• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • سربازی در ایران ۱۰۰ ساله شد، آیا تغییر می‌کند؟

  تقدیمی هدف:

  جامعه > پلیس – در سال 1294، اولین قانون سربازگیری در مجلس شورای ملی به تصویب رسید، قانونی که در سال 1304 با نام “خدمت اجباری” تثبیت شد و پس از انقلاب اسلامی در سال 1363 بازنگری شد و در نهایت در سال 1390 مورد بازنگری مجدد قرار گرفت.
  اا

  اا

  به گزارش خبرگزاری خبرهدف؛ تفکر سربازگیری در حدود 400 سال پیش از میلاد مسیح شروع شده اما به خاطر موقعیت سیاسی و اجتماعی‌آن زمان این تفکر به مرحله عمل در نیامد و همان اصول ابتدایی یعنی استخدام افراد مزدور و داوطلب، شیوه های اولیه ‌سربازگیری بوده است.

  سربازگیری در ایران تاریخچه‌ای طولانی دارد، اما به طور مشخص اولین قانون سربازی در ایران با عنوان «قانون سربازگیری» در سال 1294 به تصویب مجلس شورای ملی رسید که بر اساس این قانون، قشون‌گیری دولت ایران بر مبنای بنیچه صورت می‌گرفت. این روش تا سال 1300 نیز ادامه داشت، اما در سال 1304 با تشکیل «اداره کل احصائیه و سجل احوال» و سپس با تصمیم رضاخان قانون “خدمت اجباری” به تصویب رسید. قانونی که تا سال 1347 بنا به ضرورت دستخوش تغییراتی شد و نهایتاً در سال 1350، قانون خدمت وظیفه عمومی که نسبت به ادوار گذشته، قانون جامع‌تری بود به تصویب مجلس شورای ملی رسید.

  اولین قانون خدمت وظیفه عمومی پس از پیروزی انقلاب اسلامی نیز، در تاریخ 29 مهر 1363 با تغیراتی به تصویب مجلس شورای اسلامی رسید و در نهایت در سال 1390 با اصلاح 36 ماده از قانون سابق و 30 ماده الحاقی در مجلس شورای اسلامی تصویب شد.

  سربازی به عنوان یکی از ارکان امنیت ملی در ایران شناخته می‌شود، اما پس از گذشت سالیان متمادی و تغییر روش جنگ، این شیوه متناسب با زمان خود به روز نشده است و به همین دلیل نحوه استفاده و آموزش نیروهای وظیفه با مشکلات بسیاری همراه است.

  مشکلاتی که سبب می‌شود تا آمار غایبین سربازی افزایش یافته و جوانان تمایلی برای رفتن به خدمت سربازی نداشته باشند و حتی برای گرفتن معافیت هزینه های سنگینی بپردازند.

  مطابق با پژوهش های انجام شده، مهم ترین عامل نارضایتی سربازان، اتلاف وقت در مدت زمان طولانی خدمت سربازی‌ست. مسئله ای که روی فرصت شغلی، وضعیت تحصیلی، موقعیت اجتماعی و ازدواج جوانان تاثیرگذار است. از سوی دیگر و در مقیاسی بزرگتر، شیوه کنونی سربازی دارای تبعات اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی نیز هست، اثرگذاری بر روی نیروی انسانی شاغل، طولانی شدن کاذب مدت تحصیل پسران، خروج نخبگان، بالارفتن سن ازدواج و مشکلات مشمولان غایب، از جمله موارد مشهود در تبعات شیوه کنونی است.

  این مشکلات ایده اصلی شکل گیری کمپین بهبود خدمت سربازی‌ست. کمپینی که با همکاری دانشجویان دانشگاه های تهران، شریف، امیرکبیر، علم و صنعت، شهید بهشتی، دانشگاه آزاد پردیس تهران مرکز و تهران جنوب شکل گرفته است و بر راهکارهای بهینه خدمت سربازی تاکید می‌کند.

  درواقع انگیزه اصلی شکل گیری این کمپین جلوگیری از هدر رفت سرمایه عظیم جوانان در دوران سربازی و استفاده پتانسیل جوانان در جهت حل مشکلات کشور است.

  مطابق با بند 147 قانون اساسی، “دولت باید در زمان صلح از افراد و تجهیزات فنی ارتش در کارهای امدادی، آموزشی، تولیدی، و جهاد سازندگی، با رعایت کامل موازین عدل اسلامی استفاده کند در حدی که به آمادگی رزمی آسیبی وارد نیاید”.

  بر همین مبنا می‌توان به راهکارهایی عملیاتی، اجرایی و کم هزینه اندیشید که از پتانسیل ارزنده جوانان در مدت زمان سربازی، در جهت رفع مشکلات اقتصادی و فرهنگی کشور استفاده کرد.

  این کمپین با برگزاری فراخوان ایده از میان دانشجویان و اساتید، ده ها ایده و راهکار پیشنهادی را جمع آوری کرده است، راهکارهایی نظیر:سازندگی در مناطق محروم، کارآفرینی و ایجاد اشتغال، استفاده از تخصص سربازان در نیروهای مسلح، پیش گیری از خشکسالی، فعالیت تخصصی رایگان در پروژه های ملی، مشارکت سربازان در فعالیت های صنعتی، آموزش در مناطق محروم، ، تحقیقات فرهنگی، پروژه ها محیط زیست، توامندسازی برای اقشار کم درامد و به طور کلی ایجاد بستری برای هدایت این پتانسیل ارزشمند به سمت مشکلات کشور میتواند به عنوان مصداق حقیقی از خدمت به کشور باشد و جایگزین کامل و حتی بخشی از خدمت سربازی شود

  راهکارهایی که در راستای سیاست های ابلاغی مقام معظم رهبری تعریف شده و با سند توسعه کشور همخوانی دارد.

  بهبود خدمت سربازی با عزم ملی و مدیریت جهادی امکان پذیر است و در صورت تصمیم به ایجاد تغییرات مثبت، قطعا راهکارهای عادلانه بسیاری وجود خواهد داشت. راهکارهایی که میتواند تا قبل از 1404 نظام مطلوب خدمت سربازی را در کشور اجرا کند.

  این انیمیشن حاصل تلاش این گروه، برای معرفی مشکلات و راهکارهای بهبود خدمت سربازی است.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.