• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • روحانی: شور و نشاط ملت در انتخابات فوق العاده بود

  تقدیمی هدف:

  روحانی: شور و نشاط ملت در انتخابات فوق العاده بود/ افزایش مناسبات اقتصادی با سوییس در دستور است

  bb

  سیاست > دولت – رئیس جمهور تاکید کرد: مردم بزرگ ایران دو انتخابات بسیار مهم خود را دیروز با شور، نشاط و با شکوه فوق العاده ای برگزار کردند و ازدحام جمعیت به حدی بود که انتخابات تا نیمه شب گذشته به طول انجامید.

  به گزارش خبرهدف به نقل از خبرگزاری صداوسیما، حجت الاسلام والمسلمین حسن  روحانی در مصاحبه مشترک با «یوهان اشنایدر آمان» رئیس جمهور سوییس پس از مذاکرات خصوصی درباره انتخابات 7 اسفند کشورمان گفت: از شانس خوب رئیس جمهور سوئیس اینکه سفر ایشان در زمانی انجام گرفت که مردم بزرگ ایران دو انتخابات بسیار مهم خود را دیروز با شور، نشاط و با شکوه فوق العاده ای برگزار کردند و ازدحام جمعیت به حدی بود که انتخابات تا نیمه شب گذشته به طول انجامید.

  وی افزود: یکی از مبانی که دو کشور را به هم نزدیک کرده است، استقلال، حاکمیت ملی، دموکراسی و مساله انتحابات است که پایه های اصلی دو کشور ایران و وسوئیس به حساب می آید.

  رئیس جمهور فعال شدن و همکاری بیشتر بانک های سوئیس و بانک مرکزی و دیگر بانک ها ایران به منظور ارتقا همکاری های اقتصادی ایران و سوئیس را خواستار شد.

  روحانی گفت: افزایش مناسبات اقتصادی در دستور کار ایران و سوئیس است.

  رئیس جمهور فعال شدن بیشتر بانک های سوئیس در ارتباط با بانک مرکزی و دیگر بانک ها ایران و همچنین بیمه صادراتی دو کشور، موجب ارتقا همکاری های اقتصادی ایران و سوئیس می شود.وی افزود:بنا شد همکاری دوکشور در قبال عضویت ایران در سازمات تجارت جهانی ادامه یابد.

  رئیس جمهور گفت: معتقدیم موضوع حقوق بشر در هیچ کشوری از جهان به نقطه کاملاً مطلوب نرسیده است و همه کشورها برای دستیابی بشر به این حقوق مسلم باید همدیگر را یاری و کمک کنند.

  روحانی پس از دیدار و گفتگو با رئیس جمهور سوئیس در نشست خبری مشترک افزود: در مذاکرات خصوصی و عمومی مسائل مورد علاقه دو کشور ایران و سوئیس به ویژه مسائل اقتصادی مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

  وی گفت: فعال شدن بیشتر بانک های سوئیسی در ارتباط با بانک مرکزی ایران و بانک های کشورمان و همچنین بیمه صادراتی یکی از پایه های اصلی برای توسعه روابط اقتصادی دو کشور خواهد بود که در این نشست بحث و بررسی شد.

  رئیس جمهور تصریح کرد: صنعت ، کشاورزی ، حمل و نقل و فعال شدن خطوط هوایی از دیگر مباحث مطرح شده در دیدار دو طرفه بود.وی افزود: بنا شد برای عضویت ایران در تجارت جهانی – wto – که در سال 2005 گامی برای عضویت ناظر ایران در این سازمان برداشته شد، همکاری های دو کشور برای عضویت ایران در این مجمع اقتصادی ادامه پیدا کند.

  روحانی گفت: همچنین توافقنامه تجاری بین ایران و سوئیس که در سال های گذشته نیمه تمام باقی مانده بود دو طرف تلاش خواهند کرد تا این قرارداد به اتمام برسد.

  رئیس جمهور در ادامه اظهار داشت: ما در زمینه های فرهنگی ، روابط بین دانشگاهی ، علمی و تحقیقاتی و نوآوری ها در علوم جدید تبادل نظر کردیم.وی تاکید کرد: در زمینه همکاری های علمی و فنی شش تفاهم نامه بین دو کشور ایران و سوئیس برای همکاری ها امضا خواهد شد.

  روحانی اظهار داشت: به دلیل ظرفیت های فراوان جمهوری اسلامی ایران در زمینه گردشگری و ظرفیت طرف مقابل، بنا شد در این زمینه نیز همکاری های دو کشور ایران و سوئیس تقویت شود.وی در ادامه سخنان خود به مسئله حقوق بشر اشاره کرد و گفت: ما در زمینه مسئله حقوق بشر به دلیل مشکلاتی که مسلمانان اروپایی از قبل اسلام هراسی پیدا کرده اند صحبت کردیم.

  رئیس جمهور افزود: در سال های اخیر به دلیل مهاجرت مردم از برخی کشورهای منطقه که به دلیل فشار تروریزم ناچار شدند به اروپا سفر کنند و امروز با مشکلات زیادی از لحاظ حقوق بشری روبه‌رو هستند، در این زمینه نیز با هم گفتگو کردیم.

  وی ادامه داد: در مورد شرایط بسیار مشکلی که برای مردم سوریه ، یمن ، لیبی ، افغانستان و پاکستان به لحاظ تروریزم وجود دارد بحث و گفتگو کردیم.

