• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • رییس هلال احمر: تهران روی یک بمب ساعتی است

  تقدیمی هدف:

  جامعه > حوادث – رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه حساسیت جامعه نسبت به حوادث باید نهادینه شده و گذرا نباشد تاکید کرد

  aa

  جامعه > حوادث – رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه حساسیت جامعه نسبت به حوادث باید نهادینه شده و گذرا نباشد تاکید کرد: هدف ما باید دستیابی به جامعه ایمن و تاب آور باشد تا بتوانیم در حواث تعداد بیشتری از افراد را نجات داده و مجروحان کمتری داشته باشیم تا از این طریق سرمایه ملی کمتری از بین رود.

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف سید امیرمحسن ضیائی در جلسه شورای معاونان گفت: لازم است از متخصصان و کارشناسانی که می توانند در حوزه تحلیل و تفسیر گزارشات آماری به جمعیت هلال احمر کمک کنند دعوت به عمل آید، فعالیت های بسیاری در حوزه تاب آوری جامعه و آموزش همگانی توسط جمعیت هلال احمر انجام شده اما همه آنها بصورت اعداد و رقم خام است در صورتی که گزارش این فعالیت ها باید تبدیل به ارزش ریالی و اعداد معنا دار شود تا مشخص شود چقدر در این حوزه فعالیت موثر انجام شده است.

  او با تأکید بر برنامه ریزی صحیح برای کاهش هزینه های جاری و مازاد گفت: برگزاری جلسات مدیران و زیر مجموعه به شکل حضوری قطعا بار مالی به دنبال دارد که می توان با برگزاری این جلسات بصورت ویدیو کنفرانس که بستر آن در جمعیت هلال احمر وجود دارد از هزینه های غیرضروری کاست.

  ضیائی با تأکید بر حرکت مدیران و کارکنان جمعیت هلال احمر بر مدار سلامت مالی و اخلاقی گفت: بزرگترین سرمایه و پشتیبان این نهاد مردمی اعتماد و داشتن نام نیک در میان مردم است بنابراین همه خانوداده جمعیت هلال احمر باید در فضائل اخلاقی و رفتاری، الگو، پیشرو و ثابت قدم باشند.

  ضرورت داشتن یک ترس منطقی برای تحقق یک جامعه ایمن

  رئیس جمعیت هلال احمر در بخشی دیگر از سخنان خود با تأکید بر اینکه گزارش قابل تاملی توسط دبیرخانه فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر برگرفته از 5 قاره جهان با موضوع «ایجاد چارچوب جامعه ایمن و تاب آور» انجام شده است، گفت: پروفسور «بیپین کومار ورما» از مشاوران سازمان بهداشت‌ جهانی نیز در مدت زمانی که در تهران بود نقطه نظرات جالبی در خصوص «ایجاد جامعه ایمن و  اینکه هرچه واقعیات بیشتری را درباره بلایای طبیعی به مردم بگوییم واکنش بهتری از خود بروز می‌دهند» داشت که قابل تامل است و نشان می دهد از کنار این موضوع نباید به سادگی عبور کنیم.

  او گفت: ما در تهران روی یک بمب ساعتی زندگی می کنیم و وقوع یک زلزله شدید که می تواند بحران جدی برای کشور باشد این شهر را تهدید می کند، لازمه مقابله و آمادگی با این بحران داشتن یک ترس منطقی داشت تا تاب آوری جامعه در مقابله هر حادثه و بحرانی افزایش یابد.

  ایجاد جامعه تاب آور کاری پرهزینه، مستمر و زمان بر است

  رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه تاب آوری یعنی برگشت به وضعیت اول و  ایجاد یک جامعه ایمن و تاب آور، کاری هزینه بر، مستمر و زمان بر است، گفت: تفاوت بین جوامع توسعه یافته و نیافته میزان آمادگی و آسیب پذیری و در نتیجه میزان تاب آوری آنها در برابر بحران‌هاست.

  او با اشاره به اینکه ماموریت های روزانه ما باید در جهت ایجاد جامعه ایمن و تاب آور باشد، گفت: بر این اساس میزان تخصیص بودجه به هلال احمر و همچنین سایر تجهیزات، نیروی انسانی و امکانات باید بر اساس همین موضوع تعریف و صرف شود.

  ضیائی گفت: باید همه هزینه های که راستای ایجاد جامعه ای ایمن و تاب آور تا به امروز انجام شده به عدد و رقم تبدیل شود تا مشخص شود اگر جمعیت هلال احمر در این زمینه ورود داشته از چه هزینه ها و خسارت‌های سنگین جلوگیری شده است.

  جامعه ایمن و تاب آور باید جزو حساسیت مسئولان و مطالبه مردم باشد

  رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اینکه با بودجه فعلی جمعیت هلال احمر رسیدن به جامعه ایمن و تاب آور بسیار مشکل است، گفت: رسیدن به جامعه ای ایمن و تاب آور بالاترین سطح پیشرفت محسوب می شود و اگر نتوانیم چنین جامعه ای را ایجاد کنید بالاترین هزینه ها را در هنگام وقوع بحران ها متحمل خواهیم شد.

  او با تأکید بر ضرورت تهیه پروفایل مخصوص هر کشور راجع به برنامه های کاهش ریسک پذیری و پیشگیری از حوادث گفت: قطعا این پروفایل برای ایران با توجه به شرایط اقلیمی و جغرافیایی متفاوت خواهد بود.

