• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • ظریف:نمی خواهم جواب جلیلی رابدهم اما پیشنهادات غربی ها درآلماتی موجود است

  تقدیمی هدف:

  صدا و سیما مشروح پرسش ها و پاسخ های میان ظریف و اعضای کمیسیون برجام را پخش کرد.

  ظريف در ابتداي سخنانش در کميسيون برجام گفت: با مذاکرات طولانی موفق شدیم ماده 41 از فصل 7 را از قعطنامه خارج کنیم. بحث بازگشت پذیری در واقع مصالحه ای برای رفع تحریم ها بوده است. بدون این طرف مقابل امادگی رفع تحریم ها را نداشته است. پیش از ما رفع تحریم های نفتی بالاترین پیشنهاد آنها در نشست استانبول بود. این سیاست ادامه داشت و آنها گفتند پله پله تحریم ها را رفع می کنیم. اما ما با مذاکره این شرایط را تغییر دادیم.

  او مستثني شدن ايران از ذيل قطعنامه سازمان ملل را که مورد تاکيد موکد سعيد جليلي قرار گرفته بود را موضوعي مربوط به 7-8 سال پيش خواند و گفت: در مذاکرات طولاني اي که داشتيم، توانستيم طرف مقابل را قانع کنيم در که در مقدمه قطعنامه جديد، تاکيد بر اينکه ايران ذيل ماده 41 است را حذف کنيم. در حالي که اين موضوع در تمامي قطعنامه هايي که عليه ايران پيش از اين صادر شده بود، آمده بود.
  وزير امورخارجه همچنين گفت: برای اولین بار در تاریخ شورای امنیت این اتفاق افتاده است که در قطعنامه اشاره شده به جمله ای که ایران گفته است. این جمله این است که اگر تحریم ها را برگردانید ما هم برنامه خود را از سر می گیریم. بروید ببینید تا کنون در هیچ قطعنامه ای تهدید علیه هدف قطعنامه از سوی کشوری وجود دارد یا خیر؟.
  وي افزود: هنوز برجام اجرایی نشده و زمانی که اجرا شد باید همه ما اجرای آن را رصد کنیم. تا اگر طرف مقابل نقض اساسی داشت بتوانیم برنامه مان را از سر بگیریم. ما سریع تر از طرف مقابل می توانیم برنامه مان را برگردانیم.
  ظريف در بخش ديگري از صحبت هايش گفت: پيش از اين بر روی پروژه امنیتی سازی ایران بسیار کار شد، خزانه داری امریکا مورد جدیدی به اسم هزینه حیثیتی رابطه با ایران درست کرد. بسیاری از مواردی که بعد از تحریم ها علیه ایران تحمیل شد در هیچ کدام از ساختار تحریم ها نیست. بلکه رییس خزانه داری امریکا راه می افتاد و به کشورهای مختلف می رفت و می گفت که آیا شما آمادگی پرداخت هزینه حیثیتی رابطه با ایران را دارید؟ و این چنین به آنها یادآوری می کرد این رابطه برای آنها هزینه زاست و آنها خودشان بیشتر از قوانین تحریمی وارد رابطه به ایران نمی شدند. اگر این ساختمان تحریم ها فرو بریزد بازگشت پذیری آن به سادگی نیست. در حالی که ما هر وقت بخواهیم می توانیم به فعالیت های خودمان بازگردیم.
  مذاکره کننده ارشد هسته اي کشورمان درباره اصل تحریم ها و نحوه لغو آنها که مورد انتقاد جلیلی بود گفت: تحریم های شورای امنیت یک رشته تحریم های مرتبط با اشاعه بوده و یک رشته محدودیت های بانکی و اقتصادی و پولی بود. قرار ما لغو فوری تحریم های پولی و مالی بود که انجام شد. دوستانی که ایراد می گیرند از این قطعنامه اخیر فراموش کرده اند که در قطعنامه های قبلی حتی آموزش دانشجویان ایرانی ممنوع بوده است. نه اینکه استثنا باشد بلکه ممنوع بوده است.
  وي تاکيد کرد:دستورالعمل ما و تاکید مقام معظم رهبری لغو کامل تحریم های مالی و پولی و اقتصادی است. بر اساس برجام در مورد اتحادیه اروپا تمام تحریم های پولی و مالی و اقتصادی لغو می شود. اما در مورد تحریم های امریکا، تحریم های ایالات متحده نیاز به رای مثبت کنگره دارد.
  ظريف همچنين گفت: من خدمت آقا رسیدم و با مشورت ایشان و مشورت با حقوقدان ها بحث کردیم. قرار شد ما به نحوی پیش نرویم که خود را نیازمند به رای کنگره بدانیم. ببنید در حقوق بین الملل دولت ها به عنوان یک موجودیت شناخته می شوند و مسئولیت این مجموعه با شخص رییس جمهور است. لذا برای ما مهم است که رییس جمهور آمریکا به طور مستمر از تصویب تحریم ها جلوگیری کند. تصریح کردیم لحظه ای که رییس جمهور امریکا تحریم جدیدی را علیه ایران اجرا کند نقض برجام است و ما هم به برنامه های خود می توانیم برمی گردیم.
  وزير امورخارجه همچنين گفت: شرایط برای بازیگری ایران در منطقه فراهم است. بیشترین تشکر را از من دوستان مقاومت در لبنان و عراق و سوریه و .. کرده اند. باید از این فضا بیشتر استفاده را بکنیم. من از مجلس دو خواسته دارم: اول اینکه اطمنیان حاصل کنید از اینکه برجام به درستی اجرا می شود و اگر طرف مقابل اجرا نکرد دست ما باز است برای عدم اجرای آن. دوم اینکه از شرایط کنونی استقاده کنیم برای اجرای مبانی اقتصاد مقاومتی.