  روحانی اضافه کرد: هیچ راهی برای کشورهای جهان جز همکاری ، رایزنی و فعالیت بیشتر برای مبارزه با تروریزم در سراسر جهان وجود ندارد.رئیس جمهور گفت: دو کشور باید از لحاظ مسائل نوع‌دوستانه به آوارگان کشورهای منطقه از جمله سوریه و یمن کمک کنند، مردمی که نیازمند دارو ، غذا و سرپناه هستند و ایران و سوئیس می توانند با همکاری های بیشتر زمینه را برای همکاری کشورهای دیگر فراهم کنند به ویژه در شرایطی که سوریه در آستانه آتش بس قرار دارد.

  روحانی افزود: در زمینه مسائل دوجانبه و منطقه ای دارای اختلاف نظر نبوده ایم و نظرهای سوئیس و ایران مشابه یکدیگر بود و دو کشور برای توسعه روابط مصمم هستند و سفر آقای رئیس جمهور آغازی برای توسعه این روابط خواهد بود.

  رئیس جمهور در ادامه نشست خبری مشترک با رئیس جمهور سوئیس در پاسخ به پرسش خبرنگار این کشور در این باره که در حوزه دیپلماتیک، چه نقشی علاوه بر نقش اقتصادی برای سوئیس در آینده ایران قائل هستید،گفت: روابط ما با کشور دوست، سوئیس به روابط دوجانبه منحصر نمی شود.

  روحانی افزود: سوئیس به عنوان حافظ منافع، رابط میان ما و امریکاست و نقش خود را ایفا می کند از این پس نیز سوئیس حافظ منافع میان ایران و عربستان است و در این باره نقش خود را ایفا خواهد کرد.

  رئیس جمهور گفت: روابط ما روابط گسترده سیاسی است، از نظر فرهنگی، مردم ما احترام خاصی برای مردم سوئیس قائل هستیم که این زمینه خوبی برای روابط فرهنگی ، علمی و گردشگری دو کشور خواهد بود.وی افزود: در زمینه اقتصادی همواره در گذشته از نظر مالی ، بانکی و بیمه ای ، سوئیس نقش بسیار خوبی ایفا کرده است و امروز هم بعد از برجام می تواند همین نقش ادامه یابد.

  رئیس جمهور با تأکید بر اینکه رقابت بخش خصوصی در کشور ما باید جدی شود،‌گفت: برخی از انحصارات و برخی رانت‌ها وجود دارد که باید آنها را کنار بزنیم تا بخش خصوصی بتواند در فضای رقابتی ، باز و غیرانحصاری به فعالیت خود ادامه دهد.

  روحانی در پاسخ به پرسش خبرنگار سوئیسی که از وی پرسید «بازار ایران با چه سرعتی خود را برای اقتصاد دنیا باز خواهد کرد،‌ نقش اقتصاد خصوصی در ایران چیست و تحولات درون اجتماعی و ‌دادن آزادی‌های اجتماعی بیشتر چگونه خواهد بود» افزود:‌ در جمهوری اسلامی ایران زمینه های فراوانی برای فعالیت اقتصادی و سرمایه گذاری وجود دارد.وی تصریح کرد: به همه دوستان و شرکای پیشین تجاری در اتحادیه اروپا و حتی در برخی کشورهای دیگر اروپایی گفته ایم که ما برای سرمایه گذاری در کشورمان آماده ایم.

  روحانی گفت: در زمینه های مختلف مثلا در حوزه بالادستی نفت و گاز ، پتروشیمی،‌ راه آهن، بنادر و صنایع ، گردشگری و سایر بخش ها در صورتی که سرمایه خارجی وارد کشور شود می توانیم مشارکت کنیم و همزمان ورود فناوری‌های جدید و اشتغال جوانان مورد نظر ماست.

  وی افزود: بخشی از بازار داخلی خودمان را در اختیار آنها قرار می دهیم و همزمان با مشارکت هم،‌بخشی از بازار خارجی را نیز در اختیار خواهیم گرفت و ضمنا به جای بازار 80 میلیون جمعیتی ایران باید یک بازار 400 میلیون جمعیتی منطقه را در نظر بگیرند.
  رئیس جمهور ادامه داد:‌ بخش خصوصی در کشور ما روز به روز در حال فعال تر شدن است البته همه فضاها برای بخش خصوصی ما هنوز باز نیست.وی گفت‌: ‌رقابتی که در کشور ما در بخش خصوصی وجود دارد باید رقابت جدی باشد.

  روحانی افزود‌: یکی از اهداف این دولت این است که کارها قدم به قدم به بخش خصوصی سپرده شود و بخش دولتی ما از تصدی گری دست بردارد.

  رئیس جمهور در بخش دیگری از پاسخ به پرسش خبرنگار سوئیسی گفت: هماهنگی دیگر در فضاهای اقتصادی، سیاسی و فرهنگی ما با گذشته متفاوت است و در دو سال و نیم گذشته می بینید که فضاهای دانشگاه های ما با گذشته بسیار متفاوت بوده و فرق کرده است.

  وی افزود: می بینید که باندهای مجازی و اینترنت ما با گذشته کاملا متفاوت است،‌ آزادی های اجتماعی به مراتب بیشتر شده و در همین انتخابات حضور و مشارکت مردم را دیدید که تا چه حد زیاد بود و این نشان از امید مردم به آینده است.

  روحانی ادامه داد: اگر مردم به آینده امید نداشتند مشارکت دیروز را شاهد نبودیم و معلوم است رئیس جمهور سوئیس نیز کاملا به بخش خصوصی ما امیدوار است و البته خود من هم امیدوارم.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.