• انواع حساسیت پوستی در کودکان    :   آلرژی پوستی در کودکان خردسال در مقایسه با افراد دیگر رایج‌ تر است، حساسیت پوستی کودک می ‌تواند سلامت جسمی و روحی او را مختل کند. یکی ...
 • روحانی مسئولیت گرانی بنزین را بپذیرد    :   عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اینکه رئیس جمهور مسئولیت شوک بزرگ افزایش قیمت بنزین را به گردن وزارت کشور بیاندازد، قابل قبول نیست؛روحانی باید مسئولیت این اقدام را بپذیرد.
 • حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند    :   حذف قبوض کاغذی جریمه از اول اسفند/ کروکی‌ها الکترونیکی می‌شوند.رئیس پلیس راهور ناجا گفت: بنا این است تا اواخر بهمن ۸ هزار دست افزار دیگر به دست‌افزار موجود در راهور اضافه کنیم و داستان قبض کاغذی کلاً تمام شود و پلیس یکدست با دست‌افزار جریمه کند.
 • جزئیات آمار حوادث شغلی    :   جزئیات آمار حوادث شغلی/۴۴ درصد حوادث در گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله.جدیدترین آمار حوادث ناشی از کار نشان می‌دهد ۴۴.۳ درصد از حوادث کار مربوط به گروه سنی ۲۵ تا ۳۴ ساله قرار دارند. همچنین ۷۱ درصد حوادث در ساعات صبح رخ می‌دهد.
 • در صورت امکان سهمیه بنزین به ۱۰۰ لیتر افزایش یابد    :   رئیس کمیسیون آموزش مجلس از رئیس‌جمهوری خواستار تثبیت قیمت‌ها شد و گفت: اگر امکان دارد سهمیه بنزین به ۹۰ تا ۱۰۰ لیتر افزایش یابد تا مردم دچار مشکل نشوند.
 • اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود    :   اینترنت در آینده نزدیک وصل می‌شود/ با اغتشاشگران برخورد جدی شود. رئیس دفتر رئیس‌جمهور گفت: اگر آرامش همین گونه باشد در آینده خیلی نزدیک اینترنت وصل می‌شود.
 • عربستان می خواهد به ما لطمه بزند

  تقدیمی هدف:

  چهار صراف مهم عربستان در دوبی چه نقشه ای برای ایران کشیدند؟

  اقتصاد > اقتصاد کلان – نایب رییس شورای عالی کانون صرافان درباره تاثیر قطع رابطه ایران و عربستان روی قیمت ارز توضیح داد.

  اصغر سمیعی در گفت‌وگو با خبرگزاری خبرهدف

  bb

  درباره تاثیر قطع رابطه ایران و عربستان و کاهش رابطه دیپلماتیک ایران و امارات روی قیمت ارز در بازار اظهار داشت: «نرخ ارز واقعی ارز را عربستان و یا هیچ‌کس دیگری نمی‌تواند تعیین کند؛ نرخ ارز تابع وضعیت اقتصادی، تولید و درآمد سرانه، نرخ تورم، نرخ بهره، مقدار بیکاری و حجم سرمایه‌گذاری های خارجی است.»

  وی افزود: «افزایش نرخ ارز، آن هم به این میزان یعنی کمتر از نرخ تورم و بسیار کمتر از نرخ بهره بسیار طبیعی است.»

  سمیعی متذکر شد: «به‌دلیل این‌که بیش از 80 درصد از توزیع و تزریق ارز در دست دولت است، گاهی تصمیم‌های مدیریتی باعث می‌شود قیمت‌ها برای مدتی پایین نگه داشته شود و فنر فشرده شود.»

  وی با اشاره به تصمیماتی همچون تزریق  اضافه بر مقداری که بازار طالب جذب آن است، ادامه داد: «آن زمان وقتی اتفاقات خاصی روی دهد، اصطلاحا فنر در می رود و به ناگهان قیمت به مقدار زیادتری نوسان می‌کند.»

  نایب رییس شورای عالی کانون صرافان تصریح کرد: البته نکته‌ای راجع به دخالت‌های عربستان در امور ارزی ایران از قدیم وجود داشته است و این کشور در زمان اجرای قطعنامه -تیرماه 1367- در قیمت‌ها دخالت جدی کرد.»

  سمیعی توضیح داد: «عربستان چهار صراف مهم در دوبی داشت که توسط آنها بعد از قطعنامه شروع کرد به خرید حجم عظیمی از تومان ایرانی؛ تا جایی که ارزش دلار را از 140 تومان به حدود 50 تومان رسانید، یعنی یک سوم.»

  وی عنوان کرد: «تومان‌هایی که عربستان توسط صرافان اربعه خریداری کرده بود، تبدیل به ابزاری شد که هر از گاهی با تهدید به عرضه آن به بازار، دولت‌های ما را تحت فشار قرار می‌داد.»

  نایب رییس شورای عالی کانون صرافان متذکر شد: «یکی از دلایلی که من همیشه گفته‌ام بهتر است ارز به قیمت واقعی عرضه شود، همین است که  سوءاستفاده‌کننده‌گان داخلی و خارجی نتوانند با خریداری ارز ارزان و یا فروختن ارز گران، به اهداف خود که گاهی اقتصادی و گاهی سیاسی و گاهی هم جنایتکارانه است، دست یابند.»

