• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • شروط موفقیت بازار مشتقه ارز چیست؟

  تقدیمی هدف:

  رابطه ارز تک نرخی و نوسانات بازار

  اقتصاد > اقتصاد کلان – ایجاد نهادهایی مانند بازار مشتقه ارز می تواند در بلند مدت به سود اقتصاد کشور و ایجاد ثبات در فضای کسب و کار باشد.
  xx

  xx

  عبدالناصر همتی مدیرعامل بانک ملی در گفتگو با خبرگزاری خبرهدف در خصوص الزامات راه اندازی بازار مشتقه ارزی گفت: « در واقع استفاده از عنوان “بورس ارز” برای این بازار اشتباه است. ما نمی توانیم بورس ارز داشته باشیم. آنچه قرار است فعال شود “بازار ارز” است که با نام بازار مشتقه ارز فعالیت می کند».

  وی ادامه داد: « پیش و بیش از هر اقدامی، نکته مهم این است که نوسانات قیمت ارز برای تولید کنندگان و فعالان اقتصادی کنترل شود بنا بر این هر اقدامی که به کاهش این نوسانات یا قابل پیش بینی شدن آن کمک کند، مفید خواهد بود».

  رئیس شورای هماهنگی بانک های دولتی گفت: « نوسانات ارز در دنیا به صورت افزایش و کاهش نرخ رخ می دهد و بازار مشتقه ارزی این نوسانات را مدیریت و کنترل می کند. اما اگر قرار باشد روند نرخ ارز در دائما صعودی باشد و مدام افزایش قیمت داشته باشد دیگر نمی توان آن را نوسان نامید و عملا بازار مشتقه کارایی لازم را نخواهد داشت. به همین خاطر هم دائما تأکید می شود فعالیت بورس مشتقه ارزی باید بعد از تک نرخی شدن ارز آغاز شود تا مردم و فعالان اقتصادی بر مبنای یک نرخ بتوانند فعالیت های آینده خود را برنامه ریزی کرده و از طریق فیوچر یا آپشن اوراق تعهد ارزی را خرید کنند. ممکن است این خرید به صورت فیزیکی اتفاق نیفتد و ریسک ها در بازه های سه ماهه یا شش ماهه ریسک خود را شناسایی شود. به این ترتیب کسانی که در بورس مشتقه ارزی وارد می شوند می توانند ریسک نوسانات قیمت ارز را در فعالیت اقتصادی خود پوشش دهند».

  همتی ادامه داد:« برای کارایی بورس مشتقه ارزی باید به دو نکته توجه کرد؛ اول اینکه نرخ ارز نوسان داشته باشد یعنی نرخ پایین و بالا برود نه اینکه فقط قیمت افزایش پیدا کند و دیگر اینکه حتما ارز تک نرخی شده باشد».

  مدیرعامل بانک ملی با تأکید بر ثبات نرخ ارز به عنوان یکی از شروط آغاز بکار بازار مشتقه ارز گفت:« باید صبر کنیم بازار ارز به ثبات برسد و شاهد تک نرخی شدن باشیم و بعد درباره آغاز بکار این بازار حرف بزنیم البته می شود از حالا برنامه ریزی و آمادگی لازم را پیدا کرد».

  همتی در پاسخ به سوالی مبنی بر نقش اصلی بانک مرکزی در کاهش و افزایش نرخ ارز در این بازار گفت: « مسلما ایجاد چنین نهادی و رفتن به سمت اینکه این بازار فعالیت خوب داشته باشد، اتفاق خوبی است. مثال روشن برای این امیدواری بازار سکه است. اندک زمانی پس از آغاز بکار این بازار شاهد استقبال خوب از آن هستیم تا جایی که مردم سکه را به صورت فیوچر سکه می خرند البته باید این را در نظر داشت که قیمت طلا نوسان داشت و دارد اما درباره ارز نمی توان این را پیش بینی کرد. درباره ارز هم می توان گفت بازار مشتقه برای شروع خوب است و ما باید این نهادها را در اقتصاد داشته باشیم. می توان انتظار داشت این بازار نقش مثبتی برای فعالان اقتصادی داخلی و همچنین سرمایه گذاران خارجی ایفا کند».

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.