• زمان واریز یارانه نقدی اردیبهشت اعلام شد    :   یارانه نقدی ۲۴ میلیون خانوار در ابتدای هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و احتمالا سه میلیون نفر نیز یارانه کرونا را دریافت خواهند کرد.
 • آیا پیاده روی در دوران همه گیری COVID-19 بی خطر است؟    :   بهداشت نیوز/ اگرچه برخی افراد به دلایل مختلف چاره ای به جز خروج از قرنطینه ندارند و برای رعایت فاصله اجتماعی با مشکلاتی مواجهند، اما برخی دیگر که امکان دورکاری ...
 • احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا وجود دارد    :   تحلیل عضو گروه بین‌المللی بحران از طرح پمپئو برای بازگرداندن تحریم‌های تسلیحاتی ایران احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا وجود دارد | افزایش خطر سوء محاسبات
 • ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • بازگشت ٣ استان به وضعیت قرمز    :   وزارت بهداشت در تازه‌ترین آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا روزگذشته را اعلام کرد و براساس آن از شنبه (6 اردیبهشت) تا یکشنبه (7 اردیبهشت) 1153 مبتلای جدید شناسایی شده و 60 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
 • ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • شصت و یکمین کنفرانس عمومی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دوشنبه آغاز می‌شود

  تقدیمی هدف:

  بین الملل > انرژی‌ هسته‌ای – شصت و یکمین کنفرانس عمومی سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی، دوشنبه (فردا) در وین برای مرور و تصویب برنامه و بودجه آژانس و نیز بررسی زمینه های مهم همکاری هسته ای آغاز می شود.

  به گزارش خبرهدف  به نقل از روابط عمومی پایگاه اطلاع رسانی آژانس بین المللی انرژی اتمی، نمایندگانی از ۱۶۸ کشور عضو آژانس بین المللی انرژی اتمی در شصت و یکمین کنفرانس عمومی آژانس در وین گرد می آیند تا درباره اولویت های کاری آژانس و همچنین به بحث و بررسی بپردازند.

  در این کنفرانس که تا پایان هفته در مقر آژانس بین المللی انرژی اتمی در وین ادامه دارد، شرکت کنندگان درباره موضوعات مختلفی از جمله افزایش همکاری های بین المللی در زمینه ایمنی هسته ای، تقویت فعالیت های آژانس مرتبط با علوم، فناوری و کاربردهای هسته ای و همچنین برنامه همکاری فنی آژانس بحث و گفتگو خواهند کرد. مباحثات این کنفرانس همچنین شامل موضوع امنیت هسته ای و تقویت تاثیرگذاری و بهبود کارایی پادمانهای آژانس می شود.

  در آغاز این کنفرانس یوکیا آمانو مدیر کل آژانس گزارشی درباره فعالیت ها و دستاوردهای این نهاد بین المللی در سال گذشته ارائه خواهد داد.

  علی اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی جمهوری اسلامی ایران نیز به روال سالهای گذشته در کنفرانس عمومی آژانس حضور خواهد داشت. صالحی علاوه بر سخنرانی، در حاشیه این کنفرانس نیز با مقامات آژانس و برخی از همتایان خود از کشورهای دیگر دیدار و گفت وگو خواهد کرد.

  شرکت کنندگان در شصت و یکمین کنفرانس سالانه آژانس بین المللی انرژی اتمی در باره گزارش سالانه مربوط به سال ۲۰۱۶ آژانس و برنامه و بودجه ۲۰۱۹- ۲۰۱۸ این نهاد بحث و گفت و گو خواهند کرد. سایر موضوعات مالی در دستور کار کنفرانس شامل اظهاریه های مالی آژانس برای سال ۲۰۱۶ و کمکهای مالی به ‘صندوق همکاری فنی’ برای سال ۲۰۱۸ است.
  شصت و یکمین کنفرانس عمومی آژانس همچنین انتصاب یوکیا آمانو را به سمت مدیر کلی آژانس از دسامبر ۲۰۱۷ برای یک دوره چهارساله دیگر تصویب خواهد کرد. شورای حکام آژانس در نشست اسفند ماه سال گذشته (۱۳۹۵) با ریاست آمانو دیپلمات ژاپنی برای سومین دوره چهار ساله بر آژانس از اول دسامبر ۲۰۱۷ تا ۳۰ نوامبر ۲۰۲۱ موافقت کرد. دوره ریاست فعلی آمانو تا پایان ماه نوامبر سال جاری میلادی ادامه دارد و این انتصاب باید در کنفرانس عمومی این هفته آژانس به تایید برسد. آمانو ۷۰ ساله از آذر ۱۳۸۸ ریاست این سازمان را بر عهده داشته است.

