• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • سود اصلی را دلال می‌برد چون دستگاه جداسازی گل زعفران نداریم

  سود اصلی را دلال می‌برد چون دستگاه جداسازی گل زعفران نداریم

  تقدیمی هدف:

  نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه طرح جامع زعفران ۱۰ سال است خاک می خورد، گفت: قیمت هرکیلوگرم گل زعفران به یک پنجم کاهش یافته چون کشاورزان قادر به جداسازی آن نیستند.

  غلامرضا میری در گفتگو با خبرهدف با اشاره به اینکه خرید توافقی زعفران از روز گذشته آغاز شده و تا حدودی در وضعیت بازار تاثیرگذار بوده است، گفت: با توجه به اینکه الان در فصل برداشت گل قرار داریم این گل است که وضعیت بازار را تعیین می کند.

  وی با بیان اینکه امسال حجم تولید بالاست و کشاورزان قادر به جداسازی زعفران نیستند و کارگر نیز برای این کار ندارند، افزود: بنابراین کشاورزان گل زعفران را می فروشند و از هر ۶۵ تا ۱۰۰ کیلوگرم گل یک کیلوگرم زعفران خشک استحصال می شود. بنابراین در هرحال حاضر  «گل» است که وضعیت بازار را رقم می زند.

  نایب رئیس شورای ملی زعفران با اشاره به اینکه هم اکنون قیمت هرکیلوگرم گل بین ۳۰ هزار تا ۵۰ هزارتومان است، ادامه داد: در آغاز فصل برداشت و عرضه محصول نوبرانه به بازار قیمت هرکیلوگرم گل بین ۱۵۰ تا ۱۷۰ هزارتومان بود اما چون کشاورزان قادر به جداسازی نیستند و امکان نگهداری طولانی مدت گل را هم ندارند دلالان با نرخ های بسیار کم محصول آنان را خریداری می کنند.

  میری گفت: دلالانی که گل را با قیمت های نازل از کشاورزان می خرند هرکیلوگرم زعفران حاصل از آن را بین ۷ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان تا ۸ میلیون و ۵۰۰ هزارتومان در بازار عرضه می کنند و در هرکیلوگرم حداقل ۲ میلیون تومان سود می کنند.

  وی درباره اینکه چرا کشاورزان توان جداسازی گل را ندارند، توضیح داد: امسال حجم تولید بسیار زیاد است، کشاورزان بدلیل دستمزد بالای کارگر، توان گرفتن کارگر ندارند و خودشان نیز نمی توانند این حجم از محصول را جداسازی کنند.

  سود اصلی به جیب دلال می رود چون دستگاه جداسازی کلاله زعفران نداریم

  وی با اشاره به برآورد تولید حدود ۵۰۰ تن زعفران در سالجاری ادامه داد: حداقل ۲۵۰ تن از این زعفران را کشاورزان به دلالان می فروشند و سود ۲ میلیون تومانی دلالان در هرکیلوگرم (از این ۲۵۰ تن محصول) رقم بسیار بالایی می شود. این درحالی است که کشاورزان در تنگنای مالی قرار دارند.

  این فعال بخش خصوصی با بیان اینکه بیش از ۱۵ سال است که تولید دستگاه جداسازی کلاله زعفران را در کشور دنبال می کنیم، افزود: متاسفانه دولت ها به این مساله اهمیتی نمی دهند در صورتی که اگر چنین دستگاهی وجود داشته باشد علاوه بر افزایش سرعت برداشت و راندمان تولید، آلودگی محصول نیز کاهش می یابد.

  میری با تاکید بر اینکه ایران مهد زعفران دنیاست و این دستگاه باید در داخل کشورمان طراحی و ساخته شود، افزود: دولت می تواند از دانشگاه های صنعتی از جمله دانشگاه شریف بخواهد که چنین دستگاهی را طراحی کرده و بسازند و اگر کسی باشد که تضمین کند چنین دستگاهی را خواهد ساخت خود بنده حاضرم برای آن سرمایه گذاری کنم اما در گذشته کسانی بودند که اعلام آمادگی کردند ولی موفق به ساخت آن نشدند.

  طرح جامع زعفران ۱۰ سال است که خاک می خورد!

  وی با بیان اینکه هم اکنون به بیش از ۵ هزار دستگاه جداسازی نیاز داریم، گفت: این کار می تواند باعث یک اشتغال زایی گسترده نیز شود.

  میری با اشاره به اینکه طرح جامع زعفران در سال ۸۸ در مجلس و دولت به تصویب رسیده است، ادامه داد: در آن طرح نیز به لزوم وجود این دستگاه اشاره شده اما متاسفانه طرح حدود ۱۰ سال است که خاک می خورد و ریالی نیز اعتبار به آن تعلق نگرفته است.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.