• روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • اولین بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در کشور چه می کند؟    :   مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء ...
 • رصد آنلاین قیمت ۲۰۰ قلم کالا و خدمات از سوی مردم

  رصد آنلاین قیمت ۲۰۰ قلم کالا و خدمات از سوی مردم

  تقدیمی هدف:

  یک مقام مسئول در وزارت صنعت، معدن و تجارت از رصد آنلاین قیمت ۲۰۰ قلم کالا از سوی مردم و مقامات ارشد کشور خبر داد و گفت: حریم امن متخلفان و سوءاستفاده کنندگان از بازار شکسته شده است.

  جمشید گلپور در گفتگو با خبرهدف  با بیان اینکه سامانه قیمت کالا و خدمات، در راستای شفافیت، اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی قیمت کالا و خدمات به مردم راه‌اندازی شده است، گفت: با فعالیت این سامانه، بخشی از خلاءهای اطلاعاتی عموم مردم در مورد قیمت کالا و خدمات به خصوص در حوزه کالاهای ضروری و مهم مرتفع می‌گردد؛ به نحوی که مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف در سطح عرضه، می‌توانند مراتب را از طریق تلفن همراه با بهره‌گیری از اپلیکیشن طراحی شده، به صورت آنلاین گزارش کنند.

  مدیر امور سامانه‌های تنظیم بازار وزارت صنعت، معدن و تجارت افزود: به این ترتیب، گزارش‌های واصله از سوی مردم در حوزه قیمت کالاها و خدمات در اسرع وقت با اولویت، رسیدگی و نتایج آن نیز به شاکی مربوطه منعکس می‌شود.

  وی با بیان اینکه قیمت کالا و خدمات ثبت شده در سامانه قیمت کالاها و خدمات، در حال حاضر به صورت کشوری بوده و توسط سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان رصد، پایش و بروزرسانی می‌شود، تصریح کرد: سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و اتاق‌های اصناف شهرستان‌های سراسر کشور به صورت آنلاین در پشتیبانی و رسیدگی به شکایات واصله از طریق این سامانه انجام وظیفه می‌کنند.

  گلپور ادامه داد: این سامانه بر محور دو نوع قیمت کالا و خدمات، کار اطلاع‌رسانی را انجام می‌دهد؛ به نحوی که قیمت‌های مصوب و نیز قیمت‌های متعارف در آن درج شده و با توجه به قیمت‌های ثبت شده در آن، هر فرد حقیقی یا حقوقی فعال در عرصه فروش کالا، اگر فراتر از آن قیمت نسبت به عرضه کالا و خدمات اقدام نماید، به موجب قانون تعزیرات حکومتی مرتکب تخلف شده و مطابق مقررات قانونی با آن رفتار می‌گردد.

  وی گفت: درج قیمت کالا و نصب نرخ‌نامه خدمات یکی از وظایف ذاتی و تکلیفی واحدهای صنفی و غیرصنفی است، گفت: عدم توجه به این موضوع به عنوان یک تخلف پایه که مبنای تخلفات دیگر نظیر گرانفروشی است، مورد تأکید بوده و تمامی واحدهای صنفی و غیرصنفی در رعایت آن باید اهتمام داشته باشند؛ به نحوی که اهمیت اجرای این وظیفه به حدی است که به تمامی سازمان‌های صنعت، معدن و تجارت و ادارات تابعه، اتاق‌های اصناف شهرستان‌های سراسر کشور و اتحادیه‌های صنفی اعلام گردید که تذکرات لازم را به واحدهای صنفی و غیرصنفی ارائه دهند و در صورت بی‌توجهی به این تذکرات، با متخلفان مطابق قانون برخورد شود.

  قیمت خدمات و کالا در محدود هر منطقه 

  مشاور قائم‌مقام وزارت صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: ثبت قیمت ۱۰۰ قلم کالا و ۱۰۰ قلم خدمات عمومی به عنوان اولین مرحله اجرای طرح سامانه قیمت بوده که عملیاتی شده و در دسترس عموم مردم قرار گرفته است، اما در مرحله بعدی قرار است تعداد کالا و خدمات بیشتری به لیست اقلام اضافه شود و حتی محدوده قیمت‌گذاری برخی کالا و خدمات در حد شهرستان‌های هر استان مشخص و اعلام گردد، به طوری که مردم هر شهر و منطقه قیمت برخی از کالا و خدمات را در محدوده و منطقه محل زندگی خودشان آگاهی داشته باشند که نمونه آن نیز، نان و خدمات آرایشگری، مکانیکی، آپاراتی، اتوشویی و مواردی از این دست است که در آینده نزدیک اضافه خواهد شد.

  وی اظهار داشت: این سامانه مثل همه سامانه‌های فعال کشور در مراحل اجرایی مطمئناً بدون ایراد و اشکال نیست و قطعاً روز به روز بهتر از گذشته عمل خواهد کرد؛ اما آنچه که باعث انگیزه بیشتر متولیان و مجریان این سامانه می‌شود، همراهی و همکاری مردم در فعالیت هر چه بهتر این سامانه است؛  هموطنان می‌توانند هر گونه انتقاد و پیشنهاداتشان را در خصوص این سامانه از طریق سایت  https://124.ir/ برای فعالیت و بهره‌برداری بهتر به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارسال دارند.

  گلپور ادامه داد: به نظر می‌رسد با راه‌اندازی این سامانه و دسترسی آسان مردم و هموطنان به بازرسان و ناظران بازار، حریم امن متخلفان و سوءاستفاده گران روز به روز تنگ‌تر خواهد شد؛البته زمانی می‌توان ادعا کرد که راه‌اندازی این سامانه موفقیت‌آمیز و مورد  رضایت پذیرش مردم قرار گرفته است که اولا درصد تخلفات در حوزه عرضه کالا و خدمات کاهش یابد و ثانیا رسیدگی به شکایات واصله با سرعت و اولویت پیگیری و نتیجه آن به شهروندان گزارش گردد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  ۲۰ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2022 خبر هدف. محفوظ است.