  گزارشهایی که آژانس تهیه کرده و در شورای حکام برای بحث در کنفرانس عمومی تایید شده اند، شامل ‘مرور ایمنی هسته ای ۲۰۱۷’ ، ‘مرور امنیت هسته ای ۲۰۱۷’ و ‘مرور فناوری هسته ای ۲۰۱۷’ هستند.

  ‘مری آلیس هایوارد’ معاون مدیر کل آژانس در بخش مدیریت، در این باره گفت: کنفرانس عمومی آژانس بین المللی انرژی اتمی رویدادی سالانه برای کشورهای عضو و همچنین دبیرخانه آژانس است و فرصتی برای کشورهای عضو است تا شعار آژانس یعنی ‘اتم برای صلح و توسعه’ را مورد بررسی قرار دهند و اقدامات و نتایج ملموسی را ببینند. در کنفرانس امسال بیش از ۲ هزار نفر از بیشتر کشورهای عضو آژانس حضور دارند .
  مجمع علمی و برنامه های دیگر

  در جریان برگزاری شصت و یکمین کنفرانس عمومی آژانس، بیش از ۵۰ برنامه جانبی برگزار می شود که نشان دهنده جنبه های گوناگونی از کار آژانس خواهند بود. یکی از مهمترین این رویدادها نشست دو روزه ای با عنوان ‘مجمع علمی درباره فنون هسته ای در سلامت انسان: جلوگیری، تشخیص و درمان’ است، که روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۹ و ۲۰ سپتامبر (۲۸ و ۲۹ شهریور) برگزار می شود. در این نشست علمی، کارشناسان، نمایندگان دولتی و دانشگاهیانی از ۲۶ کشور درباره نقش حیاتی علوم هسته ای در جلوگیری، تشخیص و درمان بیماری ها و بهبود سلامت و رفاه انسانها به تبادل نظر می پردازند.
  برنامه های حاشیه ای و نمایشگاههای دیگری نیز در جریان شصت و یکمین کنفرانس عمومی آژانس برگزار می شود و برخی فعالیت های بخشهای مختلف آژانس و همچنین کشورهای عضو را مورد تاکید قرار می دهد . این برنامه ها شامل یادبود کمک کنندگان به احیای هشت لابراتوار کاربردی آژانس (ReNuAL) ، و همچنین بیستمین سالگرد تصویب کنوانسیون مشترک ایمنی مدیریت سوخت هسته ای مصرف شده و ایمنی زباله های رادیواکتیو ، است.

  کنفرانس عمومی شصت و یکم آژانس یک هفته پس از نشست فصلی شورای حکام آژانس برگزار می شود. کنفرانس عمومی عالی ترین نهاد سیاست گذاری آژانس بین المللی انرژی اتمی است که از نمایندگان همه ۱۶۸ کشور عضو تشکیل شده و هر سال معمولا در ماه سپتامبر برای بررسی و تایید برنامه و بودجه آژانس و بررسی سایر موضوعاتی که شورای حکام ، مدیر کل یا کشورهای عضو به آن ارجاع کرده اند ، تشکیل جلسه می دهد. شورای حکام هم در کنار کنفرانس عمومی، یکی از نهادهای سیاست گذاری آژانس است که ۳۵ عضو دارد و معمولا هر سال پنج بار تشکیل جلسه می دهد که دو مورد آن پیش و پس از کنفرانس عمومی است.

  در کنفرانس عمومی امسال ۱۱ کشور هم برای عضویت در شورای حکام انتخاب خواهند شد. دوره عضویت کشورهای بلاروس، غنا، جمهوری کره، لتونی، نامیبیا، پاکستان، پاراگوئه، فیلیپین، اسپانیا، ترکیه و اروگوئه امسال به پایان می رسد.
  گزارش مدیر کل درباره اجرای قطعنامه مربوط به اجرای پادمانها در خاورمیانه

  مدیر کل آژانس مطابق قطعنامه GC (60) / RES/15 مصوب شصتمین کنفرانس عمومی سالانه در سال گذشته، در این هفته گزارشی در باره اجرای آن قطعنامه و اجرای پادمانها در خاورمیانه، به کنفرانس عمومی ۶۱م ارائه خواهد کرد.
  این در حالیست که برنامه هسته ای رژیم صهیونیستی یکی از عوامل اصلی تهدیدکننده صلح و امنیت منطقه و جهان به شمار می رود.

