت تعهد و دقت در انجام وظایف قانونی خبرنگاران تاکید کرد و گفت: خبرنگاران می‌توانند نقش بسیار مهمی در بالا بردن سطح آگاهی‌های مردم در ابعاد مختلف سیاسی، امنیتی و اجتماعی و بازدارندگی‌های سازنده ایفا کنند؛ اما در عین حال باید به گونه‌ای در چارچوب قانون و شرع عمل کنند که خدای ناکرده بی جهت آبروی افراد ریخته نشود.

  رئیس قوه قضاییه از خبرنگاران خواست در انجام وظایف خود نسبت به تشخیص و رعایت مرز میان نقد و تخریب دقت کنند.

  رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنان خود با گرامیداشت آغاز دهه کرامت و تبریک میلاد مسعود امام رضا(ع) وجود مضجع و بارگاه شریف این امام همام را در کشورمان نعمتی برای مردم و محل رجوع مومنان و شیعیان به اهل بیت علیهم السلام ذکر کرد و گفت: مضجع شریف امام رضا(ع) و دیگر اهل بیت(ع) کرامتی از سوی حق تعالی و محلی برای ابراز ارادت مومنین و شیعیان و دیگر مذاهب و حتی برخی پیروان ادیان دیگر است که البته در زیارت مضجع این ائمه باید به باطن امر توجه داشته باشیم و بدانیم که توجه به مقام نورانی اهل بیت (ع) در واقع توجه به حیات حقیقی آن‌هاست.

  او با اشاره به این‌که «امام رضا(ع) معدن حکمت و معرفت است»، به ذکر روایتی در خصوص جایگاه و مقام عالی اهل بیت علیهم السلام به نقل از حضرت امام رضا(ع) پرداخت و گفت: در روایتی از امام رضا (ع) که در باب پانزدهم کتاب الحجه از اصول کافی آمده است و البته در سایر کتاب‌های روایی نیز نقل شده است، آن حضرت به صورت مبسوط و گاه استدلالی به مقامات و جایگاه اهل بیت (ع) پرداخته که بسیار مهم و عجیب است.

  او گفت: راوی در صدر این روایت می‌گوید که ما با امام رضا (سلام الله علیه) در مسجد جامع مرو بودیم، که در آن‌جا با اختلاف نظرهایی عجیب درباره بحث امامت گفت‌وگو میان مردم درگرفت؛ من بر مولای خود وارد شدم و به ایشان موضوع را گفتم، آن حضرت فرمود «یَا عَبْدَ الْعَزِیزِ جَهِلَ اَلْقَوْمُ وَ خُدِعُوا عَنْ آرَائِهِمْ »مردم به جهل گرفتار آمدند و اشتباه می‌کنند «إِنَّ اَللَّهَ عَزَّ وَ جَلَّ لَمْ یقْبِضْ‏ نَبِیهُ (ص)‏ حَتَّی أَکْمَلَ لَهُ اَلدِّینَ » این نص قرآن است که خداوند روح نبی خود را قبض نکرد مگر اینکه اکمال دین کند، قرآن را بر او نازل گرداند و در آن تبیان کل شی است و «بَینَ فِیهِ اَلْحَلاَلَ وَ اَلْحَرَامَ وَ اَلْحُدُودَ وَ اَلْأَحْکَامَ وَ جَمِیعَ مَا یحْتَاجُ إِلَیهِ اَلنَّاسُ کَمَلاً فَقَالَ عَزَّ وَ جَلَّ مََا فَرَّطْنََا فِی‏ اَلْکِتََابِ‏ مِنْ شَیْ‏ءٍ ».

  رئیس قوه قضاییه مضمون این بخش از روایت را که استدلالی است به آیات الهی «متوجه دوره معاصر و کسانی دانست که معتقدند دین کاری به حیات اجتماعی و سیاسی مردم ندارد و یک امر شخصی است» و گفت: در این آیه تصریح شده است که قرآن هرآنچه را که انسان به آن محتاج است با خود آورده است؛ پس خداوند با نزول قرآن اکمال دین کرده است، در اینجا امام(ع) می فرماید: « وَ أَمْرُ اَلْإِمَامَةِ مِنْ تَمَامِ اَلدِّینِ» یعنی اینکه امر امامت هم باید در آن اکمال دین قرار داشته باشد.

  او تأکید کرد: امام(ع) در ادامه می فرماید که این امامتی که تمام دین محسوب شده است آیا مردم قدر و حد آن را می‌دانند که به اختیار خود آن را انتخاب کنند. «هَلْ یعْرِفُونَ‏ قَدْرَ اَلْإِمَامَةِ وَ مَحَلَّهَا مِنَ اَلْأُمَّةِ فَیجُوزَ فِیهَا اِخْتِیارُهُمْ إِنَّ اَلْإِمَامَةَ أَجَلُّ قَدْراً وَ أَعْظَمُ شَأْناً وَ أَعْلَی مَکَاناً وَ أَمْنَعُ جَانِباً وَ أَبْعَدُ غَوْراً مِنْ أَنْ یبْلُغَهَا اَلنَّاسُ بِعُقُولِهِمْ‏ أَوْ ینَالُوهَا بِآرَائِهِمْ أَوْ یقِیمُوا إِمَاماً بِاخْتِیارِهِمْ‏ »

  لاریجانی در ادامه به استدلال عجیب امام(ع) در خصوص جایگاه امامت حضرت ابراهیم خلیل(ع) اشاره کرد و گفت: حضرت ابراهیم خلیل بعد از مقام نبوت و خُلّت به مقام امامت رسید و امامت ایشان مرتبه سوم و بالاتری بود که نصیبشان شد آنجا که فرمود: «إِنِّی جََاعِلُکَ لِلنََّاسِ إِمََاماً فَقَالَ‏ اَلْخَلِیلُ (ع)‏ سُرُوراً بِهَا وَ مِنْ ذُرِّیَّتِی‏ » و البته ابراهیم خلیل خوشحال شد و به درگاه الهی گفت آیا از اولاد من نیز کسانی به مقام امامت خواهند رسید که خداوند فرمود «قَالَ اَللَّهُ تَبَارَکَ وَ تَعَالَی لاََ یَنََالُ عَهْدِی اَلظََّالِمِینَ » این عهد به ظالمین نمی‌رسد.

  رئیس دستگاه قضا در ادامه با اشاره به این‌که «بر این اساس می توان به دلیل عصمت جایگاه امامت پی برد»، بر ضرورت شناخت حقیقت نورانی امامت تاکید کرد و گفت: توجه به جایگاه نورانی امام (ع) و تلاش در جهت «امام شناسی» منجر به انسان شناسی عظیمی می شود که به ما می فهماند که حقیقت انسانی چه جایگاه رفیعی دارد و چگونه می تواند به عالی ترین مقامات برسد و محیط بر همه عوالم شود.

  او ابراز امیدواری کرد که با تلاش در کسب معارف دینی و تزکیه نفس انسان ها بتوانند به حقیقت نورانی جایگاه امامت پی ببرند و از برکات آن بهره‌مند شوند.

  در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی بحث و بررسی درباره پیش نویس اجرایی ماده 261 قانون آیین دادرسی کیفری ادامه یافت.

  ۴۷۲۳۶

  کلید واژه‌ها : قوه قضاییهصادق لاریجانی

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.