• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • طرحی برای تامین منافع تولیدکننده های بزرگ نفتی

  تقدیمی هدف:

  طرحی برای تامین منافع تولیدکننده های بزرگ نفتی/چراعربستان از افزایش تولید نفت ایران هراس دارد؟

  zz

  اقتصاد > اقتصاد سیاسی – عربستان با استفاده از روابط نزدیک دیپلماتیک روسیه با ایران از طریق این کشور به دنبال متوقف کردن ایران از برنامه افزایش تولید نفت طی ماههای آینده است.

   

  نفت هنوز روزهای کم رمق خود را پشت سرمی گذارد.اگرچه تولیدکننده های بزرگ که سرنوشت بازار را تعیین می کنند این روزها به تکاپو افتاده اند تا برای ماههای آینده چاره اندیشی کنند،اما بازار انگار توانی برای بازگشت به روزهای طلایی گذشته ندارد.

  به گزارش خبرهدف :بعد از طرحی که عربستان،روسیه و قطر در نشست دوهه برای فریز کردن نفت در سقف تولید ماه ژانویه بازار نفت مطرح کردند،حالا تولیدکننده های بزرگ انتظار دارند،ایران که با لغو تحریم ها اعلام کرده قصد دارد تولید خود را در ماههای آینده به میزان 700 هزار بشکه در روز افزایش دهد،هر روز پیامی به سوی ایران گسیل می کنند که از تصمیم خود منصرف شود! این درحالی است که روسیه و عربستان بیش از 75 درصد سهم بازار جهانی نفت را در اختیار دارند.

  کسری بودجه یکصد میلیارد دلاری عربستان با فشار کاهش بهای نفت این کشور را وادار کرده که مواضع سه ماه گذشته خود را در اوپک مبنی بر کاهش سقف تولید نفت تغییر دهد.هرچند که این کشور با تولید بیش از 10 میلیون بشکه نفت در روز تمایلی به کاهش تولیدش ندارد،اما نرمشی که نشان داده تنها از این جهت می تواند قابل تفسیر باشد که این کشور علاقه ای به بازگشت ایران به بازار جهانی ندارد.چه آنکه پیش از برداشته شدن تحریم ها و در جریان نشست یکصد و شصت و هشتم اوپک که در وین برگزار شد،با وجودی که بسیاری از کشورهای تولیدکننده نفت اعلام کردند که کاهش درآمدها آنها را در تنگنا قرارداده و اوپک باید برای سقف تولید تصمیم بگیرد،عربستان با لابی های خود این طرح را وتو کرد وتولید به روال سابق ادامه یافت.شاید عربستان گمان نمی کرد که تحریم های ایران به این زودی ها برداشته شود اما با لغو تحریم ها و اعلام آمادگی ایران برای بازگشت به بازار نفت از یکسو وکاهش شدید بهای نفت در بازار جهانی از سوی دیگر سبب شد تا این کشور برای طرحی که به فریز کردن نفت موسوم شده،نرمش نشان دهد.

  در این میان،ایران گرچه از این طرح استقبال کرده،اما مواضع جمهوری اسلامی ایران در بازار نفت بازگشت به سقف تولید پیش از تحریم هاست.چه آنکه طی چهارسال گذشته رقبای ایران،سهم بازار را از ما گرفته اند و وزارت نفت به درستی چنین موضعی را اختیار کرده است.حالا عربستان با استفاده از روابط نزدیک دیپلماتیک روسیه با ایران از طریق این کشور به دنبال متوقف کردن ایران از برنامه افزایش تولید نفت طی ماههای آینده است.نشست دوهه و پیامی که این نشست سه جانبه برای ایران داشت،خود گویای این موضوع است که عربستان از بازگشت ایران به بازار جهانی نفت هم هراس دارد و هم ناراضی است.

  فریز کردن کمک می کند؟

  کشورهای عضو اوپک از جمله ونزوئلا که هم پیمان ایران در قاره آمریکاست این روزها در فشار اقتصادی ناشی از کاهش بهای نفت قرار دارد.برخی اقتصاددانان معتقدند که اگر این روند ادامه یابد، تورم این کشور سه رقمی خواهد شد.کاهش بهای نفت،سبب شده تا احزاب دست چپی این کشور بسیاری از کرسی های خود را در مجلس از دست بدهند.حالا ونزوئلا بیش از سایر کشورهای عضو اوپک خواستار کاهش سقف تولید برای نجات اقتصاد خود از رکود است.در سایر کشورهای عضو اوپک هم شرایط چندان بهتری دیده نمی شود.الجزایر و نیجریه هم شرایط مشابهی دارند.حتی در کشورهای غیر عضو اوپک مثل نروژ و مکزیک هم کاهش بهای نفت مشکل ساز شده است.کاهش بهای نفت سبب شده تا بسیاری از پروژه های حفاری در آمریکا متوقف شود.بیش از نیمی از دکل های نفتی در آمریکا عملا بیکار شده اند و هر روز خبرهایی مبنی بر بیکاری کارگران صنعت نفت آمریکا منتشر می شود.

  طرح فریز کردن نفت،قرار است تولید نفت را در سقف تولید ماه ژانویه حفظ کند و کشورها بیش از این میزان تولیدی نداشته باشند.تحلیل گران بازار نفت گفته اند اگر چنین تصمیمی از سوی بیش از نیمی از تولیدکنندگان نفت اجرایی شود،سقوط قیمت ها ادامه نخواهد یافت.چه آنکه در حال حاضردر بازار نفت بیش از 1.5 میلیون بشکه بیش از تقاضا،عرضه می شود و این موضوع روند کاهش بهای نفت را تداوم بخشیده است.

   

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.