  سمیعی افزود: «عربستان تا آنجا که من در این حدود 30 سال رصد کرده‌ام، همواره مترصد بوده تا با سوءاستفاده از مشکلات مدیریتی اقتصادی در ایران و با تکیه بر دلارهای نفتی، تا آنجا که می‌تواند به اقتصاد ما لطمه بزند و موقعیت سیاسی خود را در منطقه بالاتر از ایران جلوه بدهد.»

  وی اظهار داشت: «تصور من این است که هم‌اکنون نیز ممکن است با به وجود آوردن جو روانی و هم با استفاده از پول فراوانی که در دوبی دپو کرده است، سعی در ایجاد نوسانات جدی در بازار ارز کند و فقط این بانک مرکزی است که با درایت و مدیریت صحیح می‌تواند با این توطئه مقابله کند.»

  نایب رییس شورای عالی کانون صرافان با ارائه پیشنهادی، عنوان کرد: «راهکار کنونی کنترل نوسان است، نه کنترل نرخ.»

  سمیعی تصریح کرد: «نرخ دلار ممکن است الان 3700 باشد، مانعی ندارد، ولی این‌که در ظرف دو روز 200 تومان بالا و یا پایین شود، خوب نیست.»

  وی خاطرنشان کرد: «اگر روزانه حداکثر یک در دو هزار تغییر کند، مانعی ندارد یعنی حداکثر 20 تومان روزانه، و این کار توسط بانک مرکزی انجام شدنی است.»

  22535

  gps1

  مطالب مرتبط :

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  مدیر رَسته فناوری اطلاعات «طرح توسعه کسب و کار و اشتغال» پایدار وزارت کار از راه‌اندازی اولین بنیاد کارآفرینی توسعه فناوری‌های نوین در حوزه بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیاء خبر داد. محمدعبده ابطحی در گفتگو با خبرهدف، با اشاره راه اندازی بنیاد ملی توسعه فناوری در حوزه‌های بلاکچین، هوش مصنوعی و اینترنت اشیا در کشور تا پایان هفته جاری گفت: وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی با مشارکت سازمان صنعتی ... مطلب کامل

  چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟

  قانون سلیقه‌ای اجرا می‌شود؛ چرا پزشکان مالیات نمی‌دهند؟رئیس کمیسیون دانش بنیان اتاق تعاون ایران با اشاره به قوانین دست و پاگیر کسب و کار گفت: سازمان مالیاتی با احیای پرونده های۵ سال گذشته،شرکت‌ها را درگیر کرده و در مواقعی ترمز ادامه فعالیت است. مطلب کامل

  آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  جلسه فوق‌العاده ستاد تنظیم‌بازار برای کنترل بازار

  یک مقام مسئول از جلسه فوق‌العاده عصر امروز ستاد تنظیم بازار برای کنترل بازار خبر داد و گفت:با توجه به فراوانی کالا و وضعیت مناسب ذخایر استراتژیک، هرگونه افزایش قیمت کالا در بازار ممنوع است. مطلب کامل

  ۲۳ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز

  تهدید به اخراج کارکنان فروش بلیت مترو برای تراکنش پایین پوز/قید مدرک «دیپلم»در قرارداد تمام متصدیان.پیمانکار باجه های فروش بلیت مترو، ضمن اجبار کارکنان به ترغیب مسافران برای شارژ بلیت از طریق دستگاه‌های پوز، آنها را به اخراج در صورت تراکنش پایین دستگاه ها تهدید می کند. مطلب کامل

  ۲۲ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  روزنامه های: هفت صبح - اعتماد - شرق - کیهان - شهروند - ایران - آرمان - همشهری - صبح نو - قانون - بهار - اطلاعات - ابتکار - وطن امروز - جام جم - مردم سالاری - آفتاب - دنیای اقتصاد - عصراقتصاد - کسب و کار - جهان صنعت مطلب کامل

  بخشی از سهام هپکو همچنان در اختیار مالک فاقد صلاحیت

  در حالی که بدلیل فقدان صلاحیت درمالک قبلی هپکو، سهام این شرکت با وکالت بلاعزل در اختیار سازمان خصوصی سازی قرار گرفته امابر اساس اطلاعات«کدال»مالک اولیه همچنان بخشی از سهام را در اختیار دارد. مطلب کامل

  ۲۱ آبان ۱۳۹۸ – عناوین روزنامه‌های امروز

  ... مطلب کامل

  قیرهای تقلبی چگونه وارد پروژه‌های راهسازی شد؟

  سودهای میلیاردی موجب شده بازار تولید قیرهای تقلبی همچنان گرم باشد و اگرچه ورود این ماده اولیه به پروژه‌های عمرانی محدود شده اما عرضه به بازار همچنان ادامه دارد. مطلب کامل

  نوشتن دیدگاه

  شما میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات استفاده نمایید برای اینکار از وب سایت آواتارکمک بگیرید .

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  پرتال خبری،تفریحی،موزیک،دانلود،نرم افزار هدف

  طراحی توسط : طراح وب دات کام www.taraheweb.com

  تمام حقوق مادی و معنوی برای سایت خبر هدف محفوظ است و نقل مطالب با ذکر منبع بلا مانع است.

  تلفن: 850 550 33 ایمیل: info@khabarhadaf.ir

  تمام حقوق این سایت برای © 2024 خبر هدف. محفوظ است.