• زمان واریز یارانه نقدی اردیبهشت اعلام شد    :   یارانه نقدی ۲۴ میلیون خانوار در ابتدای هفته آینده به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد و احتمالا سه میلیون نفر نیز یارانه کرونا را دریافت خواهند کرد.
 • آیا پیاده روی در دوران همه گیری COVID-19 بی خطر است؟    :   بهداشت نیوز/ اگرچه برخی افراد به دلایل مختلف چاره ای به جز خروج از قرنطینه ندارند و برای رعایت فاصله اجتماعی با مشکلاتی مواجهند، اما برخی دیگر که امکان دورکاری ...
 • احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا وجود دارد    :   تحلیل عضو گروه بین‌المللی بحران از طرح پمپئو برای بازگرداندن تحریم‌های تسلیحاتی ایران احتمال درگیری نظامی ایران و امریکا وجود دارد | افزایش خطر سوء محاسبات
 • ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • بازگشت ٣ استان به وضعیت قرمز    :   وزارت بهداشت در تازه‌ترین آمار رسمی مبتلایان و جان‌باختگان ویروس کرونا روزگذشته را اعلام کرد و براساس آن از شنبه (6 اردیبهشت) تا یکشنبه (7 اردیبهشت) 1153 مبتلای جدید شناسایی شده و 60 نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند.
 • ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۹ – عناوین روزنامه‌های امروز    :   روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت
 • ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو

  ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو

  تقدیمی هدف:

  ضرورت ورود استانداری به بحث گاندو/اقدامات نمایشی را متوقف کنید.فعالان محیط زیست می‌گویند اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان هیچ برنامه علمی و منسجمی جهت رفع تعارض افرادمحلی با گاندوها ندارد و به اقدامات نمایشی در این راستا دست می‌زند.

  به گزارش خبرهدف ، کارشناسان و فعالان محیط زیست می‌گویند اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچستان هیچ برنامه علمی و منسجمی جهت رفع تعارض افرادمحلی با گاندوها ندارد و به جای آنکه خود پیشنهاد دهنده طرح‌های آبرسانی و آموزشی باشد، مانع اجرای درست طرح‌های مختلف پیشنهادی بوده و صرفاً به چند اقدام نمایشی دست زده است.

  آن‌گونه که این فعالان می‌گویند این اداره کل تنها حدود ۶ تا ۷ تانکر خریداری کرده و برچسب اداره کل محیط زیست زده تا صدها روستا و هزاران نفر جمعیت ساکن در مناطق زیستگاه گاندو را با آن آبرسانی کند و با بودجه‌های آموزشی نیز به خرید عروسک برای کودکان محلی اقدام کرده که خود نسل‌اندر نسل با این حیوان از نزدیک آشنا هستند.

  به گفته این فعالان نه در شمال استان و نه در جنوب استان اعتبارات درستی جذب نشده و کارهای اولویت‌دار با کارهای نمایشی جایگزین شده که بیشتر جنبه تبلیغاتی دارد.

  مشخص نیست گرفتن ۶ تانکر و برچسب زدن روی آن در این منطقه وسیع چه تاثیری دارد وقتی زندگی افراد محلی وابسته به آب است و حتی همان تانکر خریدن هم کار محیط زیست نیست وقتی اداره امور عشایری و روستایی وجود دارد و باید طبق نظام و سیستم منظمی انجام شود.
  فعالان محیط زیست با بیان اینکه اداره کل محیط زیست این استان در سال‌های اخیر هیچ گونه عملکرد قابل توجهی نداشته است تأکید می‌کنند که کار محیط زیست فرهنگ‌سازی و حفاظت از گونه‌هاست و باید شرایطی را فراهم کند که مردم بتوانند درست تصمیم بگیرند و برخورد درستی با حیوان داشته باشند.

  کارشناسان می‌گویند نهادهای مختلفی برای آبرسانی در منطقه و حتی بهسازی وضعیت برکه‌ها پیشنهادها و طرح‌هایی داشته‌اند با این حال در مقابل کلیه طرح‌های پیشرو و پیشنهادی تنها واکنش این اداره کل این بوده که «سازمان» اجازه نمی‌دهد، «سازمان» با ما همکاری نکرد و «سازمان» اعتبار نمی‌دهد. ادعایی که دست کم با عناوین طرح‌های مرتبط با احیای تالاب هامون و گاندو سازگار نیست و از آن مهم‌تر آنکه عیسی کلانتری در نزدیک به ۴۰ مورد به اداره کل استان‌ها تفویض اختیار کرده است ادارت کل استانی از بابت تصمیم‌گیری و صدور مجوز واقعا دستشان باز است، اگر بخواهند اقدامات مفید و موثر برای منطقه انجام دهند.

