• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • روحانی: مانعی برای همکاری شرکت‌های فرانسوی و ایرانی وجود ندارد

  تقدیمی هدف:

  سیاست > دولت – رییس جمهور در دیدار روسای شرکت‌های مهم فرانسوی،

  dd

  سیاست > دولت – رییس جمهور در دیدار روسای شرکت‌های مهم فرانسوی، تصریح کرد که هیچ مانعی برای همکاری شرکت‌های فرانسوی و ایرانی وجود ندارد و تهران از ورود سرمایه و تکنولوژی و ایجاد بازارهای مشترک استقبال می‌کند.

  به گزارش خبرآنلاین به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست جمهوری، حجت‌الاسلام حسن روحانی در این نشست که عصر چهارشنبه و در بدو ورود به پاریس برگزار شد، پیام سفر هیات بلند پایه ایرانی را آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای مشارکت سطح بالا با فعالان اقتصادی فرانسه ارزیابی کرد و گفت: معتقدم که حضور شما در این نشست نیز به معنای اعلام آمادگی برای مشارکت در اقتصاد سرشار از مزیت و ظرفیت ایران است.

  رییس جمهور در این جلسه که تعدادی از وزیران و همچنین فعالان اقتصادی کشورمان حضور داشتند، افزود: باید با هم برای بهره‌برداری از این فرصت‌ها تلاش کنیم و در این مرحله، مهیا کردن سریع مقدمات بانکی و بیمه‌ای، پایه‌ای مناسب برای تجدید بنای تعاملات اقتصادی دو کشور است.

  روحانی با اشاره به علاقه مندی بخش‌های دولتی و خصوصی دو کشور برای توسعه همکاریهای مشترک گفت: امروز با شرایط جدیدی که به دنبال توافق هسته‌ای حاصل شده، می‌توانیم حتی سطح همکاری های اقتصادی دو کشور را بیش از گذشته ارتقاء دهیم.

  رییس‌ جمهور اظهارداشت: امنیت کافی برای فعالیت‌های اقتصادی در کنار مشوق های اقتصادی که در برنامه پنج ساله دیده شده است، وضعیت مساعدی را برای حرکت پرشتاب اقتصادی بویژه در فضای پس از تحریم‌ها فراهم کرده است.

  وی با اشاره به پیش‌بینی رشد 8 درصدی در برنامه پنج‌ساله کشور، تصریح کرد: دستیابی به این سطح از رشد نیاز به سرمایه‌گذاری و فعالیت بیشتر و فناوری‌های جدیدتر دارد و ما پذیرای سرمایه‌ها و فناوری‌های جدید هستیم.

  رییس‌ جمهور با اشاره به استقبال ایران از همکاری و مشارکت کشورهای عضو اتحادیه اروپا در پیشبرد طرح های اقتصادی ایران، گفت: جمهوری اسلامی ایران در سالهای نه چندان دور، بویژه در عرصه اقتصادی روابط خوبی با فرانسه داشته و رفت و آمدهای ماه‌های اخیر بین هیأت‌های اقتصادی دو کشور، فضا را برای مشارکت و فعالیت اقتصادی دو طرف بیش از پیش آماده کرده است.

  روحانی ادامه داد: دولت یازدهم مصمم است که به بخش خصوصی در ایران فضای کار بیشتری بدهد و فضای اقتصادی کشور، رقابتی و بدون رانت باشد.

  وی نیروی انسانی تحصیلکرده جوان را از دیگر مزیت‌های فضای کسب و کار در ایران برشمرد و اظهار داشت: ایران علاوه بر شرایط اقتصادی مناسب و نیروی جوان تحصیلکرده، امنیت بالا و انرژی کافی برای توسعه پرشتاب را در اختیار دارد به گونه ای که مجموع ذخایر ایران در منطقه در رتبه نخست قرار دارد.

  رییس‌ جمهور در ادامه با برشمردن توانمندی ها و ظرفیت‌های ایران و فرانسه برای همکاری‌های مشترک، گفت: بخشهای انرژی، نفت، گاز، پتروشیمی، کشاورزی، فناوری‌های نوین، صنعت خودرو، معدن، مخابرات و نوسازی ناوگان هوایی و ریلی، فرصت های مناسبی برای همکاری های مشترک است.

  روحانی اضافه کرد: ایران همچنین به عنوان قطب گردشگری تمایل دارد در عرصه صنعت گردشگری و نیز توسعه بنادر در کنار همکاری‌های علمی، سیاسی و منطقه‌ای، با فرانسه همکاری‌های خود را تقویت کند.

