• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • گزارش مهر؛

  صندلی تهران در جلسات هیات دولت به چه کسی می رسد

  یکی از صندلی‌های هیات دولت قرار است سهم مدیران شهری پایتخت شود. شهردار تهران اولین کاندیدای حضور در جلسات هیات دولت بود. پس از مدتی زمزمه حضور استاندار نیز در جلسات هیات دولت به گوش رسید. اما چندی پیش وزیر کشور از درخواست رئیس شورای شهرتهران برای حضور در جلسات دولت خبر داده است.

  تقدیمی هدف:

  به گزارش خبرنگار مهر، مدتها است صندلی شهردار تهران در جلسات هیات دولت خالی است از زمانی که مقیمی سرپرست شهرداری تهران شد و تمایلی به حضور در جلسات هیات دولت نداشت تا زمان احمدی نژاد ‍شهردار منتخب شورای دوم که رسما از حضور در جلسات هیات دولت منع شد. عمر حضور احمدی ن‍ژاد در شهرداری هم چندان نبود و خیلی زود بهشت را به مقصد پاستور ترک کرد. او نیز با شهردار منتخب همان کار را کرد که دیگران با او کردند و مانع ورود شهردار به جلسات هیات دولت شد. درآن زمان  محمد خوش چهره نماینده  وقت تهران و عضو ائتلاف آبادگران در واکنش به این رفتار احمدی نژاد خواستار شفاف شدن  دلایل دعوت نکردن از شهردار تهران برای حضور در جلسات هیات دولت شد و آن را برطرف کننده شائبه های سیاسی، تبلیغاتی و منفی ارزیابی کرد.

  خوش چهره معتقد بود پیش از این از آقای احمدی نژاد شهردار وقت تهران برای حضور در جلسات هیات دولت دعوت نشد. آن زمان خیلی از کارشناسان دلیل این امر را « مشرب سیاسی و خط فکری و جناحی» متفاوت دولت با شهردار وقت تهران می دانستند. شهرداری تهران یکی از مدیریت های استراتژیک در کشور است، زیرا تهران مرکز حکومت و کلان شهری است که نزدیک یک پنجم جمعیت کشور و نزدیک به نیمی از فعالیتهای صنعتی و کار گروهی را در خود جای داده است.

  اما تلاشها و رایزنیهای گاه و بیگاه اعضای شورای شهر هم نتوانست این طلسم چند ساله را بشکند و شهردار را راهی جلسات هیات دولت کند. در این سالها دولت و شهرداری از طریق رسانه هایشان به هم پیغام می دادند و کمتر رو در رو در خصوص چالش های اساسی پایتخت به گفتگو می نشستد . اما با تغییر دولت دوباره زمزمه های حضور دوباره شهردار به هیات دولت شنیده شد . اعضای شورای چهارم شهر تهران نیز این حضور را  یکی از مطالبات تهرانی ها ازدولت می دانستند و آن را برای حل مشکلات پایتخت ضروری عنوان می کردند.
  به نظر می رسد این رسم قدیمی که از زمان شهرداری کرباسچی آغاز شده است دوباره احیا می شود . اما هنوز مشخص نیست آیا شهردار تهران به این جلسات می رود یا استاندار و رئیس شورای شهر تهران. اما حضور کدامیک می توان به حل مشکلات پایتخت  و هماهنگی بیشتر میان دولت و مدیریت شهری کمک کند ؟

  پیشنهاد رییس شورای عالی استانها در جلسات هیات دولت
  مرتضی طلایی نائب رییس شورای شهر تهران با تاکید بر این که حضور شهردار و استاندار در جلسات هیات دولت می تواند سبب هماهنگی بیشتر برای حل مشکلات کلان شهرها شود به مهر می گوید: این حضور در سطح استاندار می تواند به حل مشکلات و مسائل  استان و در سطح شهردار می توان به حل چالش های شهر تهران کمک کند اما برای تقویت نهاد شوراها وطرح مسائل تمامی شهرهای کشور حضور رییس شورای عالی استان ها فرصتی مناسبی است که دولت در جریان مشکلات شوراها در سطح ملی قرار گیرد .

  او موافق حضور  این سه مقام در جلسات هیات دولت است اما درباره حضور رییس شورای شهر تهران در این جلسات به عنوان نماینده سیاست گذاران اصلی پایتخت می گوید: جنس کار در شهرداری اجرایی است و جلسات هیات وزیران نیز از همین جنس است و برای تعامل و هماهنگی بیشتر به نظر می رسد حضور شهردار برای پایتخت مفید تر است .طلایی معتقد است این حضور می تواند دائمی نباشد و یک حضور اثر بخش در زمان های مورد نیاز برای مدیریت پایتخت کافی است .

  اصل هماهنگی بین دولت و مدیریت شهری است
  زمانی که کرباسچی به عنوان نخستین شهردار پا به جلسات هیات دولت گذاشت هنوز شورای شهری تشکیل نشده بود و با تشکیل شورا قرار بود اولین رییس شورای شهر تهران به نمایندگی پایتخت نشینان درجلسات دولت حضور یابد که سر انجام باز هم شهردار تهران در این جلسات شرکت کرد .

  محسن سرخو عضو شورای شهر تهران با بیان این که تفاوتی نمی کند شهردار تهران در جلسات حاضر باشد یا استاندارو رییس شورابه مهر می گوید: حضوری اهمیت دارد که به حل مشکلات پایتخت نشینان منجر شود .

  او حضور رییس شورای شهر تهران به عنوان نماینده منتخبان مردم تهران و شهردار را در جلسات هیات وزیران مید می داند و می گوید: هماهنگی دستگاه های دولتی با مدیریت شهری باید اصل قرار گیرد .

  مسئول اجرایی شهر تهران شهردار است
  با گذشت چند ماه از فعالیت مدیریت تازه شهری و دولت یازدهم به نظر می رسد فصل دوستی ها آغاز شده باشد . شهردار تهران پس از 8 سال پا به ساختمان استانداری گذاشت و وزیر کشور نیز در مصاحبه هایش بر همراهی مدیریت شهری تاکید می کند .
  رضا تقی پور سخنگوی شورای شهر تهران هم با تاکید بر این که حضور نماینده ای از مدیریت شهری بستگی به نظر رییس جمهور دارد به مهر می گوید: آن چه از گذشته معمول بوده است حضور شهردار در جلسات هیات دولت است . اما از میان گزینه های مطرح شده به نظر می رسد حضور شهردار تهران مناسب تر باشد زیرا مسئولیت مسائل اجرایی کلان شهرها با شهردار است .
  متقاضی برای حضور در جلسات هیات دولت از سوی مدیران شهری افزایش یافته است . اما هنوز با گذشت چند ماه از تشکیل جلسات هیات دولت نه خبری از حضور شهردار در این جلسات است و نه استاندار و رییس شورای شهر تهران . باید منظر ماند و دید این صندلی خالی سر انجام به چه کسی خواهد رسید.

  خبرگزاری مهر

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.