• روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • اولین بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در کشور چه می کند؟    :   مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء ...
 • ضرورت ایجاد نهاد متولی قدرتمند در حوزه کودکان

  ضرورت ایجاد نهاد متولی قدرتمند در حوزه کودکان

  تقدیمی هدف:

  عضو هیئت امنای انجمن حمایت از کودکان کار با بیان اینکه کودکان امروز سرمایه های فردا هستند بر ایجاد یک نهاد متولی قدرتمند در جهت صیانت از حقوق کودکان تاکید کرد.

   قاسم حسنی، عضو هیئت امنای انجمن حمایت از کودکان کار در گفت و گو با خبرهدف، با اشاره به دلایل ایجاد فقر در جامعه و بخصوص کودکان، گفت: آسیب اجتماعی در بسیاری موارد معلول فقر است. از سویی فقر و آسیب تسریع کننده یکدیگر هستند. حسین در ادامه به شعار محوری عدالت اجتماعی پرداخت و اظهار داشت: نگرش در موضوع عدالت اجتماعی در برخی مواقع دچار انحراف شده است. امروز عدالت اجتماعی در قالب تشکل های مدنی، مردمی و صنفی و اتحادیه ای قابل پیگیری است. اما در همین جا هم موضوع عدالت اجتماعی دچار انحراف شده است.

  وی با تاکید بر اینکه امروزه اتحادیه های بسیاری در حوزه های مختلف داریم، تصریح کرد: با این وجود مشاهده میکنیم بطور مثال اگر اتحادیه ای برای صنف آهن فروشان داریم، اتحادیه ای برای کارگران آن صنف نداریم. این مثال درباره بسیاری از اصناف صدق می کند. به همین جهت قشر کارگر و ضعیف جامعه نمی تواند صدای مشکلاتش را به گوش انجمن، نهاد یا مدیری برساند. بنابراین قشر ضعیف دیده نمی شود و مشکلاتش دو چندان می ماند. وسیع شدن مشکلات به ایجاد فقر دامن می زند و زمانی که فقر دامن خانواده ای را بگیرد ناچار تمامی اعضای خانواده باید برای چرخاندن چرخ زندگی کار کنند. اینجاست که مقوله کودکان کار و فقیر نمایان می شود.

  حسنی در ادامه در پاسخ به سئوالی درباره چرایی نداشتن اتحادیه مستقل کارگری، عنوان کرد: یکی از مباحثی که درباره ضرورت نداشتن اتحادیه مستقل کارگری مطرح می شود موضوع اعتصاب است. بدین معنی که کارگران هر زمان که ناراضی باشند می توانند از طریق اتحادیه شان اعتصاب کنند و کار را به چالش بکشند. این در حالی است که اعتصاب یکی از راه های مطالبه گری در  حوزه عدالت اجتماعی است. این در حالی است که اگر کارگران و فرودستان بتوانند در تشکیلات و اتحادیه های صنفی خودشان متشکل شوند و مطالباتشان را پیگیری کنند، یاد میگیرند که چانه زنی کنند. از طرفی نتیجه دیگرش ایجاد بلوغ اجتماعی و متوازن شدن قوا میان فرادستان و فرودستان را همراه دارد.

  عضو هیئت امنای انجمن حمایت از کودکان کار توانمندی زنان در جامعه را دلیل دیگری بر ایجاد فقر در کودکان دانست و تصریح کرد: طبق یافته های علمی و عملی، یکی از حوزه هایی که کودکان دچار آسیب می شوند همان نقطه ای است که زنان از توانمندی های لازم اجتماعی و شغلی برخوردار نیستند. یافته های ما نشان می دهد هر جایی که مادر دارای توانمندی گفت و گو و نقش آفرینی اجتماعی است، کودکان نیز وضعیت به مراتب بهتری دارند.

  حسنی با تاکید بر اینکه نسبت به موضوع فقر کودکان در جامعه ضمخت شده ایم، بیان کرد: این جمله معروف که مرگ یک نفر فاجعه است و مرگ هزاران نفر آمار را مطئمنا شنیده ایم. امروز موضوع کودکان فقیر و کار در جامعه وضعیت وخیمی ندارد اما اگر فاجعه را جلوگیری نکنیم به آماری تبدیل می شود که در آینده برایمان طبیعی می شود.

  وی در ادامه به ارائه راهکار در حوزه مقابله با فقر کودکان پرداخت و افزود: متاسفانه در حوزه کودکان نهاد متولی قدرتمند نداریم. با اینکه مرجع ملی حقوق کودک را در وزارت دادگستری داریم اما این مرجع ابزار و ماموریت و شرح وظیفه لازم را برای صیانت از حقوق کودک ندارد. خوب میدانیم که کودکان امروز سرمایه های انسانی کشورمان هستند. بنابراین نباید سطحی به آنها نگاه کنیم. پس لازم است نهاد متولی قدرتمندی در این حوزه ایجاد شود تا بتواند از حقوقشان دفاع کند.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  ۲۰ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2022 خبر هدف. محفوظ است.