  رییس‌ جمهور تصریح کرد: هیچ مانعی برای ارتباطات نزدیک دو ملت بزرگ ایران و فرانسه وجود ندارد و امروز دو دولت به صراحت اعلام می‌کنند که به دنبال همکاری در راستای تأمین منافع دو ملت هستند و اراده ایران و فرانسه همکاری در راستای تأمین رفاه و توسعه دو ملت است.

  رییس شورای عالی امنیت ملی تاکید کرد: همکاری تهران – پاریس نه تنها به زیان هیچ کس نخواهد بود بلکه به نفع منطقه خاورمیانه و صلح و ثبات است.

  روحانی افزود: با قاطعیت اعلام می‌کنیم که سرمایه‌گذاری در ایران هم از تضمین کافی برخوردار است و سود عادلانه خواهد داشت و هم شرایط امروز ایران برای همکاری در همه زمینه‌ها مهیاتر است.

  رییس‌ جمهوری خاطر نشان کرد: در روند همکاری‌های دو کشور، مهم این است که گام‌های خود را حساب شده و در عین حال سریع برداریم.

  در این دیدار همچنین “لوران فابیوس” وزیر امور خارجه فرانسه با اظهار خرسندی از سفر روحانی به پاریس، اظهار داشت: دو کشور همکاری‌های تاریخی با یکدیگر داشتند و امروز باید مجدداً فصل جدیدی را در همکاری‌های خود آغاز کنیم و در تمامی سطوح روابط خود را گسترش دهیم.

  وی خاطر نشان کرد: ایران کشوری بزرگ با دورنمایی روشن است و امروز شرکت‌های بزرگ فرانسوی برای آغاز همکاری گسترده با ایران اراده جدی دارند.

  در ادامه این مراسم وزیر امور اقتصادی فرانسه نیز با ابراز خوشحالی از دیدار رییس‌ جمهوری کشورمان و خیر مقدم به ایشان و هیات همراه، اظهار داشت: فرانسه با برخورداری از استقلال سیاسی یک بسیج عمومی در بین شرکت‌های بزرگ اقتصادی و صنعتی برای همکاری با ایران تشکیل داده تا روابط اقتصادی دو کشور حیات و پویایی گذشته خود را به دست بیاورد.

  “امانوئل ماکرون” با تأکید بر لزوم تأمین امنیت سرمایه‌گذاری، اظهار داشت: همکاری با ایران ده سال پیش جزء ده اولویت پوشش بیمه‌ای دولت فرانسه قرار داشت و امروز مصمم هستیم، همکاری خود را در این زمینه توسعه دهیم و علاقمندیم از تمامی کانال‌های سرمایه‌گذاری برای توسعه روابط دو کشور استفاده کنیم.

  وزیر اقتصاد فرانسه گفت: تمام نمایندگان شرکتهای بزرگ تأمین زیرساخت‌های اقتصادی، هوایی، فرودگاهی، ریلی و انرژی در فرانسه، مصمم هستند با حضور در بازار استراتژیک و منطقه‌ای ایران مشارکت کنند.

  در این نشست که روسای شرکت‌های توتال، ایرباس، اورنج، سانوفی، پژو سیتروئن و تالس نیز حضور داشتند، آقای پیرگاتاز رییس سندیکای کارفرمایان فرانسه که به نوعی رییس پارلمان بخش خصوصی اقتصادی این کشور است، ضمن خیرمقدم و گرامی داشتن حضور رییس‌ جمهوری اسلامی ایران و هیأت همراه، گفت: روسای شرکت‌های فرانسوی که در این نشست حضور دارند، هر یک در بالاترین سطح جهانی قرار دارند و امیدوارند که در دوران رفع تحریم‌ها سطح روابط با شرکای ایرانی خود را ارتقا دهند.

  رییس سندیکای کارفرمایان فرانسه با اشاره به آغاز سفر هیأت‌های اقتصادی فرانسوی به ایران از فوریه ۲۰۱۴ برای از سرگیری روابط پس از پایان تحریم‌ها، اظهار داشت: در مذاکراتی که بین فعالان اقتصادی دو کشور انجام شده ما از علایق متقابل مطلع شده و مصمم به گسترش هر چه بیشتر روابط هستیم.

  وی با بیان اینکه گسترش همکاری‌های اقتصادی دو کشور نیاز به تحکیم و پشتیبانی روابط سیاسی دارد، خاطر نشان کرد: حضور رییس‌ جمهوری اسلامی ایران و وزیر امور خارجه فرانسه در این نشست گواه اراده جدی دو طرف برای تحکیم روابط سیاسی و ایجاد بنای مستحکم روابط اقتصادی بر روی آن می باشد.