   

  به گزارش خبرآنلاين، در اين نشست ظريف به ايرادات لغتي برخي نمايندگان به واژگان به کار رفته در متن انگليسي برجام پاسخ داد و معاني متعدد هر يک از لغات را برشمرد و گفت: فرق مجبور بودن و مجاز بودن مشخص است. ما براي هر يک از اين واژه ها مدت ها وقت گذاشتيم و اينگونه نيست که فکر کنيد به سادگي از کنار اين موارد گذشته ايم.

  وي در پاسخ به سوال ديگري که به مقايسه قطعنامه هاي صادر شده در دولت گذشته و قطعنامه اخير سازمان ملل اشاره داشت، يادآورشد که لغو تحريم ها مهمترين تفاوت اين قطعنامه هاست. او که مي گفت ما ناگزير از ميراث 6 قطعنامه پيشين بوده ايم، ادامه داد: وقتي تمام قطعنامه هاي پيشين ذيل ماده 41 صادر شده، مشخص است که خروج از آن نيز بايد ذيل همين ماده باشد. وگرنه ما چطور مي توانيم از قيد تحريم هاي قطعنامه پيشين خارج شويم.

  وزير خارجه در پاسخ به سوال يکي ديگر از اعضاي کميسيون برجام که معتقد بود برجام منجر به لغو تحريم ها نمي شود و مي پرسيد که آمريکا تعهدي مبني بر لغو تحريم ها داده است يا نه؟، گفت: آمريکا متعهد به عدم اجراي تحريم ها به صورت دائمي است و پس از 8 سال بايد لغو تحريم ها را به سازمان ملل ارائه دهد. ما هم بعد از 8 سال بايد به NPT بپيونديم. تا آن زمان اين اقدام دو طرف، داوطلبانه است که ما پروتکل الحاقي را داوطلبانه بدون اينکه به مجلس ببريم، اجرا مي کنيم. آنها هم تحريم ها را بدون اينکه به مجلسشان ببرند، لغو مي کنند. در پايان اين 8 سال اين کار از راه مجلس ها انجام مي شود.

  ظريف همچنين در پاسخ به سوالي که به توافقي به موازات برجام ميان آژانس و وزارت خارجه اشاره داشت، نيز پاسخ داد. به گفته وي، در مورد تعداد سانتريفيوژها قرار است ايران برنامه اش را به آژانس ارائه دهد و تا 15 سال به غني سازي صنعتي خواهيم رسيد. در اين زمان مشخص ما به 190 هزار سو مي رسيم. کساني که حرفي در دهان غربي ها مي گذارند، بدانند که نبايد به خودي گل بزنند! در برجام آمده است که ما برنامه اي را به آزانس ارائه خواهيم داد که هنوز اين برنامه آماده نشده و طي يکي دو ماه آينده تنظيم خواهد شد.

