• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • شمارش معکوس برای رفتن عصا به دست‌ها

  شمارش معکوس برای رفتن عصا به دست‌ها

  تقدیمی هدف:

  شمارش معکوس برای رفتن عصا به دست‌ها/ فرار وزارت ورزش از «جرم»!فرصت دو ماهه‌ای که برای رفتن بازنشسته‌ها داده شده از چند روز پیش آغاز شده و وزارت ورزش در تلاش است تا با اتخاذ بهترین تصمیم روسای بازنشسته را برکنار و سرپرستان جدید را معرفی کند.

  خبرگزاری هدف : از زمان مطرح شدن «قانون اصلاحی منع به کارگیری بازنشسته ها» و با وجود تصویب در مجلس شورای اسلامی و بعد از آن تائید نهایی توسط شورای نگهبان، مدیرانِ  وزارت ورزش همواره توجه و اجرایی کردن این قانون را منوط به ابلاغ رسمی آن می دانستند؛ این ابلاغ بالاخره انجام شد تا تمام توجیهات و بهانه تراشی‌ها برای عمل به آن برداشته شود.

  قانون اصلاحی و ابلاغی در مورد بازنشسته ها و ممنوعیت به کارگیری آنها، جایگاه برخی مدیران ورزش را متزلزل کرده چرا که این قانون با کاهش مقامات مستثنی همراه بوده است. همین موضوع نام بسیاری از مدیران ورزش را به عنوان افراد بازنشسته مطرح کرد. البته برخی از این افراد به محض اطلاع از وضعیت موجود نسبت به استفاده از فرصت‌های قانونی اقدام کردند تا به واسطه آن بتوانند دوره مدیریت خود را با وجود قانون اصلاحی بازهم تمدید کنند. با ابلاغ رئیس جمهور اما «مهلت قانونی برای اجرای آن آغاز شده است» و دیگر اینکه ادامه رایزنی ها برای ماندگار شدن متوقف خواهد شد چرا که «وضعیت افراد تا قبل از ابلاغ هم برای تصمیم گیری در مورد آنها ملاک خواهد بود.»

  آغاز فرصت دوماهه؛ بازنشسته های ورزش خودشان کنار بروند وگرنه…
  قانون اصلاحی منع به کارگیری بازنشسته ها سه شنبه گذشته (۲۷ شهریورماه) توسط رئیس جمهور به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ شد. همزمان با ابلاغ این قانون، فرصت دوماهه ای که برای عمل به آن در نظر گرفته شده نیز آغاز شد تا دستگاه های اجرایی و از جمله وزارت ورزش با لحاظ کردن این بازه زمانی، قانونمند کردن پست های مدیریتی خود و اقدام برای خالی کردن آنها از حضور افراد بازنشسته را آغاز کنند.

  به گفته علی رغبتی مدیرکل دفتر برنامه ریزی ونظارت حوزه ورزش، کنار گذاشتن روسای بازنشسته فدراسیون ها دخالت دولت به حساب نمی آید و ورود نهادهای بین المللی را موجب نخواهد شد با این حال وی تاکید کرده که بازنشسته های ورزش به صورت مصالحت آمیز باید خود کنار بروند و وزارت ورزش رئیسی را برکنار نمی کند. 

  البته که مسعود سلطانی فر وزیر ورزش هم از تعیین سرپرست برای فدراسیون هایی که شامل حال این قانون می شوند خبر داده اما آنچه اهمیت دارد اینکه، عمل به قانون منع به کارگیری بازنشستگاه باید طی ٢ ماه انجام شود. با ابلاغ صورت گرفته توسط رئیس جمهور، چند روز از آغاز این مهلت گذشته و طی فرصت باقی مانده بازنشسته های ورزش باید کنار بروند در غیر اینصورت تبعات ادامه حضورشان، گریبان دستگاه تحت مدیریت شان و در کل ورزش را خواهد گرفت.

  بنابه اعلام یک مقام مسئول در مجلس شورای اسلامی، اگر بازنشسته ها در پایان فرصت دوماهه ترک پست نکنند با دستور دیوان محاسبات به ذی‌حسابان و مقامات مالی،  پرداخت حقوق و هر پرداختی دیگری در وجه آنها ممنوع می شود. دیگر اینکه امضای فرد بازنشسته مسدود شده و دیگر وی نمی تواند به نام دستگاه صاحب امضای مالی باشد.

