• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • سخنان رییس قوه قضاییه درباره توافق هسته ای، سیل و تخریب محیط زیست

  تقدیمی هدف:

  سخنان رییس قوه قضاییه درباره توافق هسته ای، سیل و تخریب محیط زیست

  رئیس قوه قضاییه خواستار ارزیابی توافق و جمع بندی مذاکرات هسته ای مبتنی بر مصالح ملی و فارغ از نگاه های سیاسی و جناحی شد و گفت: پذیرش حق غنی سازی و فعالیت هسته ای صلح آمیز ایران از سوی آمریکا و کشورهای استکباری یک گام رو به جلو برای ایران بوده است.

  آیت الله صادق آملی لاریجانی در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی با تاکید بر اینکه باید ارزیابی های صورت گرفته درباره توافق هسته ای منصفانه و واقع بینانه باشد گفت: موضوع هسته ای و توافق صورت گرفته یک مسئله ملی است و نباید به هنگام ارزیابی، غیرواقع بینانه و بر خلاف مصالح ملی سخن گفت بلکه باید با وفاق و همدلی از این مسئله به عنوان گامی رو به جلو و برای توسعه و پیشرفت کشور و مصالح ملی بهره گرفت.

  ارزیابی منصفانه توافق هسته ای

  رئیس قوه قضاییه افزود: غرب هیچ گاه موضوع فعالیت هسته ای ایران و فعالیت سانتریفیوژها را از سوی جمهوری اسلامی ایران نمی پذیرفت و به صورت کاملاً ظالمانه در مقابل این حق مسلم ایران ایستاده بود اما اکنون این مسئله پذیرفته شده است و انکار این واقعیت و گفتن اینکه این توافق هیچ حاصلی برای ایران نداشته است انکار واقعیت و نگاهی بدبینانه به این توافق است.

  آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به اینکه باید از رئیس جمهور محترم، اعضای تیم مذاکره کننده ديگر مسئولان عالي نظام كه در اين امر تلاش كرده‌اند و بویژه مقام معظم رهبری تشکر کرد و با تاکید بر اینکه اگر حمایتها و پایمردی ها و ایستادگی های قهرمانانه ایشان بر سر مصالح ملی نبود، غربی ها حاضر به پذیرش حق ایران نبودند و مذاكرات به مسير ديگري مي‌رفت، اذعان کرد: در یک ارزیابی منصفانه باید گفت که آنچه به دست آمده حاصل مجموع مقدورات کشور و تیم مذاکره کننده بوده است و همه می دانند که فضای مذاکرات فضای بسیار سنگین و شکننده بود.

  رئیس دستگاه قضا تاکید کرد: از طرف ديگر جمهوری اسلامی ایران در این مذاکرات و توافق حاصل شده محدودیت های سنگيني را پذیرفته است که از آن جمله می توان درباره تعداد سانتریفیوژها، دامنه تحقیق و توسعه امور هسته ای و محدوديتهاي در مقام اجرا نام برد بنابراين در يك ارزيابي منصفانه هم بايد دستاوردهاي اين توافق از جمله شناخته شدن حق غني‌سازي (ولو در عمل) ملاحظه شود و هم محدوديت‌هاي پديد آمده.

  بررسی قانونی توافق هسته ای

  آیت الله آملی لاریجانی افزود: روند قانونی تصویب و تایید این توافق در کشور باید طی شود و در این مسیر قانونی قطعاً توافق حاصل شده باید با دقت، تأنی و متانت در شورای عالی امنیت ملی و مجلس بررسی شود و در یک روند قانونی باید ضمن نگرانی نسبت به محدودیت های ایجاد شده نسبت به آسیب های احتمالی و کاهش آنها هم فکر کنیم.

  رئیس قوه قضاییه یکی از نقاط آسیب پذیر را وجود برخی حفره های امنیتی در توافق صورت گرفته اعلام کرد و گفت: نباید توافق صورت گرفته مسیری برای تسهیل دسترسی به نقاط امنیتی و نظامی شود و کوتاهی و قصور درباره حل این موضوع گناهی نابخشودنی است.

  آمریکایی ها تجدیدنظر کنند

  آیت الله آملی لاریجانی با ابراز امیدواری نسبت به اینکه با همدلی و وفاق همه مسئولان و مردم این توافق تبدیل به فرصتی برای رشد و توسعه کشور و رفع موانع شود، گفت: امیدواریم آمریکایی ها نیز از این پس درصدد جبران اشتباهات گذشته خود نسبت به مردم و کشور ایران برآیند و در رفتار خود تجدیدنظر کنند گرچه در همین روزهای اخیر نیز برخی صحبتها و اظهارنظرهای صورت گرفته در آمریکا نشان می دهد که گویا قرار نیست آنها در نگاه خود تجدیدنظر کنند تا آن جا که برخی ها در آمریکا گفته اند از اطلاعات به دست آمده حین بازرسی های هسته ای ایران می توان بعدها به منظور حمله احتمالی به این کشور استفاده کرد که این چنین سخنانی هر انسانی را بر می آشوبد.

  رئیس قوه قضاییه با طرح این پرسش که مگر آمریکایی ها در طول چند دهه اخیر کم ایران را تهدید کردند و آیا غیر از این است که با حمايت‌هاي آمريكا و چراغ سبز آنها صدام به این کشور حمله كرد و آمریکایی ها هواپیمایی مسافربری ما را سرنگون و یا به طبس حمله کردند و دهها جنایت و توطئه دیگر انجام دادند تاکید کرد: آنها در حالی مردم مقاوم و منسجم ایران را تهدید می کنند که حتی در کشورهایی مانند عراق و افغانستان هم پیروز نشدند پس امیدواریم در نگاه خود به ایران که وحدت و تلاششان در حفظ انسجام ملی و صیانت از کشورشان مثال زدنی و بی نظیر است تجدیدنظر کنند و کاری نکنند که بار دیگر خوی استکباری و ضد انسانی آنها را آشکار کند.