  وي تاکيد کرد که ايران هيچ جا در برجام تعهد دائمي نپذيرفته است. چرا که برنامه تکنولوژيک ما ممکن است عوض شود و ما مي خواهيم با برنامه دنيا پيشرفت کنيم. ما مواردي را در برجام پذيرفته ايم که کمترين ضرر را دارد. در اين توافق اجازه نمي دهيم که بازديد فراتري صورت بگيرد. در مورد 25 سال، براي اينکه بهانه اي باقي نماند، اين زمان بندي را پذيرفته ايم. تمام اين موارد با دوستان چک شده و مشکلي نيست.وزير خارجه در پاسخ به اينکه دولت ملزم به ارائه لايحه براي پذيرش پروتکل الحاقي شده است، پس چطور مي خواهد آن را بدون مصوبه مجلس داوطلبانه اجرا کند، گفت: مجلس در مصوبه اش از دولت خواسته است، که دولت با شوراي امنيت هماهنگ باشد، ما هم با شوراي امنيت ملي هماهنگ هستيم. ضمن اينکه از مجلس هم مي خواهيم که با ما همکاري کند.

  ظريف در پاسخ به سوالي درباره اظهارات جليلي که گفته است که هيچ تحريمي برداشته نمي شود گفت: من قصد پاسخ به دکتر جليلي را ندارم. کما اينکه زماني که مسئوليت پرونده را داشتند هيچ حرفي نزدم. کما اينکه من از منتقدين جدي بودم اما يکبار هم مصاحبه نکردم. اما چند نکته مي گويم. کل تحريم هاي اتحاديه اروپا از روز اجرا لغو مي شود. کليه تحريم ها ايالات متحده متوقف مي شود. علاوه بر آن برخي تحريم ها مانند تحريم ناوگان هوايي لغو مي شود.
  کوثري در ميان حرف گفت که مستند بگوييد. ظريف گفت: بريد آن هواپيماهايي که به خاطر نبودن امکانات نشسته بودند و امروز پرواز مي کنند را ببينيد. تحريم هاي شرکت هاي آمريکايي خارج از آمريکا برداشته مي شود و اجازه تعامل دارند.
  يکي از نمايندگان گفت: چرا لغو نمي شود.

  ظريف گفت: ما گفتيم که نمي خواهيم گروگان نتانياهو باشيم.

  بروجردي از ظريف درباره مشروط بودن تحريم ها و قابل بازگشت بودنشان سوال کرد. ظريف در پاسخ گفت: دوستان يک موضوع دارند و آن بازگشت پذيري است. کليه تحريم ها لغو مي شود. پيشنهاد غرب در آلماآتي دست ماست. اگر جايي گفته بودند که لغو مي کنيم حق با شماست اما اين پيشنهادها دست ماست. در قطعنامه آمده است که اگر تحريم ها را برداشته شود ايران هم به تعهدات خود عمل نمي کند. اين اصل بازگشت پذيري را زير سوال مي برد.

  ظريف همچنين در پاسخ به سوال بذرباش درباره تحريم هاي اوليه و ثانويه و نيز درباره مخالفت قوه مقننه آمريکا با برجام و اينکه رئيس جمهور بعدي آمريکا ممکن است زير توافق بزند گفت: آن دو سالي که من بودم، تحريم ها چه ربطي به من دارد. تحريم هاي اوليه و ثانويه به من ربطي ندارد. از شما مي خواهم بگم که حرف هاي آقاي بذرپاش عموما به بحث ما ربطي ندارد. مي گويند شاخص هاي اقتصادي پايين آمده است. توافق ژنو اگر نبود الآن چه اتفاقي مي افتاد. اگر شما مي خواهيد در کشور فضاسازي کنيد به وصل کردن مسايل غير مرتبط به هم فضاسازي مي کنيد. پايين آکدن قيمت نفت چه ربطي به برجام دارد. ما گفتيم کليه تحريم هاي پولي و مالي حذف مي شود. آن چيزهايي که شما گفتيد مربوط به مسايل اشاعه اي است. آن ها هم تا الآن ممنوع بود الآن نيازمند اجازه است. در کميسيوني که ما هم عضو آن هستيم اجازه صادر مي کند. فرموديد سوئيف رفع نشده است. آن سوئيفتي که شما مي گوييد مربوط به دو بانک است. وگرنه همه تحريم هاي سوئيفت رفع مي شود. شما آينده را ببينيد. همه کشورهاي اروپايي که آمدند مسئولان بيمه سرمايه گذاري را با خود آورده بودند. ما تصميم سازان کشور هستيم. تصميمات ما تاثيرگذار در دنيااست. ما بايد به دنيا بگوييم که مي خواهيم برجام را اجرا کنيم. شما برجام را 5 بگيريد يا 95. اگر 5 را اجرا نکنيد مي شود صفر اگر 95 را هم اجرا نکنيد مي شود صفر. برجام جاي استفاده دارد. بايد به دنيا بکوييم که ايران امن ترين کشور دنيا براي سرمايه گذاري است.

  vvv

  vvv

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.