• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • رایزن های تجاری باید متخصص باشند

  تقدیمی هدف:

  علت ناهماهنگی سفرا با فعالان بخش خصوصی چیست؟

  بهتر است وزارت خارجه در بکار گیری رایزن های تجاری متخصص حساسیت بیشتری نشان دهد و حتی در کشورهایی که مزیت های صادراتی داریم دفاتر اقتصادی مستقلی تشکیل دهد که زیر نظر سفیر فعالیت کنند.

  سفیر سابق ایران در چین می گوید:دلیل پایین بودن حجم صادرات کشور، هماهنگ نبودن بخش اقتصادی با حوزه دیپلماسی است.

  جواد منصوری  در گفت وگو با خبرآنلاین، درباره گردهمایی سفرا با فعالان اقتصادی کشور که به زودی برگزار خواهد شد،گفت: وزارت امور خارجه با همکاری وزارتخانه های اقتصادی باید 10 کشور اصلی که بیشترین مراوده تجاری با آنها داریم را شناسایی کند و بیشترین تمرکز را در این 10 کشور برای توسعه صادرات داشته باشد.

  وی افزود: بیشتر سفارتخانه های اقتصادی که در ایران فعالیت می کنند در کنار  رایزن های بازرگانی، دفاتر اقتصادی نیز در ایران دارند که هماهنگ با سفیر و بخش های اقتصادی آن کشورها کار می کنند.

  منصوری با تشریح علل ناهماهنگی بین سفرا با بخش اقتصادی داخلی کشور،خاطرنشان کرد: واقعیت این است که کارشناسان وزارت خارجه، سفرا، کاردارها و رایزن های بازرگانی همه تخصص های مختلف را ندارند.این درحالی است که در همه جای دنیا زبده ترین کارشناسان درحوزه های اقتصادی، فرهنگی یا نظامی در کنار سفرا قرار می گیرند تا در هماهنگی و همفکری با سفرا بتوانند اهداف کشور را پیش ببرند.

  وی افزود: برای توسعه صادرات و تقویت اقتصاد کشور لازم است در کنار هر سفیر یک رایزن یا کاردار اقتصادی متخصص وجود داشته باشد که هم توانایی های بخش اقتصادی در داخل کشور شناخت کافی داشته باشد و هم کشوری که در آن ماموریت دارد را به خوبی بشناسد تا در هماهنگی با وزارت خارجه،بتواند به بخش خصوصی در کشور مقصد کمک کند.

  این دیپلمات کشورمان با بیان اینکه متاسفانه هنوز در کشور ما به این نتیجه نرسیده اند که در کنار هر سفیر باید یک متخصص اقتصادی باشد و نه یک کارمند وزارت خارجه،عنوان کرد:متاسفانه در 37 سال گذشته در سفارتخانه های ما در خارج از کشور به جای به کار گیری متخصص اقتصادی،گزارشگر اقتصادی فعالیت کرده است به همین دلیل هم در بسیاری از بازارهای صادراتی نتوانسته ایم موفق عمل کنیم.

  منصوری پیشنهاد کرد:بهتر است وزارت خارجه در بکار گیری رایزن های تجاری متخصص حساسیت بیشتری نشان دهد و حتی در کشورهایی که مزیت های صادراتی داریم دفاتر اقتصادی مستقلی تشکیل دهد که زیر نظر سفیر فعالیت کنند.

  او با بیان اینکه تا به حال در این زمینه صحبت های بسیاری انجام شده،خاطرنشان کرد:در سالهای گذشته در این رابطه بحث های مفصلی انجام شد اما متاسفانه در هیچ دوره ای اراده  ای برای انجام آن وجود نداشته است.

  وی اظهار امیدواری کرد که این اقدام دردولت یازدهم به ثمر برسد.

  v

  5

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.