  فعالان محیط زیست تأکید می‌کنند هر جای دنیا که کروکودیل دارد نه تنها حفاظت شده‌اند که با تکثیر و پرورش اضافه بر ظرفیت طبیعی به بهره‌برداری اقتصادی هم دست یافته اند و جامعه محلی از منافع آن بهره‌مند شده‌اند و به این ترتیب با ورود بخش خصوصی به حفاظت نه تنها یک گونه ارزشمند حفظ شده و هر ساله تعدادی به طبیعت بر می‌گردند بلکه معیشت تازه‌ای برای مردم محروم ساکن زیستگاه گاندوها نیز فراهم می‌شود اما در شرایط کنونی وضعیت تنها مرکز نگهداری گاندوها نیز اسفبار است.

  محیط‌بانانی که از این مرکز نگهداری می‌کنند دو تاسه سال است که حقوق بسیار پایین خود را هم دریافت نکرده‌اند، گاندوهایی که در طبیعت باید هفته‌ای یک تا دو بارغذا بخورند، دو تا سه ماه یک بار غذا دریافت می‌کنند و با توجه به چند لایه فنس‌کشی محدوده نگهداری گاندوها برای ورود به طبیعت و شکار و جبران کمبود غذایی که به آن‌ها تحمیل شده راهی هم ندارند.

  اساسا هدف از نگهداری کروکودیل‌ها در اسارت این است که شرایط بهتری برایشان فراهم شود و با رشد سریه جمعیت تعدادی به زیستگاه اصلی برگردند نه این که حیوان از همان اندک غذایی که در طبیعت نصیبش می‌شود هم محروم باشد و به او غذا ندهیم و دست و پای حیوان هم بسته باشد و هیچ راهی برای بقا نداشته باشد.

  فعالان محیط زیست می‌گویند وقتی این اداره کل هیچگونه بیلان کاری و گزارش عمومی منتشر نمی‌کند از کجا معلوم که حتی اگر اعتباری از سازمان مرکزی برای ساخت یک مرکز آموزشی و نگهداری به استان برسد هم صرف خرید لاستیک برای ماشین‌های اداره کل نشود و اگر کارشناسان سازمان بودجه ای برای اقدامات حفاظتی تعریف کردند خرج عروسک‌سازی به عنوان کار آموزشی نشود؟

  کارشناسان معتقدند مردم اینجا می‌دانند گاندو چیست و این مردم نیاز به برنامه آموزشی برنامه‌ریزی شده و مدون و بلند مدت دارند که مداوم و ادامه‌دار باشد و طی یک یا دو سال با هدف‌گیری مشخص تدوین شده باشد نه این که به آن‌ها عروسک بدهیم و بگوییم «من گاندو هستم من گاز می‌گیرم من دندان دارم نزدیک من شنا نکنید!»

  اگر اداره کل محیط زیست استان سیستان و بلوچتان هیچ برنامه حفاظتی برای گاندو در این استان ندارد، دست کم به جای حرکات نمایشی، به کارشناسان، بخش خصوصی و نهادهای حمایتی اجازه دهد به ایمن‌سازی برکه‌ها برای کاهش ارتباط کروکودیل با انسان‌ها بپردازند و برای اجرای طرح‌های جامع و مؤثر آبرسانی اقدام کنند.

  با این همه محیط زیست در این زمینه نه تنها همکاری نکرده که حتی کار را به جایی رسانیده که بخش خصوصی می‌گوید بخش دولتی اگر کاری نمی‌تواند بکند لااقل سنگ اندازی نکند.