  به گفته ضیایی  در مسیر ایجاد چارچوب جامعه تاب آور؛ از یک رو باید تعامل بسیار خوبی با دولت داشته باشیم این مسئله باید جزو حساسیت های مسئولان باشد و از سوی دیگر ارزیابی و  شناسایی خطر، آمادگی مبتنی بر جامعه و حمایت طلبی؛ جزو مطالباتی است مردم باید از سیاست مداران داشته باشند.

  افزایش توجه مردم نسبت به بحران ها با گسترش آموزش همگانی

  رئیس جمعیت هلال احمر گفت: نقش آموزش های همگانی از اهمیت بسیاری برخوردار است سابق بر این آموزش همگانی در جمعیت متولی نداشت در حالی که یکی از وظایف اصلی جمعیت هلال احمر آموزش همگانی بوده و باید افراد متخصص را جمع کند و البته بسیاری از فعالیت های دیگر ما نیز باید از پایه آموزش، اعتباربخشی شده باشد.

  ضیائی با تاکید بر نقش و وظیفه ویژه هلال احمر در آموزش همگانی جامعه گفت: باید سطح توجه مردم به شکل منطقی و درست نسبت به حوادث و بحران های پیش رو افزایش یابند؛ مردم باید بدانند بالاخره زلزله در تهران اتفاق خواهد افتاد.

  او با تاکید بر اینکه حساسیت جامعه نسبت به حوادث باید نهادینه شده و گذرا نباشد تاکید کرد: هدف ما باید دستیابی به جامعه امن و تاب باشد تا بتوانیم در حواث تعداد بیشتری از  افراد را نجات داده و مجروحان کمتری داشته باشیم تا از این طریق سرمایه ملی کمتری از بین رود.

  ضرورت افزایش مناسبات و ارتباطات هلال احمر ایران با سازمان های بین المللی

  به گفته ضیایی در ایجاد چارچوب جامعه امن یکی از فعالیت ها ارزیابی میزان ریسک و ظرفیت آسیب پذیری است؛ همچنین تقویت جامعه برای عمل، مدیریت اطلاعات و توسعه آن برای پاسخ به موقع به ریسک، توجه به تغییرات اقلیمی و مخاطرات مرتبط با آن، حمایت طلبی برای تاثیر جامعه، ایجاد بانک های اطلاعاتی برای برنامه های اصلی و توسعه ارتباطات برای افزایش ظرفیت سازی از جمله موضوعاتی است که در اولویت قرار بگیرد.

  او با تأکید بر جایگاه جمعیت هلال احمر ایران  در میان جمعیت های ملی بر افزایش مناسبات و ارتباطات با سازمان های بین المللی گفت: باید استراتژی های فعال و موثرتری برای جوانان و ارتباط قوی و ساختارمندی را با دولت ها داشته باشیم.

  رئیس جمعیت هلال احمر، اشراف به نقاط قوت و ضعف جوامع خود، توانایی استفاده موثر از تجارب جامعه، برنامه های موثر برای کاهش ریسک و بهبود آسیب پذیری جامعه، قدرت تبادل تجربیات و مهارت های خود با برگزاری کنگره، همایش و نشان دادن به دیگران، درک قویتری از سیاست های کشور و مسائل قانونی و تقویت پاسخ های بشردوستانه، مهارت های خود را توسعه دهیم از جمله توانایی های ضروری هر جمعیت ملی دانست.

  او گفت: جمعیت های ملی توانمند باید در راستای مشارکت های موثرتر، تقویت فنی بیشتر و ایجاد فرصت های بیشتر برای آموزش و یادگیری گام بردارند که در جهت تحقق و گسترش هر چه بیشتر این موارد منابع مالی و انسانی زیادی را ایجاد کرده و تقویت بیشتری برای پاسخگویی بیشتر داشته باشیم.

  هلال احمر مدافع حقوق مردم در ایجاد جامعه تاب آور و کاهش خطر پذیری

  رئیس جمعیت هلال احمر با تاکید بر اجرای برنامه آمادگی مبتنی بر جامعه برای کاهش خطر پذیری گفت: در این زمینه باید  اولویت ها براساس میزان آسیب پذیری، توسعه جامعه در سطح خانوارها، تقویت زیرساخت های جامعه (در قانون لحاظ شده و از بابت آن حتی عوارض نیز کسب شود)، برنامه موثر سیستماتیک داخلی و بین بخشی تعیین شود.

  او گفت: در اجرای برنامه آمادگی مبتنی بر جامعه ؛ موضوعات مهمی چون تاثیر سازمان های جمعیتی تا سطح شعب، افزایش مهارت ها، شناسایی گروه های هدف مانند مدارس، مادران و …، افراد مرجع و مورد توجه مانند ائمه جمعه، روحانیون و …، آموزش و تبادل تجربیات، ایجاد ظرفیت برای کارمندان، داوطلبان و پرسنل هلال احمر باید مورد توجه قرار بگیرد.

  ضیائی با تاکید بر اینکه باید سطح مطالبات مردم نسبت به این موضوع افزایش یابد گفت: هلال احمر باید مدافع حقوق مردم باشد، نهادسازی کرده و روش ارائه دهد و صد البته پاسخ بدهد که چه خروجی داشته است.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.