• روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • اولین بنیاد کارآفرینی بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء در کشور چه می کند؟    :   مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء ...
 • ضرورت توجه به نقش سازمان‌های مردمی در مقابله با فقر کودکان

  ضرورت توجه به نقش سازمان‌های مردمی در مقابله با فقر کودکان

  تقدیمی هدف:

  زهرا ساعی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس نقش سازمان های مردمی در مقابله با آسیب های اجتماعی چون فقر در کودکان را حائز اهمیت دانست.

  خبرهدف: عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با هدف  گفت: فقر در کودکان به خانواده ها باز می گردد. معمولا کودکانی که والدین بدسرپرست، معتاد و جدا شده از هم دارند دچار آسیب فقر می شوند. اما علت دومی هم به عنوان جامعه در این رابطه دخیل است. متاسفانه نبود شغل مناسب و حمایت های ناکافی دولت از سرپرست خانوار باعث می شود کودکان آنطور که باید از جانب والدین حمایت نشوند.

  ساعی با اشاره به اینکه فقر در کودکان به دسته های متفاوتی تقسیم می شود اظهار داشت: کودکانی که دچار آسیب فقر می شوند در وحله اول فقر مالی گریبانگیر آنها می شود که متاثر از همین موضوع دچار فقر تحصیلی، بهداشتی و فرهنگی نیز می شوند. وی با تاکید بر اینکه شدت آسیب ها در کودکان چندین برابر بزرگسالان است، افزود: با توجه به اینکه کودک توانایی محافظت از خودش را ندارد و از بلوغ فکری کافی برخوردار نیست، در زمان مواجهه با فقر نمی تواند سایر مسائل را کنترل و مدیریت کند و تصمیم درستی بگیرد بنابراین دچار آسیب بیشتری می شود.

  نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در پاسخ به این سئوال که متولی اصلی برای مقابله با آسیب فقر در کودکان چه سازمانی است، گفت: امروزه متاسفانه کودکان نه تنها از سازمان های خیره و مردم نهاد بلکه از دولت نیز حمایت کافی را دریافت نمی کنند و متاسفانه چند دستگی در سازمان های متولی کودکان باعث شده فقر در کودکان بدرستی مدیریت نشود. ساعی در ادامه تصریح کرد: جزیره ای عمل کردن نهادهای مردمی و دولتی امروزه باعث شده کمک ها به کودکان نیازمند بدرستی تقسیم نشود. وی همچنین اضافه کرد: متاسفانه در حوزه کودکان و زنان که جزء اقشار آسیب پذیر هستند سازمانی قوی و متولی مشخصی نداریم. با اینکه وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی و همچنین سازمانی هایی چون بهزیستی و کمیته امداد را داریم اما این سازمان ها تاکنون نتوانستند این اقشار آسیب پذیر را به طور ویژه مورد رصد و ارزیابی قرار بدهند. تصمیمات مقطعی نمی تواند از افزایش آسیب هایی نظیر فقر در کودکان جلوگیری نماید.

  عضو کمیسیون اجتماعی مجلس مقابله با آسیب فقر کودکان را نیازمند تعامل کافی بین سازمانی و سیاست گذاری واحد دانست. به عقیده وی خروجی عملکرد سازمان های مسئول نتوانسته موجب جلوگیری از آسیب های حوزه کودکان شود. ساعی با تاکید بر اینکه چنین موضوعاتی را در مجلس به عنوان قوه ناظر پیگیری کرده ایم، تاکید کرد: متاسفانه مقابله با آسیب های اجتماعی از جمله فقر در کودکان با توجه به مسائل کشور در اولویت چندم قرار میگیرد. به همین جهت باید حجم مطالبه از سازمان های مردمی و دولتی را در این باره بالا برد تا این موضوع در اولویت های اول تا سوم قرار بگیرد.

  نماینده مردم تبریز در پایان یادآور شد: نقش سازمان های مردم نهاد در مواجهه با مسائلی چون فقر کودکان اهمیت بیشتری دارد. امروز نباید تمامی مسائل را از دولت پیگیری کرد. اگر قرار به این باشد این موضوعات در اولویت های پایین قرار میگیرد. بنابراین می توان یک رابطه دوسویه بین سازمان های مردمی و دولت ایجاد کرد تا دولت از طریق تقویت این سازمان ها آسیب های اجتماعی را کنترل کند. ساعی با اشاره به اینکه مشابه چنین اقدامی را می توان در شهر تبریز مشاهد کرد، افزود: در تبریز سازمان های خیریه و مردمی بسیار قدیمی داریم که توانسته اند کمک بسیاری در مواجهه با فقر کنند. این سازمان ها رابطه بسیار خوبی با نهادهای دولتی دارند و این رابطه دو سویه باعث شده امروز تبریز به عنوان شهر بدون گدا شناخته شود. این موضوع در بسیاری از جوامع رایج است و سازمان های مردمی حلقه ای واسط بین مردم و دولت هستند. بنابراین با شرایط کنونی که سازمان های دولتی نمی توانند نقش موثری در مبارزه با افزایش فقر در کودکان داشته باشند بهتر است تا حمایت از سازمان های مردم نهاد را افزایش دهند.

  gps1

  مطالب مرتبط :

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  ۲۰ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2022 خبر هدف. محفوظ است.