• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • شطرنج انتخابات مجلس دهم؛

  تقدیمی هدف:

  شطرنج انتخابات مجلس دهم؛ سربازانی که ژنرال ها را کیش و مات کردند

  ff

  سیاست > مجلس – مجلس دهم نه باهنر دارد نه ابوترابی فرد. خبری هم از توکلی مرد تذکرهای قانونی در مجلس آینده نیست و دلواپسانی که همواره با چاشنی فریاد از تریبون مجلس سخن می گفتند هم رای مردم برای مجلس دهم را بدست نیاوردند.

  سال 94 را باید سال برجام و انتخابات نامید، سالی که بهار و تابستان‌اش با خبرهای داغ هسته‌ای همراه بود و پاییز و زمستان‌اش محفل گمانه‌زنی، رایزنی و در نهایت برگزاري دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی شد.

  انتخاباتی که در آن هم ردصلاحیت‌ها خبرساز بود، هم تعدد لیست‌ها، هم شاخصین چپ و راست به صحنه آمدند هم ژنرال‌ها از پارلمان بعدی کنار گذاشته شدند، هم بوی اتحاد می آمد همه تفرقه و واگرایی. انتخابات هفتم اسفند هرآنچه بود در نهایت امید روی کار آمدن مجلسی برآمده از رای اعتدالی مردم را نوید داد. هرچند هنوز تکلیف نزدیک به 70 کرسی سبز پارلمان مشخص نشده استو باید منتظر ماند و دید رای مردم در دور دوم به سوی راست سیاست ایران می چرخد یا چپ های تازه نفس؟ یا شاید به مثابه دور نخست رای به سبد ناشناخته هایی ریخته شود که مشخص نیست در پارلمان دهم به چپ می‌رانند یا به راست یا اینکه میانه را در پیش می‌گیرند و جلو می‌روند.

  اصولگرایان آمدند؛ باز هم با تفرقه و چنددستگی

  اصولگرایان حال و روز خوبی ندارند، شاید از همان سال و انتخاباتی که ناطق نوری با دلخوری از عهدشکنی برخی یاران اصولگرایش در شورای هماهنگی اصولگرایان از تصمیمات کلان راست گرایان کنار کشید، جرقه این اختلافات زده شده بود تا امروزی که 10 سال از آن زمان گذشته است و اصولگرایان هنوز نتوانسته اند آن «وحدت» و «همگرایی» را که بر زبان دارند در عمل نشان دهند و رنگ «تفرقه» و «عهدشکنی» پررنگ تر از همیشه است.

  ریشه‌های این واگرایی که از انتخابات ریاست جمهوری سال 84 سربرآورده و در انتخابات مجلس هشتم، نهم و ریاست جمهوری یازدهم رشد کرده بود، در انتخابات مجلس دهم به اوج رسید. انتخاباتی که دیگر خبری از محور دو گانه آیت الله مهدوي کنی  – عسگراولادی، پدران وحدت گرای اصولگرایان نبود تا جوانترها و نو اصولگرایان وحدت را بیش از پیش شکسته و تفرقه را تئوریزه کنند، روزهایی که زعیم اصولگرایان زیاد شد و پیروانش کمتر. (خاطرات ناطق نوري از آن سالها ).

  موتلفه علامت تعجب بازی انتخاباتی اصولگرایان!

  شاید عجیب ترین اتفاق انتخاباتی در بدنه اصولگرایان آنجا رقم خود که موتلفه به عنوان یکی از نمادهای راست سنتی دور میزی نشست که نواصولگرایانی از جنس پایداری، ایثارگران و رهپویان دور آن نشسته بودند.اقدامی که اولین علامت تعجب تحرکات انتخاباتی جریان اصولگرا شد. گرچه موتلفه ای‌ها با این اقدام خود را در سیبل انتقادات قرار دادند اما تا انتها بر همین مدار پیش رفتند و آن را در راستای وحدت دو طیف قدیمی و جدید جریان اصولگرا دانستند.

  در نتیجه جلسات دور همین میز بود که محور اصولگرایان که همیشه دو سر اصلی جامعه روحانیت و جامعه مدرسین، داشت به یکباره سه سره شد و در کنار آیت الله موحدی کرمانی و آیت الله یزدی، ایت الله مصباح هم یک سر تصمیمات رهبری جریان اصولگرا شد تا نواصولگرایان اثبات کنند می توانند حرف خود را بر تصمیمات راست سنتی بچربانند. آنگونه که بنا به گفته محبیان تحلیلگر راست سنتی ستون خیمه اصولگرایی «جامعتین» که زمانی اصولگرایان را وادار به تمکین می کرد، دیگر برد 30 سال گذشته را نداشته باشد.

  پیوند باهنر و پایداری؛ چرا؟!