  واقعیت آن است که با درگیری‌های اخیر میان گاندو و افراد محلی مساله دیگر تنها حفاظت از یک گونه ارزشمند در معرض انقراض نیست و بحث امنیت جانی مردم محلی نیز مطرح است. از همین رو شاید بیش از همه باید بر ضرورت ورود استانداری به موضوع تأکید کرد و از استاندار محترم سیستان و بلوچستان خواستار شد که با ورود تمام قد به موضوع از اداره کل محیط زیست این استان بپرسند به جز چند فعالیت تبلیغی همچون عروسک‌سازی و خرید چند تانکر آبرسانی و عکاسی از این برنامه‌های نمایشی برای انتشار در شبکه‌های اجتماعی چه فعالیت برنامه‌ریزی شده و علمی و منسجمی در این زمینه داشته‌اند؟ اساساً چه گزارش و بیلان کاری از این اداره کل در اختیار نهادهای مرتبط با موضوع (که اکنون دیگر به هیچ عنوان در محدودیت‌های اعتباری و اختیاری سازمان دست و پابسته و نحیفی چون محیط زیست نمی‌گنجد) قرار گرفته است؟

  gps1

  مطالب مرتبط :

  اجاره نامه مستاجران به صورت خودکار ۶ ماه تمدید می شود؟

  معاون مسکن و ساختمان گفت: احتمال اجرایی و الزامی شدن تمدید ۶ ماه اجاره نامه مستاجران به دلیل بحران کرونا وجود دارد. مطلب کامل

  ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۹ - عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  سرانجام شکایت کارگران در دیوان عدالت چه می‌شود؟

  هر قدم کوچکی برای بهبود عینی معیشت کارگران ارزشمند است؛ اگر شکایت دسته جمعی به دیوان عدالت بتواند دولت را مجبور به عقب نشینی کرده و دستمزد کارگران را تا اندازه‌ای ترمیم کند مطلب کامل

  ارزش سهام عدالت ۸برابر شده است

  ارزش سهام عدالت ۸برابر شده است/منتظر اذن رهبری جهت آزادسازی هستیم.رئیس سازمان خصوصی سازی گفت: برای آزادسازی سهام عدالت منتظر نامه رهبری هستیم به محض اینکه اجازه داده شود این کار را دنبال خواهیم کرد. مطلب کامل

  کسانی که دچار ویروس کرونا می‌شوند، بعد از بهبودی باز هم مبتلا می‌شوند؟

  ایسنا/قم رئیس دانشگاه علوم پزشکی در خصوص امکان ابتلای مجدد به بیماری کرونا توضیحاتی ارایه کرد. به گزارش خبرهدف  به نقل از دانشگاه علوم پزشکی استان، دکتر محمد رضا قدیر رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم، گفت: یکی از راه‌های کاهش شیوع ویروس کرونا کاهش مراجعات به مراکز، ادارات و مغازه‌ها و استفاده بیشتر از خدمات غیر حضوری و آنلاین است تا تماس‌ها به حداقل برسد. وی افزود: با توجه ... مطلب کامل

  چرا کرونا برخی جوانان سالم را می‌کُشد؟

  به طور کلی در ویروس‌های تنفسی، گاهی نتیجه ابتلا – چه شدید باشد چه ملایم- توسط مقدار ویروس‌هایی که وارد بدن می‌شوند، تعیین می‌شود. همه چیز به تعداد نیرو‌های دو طرف نبرد بستگی دارد. دفع ارتش بزرگ ویروس ها، توسط ارتش سیستم ایمنی بدن، دشوار است. مطلب کامل

  ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۹ -عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  نه تنها مراعات زوجین را نمیکنند

  آنطور که پیداست بانک‌هایی که وام ازدواج می‌دهند نه تنها مراعات زوجین را نمی کنند بلکه در صورت به تعویق افتادن قسط، جریمه‌ای برای این زوجین در نظر میگرند که این مسئله اصلا عادلانه نیست. به گزارش خبرهدف ،  در پی صحبت های مکرر  عبدالناصر همتی رئیس بانک مرکزی و بخشنامه بانک مرکزی در راستای حمایت بانک از کسب و کارهای زیان دیده از شیوع ویروس ... مطلب کامل

  وام یک میلیونی یارانه بگیران «قرض الحسنه» و ۳۰ ماهه شد

  وام یک میلیونی یارانه بگیران «قرض الحسنه» و ۳۰ ماهه شد/ متقاضیان پیامکی اعلام کنند مطلب کامل

  مبتلایان واقعی کرونا در ایران ۸ تا ۱۰ برابر آمار رسمی

  بر اساس آمار تخمین زده شده توسط مرکز پژوهشهای مجلس تعداد افراد جان‌باخته بر اساس ابتلا به کرونا هشت هزار و ۶۰۹ نفر و تعداد مبتلایان بین ۶۰۰ تا ۷۵۰ هزار نفر است. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2020 خبر هدف. محفوظ است.