  شرایط افراد قبل از ابلاغ ملاک است؛ بازنشسته های ورزش دیگر رایزنی نکنند
  فرزندان شهدا، جانبازان بالای ٥ درصد و آزادگان بالای ٣ سال اسارت از شمول قانون منع به کارگیری بازنشسته ها، مستثنی هستند. بر همین اساس برخی روسای فدراسیون ها که جزو جانبازان به حساب می آیند از چندهفته پیگیرِ رایزنی هایی برای افزایش درصد جانبازی  خود بودند. رئیس یکی از فدراسیون ها هم طی این مدت با جمع آوری فیلم های آرشیوی از سال های حضور در جبهه، به دنبال گرفتن مجوز برای ادامه کار بود.

  با ابلاغ قانون اما ادامه پیگیری های این دسته از بازنشسته های ورزش – در صورتیکه که هنوز به نتیجه نرسیده باشند – در تغییر وضعیت آنها تاثیرگذار نخواهد بود چرا که به گفته نایب رئیس فراکسیون ورزش مجلس شورای اسلامی، «شرایط افراد قبل از ابلاغ قانون تعیین کننده وضعیت آنها برای برخوردار شدن یا نشدن از قانون مورد نظر است».

  وزارت ورزش محکوم به «جرم» نشود!
  برخی روسای فدراسیون ها و برخی مقامات وزارت ورزش از جمله محمدرضا داورزنی و فریبا محمدیان کسانی هستند که نام آنها به عنوان بازنشسته مطرح است.

  البته به گفته علی رغبتی، «وزارت ورزش هیچ بازنشسته ای ندارد» اما بر کسی هم پوشیده نیست انتصاب دو سال پیش فریبا محمدیان به عنوان معاون امور بانوان وزارت ورزش در حالی انجام شد که وی پیش از آن حکم بازنشستگی خود را از آموزش پرورش دریافت کرده بود و اصلا به همین دلیل از ریاست فدراسیون اسکیت که سال ٩٢ عهده دار آن شده بود، کنار رفت.

  با این حال مسعود سلطانی فر هم به نوعی اعلام کرده که وزارت مطبوعش بازنشسته ندارد چرا که وی در اظهار نظر اخیر خود بر ایجاد تغییرات در برخی فدراسیون ها و معرفی سرپرست برای آنها به واسطه اعمال قانون تاکید کرده و هیچ اشاره ای به تغییرات در وزارت ورزش نداشته است.

  به هرحال معاون رئیس جمهور در امور ورزش قطعا بهتر از فرد دیگری از وضعیت مدیران مجموعه خود و بازنشسته بودن یا نبودن آنها مطلع است اما این موضوع باید لحاظ شود که با تاکید یکی از طراحان قانون منع به کارگیری بازنشسته ها، هر فردی که بازنشسته شده و یا بشود و یا یک بار حکم بازنشستگی گرفته و مجددا دعوت به کار شده باشد، شامل این قانون خواهد شد.

  همچنین این مقام مسئول در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه حضور بازنشسته در حکمِ «جرم» است، اعلام کرده مدیرانی که حکم بازگشت به کار این افراد را امضا می‌کنند برکنار می‌شوند چون حکم انفصال برای مدیری که حکم فرد بازنشسته را صادر کرده است، زده می شود.

  مجموعه ورزش چند بازنشسته دارد؟
  فوتبال، والیبال، هندبال، قایقرانی، کاراته، جودو، تنیس، هاکی، قایقرانی، ورزش های رزمی، ورزش های همگانی و سه گانه از جمله فدراسیون هایی هستند که نام روسای آنها به عنوان بازنشسته مطرح است.

  مدیرکل دفتر ارزیابی و نظارت حوزه ورزش وزارت ورزش نیز پیش از این در گفتگو با خبرنگارهدف  اعلام کرده بود که رئیس ١٢ – ١٠ فدراسیون بازنشسته هستند اما با توجه به استثناهای لحاظ شده، امکان دارد تعداد آنها کمتر شود.

  در هر صورت با ابلاغ قانون منع به کارگیری بازنشستگان کم کم باید شاهد کنار رفتن این دسته افراد از بدنه ورزش باشیم به خصوص اینکه پیش از این مسعود سلطانی فر وزیر ورزش اعلام کرده بود بازنشسته های ورزش در هفته اول ابلاغ قانون کنار می روند. . وی روز جمعه هم اعلام کرد که به زودی سرپرست فدراسیون های مشمول قانون، معرفی می شوند.

  با این اوصاف و البته با توجه به همزمانی روزهای ابتدایی ابلاغ صورت گرفته با ایام تاسوعا و عاشورای حسینی حسینی، از روز شنبه شمارش معکوس برای کنار رفتن بازنشسته‌های ورزش آغاز می‌شود.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2022 خبر هدف. محفوظ است.