  جبهه پیروان هم که در اولین انتخابات بعد از مرحوم عسگراولادی، به زعامت محمدرضا باهنر وارد گود انتخابات شده بود گرچه در ابتدا موضع صریحی به این جلسات از خود نشان نداد اما در نهایت باهنر یکی دیگر از عجایب مواضع سیاسی اش را رو کرد و در شرایطی که تحلیل ها حکایت از همراهی او با طیف لاریجانی در انتخابات مجلس دهم می کرد، دور میزی نشست که یک سر آن پایداری هایی نشسته بودند که همواره منتقد آنها بود. در نتیجه همین همراهی عجیب باهنر با طیف نوبنیاد اصولگرا بود که برخی تحلیل ها حکایت از آن داشت که باهنر بخاطر ترس از دست دادن جایگاه سنتی ها در جریان اصولگرا تن به چنین همراهی داده است.

  جایگاه یاران احمدی نژاد در سناریوی انتخاباتی اصولگرایان

  نواصولگرایان که توانسته بودند با رویه‌های خود چهره هایی چون لاریجانی، ولایتی، قالیباف و حتی محسن رضایی را از روند تصمیمات انتخاباتی اصولگرایان دور کنند، اینبار چهره های نزدیک به احمدی نژاد را وارد بازی وحدت خود کردند. جریانی از مدیران، وزرا و معاونان احمدی نژاد که تحت عنوان جبهه یکتا سر برآورده بودند و به سرعت خود را در سناریوی انتخاباتی اصولگرایان جا دادند و پای ثابت جلسات انتخاباتی این جریان شدند و در نهایت توانستند برخی چهره های خود را در نتیجه همین نزدیکی به اصولگرایان، به پارلمان دهم بفرستند.

  اما این همه ماجرای اصولگرایان انتخابات مجلس دهم بود. اصولگرایان که مدعی بودند با این تصمیم به وحدت رسیده اند در نهایت لیستی را در تهران منتشر کردند که نه تنها در آن وزن نواصولگرایان پایداری، ایثارگران و رهپویان بیش از دیگر اصولگرایان بودکه حتی وزرا و چهره‌های نزدیک به احمدی نژاد هم بر اصولگرایان میانه رو ترجیح داده شده بودند و خبری از چهره های خوش نام اصولگرا چون غفوری فرد، خوش چهره و …در این لیست نبود.

  انتشار لیست ائتلاف اصولگرایان با دو چالش از سوی منتقدین آن مواجه شد. اول اینکه در چینش لیست ائتلاف، جریان های مختلف اصولگرایی به یک میزان دیده نشده است و به همین دلیل از فردای انتشار آن، سخن از تنظیم لیست های موازی یا اعلام کاندیداتوری های مستقل به میان آمد و برخی چهره های نزدیک به پایداری ها چون طلا، کوچک زاده و …که از قرار گرفتن در لیست بازمانده بودند مستقلا اعلام کاندیداتوری کردند. از سوی دیگر هشدارهایی مبنی براینکه این لیست نمی تواند به قدر کافی رای آور باشد نیز داده می شد.

  نواصولگرایان حتی در سر لیستی هم تا آنجا پیش رفتند که بدون هماهنگی با جامعه روحانیت مبارز در پوسترهای تبلیغاتی خود غلامعلي حدادعادل را به عنوان چهره بارز لیست و سرلیست معرفی کردند و ابوترابی فرد را اینگونه از سرلیستی کنار زدند، مردی که بدون شک در ماجرای تصویب برجام در مجلس در نقطه مقابل تصمیمات نواصولگرایان دلواپسی از جنس زاکانی حرکت کرده بود.

  صدای ملت آمد اما …

  اما در حالیکه اصولگرایانی چون حدادعادل بر این تصور بودند که فقط یک لیست از دل اصولگرایی بیرون خواهد آمد،لیست های موازی یکی بعد از دیگری سر برآوردند که معروف ترین آن را باید لیست صدای ملت دانست.

  بیست و ششم بهمن ماه فهرست انتخاباتی «صدای ملت» به سرلیستی علی مطهری در تهران منتشر شد. فهرست 20 نفره ای که در آن نام چهره های اصولگرایی همچون کاظم جلالی، محمد خوشچهره، غفوری فرد و حسن بیادی به چشم می خورد.

  لیستی که این بار هم به مثابه انتخابات پیشین چندان موفق نبود و چهره هایی چون مطهری و جلالی، نعمتی، حضرتی، و …که مشترک با لیست امید بودند توانستند به مجلس راه یابند.

   

   

  اصولگرایان به «کما» رفتند

  لیست سی نفره اصولگرایان در تهران اما این بار خوش یمن نبود، اصلاح طلبان با لیستی ناشناخته به میدان آمدند و ژنرال‌های اصولگرای لیست 30 نفره را یکی بعد از دیگری کنار گذاشتند تا در خوش بینانه ترین حالت حدادعادل مرد سی و یکم انتخابات تهران لقب بگیرد و شکست سنگین اصولگرایان این بار در انتخابات مجلس تهران رقم بخورد. شکستی که بنا به گفته خود اصولگرایان دور از انتظار نبود و یا به قول باهنر باز هم نتیجه آسیبی بود که اصولگرایان از تندروها خوردند.

