• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • سخنان پروفسور سمیعی درباره زمان پروفسور سمیعی در تهران،

  تقدیمی هدف:

  پروفسور مجید سمیعی رییس مجمع جراحان مغز و اعصاب جهان با تاکید بر اینکه تحریم ها می تواند بر روی امور اقتصادی تاثیر گذار باشد اما هیچ گاه نمی تواند به توسعه علم و دانش صدمه بزند، گفت: مرکز علوم اعصاب تهران در سال آینده راه اندازی می شود.

  پروفسور مجید سمیعی شامگاه چهارشنبه در همایش گسترش مرزهای دانش در دوران پسا تحریم در جمع دانشجویان و اساتید دانشگاهی استان همدان افزود: با وجود اینکه ایران در چند سال گذشته در تحریم قرار داشت اما در این مدت در کنگره های گوناگون علمی دانشمندانی از سراسر جهان همواره در تهران حاضر شده اند.

  وی ادامه داد: در گذشته بسیار مهم بود که فرد در چه دانشگاهی درس خوانده باشد اما هم اکنون این موضوع اهمیتی نداشته و ارزش علم هر فرد به خدماتی است که ارایه داده است.

  سمیعی خطاب به دانشجویان حاضر در این همایش عنوان کرد: خودتان آینده خود را بسازید، حس نمی توانم را از وجود خود بیرون کنید و برای آینده خود به گونه ای برنامه ریزی کنید که اگر مجبور شدید در یک شهر کوچک بمانید با تکیه بر توان و دانش خود آنجا را آباد کنید.

  وی اضافه کرد: امروزه مطرح شدن موضوع تحصیل در دانشکده های برتر جهان بی معنی است چرا که دسترسی به دانش و علم در اختیار خود دانشجو است که باید با موقعیت شناسی برای گسترش دانش در محل زندگی خود تلاش کند.

  مرکز علوم اعصاب تهران سال آینده راه اندازی می شود

  این پزشک سر شناس جهان با بیان اینکه مرکز علوم اعصاب در تهران سال آینده راه اندازی می شود افزود: با راه اندازی این مرکز یک تکنولوژی برتر روز که تاکنون در هیچ کجای دنیا استفاده نشده است را در این مرکز رونمایی خواهیم کرد.

  وی ادامه داد: این مرکز با کمک پروفسور فالبوش راه اندازی می شود. با راه اندازی این مرکز کسی که سیاست پیشرفت کاری و علمی نداشته باشد در این مرکز به کار گرفته نخواهد شد.

  سمیعی با اشاره به اینکه مرکز علوم اعصاب مشابهی در پکن بعد از افتتاح مرکز علوم اعصاب در تهران راه اندازی می شود افزود: هم اکنون در حال رایزنی برای ایجاد مرکز بزرگ علمی به غیر از مرکز علوم اعصاب در ایران هستم و برنامه ریزی در این زمینه در دستور کار من است.

  این پزشک برجسته با تاکید بر اهمیت تربیت جراحان مغز و اعصاب در همدان ابراز امیدواری کرد که روزی مرکز علوم اعصاب در همدان، به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان راه اندازی شود.

  نجات بیمار جزو بزرگترین لذت ها است

  بنیانگذار رشته جراحی قاعده جمجمه در جهان افزود: جراحی مغز و اعصاب از رشته های پیچیده علم پزشکی است و سالیان سال افراد فعال در حوزه پزشکی نسبت به کارکرد مغز بی توجه بودند و قلب را مسئول فعالیت ها و احساسات بدن می دانستند.

  وی با اشاره به جراحی هایی که در گذشته در مغز و اعصاب انجام می شد ادامه داد: اکثر افرادی که زیر عمل مغز می رفتند زنده نمی ماندند.

  پروفسور سمیعی با بیان اینکه دوران کودکی از مهمترین دوران در تکامل مغز افراد است اضافه کرد: هر گونه صدمه در دوران کودکی می تواند نتیجه منفی خود را در بزرگسالی نشان دهد.

  وی با بیان اینکه مغز انسان دارای صد میلیارد سلول است گفت: سلولهای مغز بعد از تولد نوزاد ارتباط چندانی با یکدیگر ندارند و با افزایش سن به تدریج ارتباط سلول ها با یکدیگر افزایش می یابد که این موضوع نشاندهنده ضرورت توجه به تربیت فرزندان در سنین پایین است. امروزه اهمیت عملکرد مغز برای کسی پوشیده نیست.

  وی ادامه داد: امروزه با وجود تجهیزات پزشکی از جمله ام آر آی و دستگاه تومور گرافی تشخیص ها آسان تر شده است و اگر خللی در روند جراحی وجود نداشته باشد جراحی نمی تواند موجب مرگ هیچ فردی شود.