  در ادامه این مراسم تعدادی از روسای شرکت‌های فرانسوی در سخنان کوتاهی بر تمایل و علاقه شدید خود برای مشارکت در عرصه‌های سرمایه‌گذاری، صنعتی و خدماتی ایران تأکید کردند.

  نائب رییس شرکت مدُف بین الملل فرانسه گفت: در چارچوب مدُف آمادگی داریم همکاری‌های خود را با ایران از سر گرفته و سطح این همکاری‌های را هر چه بیشتر گسترش دهیم.

  رییس شرکت توتال نیز ضمن خوشآمدگویی به دکتر روحانی گفت: توتال شرکتی است که سالها در ایران فعالیت داشته و امروز با لغو تحریم‌ها ، زمینه‌های خوبی برای فعالیت این شرکت در بخش‌های مختلف انرژی مهیا شده که آمادگی کامل داریم در این عرصه‌ها با ایران همکاری کنیم.

  رییس شرکت ایرباس نیز با تأکید بر علاقمندی این شرکت برای حضور و فعالیت در بازار ایران، گفت: ایرباس به دنبال تأمین نیازهای ایران در زمینه هوایی است و آمادگی داریم خطوط هوایی ایران را هرچه سریعتر تجهیز و در زمینه خدمات آموزشی و تعمیر و نگهداری نیز همکاری کنیم.

  رییس شرکت سیو که در زمینه ساخت کارخانه‌های صنعتی فعالیت می‌کند، گفت: اولین شرکتی بودیم که کارخانه شیشه اتومبیل را در ایران راه‌اندازی کردیم و امروز به دنبال همکاری و مشارکت با شرکت‌های ایران برای ساخت کارخانه‌های صنعتی مورن هستیم و افتخار داریم که از پویایی کشور ایران بهره‌مند شویم و با راه‌اندازی شرکت‌های محلی جای پایی در بازار منطقه برای خود ایجاد کنیم.

  همچنین رییس شرکت بزرگ ساختمانی فرانسه نیز در این دیدار با ابراز خرسندی و رضایت از آغاز همکاری با ایران گفت: برای بازگشت به ایران احساس افتخار می‌کنیم و مذاکرات زیادی با شرکت‌های مختلف ایرانی داشتیم و تمایل داریم هر چه زودتر فعالیت‌ها و همکاری‌های خود را با ایران آغاز کنیم.

  نماینده شرکت رنو نیز در سخنانی با اشاره به تاریخچه روابط این شرکت با ایران، گفت: ایران جزو شرکت‌هایی نادری در دنیا است که از صنعت اتومبیل ملی برخوردار است و ایران جایگاه استراتژیکی در برنامه‌های رنو دارد، شرکت ما هیچگاه به تعهدات خود پشت پا نزده است و مایل هستیم با تمامی کارخانه‌های اتومبیل‌سازی ایران همکاری خود را تقویت کنیم.

  در ادامه این مراسم رییس شرکت سوئز فرانسه که در زمینه محیط زیست فعالیت می‌کند، با تأکید بر تمایل شدید شرکت خود برای همکاری با ایران گفت: ما می‌توانیم در زمینه تأمین و استفاده بهینه از منابع آبی و نمک‌زدایی در ایران فعالیت کنیم و از اینکه می‌توانیم همکاری‌های خود را با ایران از سر بگیریم بی‌نهایت خوشحال و راضی می‌باشیم.

  رییس شرکت اورنج فرانسه نیز تجربه فعالیت‌های مخابراتی شرکت خود با ایران را مورد تأکید قرار داد و گفت: شرکت ما همیشه خواهان توسعه همکاری‌ها با ایران بوده و هیچ محدودیتی برای همکاری با شرکت‌های ایرانی و انتقال تکنولوژی و فناوری به ایران نداریم.

  رییس شرکت آلستوم نیز در سخنانی با خیرمقدم به دکتر روحانی گفت: شرکت ما در زمینه لوکوموتیوسازی و راه‌آهن جزو شرکت‌های بزرگ دنیا است و تمایل داریم، ضمن سرمایه گذاری تکنولوژی‌های خود را در اختیار ایران قرار دهیم.

  رییس شرکت ساژیم نیز از تمایل شرکت خود برای همکاری در زمینه پایانه‌های بندری و همکاری دریایی با ایران خبر داد و گفت: امیدواریم بتوانیم با توجه به برخورداری از دانش فنی بالا در زمینه‌هایی که از تخصص لازم برخوردار هستیم با ایران مشارکت داشته باشیم.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.