  تسلیت به خانواده های قربانیان سیل اخیر

  رئیس دستگاه قضا در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به وقوع سیل اخیر در بعضی مناطق کشور و با تسلیت به خانواده ها و بازماندگان قربانیان این حادثه خواستار نظارت بیشتر سازمانهای متولی به منظور جلوگیری از ساخت و سازهای بی رویه در حریم و بستر رودخانه‌ها شد و افزود: حوادث طبیعی مانند سیل و زلزله در تمام دنیا پیش می آید و مهم این است با تدبیر مناسب تبعات وقوع چنین حوادثی را کم کنیم نه اینکه با تصرفات غیرقانونی و غیرمعقول در بستر و حریم رودخانه ها، جنگل زدایی و ساخت و ساز در چنین مناطقی خودمان را در معرض آسیب قرار دهیم.

  آیت الله آملی لاریجانی جلوگیری از تلفات و خسارات سنگین در وقوع چنین حوادثی را به افزایش نظارت در حوزه ساخت و سازها و جلوگیری از تصرفات غیرقانونی و غیرمنطقی در حریم رودخانه ها و جنگلها و مناطق طبیعی و در کنار آن همکاری مردم و گسترش فرهنگ ساخت و سازهای قانونی و احترام به محیط زیست طبیعی مرتبط دانست و گفت: البته هر چقدر هم که نظارت ها تشدید شود اگر همکاری عمومی نباشد و ساخت و سازها نه در حاشیه رودخانه ها که حتی در بستر رودخانه ها صورت گیرد اگر هر 20 سال یا 30 سال هم حوادث طبیعی رخ دهد باز هم تلفات آن سنگین خواهد بود.

  رئیس قوه قضاییه خواستار توجه و نظارت بیشتر دستگاههای متولی از جمله سازمان محیط زیست و وزارت جهاد کشاورزی در روند تخریب جنگل ها و ساخت و سازهای بی رویه و غیر قانونی شد و از تشدید نظارت های قوه قضاییه از جمله سازمان بازرسی کل کشور و دادستانی های سراسر کشور برای کاهش اینگونه تخلفات خبر داد.

  آیت الله آملی لاریجانی گفت: دستگاه قضایی گرچه در این موضوع متولی و مجری نیست اما می تواند دخالت کند و از طریق سازمان بازرسی کل کشور دستگاههای متولی را مواخذه کند که چرا کوتاهی کردند و مانع تخریب محیط زیست و ساخت و سازهای غیرمنطقی نشدند و در کنار آنها دادستانی کل کشور هم باید دادستانی های سراسر کشور را نسبت به پیگیری چنین تخلفاتی از سوی افراد متخلف و کوتاهی مسئولان اجرایی در رسیدگی و نظارت های خود، به صورت فعال-تری وارد عمل کند.

  مردم هم همکاری کنند

  رئیس قوه قضاییه با اشاره به برخی گزارشها و مصاحبه های انجام شده پس از وقوع سیل اخیر از سوی برخی مردم خسارت دیده اظهار کرد: یکی از خسارت دیده ها که متاسفانه نه در حاشیه رودخانه که در بستر رودخانه، خانه بنا کرده بود می گفت که چرا آن موقع كه ما اقدام به ساخت و ساز کردیم دستگاههای متولی و نظارتی به ما تذکر ندادند البته اين سخن درست است و دستگاه‌هاي نظارتي بايد وظيفه خود را انجام دهند وليكن اين شخص بايد به خودش هم بگوید چرا آن وقتی که در بستر رودخانه، خانه سازی کردم فکر اینجا را نکرده بودم.

  رئیس قوه قضاییه تاکید کرد: متاسفانه برخی از مردم حاضرند از همه مسئولیت های خود در انجام امور غافل شوند و تمام مسئولیت را به دوش دستگاههای اجرایی و نظارتی بیندازند.

  حمله به یمن مصداق جنایت جنگی

  آیت الله آملی لاریجانی در بخش پایانی سخنان خود با اشاره به ادامه حملات غیرانسانی نیروهای سعودی به مردم یمن خواستار توقف این حملات و دخالت محافل بین المللی برای پایان یافتن این جنایت جنگی شد و گفت: طبق برخی گزارشهای محرمانه ارزیابی عربستان خاتمه جنگ در 6 روز بوده است اما می بینیم که این حملات مدتهاست ادامه دارد و طبیعی است که مردم مسلمان یمن حاضر به پذیرش سلطه کشور دیگری نیستند و با مقاومت خود نقشه های متجاوزان را نقش بر آب کرده اند.

  رئیس قوه قضاییه حملات سعودی ها به مردم یمن را مصداق «جنایت جنگی» دانست و افزود: سعودی ها باید پاسخ گوی این حملات باشند و بدانند که گرچه چند صباحی اکنون قدرت حملات هوایی به مردم بی دفاع یمن را دارند اما به هر حال روزی باید در مقابل همین مردم پاسخ گو باشند و مسئولیت حملات غیرانسانی خود را بپذیرند.

  گفتنی است در جلسه امروز مسئولان عالی قضایی رئیس سازمان زندانها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گزارشی از وضعیت زندانهای کشور و شرایط زندانیان ارائه داد که آیت الله آملی لاریجانی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در این خصوص بر اقدامات ایجابی برای کاهش زندانیان و رفع مشکلات و معضلات زندانها تاکید کرد.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  علت گرایش خانواده ها به قلیان کشی

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.