  این جراح مغز و اعصاب با اشاره به برخی جراحی های منحصر به فردی که تاکنون انجام داده بیان کرد: پیوند عصب، انجام اولین کورس جراحی زیر میکروسکوپ، برداشتن تومورهای تهدیدکننده مغز، جراحی موفق اعصاب فلج شده صورت و انجام عمل تومورهای جمجمه چند مورد از این اقدامات است.

  وی با بیان اینکه سال 1997 با نظر 150 کشور دنیا دبیری فدراسیون مغز و اعصاب جهان را بر عهده گرفته است ادامه داد: از آن زمان همواره به دنبال این هستم که برای توسعه علوم مغز و اعصاب در جهان چه کارهایی می توانم انجام دهم.

  سمیعی با اشاره به یکی از این فعالیت ها بیان کرد: با تحقیقات متوجه شدم در قاره آفریقا به ازای هر شش میلیون نفر یک جراح مغز و اعصاب وجود داشت در حالیکه میزان مرگ و میر های ناشی از تصادفات موتور در این قاره سه برابر بیشتر از بیماری ایدز بود.

  وی گفت: از همان زمان تربیت چند نفر از رزیدنت های آفریقایی را آغاز و پس از تعلیم به این قاره برگرداندیم، هم اکنون نیز 100 رزیدنت برای تخصص مغز و اعصاب به نقاط مختلف جهان اعزام کرده ایم که 10 نفر از این افراد در تهران تعلیم خواهند دید و سپس برای درمان بیماران به کشور خود باز خواهند گشت. هم اکنون در ایران به ازای هر 120 هزار نفر یک جراح مغز و اعصاب فعالیت می کند.

  پروفسور سمیعی ایجاد دستگاه ام آر ای در اتاق عمل را یکی از اقدامات جدید در حوزه علم اعصاب و روان دانست و ابراز امیدواری کرد که ایران به جدیدترین تکنولوژی های موجود در عرصه پزشکی دست یابد.

  به ایرانی بودنم افتخار می کنم

  پرفسور سمیعی گفت: برای بعضی ها تاسف می خورم که می گویند اگر به ایران علاقه داشتی به ایران بر می گشتی اما نمی پرسند تاکنون چه خدماتی را در کشور ارایه کرده ای؟

  وی ادامه داد: من از سن 33 سالگی که به مرتبه استادی در جراحی مغز و اعصاب رسیدم تاکنون هر سال حداقل یکبار به ایران سفر کرده ام و بیش از هفت سخنرانی در کنگره های مختلف ارایه کرده و در سال حدود 10 تا 20 جوان ایرانی را تحت تعلیم قرار داده ام. تمام افتخار من به خانواده های ایرانی و علم و تربیت این خانواده ها است.

  پروفسور سمیعی با بیان اینکه دیدار با دانشجویان و حضور در محیط دانشگاه یکی از لذت بخش ترین لحظات زندگی ام است افزود: اساتید سعی کنند با دانشجویان ارتباط خوبی داشته باشند.

  وی اضافه کرد: عشق، علاقه و محبت اولین حرف خوشبختی را در زندگی همه افراد می زند. هرگز در زندگی خود از فرد دیگری تقلید نکرده و برای ارتقای علمی کشور تلاش کنید.

  این پرفسور مطرح جهانی گفت:هرگز آینده خود را به خاطر منافع آنی هدر ندهید چرا که بی توجهی به این موضوع در دوران جوانی ممکن است آینده افراد را تباه کند.

  وی با تاکید بر لزوم یکسان بودن حرف و عملکرد افراد افزود: به فردی قول ندهید ولی اگر قول دادید بر قول خود پایبند بمانید.

  پروفسور سمیعی ادامه داد: در سنین جوانی باید مرکز افکار را حفظ کرد زیرا تمرکز بر اهداف و کارها موفقیت را موجب می شود و با تمرکز افکار می توان مهمترین مشکلات را نیز رفع کرد.

  وی در پاسخ به سوالی درباره مطالب درج شده در رسانه های مجازی و ارائه نقل قولهایی از پروفسور سمیعی گفت: مخاطبان با توجه به سبک نوشتاری قادر به تشخیص درستی و یا غیر واقعی بودن مطالب ارئه شده هستند.

  در این همایش پرفسور سمیعی از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی همدان عضو هیات علمی افتخاری این دانشگاه معرفی و لوح شهروند افتخاری شهر تاریخ و تمدن ایران زمین توسط شهردار همدان به وی ارایه شد.

  پروفسور سمیعی برای حضور در کنگره جراحان مغز و اعصاب ایران که از فردا شروع می شود به استان همدان سفر کرده است.

  1

  1

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.