  نتایج انتخابات در استان ها هم حکایت از رقابتی پایاپای بین اصولگرایان، اصلاح طلبان و مستقلین داشت، امری که به خوبی گویای آن بود که انتخابات اسفندماه 94 پیروزی قاطعی برای راست گرایان سیاست ایران در برنداشت.

  اصلاح‌طلبان «سونامی وار» به عرصه انتخابات مجلس آمدند

  در سایه همین اختلافات اصولگرایانه بود که رقیب منزوی شده، جانی دوباره گرفت و بعد از آنکه استراتژی حمایت از یک اصولگرا از جنس حسن روحانی را در انتخابات ریاست جمهوری یازدهم دستور کار خود قرار داد، این بار هم حول استراتژی ائتلاف با اصولگرایان میانه رو و اعتدالیون حرکت کرد و با حالی خوش‌تر عزم خود را برای فتح کرسی های مجلس دهم جزم کرد. گویی استرتژی اصلاح‌طلبانه «پاستور، بهشت، بهارستان» هرچند نصفه و نیمه در حال تحقق یافتن بود.

  اصلاح‌طلبان که در این دوره از انتخابات مجلس برخلاف دوره قبل «سونامی وار» وارد عرصه انتخابات شده بودند و چهره های شاخص و ناشناخته یکی بعد از دیگری براي نامزدي در انتخابات ثبت نام کردند، با شوک یکباره رد صلاحیت ها روبرو شدندو چهره‌های شاخص آنها یکی بعد از دیگری از سوی شورای نگهبان ردصلاحیت شدند.

  در نتیجه همین ردصلاحیت ها بود که اصلاح طلبان دست به دامان دولت شدند تا حداقل برخی چهره ها را به صحنه رقابت بازگرداند، رییس جمهوری نیز در پی قولی که برای صیانت از آراء مردم داده بود رایزنی با شورای نگهبان برای تایید صلاحیت ها را آغاز کرد.با این وجود بازهم اصلاح طلبان دست چندان بازی برای بستن لیست در تهران و دیگر استان ها نداشتند.

  لیست امید؛ ژنرال‌های اصولگرا را کیش و مات کرد

  چپ گراها که گویی قاعده بازی با اصولگرایان را به خوبی در سالهای انزوا آموخته بودند، این بار در مقابل ردصلاحیت ها نه از در تحریم که از دری دیگر وارد شدند و با همان چهره های کمتر شناخته شده، لیست سی نفره تهران را در ائتلاف با فراکسیون رهروان ولایت و اعتدالیون بستند و برای دیگر شهرها هم کاندیداهایی از جنس اصلاح طلب یا اعتدالیون اصولگرا معرفی کردند. چه آنکه به زعم آنها در جایی که کاندیدای اصلاح طلبی نبود باید از اصولگرای میانه رو در مقابل اصولگرای تندرو حمایت می‌شد.

  هفتم اسفند گرچه در سایه شک و تردید و امید و ناامیدی برای اصلاح طلبان از راه رسید، اما بنا به گفته میرلوحی از همان ساعت یک هفتم اسفند پالس های امیدوارکننده یکی بعد از دیگری به سوی اصلاح گرایان ارسال می شدتا در نهایت سونامی پارلمانی اصلاح طلبان لااقل در تهران نتیجه دهد و همه لیست 30 نفره در همان مرحله اول وارد پارلمان دهم شوندو  لیستی که با چهره های ناشناخته و در شرایطی که فضای تبلیغاتی شهری و رسانه‌ای در دست اصولگرایان بود توانست با تکیه بر تبلیغات مجازی، اصولگرایان را به «کما» ببرد و نشان دهند سوراخی که اصول گرایان از آن گزیده شدند؛‌ اصلاح طلبان از آن عبرت گرفتند. چراکه اصلاح طلبان دریافتند پیروزی در سایه وحدت امکان پذیر است.

  این نتیجه نه تنها اصولگرایان که خود اصلاح طلبان را هم شوکه کرد چه آنکه پیروزی قاطع لیست 30 نفره تهران محور هیچ تحلیل پیش از انتخابات نبود.

  خانه تکانی جانانه در بهارستان

  مجلس دهم دیگر نه باهنر دارد نه ابوترابی، نه خبری از حدادعادل، سیاستمدار ادیب هست نه احمد توکلی مرد تذکرهای قانونی یا حتی نادران، زاکانی و … مردم بدون شک دیگر صدای فریادهای رسایی و کوچک زاده را از تریبون باز مجلس نخواهند شنید، آمدن نیامدن چهره‌هایی چون بروجردی هم در هاله‌ای ابهام است. گویی آنکه انتخابات هفتم اسفند یک خانه تکانی اساسی در ترکیب مجلس بود.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2023 خبر هدف. محفوظ است.