   

  سفیر عراق نیز به نمایندگی از کشورهای عربی در این نشست طی بیانیه ای ضمن محکوم کردن حمایت غرب از توانمندیهای هسته ای رژیم صهیونیستی و به شکست کشاندن کنفرانس ۲۰۱۵ ان پی تی، خواستار الحاق بی قید و شرط اسراییل به ان پی تی و قرار گرفتن تاسیسات هسته ای این رژیم تحت پادمان های آژانس شد و تاکید کرد که تا تحقق این امر موضوع توانمندی های هسته ای اسراییل که تهدیدی برای منطقه و جهان است، باید در دستورکار آژانس باقی بماند.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  اجاره نامه مستاجران به صورت خودکار ۶ ماه تمدید می شود؟

  معاون مسکن و ساختمان گفت: احتمال اجرایی و الزامی شدن تمدید ۶ ماه اجاره نامه مستاجران به دلیل بحران کرونا وجود دارد. مطلب کامل

  ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  سرانجام شکایت کارگران در دیوان عدالت چه می‌شود؟

  هر قدم کوچکی برای بهبود عینی معیشت کارگران ارزشمند است؛ اگر شکایت دسته جمعی به دیوان عدالت بتواند دولت را مجبور به عقب نشینی کرده و دستمزد کارگران را تا اندازه‌ای ترمیم کند مطلب کامل

  ارزش سهام عدالت ۸برابر شده است

  ارزش سهام عدالت ۸برابر شده است/منتظر اذن رهبری جهت آزادسازی هستیم.رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: برای آزادسازی سهام عدالت منتظر نامه رهبری هستیم به محض اینکه اجازه داده شود این کار را دنبال خواهیم کرد. مطلب کامل

  کسانی که دچار ویروس کرونا می‌شوند، بعد از بهبودی باز هم مبتلا می‌شوند؟

  ایسنا/قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص امکان ابتلای مجدد به بیماری کرونا توضیحاتی ارایه کرد. به گزارش خبرهدف  به نقل از دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر محمد رضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: یکی از راه‌های کاهش شیوع ویروس کرونا کاهش مراجعات به مراکز، ادارات و مغازه‌ها و استفاده بیشتر از خدمات غیر حضوری و آنلاین است تا تماس‌ها به حداقل برسد. وی افزود: با توجه ... مطلب کامل

  چرا کرونا برخی جوانان سالم را می‌کُشد؟

  به طور کلی در ویروس‌های تنفسی، گاهی نتیجه ابتلا – چه شدید باشد چه ملایم- توسط مقدار ویروس‌هایی که وارد بدن می‌شوند، تعیین می‌شود. همه چیز به تعداد نیرو‌های دو طرف نبرد بستگی دارد. دفع ارتش بزرگ ویروس ها، توسط ارتش سیستم ایمنی بدن، دشوار است. مطلب کامل

  ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ -عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نه تنها مراعات زوجین را نمیکنند

  آنطور که پیداست بانک‌هایی که وام ازدواج می‌دهند نه تنها مراعات زوجین را نمی کنند بلکه در صورت به تعویق افتادن قسط، جریمه‌ای برای این زوجین در نظر میگرند که این مسئله اصلا عادلانه نیست. به گزارش خبرهدف ،  در پی صحبت های مکرر  عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی و بخشنامه بانک مرکزی در راستای حمایت بانک از کسب و کارهای زیان دیده از شیوع ویروس ... مطلب کامل

  وام یک میلیونی یارانه بگیران «قرض الحسنه» و ۳۰ ماهه شد

  وام یک میلیونی یارانه بگیران «قرض الحسنه» و ۳۰ ماهه شد/ متقاضیان پیامکی اعلام کنند مطلب کامل

  مبتلایان واقعی کرونا در ایران ۸ تا ۱۰ برابر آمار رسمی

  بر اساس آمار تخمین زده شده توسط مرکز پژوهشهای مجلس تعداد افراد جان‌باخته بر اساس ابتلا به کرونا هشت هزار و ۶۰۹ نفر و تعداد مبتلایان بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ هزار نفر است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبر هدف. محفوظ است.